Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak oglądać wyłączoną telewizję :D


Recommended Posts

Ja wszystkie te masy nazywam „Śmig”, bo to był pierwszy, który kupiliśmy. Tego Bravena nie znam, ale pewnie taki sam jak inne. Ja przynajmniej poza ceną różnicy w tych, które w naszej budowlanej Mrówce się przewijają, nie widzę. Ostatnio kupiliśmy Ceresit.

Fajne są, bo dość długo - w przeciwieństwie do gipsu – zachowują plastyczność, a nie spływają ze ściany.

 

Oj zapewniam że to nie to samo. Spędziłam kilka godzin w sobotę na wydłubywaniu gipsaru ze szczelin w karton-gipsach, masakra.

 

Wszystko zależy do czego ma służyć jeśli do dużych ubytków to gips budowlany ale on bardzo szybko zastyga i do czego innego się nie nadaje. Do wypełniani przerw między płytami karton gips polecam uniflotę a na wykończenie cekol c-45 (tylko do cienkich warstw) Finish to się u nas sprawdza puki co.

 

Teraz u siostry testujemy śmig po wydłubaniu tego kruszącego się i sypiącego przy każdym dotknięciu paskudztwa (gipsar).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tomkowa, teraz popadłam w depresję. Te bombki są tak ładne, że nie wiem czy swoje niszczyć wyciągając z nich koraliki :o Już nie wspominając o popapraniu klejem.:lol2:

W tym fajnym sklepie znalazłam dużą metalową tacę, fajna za przyzwoitą cenę. Mam starą zardzewiałą. Pazury ścieram czyszcząc ją papierem ściernym,

sodą i metalową szczotką. Chciałam ją po wyczyszczeniu sprayem potraktować. 20151007_174213.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa, teraz popadłam w depresję. Te bombki są tak ładne, że nie wiem czy swoje niszczyć wyciągając z nich koraliki :o Już nie wspominając o popapraniu klejem.:lol2:

W tym fajnym sklepie znalazłam dużą metalową tacę, fajna za przyzwoitą cenę. Mam starą zardzewiałą. Pazury ścieram czyszcząc ją papierem ściernym,

sodą i metalową szczotką. Chciałam ją po wyczyszczeniu sprayem potraktować. [ATTACH=CONFIG]337750[/ATTACH]

 

Ciężko Ci będzie znaleźć farbę, która odda kolor stali..

Nie wolno dostawać depresji przy bombkach!! :D Szklane bombki bez niczego mają swój niepowtarzalny czar. A jeżeli Twoje mają dodające uroku koraliki, to może na próbę kup akrylowe i na nich poćwicz? :)

 

Czyli jutro będą bombki:D

 

w takim razie czekam na kolejne piekne zdjęcia:)

 

A proszę bardzo :wiggle: Nie mam jeszcze szklanych bombek, więc wyciągnęłam niewykorzystane zeszłoroczne akrylowe :D Gipiurę przykleiłam na klej Magic i przykleiłam koraliki, które mi zostały z nawlekania czarno-białej gwiazdki :)

 

bombka1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają średnicę 10 cm. Przy większych trzeba bardziej uważać na idealnie czyste dłonie ;) Przy małych w sumie też. Na większej naklejasz większe elementy, na małej mniejsze. Nie udałoby mi się przykleić ładnie tych dużych kawałków na 5-centymetrowej bombce. Kwiatuszki - tak :) Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa, teraz popadłam w depresję. Te bombki są tak ładne, że nie wiem czy swoje niszczyć wyciągając z nich koraliki :o Już nie wspominając o popapraniu klejem.:lol2:

W tym fajnym sklepie znalazłam dużą metalową tacę, fajna za przyzwoitą cenę. Mam starą zardzewiałą. Pazury ścieram czyszcząc ją papierem ściernym,

sodą i metalową szczotką. Chciałam ją po wyczyszczeniu sprayem potraktować. [ATTACH=CONFIG]337750[/ATTACH]

 

Poszukaj warsztatu, gdzie platerują (posrebrzają) metale metodą galwaniczną. kiedyś „uzdatniłam” w ten sposób stare łyżki po mojej babuni.

 

Jeśli przeszkadza Ci ciemnienie srebra, to można pokryć metal rodem. Rod jest droższy, ale też twrdszy i nie utlenia się. Był bardzo ceniony w ArtDeco.

