Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Biało-szaro przy Alabastrowej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 554
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ivy bardzo lubię kolor żółty, ale wprowadzę go tylko w dodatkach :) Mało odważna jestem ;)

 

Remiko bardzo mi miło, że zaglądasz :) Wiesz, tak maglowałam Cię o ten tynk dekoracyjny, a niestety z bólem serca ze względów finansowych musiałam z niego zrezygnować. Może w przyszłości jeszcze spełnie to marzenie.

A wracając do kuchni z Twoich propozycji punkt drugi, podoba mi się najbardziej i może udałoby się mi wkomponować tam jakieś roślinki :) Z zielnikiem myslałam jeszcze o czymś takim http://www.babamadom.pl/2015/08/minimalistyczny-kwietnik-diy.html, ale nad blatem na tej ścianie z piekarnikiem, albo nad półwyspem. Pasowałoby, czy to nie do mojej kuchni?

 

Jeśli chodzi o lacobel to sama nie wiem co wybrać, czy właśnie takie rozwiązanie czy moze jednak kafelki. Na razie jest farba i nie jest źle. Ciasto czekoladowe zeszło bez problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inko, reklamuj fronty, ja mam półmat i wszystko idealnie się zmywa, nawet po dłuższym czasie:D

 

Reklamuje na bank, bo jestem załamana ich jakością pod względem czyszczenia. Nic nie pomaga, soda, ocet,cytryna, tłuszcz(barwniki roślinne rozpuszczają się w tłuszczach więc w ostateczności nawet olejem je wysmarowałam) Brudne ślady po palcach zchodzą jedynie mleczkiem czyszczącym, ale tak przecież szybko się zniszczą. W instrukcji zalecają czyszczenie wyłącznie łagodnym detergentem, w ten sposób nawet śladu palców bym nie zmyła...:mad:

 

Ciekawe tylko jak rozpatrzą tą reklamacje. Boję się że czeka mnie bój z producentem o te fronty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten zielnik, tylko zastanawiam się jak będzie to wyglądać bo to ręczna robota. Rozumiem, że chcesz wprowadzić jakieś klimaty skandynawskie. Ja bym się skłaniała na powieszeniu zielników na ścianie, niż na sznurku. Te pojemniczki białe z Ikei są z plastiku. Kiedyś Ikea miała takie podobne z ceramiki, były super.

Co do betonu, zawsze możesz go położyć, ja jestem tak bardzo zadowolona, że jest to jeden z elementów wykończenia, którego nie zastąpiłabym niczym innym:)

O jakich kafelkach myślałaś nad blat. Wcześniej czy później zapragniesz mieć tam coś, choć ty gotowanie masz na półwyspie więc nie ryzykujesz chlapnięciem np. sosem bolognese :)

I mam pytanie jaki masz blat i czy to kolor grafit czy czarny?

 

Nie obawiaj się reklamacji, najwyżej wezmą Ci fronty do przelakierowania oby tylko innym lakierem, który tak nie będzie chłonął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten zielnik, tylko zastanawiam się jak będzie to wyglądać bo to ręczna robota. Rozumiem, że chcesz wprowadzić jakieś klimaty skandynawskie. Ja bym się skłaniała na powieszeniu zielników na ścianie, niż na sznurku. Te pojemniczki białe z Ikei są z plastiku. Kiedyś Ikea miała takie podobne z ceramiki, były super.

Co do betonu, zawsze możesz go położyć, ja jestem tak bardzo zadowolona, że jest to jeden z elementów wykończenia, którego nie zastąpiłabym niczym innym:)

O jakich kafelkach myślałaś nad blat. Wcześniej czy później zapragniesz mieć tam coś, choć ty gotowanie masz na półwyspie więc nie ryzykujesz chlapnięciem np. sosem bolognese :)

I mam pytanie jaki masz blat i czy to kolor grafit czy czarny?

 

Nie obawiaj się reklamacji, najwyżej wezmą Ci fronty do przelakierowania oby tylko innym lakierem, który tak nie będzie chłonął.

 

Remiko mam nadzieję, że beton kiedyś pojawi się na klatce schodowej, ale na pewno nie stanie się to zbyt szybko ;)

A jeśli chodzi o klimaty skandynawskie to właśnie chętnie przemyciłabym jakieś elementy tego stylu u mnie. Mam kilka pomysłów i po woli będę je realizować. Chciałabym kubić białe eamesy, choć wiem, że są oklepane, ale w moim otoczeniu nikt takich nie ma ;) Białe siedziska rozjaśniłyby pokój a czarne elementy przy nóżkach nawiązywałyby do schodów.

Rośliny jeśli nie na kwietniku tomoże mogłabym powiesić na relingach tak jak na inspiracji z homebooka, które wkleiłaś, ciekawe czy przy półwyspie zdałoby to egzamin i czy przy półkach przy oknie nie byłoby to zbyt dużo elementów.

110398_d61bec9e-87ff-4c6f-83ee-8be40153835a_max_900_1200_-kuchnia-styl-skandynawski.jpg

 

Jeśli chodzi o kafelki to naprawdę nie mam zielonego pojęcia co by tam pasowało, nic konkretnego nie wpadło mi w oko, ale bardzo podoba mi się ta inspiracja.

61920_c6c4dfb1-0b8a-48a0-8ffb-c2a87015a466_max_900_1200_jak-wykorzystac-dekoracyjne-skandynawski.jpg

Może takia mozaika :???:

Blat nie jest czarny a ciemno grafitowy i niejednolity.

