Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak oglądać wyłączoną telewizję :D


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moje Wy przyjaciółeczki :cool: :lol2:

Storczyków nie powbijałam, bo ich nie lubię, no co zrobić ;) Ciężko ostatnio haruję i nie mam siły na nic. Na dodatek mam takie ubytki ciepła na poddaszu, że powinnam natychmiast zerwać wszystkie gipsy, ocieplić dach i zrobić wszystko od nowa :bash: Wiecie może, gdzie rozdają pieniądze potrzebującym?? Bo ja potrzebuję i to dużo ;) Czeka mnie kolejny poważny remont :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonka, to się niestety mści samodzielna robota przed laty, jak się pojęcia większego nie miało i pieniędzy przy tym :sick: Są źle docieplone skosy dachu, źle ocieplone stropy, a dach nie jest wcale ocieplony. Tragedia :( Od strychu nie da się nic podziałać, bo co można zrobić? Położyć watę na stropach? Trzeba się dostać do całego dachu, więc rozebrać gipsy na skosach i sufitach. Jak się pogoda poprawi (bo mam wejście na strych od zewnątrz), to magik wpadnie i doradzi, czy coś robić prowizorycznie teraz, czy oszczędzać (ale ja nie wiem z czego) i latem następnego roku wziąć się za to..

A teraz palić, płacić i płakać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, macie może namiary na firmę lub osobę, która naprawdę zna się na ocieplaniu poddasza? Chodzi mi o sprawdzoną, uczciwą ekipę znającą się na swoich fachu. Ja się kompletnie na tym nie znam, więc jestem wdzięcznym obiektem do wciskania kitu ;) Muszę jakoś sprawę ogarnąć, bo chciałabym, żeby to była ostatnia zima z emitowaniem ciepła w kosmos. Tego lata nie było szans na rozwiązanie sprawy ze względów finansowych. Może damy radę na przyszłe wakacje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałabym, żeby to była ostatnia zima z emitowaniem ciepła w kosmos.

 

Cholera, szkoda, bo faktycznie przez dach najwięcej ciepła ucieka, wyrzucony pieniądz ;)

 

Mogę się męża podpytać o naszych ludzi od piany.

 

Masz ocieplenie na "piankę" zrobione?? Słyszałam, że genialna rzecz, ale droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, macie może namiary na firmę lub osobę, która naprawdę zna się na ocieplaniu poddasza? Chodzi mi o sprawdzoną, uczciwą ekipę znającą się na swoich fachu. Ja się kompletnie na tym nie znam, więc jestem wdzięcznym obiektem do wciskania kitu ;) Muszę jakoś sprawę ogarnąć, bo chciałabym, żeby to była ostatnia zima z emitowaniem ciepła w kosmos. Tego lata nie było szans na rozwiązanie sprawy ze względów finansowych. Może damy radę na przyszłe wakacje?

 

Aniu ja miałam fajną ekipę, ale nie wiem czy będą zainteresowanii Twoimi rejonami. Poszukam namiar i Ci wyślę :-)

wyśle Ci te znamiary na dwie inne ekipy - droższe może odrobine, polecane na FM z których usług nie skorzystaliśmy bo nie zgraliśmy sie terminami. Widziałam ich prace i moim zdaniem było bardzo ok. Poszukam i podeślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się męża podpytać o naszych ludzi od piany.

 

Piana to robota tylko i wyłącznie dla naprawdę dobrych specjalistów. Mostki, dylatacje, szczeliny od powierzchni deskowanej, jakieś porowate, bezporowate, nie ogarniam. Nie sztuka, żeby mi wypiankowali dach, a potem będą jakieś kwiatki lub grzyby ;)

Pianka chyba u mnie raczej odpada, choć za mało o tym wiem, żeby kategorycznie to stwierdzić. No i chyba nie na moją kieszeń..

 

Aniu ja miałam fajną ekipę, ale nie wiem czy będą zainteresowanii Twoimi rejonami. Poszukam namiar i Ci wyślę :-)

wyśle Ci te znamiary na dwie inne ekipy - droższe może odrobine, polecane na FM z których usług nie skorzystaliśmy bo nie zgraliśmy sie terminami. Widziałam ich prace i moim zdaniem było bardzo ok. Poszukam i podeślę.

 

Bardzo dziękuję, wszystko zapisane i na pewno skorzystam :)

 

Tomkowa zapytam moich dachowców, czy zrobią.

 

Pestko, to i tak robota na następny rok raczej, ale za namiary na ekipę będę wdzięczna.

