Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

salon zmiany strefowania no i te drzwi!


szyszunia1

Recommended Posts

Witam,

kupiliśmy z mężem mieszkanie 3-pokojowe o powierzchni 62,3 m2 w 2008 roku. Mieszkanie było w stanie deweloperskim i swoim pomysłami wykończyliśmy je powolutku.

kuchnia powierzchnia ok 8,5m2; salon 20m2; gainet 10m2; sypialnia 10,5 m2

 

potrzebujemy garderoby ponieważ tworząc mieszkanie nie umieśclilismy w nim prawie w ogóle szaf. Jest jedna szafa w sypialni a rzeczy bardzo dużo, w związku z czym rzeczy są wszędzie czego strasznie nie lubię. Pomyślałam o stworzeniu garderoby poprzez postawienie ścianki w sypialni i wtedy do garderoby wchodziłoby się z przedpokoju natomiast drzwi do sypialni od strony salonu - myślałam o drzwiach przesuwnych po ścianie. Czy myślicie ze to dobre rozwiązanie?

 

wymiary sypialni to 10,5m2 = 467cm x234cm

 

Ponizej wklejam 3 rysunki - plan ogólny z wymiarami ścian, zdjęcie pod tytułem plan 1 to układ mebli jaki jest teraz tzn pod balkonem sofa i fotel czerwone obok stolik kolor wenge i dywanik shaggy czarny pod stolikiem a na przeciwko a la ścianka meblowa kolor wenge z czerwonym frontami z połysku w srodku panel czarny szklany na telewizor.

 

plan 2 to druga mozliwośc - ale nie wiem czy dobra bo od razu od wejścia pokój bedzie zagracony.

 

W pokoju chce tez umieścic stół okrągły rozkladany w kolorze białym z białymi krzesłami. Na lewej ścianie jest pasek cegły białej na której znjaduje sie eko-kominek.

 

Która aranżacja jest lepsza, i bardziej funkcyjna? Stolik pod balkonem wydaje się być dobrem pomysłem z powodu naturalnego oświetlenia.

 

No i problem z drzwiami do sypialni - chciałabym aby to były przesuwane po ścianie, ale nei takie ogólno dostępne tylko wykonane np z mdf oklejonego tapeta - i wtedy takie drzwi stanowiłyby coś jakby obraz ale sama nei wiem czy takie drzwi są wykonalne czy to tylko mój dziki wymysł.

 

Pomóżcie bo zwariuje! ;)

plan.jpg

plan1.jpg

plan2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok moze faktycznie zbyt chaotycznie bo tutaj na zdjeciach umiescilam tylko salon (ten gorny ze skosem) i sypialnie w ktorej postawilam scianke w programie bo tam chcialabym zrobic garderobe.

Sypialnia ma ok 10m2 i chcialabym 7 zosatwic na sypialnie a 3 na garderobe do ktorej wchodziloby sie od przedpokoju czyli tak jak teraz normalnie teraz jest obecnie, natomiast po przerobieniu jakos musze wejsc do sypialni i tutaj musze byc drzwi =wejscie jakies od strony salonu. I tu caly pies pogrzebany ;)

tutaj wklejam DSC_0016.jpgDSC_0017.jpg

 

a pod spodem rzut calego mieszkania - moze teraz bedzie bardziej klarownie - rzut z opisem.jpg

 

czy taka garderoba ma sens? 3m2 to wystarczy? i co z tymi drzwiami? no i ten salon dlugi prostokąt jak widac teraz jest tylko polowa zagospodarowana czyli tam gdzie jest 'mebloscianka, kanapa i stol, a druga polowa - nie ma nic. A ja wreszcie chcialabym zakonczyc rozmyslanie nad mieszkaniem Planujemy dzicko i musez przestac sie stresowac! A salon spędza mi sen z powiek! HELP!!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie wymiary mają meble ale chyba lepiej byłoby z meblościanką na środku ściany(nie tak zaraz przy wejściu)a wypoczynkiem bliżej kominka(zależy ile miejsca ma zostać na stół przy oknie). Drzwi do sypialni albo przy ścianie z oknami albo wejście przez garderobę. Możecie "pojeździć" na próbę meblami czy ta meblościanka jest przymocowana do ściany? Wymieniłabym czerwone makarony na białą, gładką firankę.

