Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak oglądać wyłączoną telewizję :D


Recommended Posts

Aniko, samym octem to czasami lustra i szyby myję ;) Do zacieków z mega twardej wody i osadów z mydła jest za słaby.

A tak na górze (przed i po). Baterie same wysychały. Nie robiłam więcej fotek wanny i umywalek, ale na drugim świetnie widać jak są czyste, bo w umywalce odbija się płytka. Dla mnie bomba :D

 

P1130442.jpg

 

P1130464.jpg

 

P1130446.jpg

 

P1130469.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tomkowa ile ja się naczytałam, przez mój urlop. Wszystko podziwiam i ten stołek pod prysznicem i lampy w sypialni (mój typ na przyszłość).

A granat ma u mnie w sypialni być podstawą, ale kiedy???

Możesz pokazać ten suuuper środek do czyszczenia, ja teraz używam z Lidla w5 w takiej małej niebieskiej butelce, też super czyści, ale zawsze poleruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, ten "super środek" to normalny płyn do mycia naczyń Dawn :D Amerykański, ja go kupiłam TU. Teraz czekam na extra oryginał, który ma do mnie przypłynąć od znajomej zza wielkiej wody. Razem z panelami do przeróbki komód Malm. Nie mogę się doczekać ;)

 

Przeklejam, co napisała na wątku slonko Mania, która go używa i zna wiele zastosowań :D Może umyję jeszcze nim dziś włosy?? :lol2:

 

dobra, mialam napisac o roznych uzyciach Dawn plynu ale musialam najpierw skonczyc sofke.

Przedewszystkim - kazdy Dawn jest bezpieczny dla skory, wlosow , zwierzakow i - dla oczyszczalni. Mimo to jest duzo mocniejszy niz inne.

Na kazdej butelce gdzie jest jakis zwierzak - znaczy mozna uzywac nawet jak jest oczyszczalnia.

 

podam kilka przykladow gdzie i jak mozna go uzywac, kilka z nich jak pisalam wykorzystuje, czy wszystko dziala? nie wiem, nie probowalam. Nie wiem tez czy inne plyny tez tak zadzialaja

 

Tym plynem myja ptaki i zwierzaki wylowione z oceanow i morz jesli gdzies byl wylany olej ze statkow.

 

Nadaje sie do robienia baniek dmuchanych dla dzieci - zamiast ydla - lepsze banki, tylko trzeba troche gliceryny dodac

 

dzieci - lubia sie upaciac. jakis smar, wazelina we wlosach itp - spokojnie mozna zmyc to tym plynem - jest na tyle delikatny ze bezpieczny a na tyle mocny ze zmyje

 

na przetluszczajace sie wlosy i na wlosy na ktore sie naklada duzo pianek, lakierow itp - raz na miesiac kuracja - mozna nim glowe umyc - bardziej wydajny niz szampon a nie zawiera phosphates jak wiekszosc szamponow

 

mieszanka z woda - najlepszy rozmiekczacz skorek przy paznokciach plus - usowa olej z plytek przez co lakier lepiej sie trzyma

 

mieszanka z woda - nalepsza wojna wystawiona mszycom i innym robakom - zabija je a nie kwiaty/drzewka

walka na mrowki np na podjezdzie lub w tawie

cienka warstwa plynu przy wejsciu - robactwo nie wejdzie do domu

 

3 krople plynu na galon wody - do mycia okien

 

do mycia psow - jak ma pchly - zabije robactow, wymieszany z woda i spryskany na dywany - zabija tez pchly jak pies naniosl

 

 

czyszczenie samochodowych srubokretow itp - zanurzyc w plynie - sciagnie caly olej i smary latwo i zapobiegnie rdzy

 

 

ice pack - czyli zimne oklady, w woreczki zamykane wlany i zamrozony - trzyma dluzej zimno i mozna wielokrotnie uzywac.

 

to co pisalyscie - czyszczenie plytek: pol butelki octu podgrzac do goraca w mikrofali (badz w garnku i przelac) dolac drugie pol plynu, wymieszac, spryskac i zostawic na kilka minut zeby przezarlo kazde naloty po mydlach, szamponach itp

 

 

zatkany kibelek - pol kubka wlac do kibelka i zostawic, potam zalac wrzatkiem

 

 

plamy po oleju na podjezdzie

 

tlusta cera - umyc twarz z woda i plynem

 

 

rece po smarach i olejach - wymieszac z olejem

 

mycie plastykowych dzieciecych basenikow czy zabawek

 

 

plamy z pomadek, oleju , niektore dlugopisy - nalozyc kropelke, wetrzec-rozetrzec a potem normalnie wyprac

 

 

przesuwane drzwi, zawiasy skrzypiace itp - dluzej trzyma niz w arerozolu

 

 

oblodzone schody: lyzeczka plynu, lyzka spirytusu i pol galona goracej wody i wylac na schody - nie beda tak szybko zamarzalay i zachodzily lodem - nie trzeba niszczyc ich sola zeby sie nie polamac

 

 

basen w lecie - nakropic na srodek wody i odsunie wszystkie pozostalosci po kremach, olejkach itp na brzegi

 

 

okulary zeby nie zachodzily mgla - nalozyc na szkla i wytrzec do sucha, zrobi sie cienka powloka

 

podlogi w prysznicach rozetrzec warstwe , zostawic na noc, rano umyc

 

 

mszyce na drzewkach owocowych - dwie lyzki plynu na galon wody i spryskac po obu stronach liscie, po 15 min splukac czysta woda - bo nikt nie chce jest owocow i czuc smaku plynu.

