Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasze Wrzosowo - czyli powrot do korzeni


Recommended Posts

Bardzo ładny zestaw :)

A będziesz mieć bidet?

My nie mieliśmy na początku przekonania do tego „mebla” łaziebnego. A teraz zainstalowaliśmy bidetkę i... może to mniej wygodne, ale bardzo przydatne.

 

Nie bedziemy miec bidetu na dole.

To mala, "goscinna" lazienka. Natrysk w niej tez robimy troche na wyrost.

Teraz do malej, goscinnej lazienki chodza tylko koty, wiec nie wiem jak bedzie w nowym domu ;)

Na gorze jeszcze nic konkretnego nie zaplanowalam oprocz wanny, wiec moze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 492
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pusiu, bidetu u mnie nie bylo w planach wcale.

Bede planowala lazienke na gorze, pomierze i wtedy podejme decyzje.

 

Maly domeczku, dziekuje :)

Twoja lazienka jest urocza, nic nie musisz skubac :no:

 

Jestem maksymalnie skupiona na dolnej lazience. Juz mi sie plytki, podlogi, sciany po nocach snia.

Wrocilam wiec do pierwszego pomyslu, zeby sobie przestac komplikowac.

Lazienka bedzie utrzymana w klasycznych kolorach; bez, krem, biel.

Ale.... fugi planuje oliwkowe.

Zobaczymy jak to wyjdzie. Narazie plytki zamowione, przyjada w lipcu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie juz zakupy poczynione, tym samym projekt podlog w domku zakonczony.

W lipcu beda wylewane podlogi i chcialam miec juz ustalone jakie grubosci plytek, drewna na podlogach beda.

Na podloge w gornej lazience kupilam czarny lupek. Mysle, ze do ceglanej sciany i desek na suficie bedzie sie pieknie prezentowal.

Kamienie to moja milosc, wiec ciesze sie szalenie :)))

Nastepny zamowiony kamien to szczotkowany trawertyn do wiatrolapu i kuchni.

Plany na lato sa ambitne, ale zrobimy ile sie da, bez spiecia.

Napewno skonczona bedzie instalacja ogrzewania podlogowego.

15 lipca wylewane beda podlogi.

Przyjezdza tez nasz szwedzki przyjaciel "dopieszczac" drewniane slupy i deski pod okapem, gdyz nie planujemy zadnej podbitki ani nadbitki.

Mysle tez nad frontowym tarasem.

Taras od strony ogrodu bedzie drewniany, natomiast od frontu jeszcze nie wiem.

Inspiracje i pomysly mile widziane, wiec bardzo o nie prosze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz się czy trawertyn będzie jakoś zaimpregnowany czy zabezpieczony, tez chcieliśmy go w kuchni położyć i znajomi którzy znają się na kamieniach odradzili bo to kamień który podobno łapie dobrze zabrudzenia a zarówno w kuchni jak i wiatrołapie o te nietrudno, za to trudno potem doczyścić..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas leży trawertyn w łazience. Sama robiłam wypełnienia żywicą, polerowałam i zabezpieczałam. Kładłam też :) Daje się to wszystko zrobić, chociaż harówka potworna, szczególnie polerowanie tarczą diamentową.

Trawertyn bez wypełnień jest piękny, ale niestety nie nadaje się w tej formie do strategicznych pomieszczeń na podlogi.

 

Trawertyn genialnie sprawdza się na podłogówce. Bardzo długo trzyma ciepło :) inne materiały mogą się w krecią dziurę schować.

 

Kamienie to też moja miłość :D. A czarny łupek filitowy kocham najbardziej. Pewnie i u mnie będzie w górnej łazience. Tylko ona spora, ponad 11 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, trawertyn sami bedziemy impregnowac.

 

Nasz dom zachowany bedzie w stylu rustykalnym i zupelnie mi to nie przeszkadza, ze po pewnym czasie kolor podlog bedzie nierowno wybarwiony, widoczne beda jego pory i wyzlobienia a to wlasnie jest zmora wielu uzytkownikow kamiennych podlog.

Moj stol z marmurowym blatem uzytkowuje od prawie 20 lat (Kupujac go, ostrzegano mnie przed odbarwieniami, plamami itp.

Blat nadal jest cudowny, po tylu latach ma jedynie odprysk na krawedzi jako pamiatka po dalekiej przeprowadzce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy z wypełnionymi otworami ??? Szczotkowany czy polerowany, to akurat nie jest najważniejsze, chociaż szczotkowany jest bardziej podatny na zabrudzenia (nawet impregnowany) i trudniejszy do utrzymania.

 

Trawertyn brudzi się inaczej niż marmur :( Ma wżery i to głębokie. Z czasem to nie jest już kwestia plam, tylko brudnych dziur, których nie daje się doszorować niczym. Pozostaje zeszlifowanie i też nie zawsze daje efekt, bo trawertyn ma sporo kanałow-dziur na wylot przez całą płytkę.

 

Moja dolna łazienka ma 13 m2 i położyłam w niej 15 m2 trawertynu + deski bambusowe. Ciągle nie skończona jest obudowa wanny :( i kawałek przy umywalce.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu chyba najbardziej ze wszystkich dzienników, jakie czytam jestem ciekawa Twojego wykończenia domku :) Trawertyn też marzył mi się pierwotnie w łazience, ale trochę też i przeraziła praca przy nim, M by mi nie pomógł ;)

będziesz mieć pewnie tak urządzony dom, jak ja bym chciała, jednak musiałąm ustępować mężowi, bo on strasznie lubi nowoczesne wnętrza, ja rustykalne, szukałam więc jakichś półśrodków, by każdemu coś się podobało :)

Zazdroszczę swobody w wyborach i trzymam kciuki, śledzę z zapartym tchem:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Domeczku :)

Mam nadzieje, ze sie nie zawiedziesz.

Moj M pozostawia mi od zawsze pelna swobode w projektowniu naszych wnetrz, a ja pozostawiam mu dowolnosc w kwestiach technicznych :D

Nieraz to jest dosc denerwujace, zwlaszcza wtedy, kiedy potrzebuje burzy mozgow, nie jestem pewna swojego pomyslu itp.

Wtedy slysze, ze na pewno bedzie pieknie i rece opadaja :bash: ,

ale od czego jest forum, przybiegne tu do Was i bede liczyla na podpowiedzi :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu mam skończony projekt drzwi wejściowych z oknami bocznymi i okiennicami.

Długo byla opcja drzwi dwuskrzydlowych.

Bardzo podobają mi sie duże, dwuskrzydłowe drzwi, ale do naszego domku jakoś lepiej pasuje mi ta wersja, która tu przedstawiam i która ostatecznie została zamówiona.

 

http://images78.fotosik.pl/636/bffc6012cd53700fmed.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł, ciekawa jestem realizacji. Do końca lipca jeszcze tyyyyyyle czasu, szkoda że tak długo trzeba czekać.

Asiu, a co ja mam powiedziec_ :bash:

Musze czekac cierpliwie do lipca i cieszyc sie zdjeciami.

 

Pestko, bardzo ciekawy pomysl, jak zreszta wiele wychodzacych od Ciebie.

Wart przemyslenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...