 

 

Czy u Was też tak wszyscy chorują? W moim otoczeniu ciągle ktoś coś łapie. Dzieciaki zarażają się nawzajem i non stop mam w domu szpital. Jak ja marzę, żeby się wyspać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji, że dzieci śpią pokaże Wam wyczekane regały dla córki :)

 

 

 

http://images72.fotosik.pl/88/9b05dda0f2fd0c69med.jpg

 

Gałki oczywiście do przemalowania

 

http://images71.fotosik.pl/87/2560ea52092ba991med.jpg

 

Tu dokupię jednak jeszcze jedną skrzynie

 

http://images72.fotosik.pl/88/4ce6854a75c98047med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz meble polskiej firmy Minko?

Toaletka od nich to dla mnie sam szczyt listy zyczen

 

Wymarzona toaletka dla lubiących porządek na blacie :D Albo wszystko zrzucamy z blatu przy używaniu ukrytych w środku przyborów, albo nic na toaletce nie stawiamy i problem z głowy :D

Ale: ładna jest, to prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remiko mam nadzieję, że beton kiedyś pojawi się na klatce schodowej, ale na pewno nie stanie się to zbyt szybko ;)

A jeśli chodzi o klimaty skandynawskie to właśnie chętnie przemyciłabym jakieś elementy tego stylu u mnie. Mam kilka pomysłów i po woli będę je realizować. Chciałabym kubić białe eamesy, choć wiem, że są oklepane, ale w moim otoczeniu nikt takich nie ma ;) Białe siedziska rozjaśniłyby pokój a czarne elementy przy nóżkach nawiązywałyby do schodów.

Rośliny jeśli nie na kwietniku tomoże mogłabym powiesić na relingach tak jak na inspiracji z homebooka, które wkleiłaś, ciekawe czy przy półwyspie zdałoby to egzamin i czy przy półkach przy oknie nie byłoby to zbyt dużo elementów.

[ATTACH=CONFIG]338506[/ATTACH]

 

Jeśli chodzi o kafelki to naprawdę nie mam zielonego pojęcia co by tam pasowało, nic konkretnego nie wpadło mi w oko, ale bardzo podoba mi się ta inspiracja.

[ATTACH=CONFIG]338507[/ATTACH]

Może takia mozaika :???:

Blat nie jest czarny a ciemno grafitowy i niejednolity.

 

 

Czy u Was też tak wszyscy chorują? W moim otoczeniu ciągle ktoś coś łapie. Dzieciaki zarażają się nawzajem i non stop mam w domu szpital. Jak ja marzę, żeby się wyspać ;)

 

Eamesy choć oklepane to wszędzie wyglądają dobrze, idealnie wpasują się w Twoją przestrzeń.

Powieś półkę/półki, zapełnij ją fajnymi pojemniczkami i zobaczysz czy konieczne będzie powieszenie zielnika na ścianie przy okapie. Zawsze możesz postawić fajną donicę z ziołami na blacie pod ścianą. Dekoruj kroczkami i patrz na efekty:)

Powiem Ci, że taka mozaika wygląda b. fajnie tylko kwestia doboru koloru.

Regał u córci super!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegapiłam zdjęcia z pokoju córki ; jestem za dokupieniem drugiej skrzyni :)

 

Widzę że masz książki z ilustracjami Manueli Adreani :) Są fantastycne, prawda? Oglądałam w księgarni ale odłożyłam ten zakup na potem. CZy treść dla czterolatki jest ok? Bo format trochę duży

a Alberta szuka miłości nie znam, zaraz będę googlować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymarzona toaletka dla lubiących porządek na blacie :D Albo wszystko zrzucamy z blatu przy używaniu ukrytych w środku przyborów, albo nic na toaletce nie stawiamy i problem z głowy :D

Ale: ładna jest, to prawda

 

Albo dla takich jak ja co tak naprawdę mają 3 kosmetyki na krzyż i własne pomysły na wieszanie biżuterii w formie dekoracji ale w pewnym momencie uznały że wypada mieć toaletke ;)

 

Porcelana prześliczna ale mam zakaz kupować nowe dopóki obecne nie zaczną pekac ;)

 

Ta półeczka to od wood szczęścia?

Edytowane przez AnikoPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegapiłam zdjęcia z pokoju córki ; jestem za dokupieniem drugiej skrzyni :)

 

Widzę że masz książki z ilustracjami Manueli Adreani :) Są fantastycne, prawda? Oglądałam w księgarni ale odłożyłam ten zakup na potem. CZy treść dla czterolatki jest ok? Bo format trochę duży

a Alberta szuka miłości nie znam, zaraz będę googlować ;)

 

Tak Wani piękne są te książki, choć niektóre ilustracjie bywają trochę mroczne ;). Mamy jeszcze Małego księcia z tej serii, czytam je niespełna 3,5 latkowi i słucha z zaciekawieniem, ale czytamy na raty i mam wrażenie że nie pamięta tego co było wcześniej, trochę zbyt złożone są jednak jeszcze dla niego . A Alberta szuka miłości to krótka opowiastka, bardzo ładna i włąśnie dla takich mniejszych dzieci.

 

widze że ktoś tu jest wielbicielem porcelany dla dzieci :p też kupowaliśmy ale w Zulanie, a wy?

Tą porcelane kupiłam za grosze w promocji w Netto :) Na razie tylko dekoruje i cieszy oko bo mała właścicielka musi jeszcze sporo urosnąć, żeby się nią bawić :)

 

Albo dla takich jak ja co tak naprawdę mają 3 kosmetyki na krzyż i własne pomysły na wieszanie biżuterii w formie dekoracji ale w pewnym momencie uznały że wypada mieć toaletke ;)

 

Porcelana prześliczna ale mam zakaz kupować nowe dopóki obecne nie zaczną pekac ;)

 

Ta półeczka to od wood szczęścia?

 

Tak, zarówno półeczka jak i domek od woodszczęścia. Jestem zakochana w ich produktach. Widziałaś to niebieskie biurko? Śliczne jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...