 

 

gabeczki do nakladania fluidu lub pedzle - umyc w plynie, usunie tluste mazie i beda dluzej jak nowe

 

 

jak za dlugo sie farbe na wlosach trzymalo i wyszly za ciemne - umyc w plynie, zmyje wiecej niz szampon

 

 

malujac cos - np w spray'u - zeby sie nie upaciaci - wysmarowac sie plynem i zostawic do wyschniecia, powstanie pancerzyk przed farba

 

 

namoczyc pedzle po malowaniu przed myciem

 

chwasty - lyzeczka plynu, kubek soli plus galon octu - to najlepiej lac tam gdzie trawy nie ma, np jak chwasty wyrastaja miedzy kostka, kamieniami itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dobrych wiadomości jest jeszcze kolejna: spotkałam dziś mojego tapicera, który zupełnie zapomniał, że czekam na niego z wyjazdem z doborem tkanin na fotel :D Pogadaliśmy, przypomniał sobie o fotelu ;) i mu mówię, że mam ambitny plan obić sobie skrzynię do sypialni. A on mi na to "chce się pani? Ja to pani na jutro zrobię" :D I co byście zrobiły na moim miejscu?? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivy, no wieszTy co?! zeby samej tyle oproznic?

:rotfl:

 

tam gdzie butelek najmniej to chyba te najsmaczniejsze....albo te najtansze :lol2:

 

Podczas tego wyjazdu wypiłam duuuuzo pysznego wina :p

Boziu jakie cudo :yes:

 

Taka piwniczka to nasze marzenie :D Jak tylko trafię szóstkę, to taką sobie urządzę, w dworkowych piwnicach :D

 

Jak byści echcialy ją odwiedzić to TUTAJ namiary :-)

Piwniczka boska, a zawartość pewnie jeszcze lepsza.

 

U nas w ogrodzie od pewnego czasu czeka na wymurowanie piwniczki dół :yes: Ale taka piękna nie będzie :no:

 

.

Pestko zawartość przepyszna, w tej piwniczce mysle ze sprobowalam z 6-7 gatunków wina, a to był tylko obiad/lunch, po powrocie była jeszcze kolacja. Gruzińska gościnność :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa a tam gdzie zamawiałaś to jest oryginalny z USA?

 

rozumiem, że z kamieniem na bateriach wszelkiego typu sobie poradzi, do tej pory używałam samego octu, namaczałam chusteczkę i przykładałam na parę godzin. Najtrudniej wyczyścić u mnie baterię przy umywalce w łazience bo jest kaskadowa i tam w środku się zbiera kamień. Był to mój nieprzemyślany zakup, wizualnie bardzo mi się podoba, ale zlew mam do tego płaski i jak goście do nas przychodzą to się wiecznie ochlapują:) my już z mężem mamy sposób.

 

Do jakiego tkmaxa w Wawie mogę podjechać i zobaczyć te stołki ceramiczne?

 

Od poniedziałku w biedronce będą fajne rzeczy m.in te kule cotton... i te lamki nocne mi się podobają gdyby tylko miały ciemniejszy odcień drewna.

 

Załączam link do gazetki: http://www.biedronka.pl/pl/press,id,326,title,Domowe-metamorfozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa a tam gdzie zamawiałaś to jest oryginalny z USA?

 

Do jakiego tkmaxa w Wawie mogę podjechać i zobaczyć te stołki ceramiczne?

 

Od poniedziałku w biedronce będą fajne rzeczy m.in te kule cotton... i te lamki nocne mi się podobają gdyby tylko miały ciemniejszy odcień drewna.

 

Załączam link do gazetki: http://www.biedronka.pl/pl/press,id,326,title,Domowe-metamorfozy

 

Mam nadzieję, że to oryginalny płyn, chociaż kto tam ich wie ;)

 

Jeżeli chodzi o stołki, to nigdy ich w warszawskich tkmaxach nie widziałam. Ostatnio widziałam piękny zielony i mniejszy czerwony w toruńskim sklepie ;)

Dzięki za cynk do gazetki :) Zapoluję na koc dwustronny, światełka i żarówki ledowe :D A nóżki lampki możesz zabejcować na pożądany odcień drewna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...