Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Biało-szaro przy Alabastrowej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 554
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Coś około 15 cm, ale nie jestem pewna bo piszę z pamięci. Pewnie zastanawiasz się czy nie przesunąć szyby do obudowy WC? Tylko kurcze musiałabym wtedy też kuć i przenosić podłączenie wody, żeby było symetrycznie :/

 

tak właśnie kombinuję :p jesteś pewna że trzeba kuć żeby przesunąć o to kilka cm? To 15 cm tak ni w piętę ni w oko ;) Z drugiej strony można tam szczotkę wc schować bo to jak dla mnie żadna ozdoba chocby nie wiem jak dizajnerska nie była :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pokażę projekt górnej łazienki :) Pani projektant miała naprawdę trudne zadanie. Skosy, przyłącza nie tam gdzie ona by zaplanowała (tu też nie chciałam już za dużo kuć :) ) I prysznic który sobie wymyśliłam miał być walk in, ale nie przemyślałam sprawy, że po obniżeniu sufitu nie zmieściłby się! Z tym był naprawdę duży problem. Ale myślę, że wyszło całkiem fajnie. Jedynie nad czym się zastanawiam to wydaje mi się, że tej białej mozaiki by Tomkowa( :)) jest trochę za dużo. Poprosiłam jeszcze o wersję z lustrem do umywalki zamiast tej płytki wokół niej. Al może macie jakiś inny pomysł?

 

http://images52.fotosik.pl/763/5c70b8d881694951med.jpg

 

http://images54.fotosik.pl/762/7fd11c96707acb44med.jpg

 

http://images55.fotosik.pl/763/1511196c0f55343amed.jpg

 

http://images54.fotosik.pl/762/b9654aaec467e427med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszę jak ja to widzę :D

 

w małej łazience:

- jak już spadek w prysznicu zrobiony to bym szyby nie ruszała a poszerzyła obudowę geberitu do szyby... wtedy znika ten zaułek, który wcale nie będzie fajny do sprzątania - a od boku w obudowie zrobić wnęki na kosmetyki kąpielowe zamiast tej półeczki w prysznicu

- po lewej stronie listwa przypodłogowa tak będzie urwana? zakładam że płytki które są w części prysznicowej mają licować się ze ścianą malowaną? listwa będzie odstawała nieładnie w mnie

 

w dużej łazience:

- niewidzi mi się to nagle urwanie płytek po lewej stronie umywalki - czemu po prawej są aż do drzwi?

chyba lepiej by było jakby były tylko nad umywalką

- nie ma więcej szafek? zmieścisz się w tej odrobince? ja bym za nic nie dała rady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszę jak ja to widzę :D

 

w małej łazience:

- jak już spadek w prysznicu zrobiony to bym szyby nie ruszała a poszerzyła obudowę geberitu do szyby... wtedy znika ten zaułek, który wcale nie będzie fajny do sprzątania - a od boku w obudowie zrobić wnęki na kosmetyki kąpielowe zamiast tej półeczki w prysznicu

- po lewej stronie listwa przypodłogowa tak będzie urwana? zakładam że płytki które są w części prysznicowej mają licować się ze ścianą malowaną? listwa będzie odstawała nieładnie w mnie

 

w dużej łazience:

- nie widzi mi się to nagle urwanie płytek po lewej stronie umywalki - czemu po prawej są aż do drzwi?

chyba lepiej by było jakby były tylko nad umywalką

- nie ma więcej szafek? zmieścisz się w tej odrobince? ja bym za nic nie dała rady :D

 

Dzięki za uwagi:

Z tą wnęką muszę pokombinować, porozmawiam jeszcze z wykonawcą jak on to widzi

Z listwą nie myślałam jeszcze, może uda się zrobić ją jakąś płytszą, też muszę zgłębić ten temat bo nie mam innego pomysłu na wykończenie tego :/

 

Co do dużej łazienki to też nie do końca widzę rozwiązanie z tymi urwanymi płytkami, to jeszcze nie jest ostateczna wersja

Na tej wizualizacji lustro jest z szafką i obok jest dodatkowa szafka na chemie, ale z niej chyba zrezygnuje, zostawię tylko tą z lustrem. Myślę, że się zmieszczę, teraz mam duużo mniej miejsca :) W sypialni planuje toaletkę wiec kosmetyków do makijażu nie będę trzymała w łazience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża łazienka super :yes: Jedynie mam jakies uwagi do tej części z umywalką , pytki jakoś nie wylądają tam nie najlepiej te szafki tez nie bardzo. Tutaj trzeba być coś jeszcze pomyśleć. Jeśli będziesz trzymała tam tylko kosmetyki to jakoś się zmieścisz- pytanie co do miejsca np o dodatkowe ręczniki :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ivy. Tak to cześć z umywalką jest do przemyślenia l, jeśli ktoś ma jakieś pomysły to chętnie posłucham :) Jeśli chodzi o ręczniki to za szafką umywalkowa jest stojak, mały ręcznik do rąk umieściła bym z prawej strony szafki.

 

a kąpielowe, zapasowe, bidetowe ?? w szufladzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża łazienka super :yes: Jedynie mam jakies uwagi do tej części z umywalką , pytki jakoś nie wylądają tam nie najlepiej te szafki tez nie bardzo. Tutaj trzeba być coś jeszcze pomyśleć. Jeśli będziesz trzymała tam tylko kosmetyki to jakoś się zmieścisz- pytanie co do miejsca np o dodatkowe ręczniki :cool:

 

Zgadzam się z Ivy, ogólnie łazienka bardzo ładna, uwielbiam heksagony:)

Też jestem za jak największą liczbą szafek, moja dolna łazienka jest pod tym względem super, bo choć początkowo tak duża ilość szafek i szuflad wydawała mi się zbędna, to teraz mam wszystko pochowane, kosmetyki, chemię, ręczniki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kąpielowe, zapasowe, bidetowe ?? w szufladzie ?

 

Kąpielowe właśnie na stojaku, a o zapasowych nawet nie pomyślałam bo nigdy nie miałam łazienki, w której takie się mieściły. Zawsze były w szafie,choć wiem, że faktycznie w łazience byłoby dużo praktyczniej ale ciężko coś jeszcze tam wcisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Masz układ górnej łazienki identyczny jak mój ;) jaki masz metraż?

Mogę ukraść pomysł ławeczki? Ja planuje jeszcze szklana witrynke :)

 

Pewnie, że możesz ukraść :) Metraż wg projektu to 10,4m2 ale przez mój błąd z prysznicem ten słup w roku został powiększony zabudową kg i w efekcie będzie mniej. A masz pomysł gdzie wstawisz witrynkę? Bo nie wiem czy zrezygnowałaś z prysznica na rzecz kotary w wannie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...