Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek w salonie (polecenie wykonawcy)


Freta_90

Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym prosić o kontakt do fachowca godnego polecenia z okolic Gostynina (Płocka) Mazowieckie. Mianowicie w salonie z narzeczoną zamarzyliśmy o kominku, który ma spełniać funkcję dogrzewania domu (ok 140m^2) . Aktualnie wyprowadzamy ponad dach komin, który przed laty wyprowadzony nie został przez dekarzy. w domu jest ogrzewanie gazowe podpięte pod drugi komin.

 

Prosił bym o kogoś godnego polecenia, kto służył by rada oraz wykonał by kominek w rozsądnej cenie.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam BCS Sp. z o.o., mają sklep w Żelazowej Woli. www. kominkizw.pl Mają też swoich zdunów, także mogą zrobić od A do Z kominek.

Można się z nimi na sobotę umówić. Zazwyczaj wtedy jest szef, który jest w stanie wiele doradzić w różnych zagadnieniach budowlanych.

Co ważne (dla mnie przynajmniej) nie ma "jakoś się zrobi". Albo się podejmuje albo nie. Jak się podejmie, zrobi to bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem prace ich zdunów i rozmawiałem z użytkownikami, to raz.

Dwa, znam podejście właściciela z innych robót, wykonanych u mnie. Albo zrobią dobrze, albo nie biorą roboty. Mogą coś zrobić w różnych standardach (wedle uzgodnień z inwestorem), ale poniżej pewnego minimum nie schodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem prace ich zdunów i rozmawiałem z użytkownikami, to raz.

Dwa, znam podejście właściciela z innych robót, wykonanych u mnie. Albo zrobią dobrze, albo nie biorą roboty. Mogą coś zrobić w różnych standardach (wedle uzgodnień z inwestorem), ale poniżej pewnego minimum nie schodzą.

 

Optymizm to pozytywna cecha...Mam nadzieję, że obserwacje "roboty" to nie 2-4 lata, tylko znacznie dłużej, a "obserwator" zna się na rzeczy...Kominki to specyficzna branża, i robienie ich "przy okazji" niekoniecznie musi być złe. Wolę jednak jak mechanik samochodowy u którego naprawiam auto, nie prowadzi jednocześnie naprawy rowerów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama firma weszła w kominki niedawno, ale ich zdunowie robią "w kominkach" po kilkanaście lat. taką mam od nich informację, a że dotąd byli uczciwi, to przyjmuję, iż to prawda.

No i oglądałem kominki i nowe i parę lat już użytkowane.

Według mnie to dobrze, bo pracy w branży kominkowej sporo. Myślę o faktycznej realnej pracy.

Ja jestem za tym aby powstawało nowych firm kominkowych wykonawczych i producentów, jak najwięcej, chodzi o tak zwaną świeżą krew i otwarte głowy na zmiany.

Zresztą taka jest teraz tendencja do zmian na inne, no i aby ona nie ominęła branży kominkowej.

No i pewne przetasowania w korporacjach i masówkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama firma weszła w kominki niedawno, ale ich zdunowie robią "w kominkach" po kilkanaście lat. taką mam od nich informację, a że dotąd byli uczciwi, to przyjmuję, iż to prawda.

No i oglądałem kominki i nowe i parę lat już użytkowane.

 

Miejmy nadzieję, że intuicja Cie nie zawiedzie...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Nie napisałeś co konkretnie chcesz , nie będę się rozpisywał o swoich doświadczeniach kominkowych a mogę coś o tym powiedzieć. Jak będziesz drążył temat to znajdziesz co o tym sądzę. Na początek przeczytaj a warto, to o czym piszą fachowcy z pominięciem ludzi zasyfiających w wątku - http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172514-Taki-sobie-piecyk-ceramiczny. Nie ważne jak daleko od Ciebie mieszka, istotne jest to co potrafi. Do mnie przyjechał 500km i jest jednym z niewielu fachowców różnej maści, których mogę polecić. Za psie pieniądze możesz kupić zdezelowany samochód, tak samo jest z kominkami i całą resztą. Też kiedyś kombinowałem żeby było tanio i wtopiłem, teraz mam coś czego nachwalić się nie mogę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...

Witam.

Oktawius ... w Polsce jest naprawdę spora ilośc naszych rodzimych producentów, mających w ofercie doskonałe produkty w tym względzie ... :rolleyes:

Nie ma potrzeby szukać w Kanadzie i uprawiać kryptoreklamę na forach internetowych ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...