Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak oglądać wyłączoną telewizję :D


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może na PW prześle ale raczej strony nie planuje ;) - problem jest taki że ona się boi że będzie miała za dużo roboty ;) (nie o to że ona mało-komputerowa bo jest grafikiem komputerowym ;) ) a robi dużo oprócz tego - i małe szydełkowe zabaweczki które ponoć mają swoją nazwę, i papierowe figurki i rysunki na zamówienie czyli od portretów do ilustracji książek :p (artysta tak zwany :p )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wianek z gazet skończony, zawisł w kuchni ;)

 

[ATTACH=CONFIG]340398[/ATTACH]

 

Biorę się za szycie spódniczki do choinki :D

 

NIe mogę uwierzyć, ze takie cudo można samemu wyczarować. Super to wyszło. Może tak lampe do sypialni mi zrolujesz? :-)

 

A pościel to ja też chętnie bym wzięła tą szarą, a Ty na którą polujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na PW prześle ale raczej strony nie planuje ;)

 

Bardzo chętnie! :)

 

A ja nie potrafie tych rurek z papieru zrobic :bash::cry::cry::cry::cry:

 

Doriko, to tylko na początku wydaje się skomplikowane ;) Obejrzałaś filmik? Grunt to wykałaczka do szaszłyków. Zaczyna się nawijać róg bardzo ścisło, żeby móc okręcać gazetę wokół tej wykałaczki, kręcąc tylko wykałaczką. Ja doszłam do wprawy przy piątym podejściu ;)

 

NIe mogę uwierzyć, ze takie cudo można samemu wyczarować. Super to wyszło. Może tak lampe do sypialni mi zrolujesz? :-)

 

A pościel to ja też chętnie bym wzięła tą szarą, a Ty na którą polujesz?

 

Aga, lampa to nic skomplikowanego ;) Kroisz materiał z koła, ale kilka centymetrów dłuższe niż długość stelaża. Na dole i górze szyjesz tunel, aby wciągnąć tam gumkę. I gotowe ;) Tak jest zrobiony np. klosz Hemsta

 

hemsta-klosz-szary__0246052_PE385219_S4.JPG

 

Też mam chęć na szarą pościel :) Ciekawa jestem również tej bordowej.

Nie podoba Ci się ta z granatem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiękłabym na skręcaniu rurek :lol2:tym większy mam respekt dla osób, które nie wymiękają - a na YT widzę, że niezłe cuda można z tego robić. Przypuszczam, że pewnie tutorial na klosz dla Agi też by się znalazł :)

 

ciekawe, czy da się gdzieś kupić zwykłą wiklinę i tę technikę wypróbować bez zabawy z gazetą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..]

Doriko, to tylko na początku wydaje się skomplikowane ;) Obejrzałaś filmik? Grunt to wykałaczka do szaszłyków. Zaczyna się nawijać róg bardzo ścisło, żeby móc okręcać gazetę wokół tej wykałaczki, kręcąc tylko wykałaczką. Ja doszłam do wprawy przy piątym podejściu ;)

[..]

Trenuje :)

Wcześniej wymiękłam przy trzecim który mi zresztą w mig porwał mój ukochany prawie trzylatek:bash:

Mój problem chyba w tym że chciałabym by były równe a to za cholerę nie chce mi wyjść. Perfekcjonizm to okropna wada szczególnie jak za wymaganiami nie idą umiejętności.:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trenuje :)

Wcześniej wymiękłam przy trzecim który mi zresztą w mig porwał mój ukochany prawie trzylatek:bash:

Mój problem chyba w tym że chciałabym by były równe a to za cholerę nie chce mi wyjść. Perfekcjonizm to okropna wada szczególnie jak za wymaganiami nie idą umiejętności.:bash:

 

Ale one nie mogą być równe :) Muszą być trochę szersze na jednym końcu, żeby z łatwością połączyć jeden z drugim. Przy pleceniu każda rurka przecież się skraca i żeby ją przedłużyć nakłada się na nią kolejną w ten sposób, że jedna wchodzi w drugą, nakładasz na cieńszy koniec jednej rurki drugą rurkę jej szerszym końcem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też kreatywnie spędziłam weekend :lol2: teraz sprzątam i końca nie widać. Jutro pokaże co zmajstrowałam :lol2:

 

papierowa wiklinateż mi się podoba, muszę kiedyś spróbować coś zrobić. mam tylko jeden problem - nie kupujemy gazet :rotfl: ale wymyśliłam inny patent - przejdę się do drukarni, może uda mi się zdobyć niezadrukowany papier, może też nie pociety, to paski wyjdą dłuższe i nie będzie problemu z malowaniem :D

 

widziałam gdzieś filmik jak babka kręciła rurki na wiertarce :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne rzeczy można z tej papierowej wikliny zrobić. Kurcze jakie to fajne. A niby jak proste do zrobienia :-)

Tomkowa ile czasu zajęło Ci zrobienie tego wianka (tak z ciekawości)?