 

A nie myślałaś o ociepleniu sufitów styropianem, u moich rodziców tak zrobili i jest ok, tylko nie wiem czy na płytach KG tak można. Ogólnie kleili styropian do sufitów, później siatka, klej i gładź. Wszystko od strony domowej , strychu nie ruszali.

 

Mam za nisko strop na poddaszu, żeby jeszcze od środka nabijać styropian. Całe ocieplenie sufitów musi być od strony strychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby już nie zamęczać naszej Ani mailowo, zamieszczę wizualizację mojej maleńkiej drugiej łazienki. Jesteśmy z mężem pod wrażeniem, jak z tego wąskiego wagonu udało się zrobić funkcjonalne pomieszczenie.

 

Proszę o opinie, co mogę jeszcze udoskonalić?:)

Bardzo podobają mi się lampy w stylu industrialnym, takie jakby z "drutu", chciałam po dwóch stronach lustra, ale niestety ze względu na zabudowę nad wc, może być problem z otwieraniem szafki, będzie waliła w lampę. Zostawić tak, zamontować dwie obok siebie jedną wyżej drugą niżej, czy dać oświetlenie w kształcie listwy na górze lustra?

 

Jakie macie doświadczenie z bateriami podtynkowymi, czy można kupić takie baterie w korzystnej cenie? ale jednocześnie dobrej jakości, bym nie miała jakiejś awarii i nie musiała skuwać zaraz płytek:)

 

Płytki to szare- Tubądzin Concrete, a drewnopodobne to Porcelanosa liston - kiedyś już wam mówiłam, że się w nich zakochałam jak zobaczyłam:)

 

Aniu możesz mi napisać jaki ty masz grzejnik? bo ten mi się wydaje za wielki? może dać czarny?

 

No i ostatnie pytanie o , te farby do łazienki maja taką specyficzną fakturę (ściana wygląda czasami jakby była pomalowana olejną), czy te firmy Flugger lub Benjamin moore też?

 

Zabudowa musi być do ziemi, bo jest tam ukryta pralka, mdf lakierowany na mat

 

A o to zdjęcia:

02.jpg

 

06.jpg

 

04.jpg

 

Aniu dziękuję, że mogłam umieścić u Ciebie te wizualizacje i dziękuję bardzo za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna ta łazienka, sama jestem zakochana w tych płytkach Porcelanosa Liston, a Concrete też mi się bardzo podobają:) jest super, grzejnik wg mnie powinien zostać biały, węższego też bym raczej nie dawała:)

 

ja mam w łazience farbę Fluggera, ale wydaje mi się,ze ma "normalną" strukturę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna :) Widzę rękę Agnieszki, prawda? Jest super. Nic bym nie zmieniała. Grzejnik zostaw biały. Czarny tylko przytłoczy. Wielkość jest okey, to oszukuje perspektywa.

 

Baterie poddtynkowe Omires są w przyzwoitych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bratfkaf, już pisałam, ale tu powtórzę: łazienka jest cudna :) Nic nie zmieniaj. Jeżeli się zastanawiasz nad oświetleniem przy lustrze, to poproś o wizkę z lampą podłużną nad lustrem w czarnej oprawie. Te wiszące mają głównie funkcję dekoracyjną i będą dawać niewiele światła. Albo dodaj dwa delikatne halogeny sufitowe nad blatem umywalkowym i zostaw tę lampę wiszącą. Ona dodaje smaku tej łazience :)

Grzejnika nie wymieniaj pod żadnym względem na czarny. Biały jest najlepszy. I wcale nie jest wielki, jest w sam raz. Na tym co ja mam powiesisz jeden ręcznik i to tak, że zasłoni Ci cały grzejnik. No i drabina będzie niemal do podłogi, żeby dało to odpowiednią ilość ciepła. Będziesz tam miała ogrzewanie podłogowe?

Farba do łazienki Flugger i BM nie mają jakiejś innej dziwnej struktury. Wyglądają zupełnie normalnie ;)

 

Ale będzie piękna łazienka :wiggle:

 

Aha: dokładnie wszystko wydrukuj wykonawcy i pokaż, że tak właśnie mają iść wszystkie fugi, jak na obrazkach. Jak znam majstrów, zacznie kłaść pełną płytkę od rogu i potem będzie Ci wmawiał że będzie dobrze ;) A u Ciebie, np. tam gdzie wc, pełna płytka jest na środku, żeby fugi zgrywały się z frontami szafek :) Na pewno dostaniesz od Agnieszki rzut z rozrysowaniem ułożenia płytek na podłodze (bo z nimi zgrywają się płytki na ścianach) i tego się trzymaj! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...