Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Biało-szaro przy Alabastrowej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 554
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pewnie znów mnie nie posłuchasz, ale ja zamiast narożnika, proponuję dwie sofy ;) Któraś zawsze może robić za leżankę ;) I jaka ustawność w przypadku chęci przemeblowania :) No i zupełnie inny szyk ;)

 

Z narożnikiem tracisz dostępność do przestrzeni pod schodami. Planujesz tam coś postawić? (pamiętaj o kurzu, który bierze się "znikąd", zwłaszcza pod schodami ;) To niebywałe, jak dużo spada ze stopni, mimo, że staramy się o ich czystość ;) ) Przy dwóch kanapach masz możliwość wejścia pod schody, choćby do sprzątania ;) Możesz między nimi ustawić stolik z piękną lampą lub samą lampę podłogową :)

 

inka.jpg

 

A do pokoiku Córci bardzo namawiam na koralowy/łososiowy :) Jest taki piękny! Z niego się tak szybko nie wyrasta jak z różu :)

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie znów mnie nie posłuchasz, ale ja zamiast narożnika, proponuję dwie sofy ;) Któraś zawsze może robić za leżankę ;) I jaka ustawność w przypadku chęci przemeblowania :) No i zupełnie inny szyk ;)

 

Z narożnikiem tracisz dostępność do przestrzeni pod schodami. Planujesz tam coś postawić? (pamiętaj o kurzu, który bierze się "znikąd", zwłaszcza pod schodami ;) To niebywałe, jak dużo spada ze stopni, mimo, że staramy się o ich czystość ;) ) Przy dwóch kanapach masz możliwość wejścia pod schody, choćby do sprzątania ;) Możesz między nimi ustawić stolik z piękną lampą lub samą lampę podłogową :)

 

[ATTACH=CONFIG]329563[/ATTACH]

 

A do pokoiku Córci bardzo namawiam na koralowy/łososiowy :) Jest taki piękny! Z niego się tak szybko nie wyrasta jak z różu :)

 

Jestem tego samego zdania co ania, trzeba zostawić jakies dojscie do tego miejsca w miare swobodne :rolleyes: stolik z pikńą lampa w rogu lub lampa idealny pomysł :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten pomysł, pokój może wyglądał by przytulniej. Boję się jedynie czy nie zrobi się za ciasno bo pokój wraz z schodami ma coś około 25m2, nie pamiętam dokładnie. A myślicie, że gdybym tą jedną sofę wstawiła trochę pod górny bieg schodów to będzie się za bardzo brudzić?

 

Waniliana zamówiłam tylko jeden arkusz przeklejek. Przy pierwszej próbie naklejania zrobiłam je za gęsto i mi brakło ale później naklejalam je jeszcze raz i w sumie gdzieś 1/3 została nie wykorzystana a jak patrzę na ścianę to na jej środku jeszcze jest za dużo kropek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inka, ja tez jestem za opcja 2 kanap...mozesz wybrac sobie 2+3 badz 2+2... mam obecnie naroznik i chocbym nie wiem jak bardzo chciala i spiela posladki, to nici z obroceniem rogowki aby zrobic przemeblowanie :(

z rogowka jestes uziemiona.

 

chyba ze kanapa modulowa i mozesz ja postawic jako naroznik i jako oddzielne kanapy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melisai tak jestem uziemiona przez dwa okna tarasowe :) (nie zauważyłam że na tym rzucie, który wkleiłam jest tylko jedno, tak naprawdę w rogu są dwa)

 

Zrobiłam próby z trzema ustawieniami.

 

1. Narożnik

http://images54.fotosik.pl/804/a55233db33917847med.png

 

2. Sofy w tym ustawieniu muszą być dwie mniejsze 2+2 bo inaczej się nie zmieści :/

http://images54.fotosik.pl/804/31acf5f94c28131fmed.jpg

 

3. Jeśli jedną z sof przesunęłabym pod stopnie to ta pod ścianą mogłaby być większa, ale boję się kurzu spadającego ze schodów.

http://images54.fotosik.pl/804/3726ee3dd2e5f3c5med.jpg

 

 

Wizualnie najbardziej podoba mi się 3 opcja, a biorąc pod uwagę praktyczność w sprzątaniu chyba jednak 1? Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkurzajac podloge zawsze mozesz zaliczyc kanape ;)

 

nie podoba mi sie opcja z naroznikiem :(

 

to moze zamiast 2 kanap jedna wieksza i podnozek? mozna go dostawic i odsunac.