 

Bardzo fajne :)

Zaczęłam się bawić w piątek wieczorem. Dokończyłam w sobotę wieczorem :) W sumie ze trzy godziny. Grunt to skręcić odpowiednio dużo rurek. Plecenie idzie błyskawicznie :)

 

ja też kreatywnie spędziłam weekend :lol2: teraz sprzątam i końca nie widać. Jutro pokaże co zmajstrowałam :lol2:

 

papierowa wiklinateż mi się podoba, muszę kiedyś spróbować coś zrobić. mam tylko jeden problem - nie kupujemy gazet :rotfl: ale wymyśliłam inny patent - przejdę się do drukarni, może uda mi się zdobyć niezadrukowany papier, może też nie pociety, to paski wyjdą dłuższe i nie będzie problemu z malowaniem :D

 

widziałam gdzieś filmik jak babka kręciła rurki na wiertarce :lol2:

 

Ja też gazet nie kupuję, zdobyczne mam :D Z papieru nie wyjdą takie same. Gazeta jest bardzo cienka i idealnie się dzięki temu skręca i łatwo klei. Jednocześnie prawidłowe skręcenie powoduje, że rurki są twarde. Z papieru (chyba, że zdobędziesz cieniuteńki) może nie wyjść okej.

TA fotka to wianek z naturalnej gazety :) Na filmiku jest mowa o tym, jak osiągnąć efekt białej rurki z zadrukowanej gazety ;) Gotowy wianek popsikałam białym sprayem tylko dlatego, żeby był lekki połysk :)

Koniecznie pokaż fotki Julkowego domku!! :)

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotel super!

Spodniczka wyszla przepieknie!

Wianek az jape rozdzialwilam :yes:

Udalo Ci sie wspaniale :yes::yes::yes:

 

Co do choinki to jest tak ze nie ma nic znaczenia kiedy byla scieta. Problem jest w tym ze wnoszac do domu odrazu zaczyna schnac bo jest cieplo. Na dworzu moze sobie lezec scieta i dwa miesiace i jesli mrozu nie bedzie i suchych wiatrow nadal bedzie zielona.

Grzejniki i suche powietrze to zabojstwo dla scietej choinki.

Dlatego nadal sie dziwie ze nie jest to u wa spopularne trzymac ich w stojakach gdzie sie wode dolewa a w samych zwyklych. Ja do swojego stojaka musialam lac co 2-3 dni bo pila jak glupia. Do tego mamy tu jeszcze preparaty ktore sie mieszalo z ta woda i on pomagal uwolnic zapach z choinki. Dla mnie to jednak nie dzialalo ale lalam. Moze przyzwyczajona bylam i nie czulam zapachu? Wiesza sie tez specjalne zapaszki choinkowe ze daja zapach choinki - jak naturalny wyparuje.

Pozatym kazda choinka jest inna tez, jedna dluzej postoi druga zzuca igly. Ale wniesienie choinki scietej bez korzenia do domu to zabojstwo dla nie.

Pamietajcie ze choinki jak inne drzewa "ida spac" na zime, ale nie spia i nadal ciagna wode i soki z gruntu, dlatego tez sa zawsze zielone w zimie, bez wody i w gruncie uschnie a wnoszac ja z zimnego do cieplego domu bez korzenia to przeciez zabojstw dla niej.

Specjalny stojak do choinki na wode a na to spodniczka - po to to wymyslili. I nie sugerowac sie co sprzedawca mowi ani skad choinka jest - nie ma korzenia to bedzie zdychac. I mozna die kupic takie same i jedna dluzej postoi a druga zdechnie, kazde drzewko tez jest inne i nie ma gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]340398[/ATTACH]

 

Nie mam pojęcia co napisać, żeby się nie powtarzać :) Mówiłam już o Twoich talentach i o swojej ewentualnej karze gdyby coś... matko, jakby mi tak kazali takie rurki skręcać :)

Aniu, kolejny raz z całą szczerością i pełna podziwu padam na twarz przed Tobą :yes:

 

Zadzwonię do nadleśnictwa jutro, jak tylko wrócę z Lidla, bo do kupienia taka pościel będzie ;)

 

Nie wiem czy to jest dobry pomysł, bo jutro w Lidlu karpie maja być :lol2:

Chyba, że wybierasz się powalczyć :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...