Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak oglądać wyłączoną telewizję :D


Recommended Posts

ocieplenie dachu to priorytet, ostatnio przyglądałam się dachom, przy takiej warstwie śniegu bardzo dobrze widać, który jest dobrze ocieplony, czy są jakieś miejscowe niedociągnięcia w izolacji, dobry test bez kamery termowizyjnej :-)

 

Znam ten "tester", ale wyobraź sobie, że u mnie śnieg leży sobie na dachu spokojnie ;) Od wczoraj jest 2-centymetrowa warstewka i cały dach jest biały, zero ciemnych plam :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Znam ten "tester", ale wyobraź sobie, że u mnie śnieg leży sobie na dachu spokojnie ;) Od wczoraj jest 2-centymetrowa warstewka i cały dach jest biały, zero ciemnych plam :o

W sumie to nawet logiczne, masz dach tak zimny, że nawet śnieg się nie topi J

A bardziej poważnie, może masz inne miejsca, gdzie Ci ciepło ucieka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten "tester", ale wyobraź sobie, że u mnie śnieg leży sobie na dachu spokojnie ;) Od wczoraj jest 2-centymetrowa warstewka i cały dach jest biały, zero ciemnych plam :o

 

Bo jest duży mróz.

Ten test najlepiej widać tak ok. 0 stopni.

 

Na szczęście mróz trochę zelżał ;)

 

No, już była zima i wystarczy. Teraz niech już będzie ciepełko :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, ja też tęsknię do ciepełka :)

 

A póki co, dziś rozebrała się choinka i.. pusto bez niej się zrobiło ;) Postanowiłam więc zrealizować pomysł, który od jakiegoś czasu chodził mi po głowie, czyli "podrasowanie" lamp podłogowych ;) Często wydawały mi się mdłe i bez wyrazu, a jak wyjechała choinka, to już zupełnie straciły w moich oczach :p

To abażury Ikea, których już w sprzedaży nie ma i ciągle wyglądam w tym sklepie nowości biało-czarnych. Jednak bezskutecznie ;) Chwyciłam więc za pisak permanentny i wymalowałam na czarno całe wyszycie, które było szaro-srebrne. Do tego tasiemka czarna i.. abażury zyskały trochę wyrazistości :) Zmiany wzoru są raczej nieodwracalne, zaś tasiemkę można zdjąć ;)

Lampa przed:

 

lampa1.jpg

 

Lampa po:

 

lampa2.jpg

 

lampa3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie wyszło. :)

 

Tomkowa, a nie można abażuru podnieść trochę do góry – wyżej nad nóżki tripoda. Mam takie wrażenie jakbym patrzyła na człowieka, który wciągnął głowę w ramiona, skurczył się.

Pozwoliłam sobie pomalować, żeby pokazać o co chodzi lampa3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że Wam się podoba :) Ja też jestem zadowolona :)

Pestko, temat podniesienia abażura, tak, aby było widać rurkę tripoda przerabiałam, jak tylko kupiłam te podstawy. Takiego efektu, jak zaproponowałaś nie uzyskam, bo całość, niestety, jest zrobiona zbyt krótka i jedyne co, to mogę coś podłożyć pod nakrętkę mocującą abażur do oprawy żarówki i trochę abażur podnieść. Zmotywowałaś mnie do tego, dziękuję! :hug:Podniosłam do granic, tak aby mocowanie zahaczyło choć raz o gwint i całość się trzymała ;) "Szyję" już trochę widać :D Teraz wygląda tak:

 

lampa4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tripodów fotograficznych można montować nie tylko kamery, ale też lampy, albo parasole. Służą do tego takie przedłużkimocowanie lampy do tripoda.jpg Ta akurat nie jest najpiękniejsza, bo dużo w niej plastiku. Cena 20 zł.

 

Pokazuję Ci, bo może coś Ci to podpowie i znajdziesz lepszą możliwość podniesienia klosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tripodów fotograficznych można montować nie tylko kamery, ale też lampy, albo parasole. Służą do tego takie przedłużki[ATTACH=CONFIG]342797[/ATTACH] Ta akurat nie jest najpiękniejsza, bo dużo w niej plastiku. Cena 20 zł.

 

Pokazuję Ci, bo może coś Ci to podpowie i znajdziesz lepszą możliwość podniesienia klosza.

 

Nie wiem, czy tutaj nie trzeba wymienić całości na to samo, tylko na dłuższej sztycy. Zrobiłam fotkę jak to wygląda pod abażurem. Ta rurka jest mocowana od spodu na śrubę i wystarczyłoby, żeby była trochę dłuższa. Boję się to rozbierać, bo obawiam się, że zepsuję ;)

 

lampa.jpg

 

Może i przydałoby się jeszcze z centymetr do góry ;)

 

No i jak ta Tomkowa to robi. Jeeeeeeezu czego sie nie dotknie to udoskonala. Ty powinnas miec nick Metamorfoza doskonala

 

Raczej "metamorfoza niedoskonała, czyli jak okiełznać ADHD" :rotfl:

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z jyska, niestety nie pamiętam nazwy, kupowałam parę lat temu, więc nawet nie wiem, czy jeszcze takie są, ale po prostu poszliśmy do sklepu, wyłożylismy się na kilku wstępnie wybranych i po sprawie

ten był sprężynowy, opisany jako dość twardy i taki był, ma stronę letnią i zimową, choć przyznam, że różnicy nie widzę

reasumujac - może po prostu w ten sposób wybierz, jysk lub ikea, tam bedą "od ręki"

mogę jutro poszukać, czy mam gdzieś nazwę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszystkie materace z IKEA, Sułtany. Kupowane od lat. Pierwszego kupiłam, kiedy proddukowali je dla IKEA w Swarzędzu, ale sklepu jeszcze w PL nie było. jestem z nich niezmiennie zadowolona. Po pierwsze wygodne, po drugie pancerne. Jeden mam już ze 20 lat i nic mu nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...