Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak oglądać wyłączoną telewizję :D


Recommended Posts

W naszej okolicy pod Czerskiem produkują świetne cydry jabłkowy i gruszkowy. Gruszkowy nawet smaczniejszy. Ciekawe, że tu w żadnym sklepie ich kupić nie można. Wiem jakie są, bo wizytowali nasze gminne dożynki, które były w tym roku w mojej wsi. Piliśmy oba cydry i kupiliśmy kilka butelek do domu.

 

My w zeszłym roku zrobiliśmy własny cydr. Ciekawe, że w jednej butli zoctował się, a drugi nadal popijamy (resztki :( ) i jest niezły. Ma więcej smaku niż te sklepowe, nawet francuskie, tylko nie jest taki przyjemnie zgazowany. Oni to gazowanie robią niestety dodatkowo. W domu się nie da :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a ja wyciskarki nadal nie kupiłam :mad: ale uwaga po roku medytacji mam w końcu karnisze. Wczoraj uprawiałam ostre akrobacje na drabinie i wieszałam zasłony. Wspomagałam się cydrem, dla odwagi :rotfl:

 

Dziewczyny powiedzcie ile u Was zasłony leżą na podłodze? (albo leżały, póki nie doprowadziło Was to do szału :lol2:)

 

Ja po pierwszym myciu mopem :bash:, podwinęłam zasłony i są tak ok 3 cm nad podłogą :)

 

 

A koleżanka dalej przyniosła dziś do pracy "Kubusia" zrobionego Thermomixem :rolleyes::rolleyes: niebo w gębie !

 

Tak ten Thermomix chodzi za mna , ale cena zabija :(((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie gotuje :-D

Znajomi mają termomiksa od kilku lat. Stał długo używany tylko od czasu do czasu. Teraz sie naprawdę przydaje, bo starsza córka ma kłopoty z cukrzycą i tarczycąa na dodatek poważne skłonności do tycia. Specjalne posiłki dla niej robią termomixem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten Thermomix chodzi za mna , ale cena zabija :(((((

 

Tak jak za mną, ale jestem zaparta i uciułam na niego :)

 

Uwielbiam cydr, też mamy w planach własny wyrób, ale to nie w tym roku jeszcze.

Póki co też raczymy się kupnym (lubelski) - uwielbiam :)

 

Pestko podzielisz się przepisem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie gotuje :-D

Znajomi mają termomiksa od kilku lat. Stał długo używany tylko od czasu do czasu. Teraz sie naprawdę przydaje, bo starsza córka ma kłopoty z cukrzycą i tarczycąa na dodatek poważne skłonności do tycia. Specjalne posiłki dla niej robią termomixem .

 

ten kenwood akurat gotuję, ma indukcje wbudowaną :) i specjalne mieszadło do mieszania gotowanych potraw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.emga.com/img/products/large/901400.jpg

 

a tu taka ciekawostka - haki do wyrabiania z różnych mikserów planetarnych :o ten od kiciusia wygląda masakrycznie licho, bałabym się nim ciasto na chleb wyrabiać :o Haki w kenwoodzie są takie same we wszystkich modelach platimum, mój zwykły chef też taki ma

 

ob_cea540_knethakenvergleich.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko,przy produkcji piwa naturalnego gazowanie się robi dodając 10 dkg cukru przegotowanego z odrobiną wody na 20 litrów piwa w końcowym etapie, czyli tuż przed rozlaniem do butelek i sterylnym zakapslowaniem. Po 2 tygodniach stania w temp pokojowej pojawiają się prawdziwe bąbelki jak w szampanie. Może w przypadku cydru też by zadziałało, ale ja się na produkcji cydru nie znam, tak tylko podpowiadam. A nuż się w przyszłości przyda :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu taka ciekawostka - haki do wyrabiania z różnych mikserów planetarnych :o ten od kiciusia wygląda masakrycznie licho, bałabym się nim ciasto na chleb wyrabiać :o Haki w kenwoodzie są takie same we wszystkich modelach platimum, mój zwykły chef też taki ma

 

[ATTACH=CONFIG]336166[/ATTACH]

 

Kiciusiowemy sie nic nie dzieje bo to chyba nie hak a silnik jest dość ważny w tych urządzeniach :-) Chociaz przyznam ze ten kenwoodowy wyglądan na mocarny :-) Fajne urządzenie w ogóle , jakoś nigdy si emu bliżej nie przyglądałam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten marchewkowy wypijam jednym duszkiem i dziękuję :D

 

Ale z buraków nienawidzę :sick:

 

Na zdrowie! :) A z buraków i ja nie cierpię, ale zrobiłam dla testu sokowirówki i szkoda było wylać :lol2:

 

a ja wyciskarki nadal nie kupiłam :mad: ale uwaga po roku medytacji mam w końcu karnisze. Wczoraj uprawiałam ostre akrobacje na drabinie i wieszałam zasłony. Wspomagałam się cydrem, dla odwagi :rotfl:

 

Dziewczyny powiedzcie ile u Was zasłony leżą na podłodze? (albo leżały, póki nie doprowadziło Was to do szału :lol2:)

 

U mnie nigdy zasłony nie leżały na podłodze i raczej nigdy nie będą ;) Te leżące jakoś mi się nawet nie podobają ;) Uciążliwość jest nie tylko podczas mycia, czy odkurzania podłogi. Pół biedy, jeśli mają tylko być dekoracją. U mnie zasłony pełnią też swoją funkcję, czyli dwa razy dziennie jeżdżą po szynach :) Nie jestem aż taką pedantką, żeby codziennie dbać o to, żebym to ja, zamiast zasłon wycierała kurze z podłogi :D

 

Uwielbiam cydr, też mamy w planach własny wyrób, ale to nie w tym roku jeszcze.

Póki co też raczymy się kupnym (lubelski) - uwielbiam :)

 

Pestko podzielisz się przepisem??

 

Ja też przepis poproszę :)

A piłyście cydr dobroński?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I są wreszcie! Nakładki O'verlays przepłynęły ocean i trafiły do mojego domu :D Powiem Wam, że spodziewałam się czegoś solidniejszego i stabilniejszego ;) A to są cienkie, delikatne, wykonane z PVC rameczki, z którymi trzeba się obchodzić nader delikatnie, bo mam wrażenie, że przy gwałtowniejszym ruchu pękną. No cóż, człowiek się napalił, to się i przekonał ;)

 

overlays1.jpg

 

Nie mogłam wytrzymać i na chwilę przymocowałam je do szafki na kawałkach taśmy dwustronnej ;) Szafka docelowo ma być biała i zastanawiam się, czy tych nakładek nie zrobić leciusieńko szarych

 

overlays.jpg

 

Dostałam też malutką buteleczkę płynu Dawn :D Raczej ten, który kupiłam w Drogerii USA jest oryginalny, bo pachną identycznie i są identycznie cudowne. Trzy krople obskakują całe zmywanie (co niektórzy wiedzą, że mimo posiadania zmywarki, często zmywam ręcznie) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...