Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Biało-szaro przy Alabastrowej


Recommended Posts

Aga płytki zamówiłam w ostatniej chwili inne, ciemniejsze i bez przetarć :) Miały być w czwartek, a w ostateczności w piątek bo od poniedziałku miał wejść fachowiec od ich układania, ale oczywiście nie mogło pójść gładko maja być we wtorek ;/

 

Z łóżkiem mam problem, żeby znaleźć podobne, ale wymyśliłam, że w ostateczności kupimy pojedyncze Hemmnes z Ikei tylko będę musiała wtedy trochę poucinać zagłówek.

 

 

Dziewczyny nie miałam czasu bo wszystko tak w biegu pochwalić się, że wczoraj malowaliśmy pokoje dziecięce :lol2::lol2::lol2:

Jeden pokój jest już pomalowany podwójnie, drugi dopiero raz. Miałyście rację nie jest to takie trudne. To niesamowite uczucie patrzeć jak to wszystko nabiera kształtów. Właściwie brakuje podłóg bo już mogłabym meblować pokoje dzieciom :)

Będziemy malować 3 warstwy, żeby jak najbardziej zniwelować różnicę pomiędzy tynkiem i paskiem gładzi na ścianach, ale już po 2 warstwach jest znośnie.

 

Tak ogólnie to powinniśmy już zabierać się do odbioru budynku. Niestety brakuje jeszcze ocieplenia, barierek schodów i chyba co najmniej jedna łazienka musi być ukończona czy wszystkie od razu? Musimy wszystko robić zgodnie z przepisami bo niestety w moim powiecie kontrole przychodzą niemal na 100% odbiorów i mierzą, sprawdzają i sypia kary gdy coś jest nie tak :bash: Boję się, że pod koniec sierpnia dom będzie w miarę gotowy do zamieszkania, a będziemy musieli czekać przepisowe 21 dni na kontrolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 554
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzisiaj przyszły płytki i od jutra będą się kłaść :wiggle::wiggle::wiggle:

 

Na razie targają mną mieszane uczucia, raz wpadam w rozpacz myśląc, że będzie za ciemno za chwilę uspokajam się tym że jasna reszta załatwi sprawę. Pewnie dopiero jak będą meble będę wiedziała czy był to dobry wybór :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszły płytki i od jutra będą się kłaść :wiggle::wiggle::wiggle:

 

Na razie targają mną mieszane uczucia, raz wpadam w rozpacz myśląc, że będzie za ciemno za chwilę uspokajam się tym że jasna reszta załatwi sprawę. Pewnie dopiero jak będą meble będę wiedziała czy był to dobry wybór :rolleyes:

 

Pękam z ciekawości jakie płytki zamówiłaś :) Ciemniejsze na podłogę, tak? A jakie bazowe do hexa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie potrafię zrobić ładnego zdjęcia tych płytek.

W rzeczywistości są jaśniejsze niż tutaj. Mają maziaje, ale nie takie natarczywe tylko ton jaśniejsze mam nadzieję, że przez to będą łatwiejsze do utrzymania czystości niż gładkie. Mam nadzieje, że jasne drzwi, listwy, meble i okna rozjaśnią wnętrze. Planowałam czarne krzesła ale w związku z podłogą będę musiała wymyślić coś innego.

 

http://images53.fotosik.pl/776/9800a4fd19cf614dmed.jpg

 

A to płytki łazienkowe. Bazą do Hexy będzie Karaben bianco bo jest jaśniejszy od Paradyża (po lewo) i bardziej zlewa się z ścianą. Przy okazji widać pomalowany na biało pokój córki:)

 

http://images53.fotosik.pl/776/c6a802ffd2185cecmed.jpg

 

http://images51.fotosik.pl/775/b1200edd73938280med.jpg

 

Czekam jeszcze na te do dolnej łazienki:

 

http://images55.fotosik.pl/776/16464d8596b65fe7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to płytki łazienkowe. Bazą do Hexy będzie Karaben bianco bo jest jaśniejszy od Paradyża (po lewo) i bardziej zlewa się z ścianą. Przy okazji widać pomalowany na biało pokój córki:)

 

http://images53.fotosik.pl/776/c6a802ffd2185cecmed.jpg

 

A potrafisz zrobić ładne zdjęcie, bo tu świetnie uchwyciłaś czar hexy! Widać jak pięknie pobłyskuje!! :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potrafisz zrobić ładne zdjęcie, bo tu świetnie uchwyciłaś czar hexy! Widać jak pięknie pobłyskuje!! :wiggle:

 

Dziękuję, ale nie mogę ukrywać, że to czysty przypadek, o robieniu zdjęć nie mam zielonego pojęcia :p

 

lukasz69karolina to jest Bella Casa Ural Antracito. A można gdzieś zobaczyć Twoje Pulso? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zastanawiałam się nad jaśniejszymi, i nawet chętniej bym je widziała u siebie gdyby nie to, że w zależności od światła czasem miały fioletową poświatę.

 

Tak z innej beczki. Zrobiłam wstępną wycenę szyby prysznicowej u lokalnego szklarza. I cena pozytywnie mnie zaskoczyła. Może gdzieś jest haczyk? Szkło hartowane, 8 mm czy to wystarczy? No i szklarz namawiał mnie na zwykłą szybę tzn mówił, że mało kto bierze tzw, białe szkło (sprzedawał raz do jakiegoś super hotelu) i tej zielonej poświaty nie będzie widać, ale boje się zaryzykować chociaż cena "zielonego" szkła to już w ogóle miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki będą białe więc muszę się upierać na to białe szkło. Tylko szklarz tak nas namawiał na to zwykłe,że jeszcze teraz będę musiała męża przekonywać do swojego wyboru. Za szybę 80x200 cm powiedział 500 zł, a za białą nie mówił dokładnie tylko, że mniej więcej 2 razy tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...