 

okna tarasowe mam u siebie 4... 2 podwojne i 2 pojedyncze i wiem ze nie ze wszystkich bede korzystac wiec nie boje sie zastawic ktoregos z nich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melisa ja jedno też zastawiam stołem, drugie okno musi mieć przejście na taras:)

 

Aniko ja nie mogę powiedzieć, że jestem przeciwnikiem narożników, bo mnie się podobają i gdyby nie te schody to pewnie od razu wzięłabym narożnik. Początkowo myślałam o fotelu , ale po podpowiedzi Tomkowej myślę, że jednak 2 kanapy pomieściłyby więcej osób i fajnie wygadają.

 

Więc stanęło na tej opcji z odkurzaniem kanapy pod schodami ;) Tylko oczywiście nie może być za pięknie i mąż kręci nosem bo chce narożnik. Jak na razie przez całą budowę uparł się na tylko jedną rzecz (taras nad garażem) więc mam nadzieję, że go namówię :) No i musiałabym poszukać innego modelu niż ten z kolekcji narożnika, który mi się podobał bo koszt 2 kanap jest 1500 zł większy niż na rożnik, a to już dla mnie za wiele :(

 

http://images53.fotosik.pl/806/cfd6a6c9441c940cmed.png

 

 

 

P.S. jak córka wstanie to zabiorę dzieciaki na działkę i porobię jakieś zdjęcia bo mam już prawię całą kuchnie ;) Brakuje zlewozmywaka, indukcji i frontów z części wysypy po stronie pokoju.

Edytowane przez Inka87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście jestem w tych układach za narożnikiem... no ale ja ogólnie lubię narożniki :) :) wg mnie dwie sofy całkiem zastawiają przestrzeń pod schodami (jeśli wsuniesz pod schody jedną) i nie będzie to na żywo ładnie wyglądać - taka pusta dziura bez sensu... ja bym dała narożnik i pufę... pod schodami komoda jakaś na zabawki dzieci i niech tam robią bałagan

 

a ja ostatnio trafiłam w mieście na sklep meblowy nie jakiś mega znany, tylko taki lokalny i ceny bardzo bardzo atrakcyjne... znajomi kupili tam właśnie 2 sofki za grosze... jedyny minus że najniższe ceny to są tylko tych z wystawy - jak byłam to stały piękne czerwone sofki po 999zł - jak dla mnie to tanio bardzo... ja czatuję tam na narożnik - więc co jakiś czas zaglądam co doszło nowego

 

więc polecam pochodzenie po mniejszych jakiś firmach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze raz, bo ponownie obejrzałam zdjęcia schodów i muszę powiedzieć, że przez plan wrzucony przez Inkę trochę mi się pomerdało :p Przecież dolny bieg jest przy ścianie i narożnik wcale nie zastawi dojścia do przestrzeni pod schodami :D Jeżeli rozważasz postawienie jednej sofy pod górnym biegiem schodów, to ja się z sof wycofuję i jestem za narożnikiem :lol2: To, że się mebel będzie kurzyć niemiłosiernie to raz, a dwa, to najgorsze jest to, że jak ktoś tam będzie siedział lub leżał, to mu może się na głowę sypać podczas chodzenia po schodach drugiego ktosia ;)

Pozwalam sobie wrzucić fotkę ze schodowego, na którym dokładnie widać jak będzie stał narożnik :D Można też sobie wyobrazić jak źle będzie wyglądała sofa postawiona pod biegiem ;)

 

SDC12328.jpg

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłam z działki i nawet bez przeczytania waszych odpowiedzi zdecydowalam się na narożnik :D Narysowalam sobie delikatnie krędą na płytkach oba ustawienia i starałam się to sobie zwizualizowac i te dwie sofy z tym jedna pod schodami to kiepska sprawa a wysuniętea zajmowalyby za dużo miejsca :) Będzie narożnik i do tego kiedyś plecionki pufy jak ma Tomkowa :) Edytowane przez Inka87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę kuchni :)

 

http://images52.fotosik.pl/807/b66a16b44347c471med.jpg

 

http://images53.fotosik.pl/807/92212d8fd248bf0amed.jpg

 

http://images53.fotosik.pl/807/b0dd5cdef26e75c4med.jpg

 

http://images54.fotosik.pl/806/774e7c79957ac833med.jpg

 

Jeszcze nie skończona i nie wyregulowana :)

 

Otoczenie to jeszcze bardziej pole walki niż dom. Dzień wcześniej wszystko wysprzątałam, ale już śladu po tym sprzątaniu nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...