Garderobę możecie zrobić przechodnią, zabrać np.180cm z długości sypialni co da dwa rzędy szaf(łącznie 360cm). Albo w miejscu ściany z drzwiami do sypialni ustawić dwie długie szafy plecami do siebie - w sypialni ok.230cm, w przedpokoju trochę krótsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam,

kupiliśmy z mężem mieszkanie 3-pokojowe o powierzchni 62,3 m2 w 2008 roku. Mieszkanie było w stanie deweloperskim i swoim pomysłami wykończyliśmy je powolutku.

kuchnia powierzchnia ok 8,5m2; salon 20m2; gainet 10m2; sypialnia 10,5 m2

 

Czy myślicie ze to dobre rozwiązanie?

 

wymiary sypialni to 10,5m2 = 467cm x234cm

 

Ponizej wklejam 3 rysunki - plan ogólny z wymiarami ścian, zdjęcie pod tytułem plan 1 to układ mebli jaki jest teraz tzn pod balkonem sofa i fotel czerwone obok stolik kolor wenge i dywanik shaggy czarny pod stolikiem a na przeciwko a la ścianka meblowa kolor wenge z czerwonym frontami z połysku w srodku panel czarny szklany na telewizor.

 

plan 2 to druga mozliwośc - ale nie wiem czy dobra bo od razu od wejścia pokój bedzie zagracony.

 

W pokoju chce tez umieścic stół okrągły rozkladany w kolorze białym z białymi krzesłami. Na lewej ścianie jest pasek cegły białej na której znjaduje sie eko-kominek.

 

Która aranżacja jest lepsza, i bardziej funkcyjna? Stolik pod balkonem wydaje się być dobrem pomysłem z powodu naturalnego oświetlenia.

 

No i problem z drzwiami do sypialni - chciałabym aby to były przesuwane po ścianie, ale nei takie ogólno dostępne tylko wykonane np z mdf oklejonego tapeta - i wtedy takie drzwi stanowiłyby coś jakby obraz ale sama nei wiem czy takie drzwi są wykonalne czy to tylko mój dziki wymysł.

 

Pomóżcie bo zwariuje! ;)

 

Witam,

chciałam zaproponować alternatywne rozwiązanie połączone z wizualizacją, przygotowane przez nasz zespół Otwarte-Studio

 

Projekt garderoby połączonej z salonem dla podanych wymiarów

 

http://otwarte-studio.pl/wp-content/uploads/2015/07/projektowanie_wnetrz_wroclaw_aranzacja_garderoby_w_salonie.jpg

 

http://otwarte-studio.pl/wp-content/uploads/2015/07/projektowanie_wnetrz_wroclaw_aranzacja_garderoby_w_salonie_rzut_2.jpg

 

 

http://otwarte-studio.pl/wp-content/uploads/2015/07/projektowanie_wnetrz_wroclaw_aranzacja_garderoby_w_salonie_waski_salon.jpg

 

Wymiary pomieszczenia które pozwolą uzyskać taki efekt

 

http://otwarte-studio.pl/wp-content/uploads/2015/07/Projektowanie_wnetrz_wroclaw_wymiary_sypialnia_i_garderoba.jpg

 

Mam nadzieję, że nasza wizualizacja się Państwu spodoba.

projektowanie_wnetrz_wroclaw_aranzacja_garderoby_w_salonie.jpg

Edytowane przez Elfir
po moderacji usuniete linki / przepraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Nie podoba się ani trochę. Jak można proponować, aby inwestor stworzył z dobrze oświetlonego pomieszczenia dziuplę bez światła dziennego http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dash2.gif?

Gdzie ma powiesić rzeczy w garderobie? W oknach?

Przykro mi to pisać, ale nazwanie się projektantami wnętrz zobowiązuje. Nawet najlepszym zdarzają się błędy, ale Wy je robicie w każdym projektowanym pomieszczeniu (sic!) Intericad nie wystarczy. Wasze potfolio to po prostu żenada. O ergonomii nie wiecie nic, nie mówiąc o designie. Wstyd!!! http://emotikona.pl/emotikony/pic/0belay.gif

Edytowane przez martahp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...