 

W Warszawie jest taka firma na Bokserskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie wyszły tobie te bombki. Za swoje wezmę się za tydzień. Koraliki można wyjąć, ale nawet teraz nie próbuję, żeby czasami nie uszkodzić szkła tą górną ''zawleczka'':) Moje są 8 cm. Mniejsze były, ale po dyskretnym obstukaniu kluczem, wyszło mi, że to nie szkło. Większych nie było. Z tymi koralikami fajny pomysł :yes: . W ramach oszczędności dużych świec, jak mi się powypalał wosk na tyle głęboko, że można było włożyć tealighta, wyrównałam środek i teraz zazwyczaj tak palę:lol2: W jednej świeczce u góry w ciepły wosk powtykałam te'' cyrkoniowe'' koraliki. Takie moje małe oszustwo :D

Tacę chciałam na czarno pomalować :cool: Ona była platerowana, ale pod warstewka plateru rdza tańczy i śpiewa. Wymyśliłam sobie, że postawię ją za indukcją i to ona a nie ściana przyjmie pierwsze uderzenie tłuszczu :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi dłońmi?

 

Bombka jest zupełnie przezroczysta i po naklejeniu elementów dekoracyjnych nadal ma taka pozostać ;) Przy naklejaniu zawsze odrobina kleju zostaje na palcach i trzeba bardzo uważać, żeby tymi brudnymi palcami nie porobić śladów na szkle :) Stąd pilnowanie, żeby dłonie/palce były cały czas czyste ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko, tę tacę mój połówek kiedyś uratował przed złomowaniem, a potem leżała zapomniana. Prawie ją doczyściłam, z naciskiem na prawie :rotfl:

Nawet nie wiem ile kosztuje platerowanie, założyłam, że pewnie drogo :rolleyes: Mam w słoiczku trochę czarnego lakieru samochodowego i w drugim utwardzacz. Przed tegoroczną Wielkanocą, pomalowałam wydmuszki tą farbą, jak mi ze stołu spadły na ziemię, to nic im się nie stało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za adres. Jak się doczytałam, to na metal to srebrzenie nie działa, musi być zawartość miedzi.(nie wiem z czego ta taca jest) Strona przekierowuje na antyczek. pl- ich znałam, tego środka tam nie sprzedają. Na allegro na razie nie wystawiają, ale zerknij na opinie. Kilka osób napisało, że środek jest chyba za bardzo zachwalany, bo efekty marne, to sprzedawca zarzucił im złe odtłuszczenie i brak umiejętności.

Pestko, pewnie znasz ten najprostszy sposób czyszczenia sreber i platerów- miseczka, gorąca woda, sól i folia aluminiowa. Zaczernienia znikają w oczach, tylko chlewnią wali przez chwilę :cool::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu twoje bombki jak ze sklepu:) widziałam dzisiaj bardzo podobne leroy merlin.

 

Ja w tym sklepie niedługo korzenie zapuszczę:) szukam przycisku wc i nic totalnie mi się nie podoba, nie wiem jak ja to zrobiłam w poprzedniej łazience, ale to było na zasadzie "może być"- może i kupiliśmy:/

 

twój przycisk to geberit sigma 20 czarny? ja nie wiem, czy kupić czarny czy jakiś biały? na wizce mam czarny, ale nie wiem do czego mi to będzie pasować, jak np. nie zamontuję tej lampy drucianej:/ Masakra jakaś żeby się nam przyciskiem głupim tyle zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra jakaś żeby się nam przyciskiem głupim tyle zastanawiać.

 

Tyle to znaczy ile? Bo ja się od dwóch miesięcy nad lampą do łazienki zastanawiam :D

 

I też nie wiem czarna czy nie czarna. łazienka szaro-biała, dębowe szafki i w planie czarny wiszący kwietnik...To może taka lampa?

http://static1.9design.pl/pol_ps_Be-Pure-Lampa-wiszaca-Big-Blend-czarna-9637_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twój przycisk to geberit sigma 20 czarny? ja nie wiem, czy kupić czarny czy jakiś biały? na wizce mam czarny, ale nie wiem do czego mi to będzie pasować, jak np. nie zamontuję tej lampy drucianej:/ Masakra jakaś żeby się nam przyciskiem głupim tyle zastanawiać.

 

Tak, mam ten przycisk w obu łazienkach. A jaki masz rodzaj spłuczki Geberit, bo to od tego zależy, jak wielki wybór przycisków masz do dyspozycji? Ja jestem za wiernym przeniesieniem projektu do rzeczywistości :) Nawet jeżeli nie zamontujesz lampy drucianej, to możesz dać nawet białą, ale z czarnym zawiesiem. Nawet jeżeli nie zamontujesz wcale lampy wiszącej, to na tej części blatu postawisz wysoką czarną donicę lub inny czarny element, dasz czarne ręczniki, czarne pojemniki na mydło itd. Czarny w Twojej łazience jest pięknym elementem, dodającym smaczku całości. Kupiłabym czarny przycisk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...