Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak oglądać wyłączoną telewizję :D


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

chciałam pochwalić lampki w sypialni, zacytować co nieco, ale nie da rady :bash:

coś nie chce ze mną to forum współpracować ostatnio :cool:

 

piękne te lampy!!

zostaw takie jak są.... :)

 

skoro post się pojawił, to pochwalę jeszcze perfekcyjnie wyczyszczone łazienki :D

o tkaninach się nie wypowiem, bo się nie znam... wszystkie piękne ;)

najpiękniejszą prawdziwą piwniczkę widziałam tu na forum u Basi_krk.... cudo!

 

zdecydowałaś się na skrzynię u tapicera czy sama obijasz?

 

i pytanko z serii... prywata :D

zostały mi suszone morele... co z nimi można zrobić prócz faszerowania schabu, bo mi się nie chce do sklepu gnać?

Edytowane przez Catti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis na KARKADE, czyli napój z kwaitów hibiskusa sudańskiego:

 

  1. 10 litrów wody zagotować;
  2. wsypać 2-4 duże garście hibiskusa (ilość zależy od tego, czy ma być bardziej esencjonalny);
  3. gotować na małym ogniu (jak rosół) około pół godziny;
  4. wrzucić garść rodzynek, 2 przekrojone na pół limonki i sporą garść suszonych morelek;
  5. gotować dalej aż morelki zmiękną;
  6. na koniec posłodzić do smaku.

 

Podawać schłodzone, albo z lodem. Pyszny jest też na gorąco.

 

U nas karkade zastąpiło świąteczny kompot ze śliwek, którego nikt jakoś nie lubił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tkaniny przepiękne.

 

a ja melduję, że beza do ciasta się piecze, ciasto zagniecione w lodówce, a potem tylko malinki w galaretce i bita smietana:)

 

catti a kurczaka masz? tzn np. podudzia lub udka, mam fajny przepis na kurczaka duszonego w suszonych owocach. Podaje przepis bo jest pyszny a mięsko rozpływa się w ustach:

Udka posolić, dodać czosnek i zioła (różne: cząber, bazylie, majeranek...). Opiec na patelni na rumiano. W międzyczasie do brytfanki wlać trochę wody - pół szklanki, dodac bulionu lub kostkę rosołową oraz marchewkę, pietruszkę, seler (warzywa mają być starte i raczej ich ilośc niewielka, pokrojona cebula). Na to ułozyć udka i na wierzch suszone owoce: opakowanie Sliwek, morele, trochę rodzynek. Przykryć i dusic ok. godz.

 

(możesz dać więcej moreli zamiasta rodzynek, czy sliwek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałam pochwalić lampki w sypialni, zacytować co nieco, ale nie da rady :bash:

coś nie chce ze mną to forum współpracować ostatnio :cool:

 

piękne te lampy!!

zostaw takie jak są.... :)

 

skoro post się pojawił, to pochwalę jeszcze perfekcyjnie wyczyszczone łazienki :D

o tkaninach się nie wypowiem, bo się nie znam... wszystkie piękne ;)

najpiękniejszą prawdziwą piwniczkę widziałam tu na forum u Basi_krk.... cudo!

 

zdecydowałaś się na skrzynię u tapicera czy sama obijasz?

 

i pytanko z serii... prywata :D

zostały mi suszone morele... co z nimi można zrobić prócz faszerowania schabu, bo mi się nie chce do sklepu gnać?

 

Lampy i czyste łazienki dziękują :D Cieszę się tym, jak małe dziecko :D

Piwniczka Basi to dla mnie najcudowniejsze miejsce :) Pomysł z tapetą z beczkami i cała reszta to mistrzostwo świata :yes:

Czekam na sygnał od tapicera, bo obijanie i szycie ma być wspólne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciastem oczywicie ze poczestuję.

 

Kurczaczka nie mam, to była tylko inspiracja do wykorzystania suszonych owocow, gości często u nas na wszelkiego rodzaju imprezach rodzinnych. Na obiad mam tylko rosół, mąż wczoraj gotował, bo po kilku dniach "grypy żołądkowej" chciało mu się czegos normalnego do jedzenia.

 

Mango lassi uwilbiam i żeberka tez:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieloniaki zostały ocenione jako "pyszne", więc jestem szczęśliwa :D Przy kolejnym osobistym pitraszeniu wypróbuję przepis bratkaf, bo ten kurczak brzmi pysznie :)

Pestko, skąd bierzesz hibiskusa?? Żeberka uwielbiam, więc poproszę o wskazówki, jak z tymi pomidorami i piwem :)

A mango lassi nigdy nie robiłam :o Koniecznie muszę spróbować

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hibiskus... mam jeszcze resztkę przywiezionego przez przyjaciela z Sudanu i oszczędzam, bo takiego się w PL nie kupi.

Czasem bywa w torebkach półkilowych w Tesco, ale ostatnio dokupiłam w naszej górokalwaryjskiej „kawie i herbacie”. Podobno też sudański, ale nie ma takich dużych płatków jak oryginalny ;( To taki prywatny sklepik z kawą, przyprawami, herbatą i wszystkim co potrzebne do produkcji domowych napitków wyskokowych :) Pewnie też masz taki w pobliżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

catti a kurczaka masz? tzn np. podudzia lub udka, mam fajny przepis na kurczaka duszonego w suszonych owocach. Podaje przepis bo jest pyszny a mięsko rozpływa się w ustach:

Udka posolić, dodać czosnek i zioła (różne: cząber, bazylie, majeranek...). Opiec na patelni na rumiano. W międzyczasie do brytfanki wlać trochę wody - pół szklanki, dodac bulionu lub kostkę rosołową oraz marchewkę, pietruszkę, seler (warzywa mają być starte i raczej ich ilośc niewielka, pokrojona cebula). Na to ułozyć udka i na wierzch suszone owoce: opakowanie Sliwek, morele, trochę rodzynek. Przykryć i dusic ok. godz.

 

(możesz dać więcej moreli zamiasta rodzynek, czy sliwek)

 

bardzo dziękuję :hug:

szkoda, że nie zagadnęłam wcześniej, bo na pewno byłyby pałeczki kurczaka takie właśnie ;)

trudno, zrobiłam tradycyjne, a przepis na pewno wykorzystam, bo lubię mięsko ze słodko-ostrym :yes:

 

Pesteczko, tobie też dziękuję....

jak dorwę to ziele, to spróbuję...

 

spróbujcie kiedyś dodać do mielonych łyżeczkę ostrej musztardy.... ;)

 

u mnie była dziś też zupa dyniowa od wczoraj.... bardzo lubimy :)

Edytowane przez Catti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mielone robię tak:

do pół kilograma mięsa wołowo-wieprzowego dodaję jedno jajko i jedno białko, dwie kopiaste łyżki siekanego koperku, sól i pieprz. W pół szklanki gorącej wody rozpuszczam kostkę rosołową, łyżkę masła. Dodaję kopiastą łyżkę bułki tartej i łyżkę koncentratu pomidorowego. Dokładnie mieszam. Łączę z mięsem i wyrabiam. Potem obtaczam mieszance bułki tartej i mąki krupczatki (pół na pół) i smażę :) Aha: przed smażeniem rumienię na tłuszczu pokrojone w plastry 2 ząbki czosnku. Jak się mocno zrumienią, to wyławiam i wtedy kotleciki :)

Następnym razem dodam musztardę, jak radzi Catti :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...