Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak oglądać wyłączoną telewizję :D


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Maniu, z nieba mi spadasz z tą tkaniną!! :hug:Dziękuję!! :hug:

 

Z radością donoszę, że znalazłam w Polsce farby Rust Oleum Painter's Touch 2x Ultra Cover :wiggle: Powiedz mi tylko, czy do niej potrzebne jest pomalowanie wcześniej podkładem? Też mają w sprzedaży Primer. Zaproponowali mi też dodatkowo zakup pistoletu nakładanego na pojemnik. Takie coś:

 

[ATTACH=CONFIG]343702[/ATTACH]

 

 

 

Dokupić to?

 

Nieśmiało wyglądam zza krzaka ;) Witam się i zadaję pytanie o farby, możesz podać gdzie je znalazłaś? Podglądam u Mani ;) i też ich szukam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,\

witam się po raz pierwszy w tym wątku :)

 

Trafiłam tu poszukując fotela, ale moja uwaga skupiła się na sposobie zawieszenia firanek i zasłon w salonie. Czy możesz pokazać sposób mocowania osłony szyn ? Jakie to szyny ? Jakie osłony ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał Mani jest przepiękny. Aż żałuję, że cena za 2 jardy zwala mnie z nóg. Mam jeszcze 2 fotele do odnowienia.

Moja ławeczka stoi i mnie wnerwia, nogi wygladzilam papierem ściernym, 2 x bejca były potraktowane i polakierowane i dostały "gesiej skórki " Znów papierem ściernym wypolerowalam i nie wiem czy jutro nie zmienią koloru z brązowego na biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało wyglądam zza krzaka ;) Witam się i zadaję pytanie o farby, możesz podać gdzie je znalazłaś? Podglądam u Mani ;) i też ich szukam.

 

Pozdrawiam

 

Witam serdecznie! :bye: Farby Rust Oleum Painter's Touch 2 x Ultra Cover ma już w swojej ofercie TA firma :) Nie ma ich jeszcze w ofercie sklepu internetowego, ale zamówienia można dokonać przez korespondencję mejlową. Painter's Touch ma także w sprzedaży TEN sklep, ale nie są to te 2x Ultra Cover, a na nich mi zależało :)

Niestety pierwszy sklep nie ma w ofercie czarnego podkładu, który zaleca Mania. Mają jedynie podkład biały, ale twierdzą, że też będzie okey. Do malowania bez podkładu polecają farbę Rust Oleum Universal, TUTAJ artykuł. Musiałaby na jej temat wypowiedzieć się Mania, ale pamiętam, że miała uwagi co do jakości sprayu po ponownym użytkowaniu tej samej puszki. Chyba spust się lekko zatyka i nie ma jak go wyczyścić.

 

Mam nadzieję, że wybierzesz coś dla siebie i podzielisz się wrażeniami i malarskimi wyczynami :)

 

Dzień dobry,\

witam się po raz pierwszy w tym wątku :)

 

Trafiłam tu poszukując fotela, ale moja uwaga skupiła się na sposobie zawieszenia firanek i zasłon w salonie. Czy możesz pokazać sposób mocowania osłony szyn ? Jakie to szyny ? Jakie osłony ?

 

pozdrawiam

 

Witam, witam! :) Szyny są zamocowane za maskownicą wykonaną z płyty g-k grubości 6 mm. Całość ma wysokość 13 cm i grubość 5 cm. Szyna to jakiś plastikowy zwyklak kupiony na alle. Nie polecam, gdyż dałam się namówić na krótsze kawałki, aby było jak najmniej odpadów i na łączeniach źle się przesuwają żabki. Jeżeli kupować, to jak najdłuższe, aby łączeń było jak najmniej. Szyna zamontowana jest ok 3 cm od maskownicy, na której jest jeszcze zamontowana taśma led na aluminiowym profilu (nie za bardzo go widać, bo jest pomalowany na biało)

 

listwa.jpg

 

listwa1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję ! Jak tylko zmaluję to się pochwalę ;)

 

Koniecznie! :) Będę wyglądać fotek niecierpliwie :)

 

Tomkowa,

bardzo dziękuję za szybką odpowiedź :lol2:

 

Mam jeszcze pytanie o sposób mocowania maskownicy do sufitu i czy się sprawdza?

 

Nie wiedziałam, że takiej grubości płyty k-g mamy na rynku :o

 

Maskownica jest zbudowana z profili do płyt g-k, które zostały obłożone tą cienką płytą. Te profile zostały przymocowane do sufitu. Zależało mi na tym, żeby konstrukcja była jak najcieńsza i przy użyciu profili oraz 6-milimetrowej płyty udało się uzyskać niecałe 5 cm :) Wszystko się trzyma idealnie i jestem zadowolona z efektu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu i wszystkie kobiety udzielające się w tym temacie skoro mowa o strojeniu okna bardzo Was proszę o poradę. :hug:

Jakbyście rozwiązały sprawę powieszenia zasłon i firany na takim oto oknie? Problematyczna jest tu sprawa grzejnika sięgającego poza okno. Wydaje mi się, że dobrze byłoby go zasłonić w całości, tylko co wtedy z różnicą w szerokościach zasłon po lewej i prawej stronie? Z prawej strony wieszać 2 szt zasłon, żeby były mniej więcej równo marszczone?

poddasze.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Casuall!! A gdzie Ty się podziewałaś?? :D Dobrze, że jesteś. Jak łazienka?? Opowiadaj, co u Ciebie :)

 

Co do okna, to wcale nie wieszałabym zasłon po obu stronach okna, a jedynie po tej szerszej. Dwie wyłącznie z prawej w zupełności wystarczą i po rozsunięciu zasłonią całe okno. Karnisz na całą szerokość sufitu, najlepiej mocowany bezpośrednio do niego. Planujesz jakąś zabudowę karnisza?

 

Możesz też postarać się o taki efekt, ale też z zasłonami wyłącznie po prawej :)

 

modern-attic-bedroom.jpg

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, szkoda gadać życie ostatnio nie rozpieszcza :(

Łazienka odłożona na lepsze czasy :(

Ale staram się bywać U Ciebie, bo tu taka dobra energia i mobilizacja żeby jednak coś w domu działać. Ciągle do tyłu względem Ciebie ;) (kto by nadążył?;))ale czasem coś się uda stworzyć, choćby w Nowy Rok upiec gąskę, wyszła przepyszna, robiona ściśle wg Twojego przepisu, dziękuję :)

 

Nie brałam pod uwagę opcji z dwiema zasłonami z prawej, nawet mi nie przyszła do głowy. Karnisz akurat na całą długość sufitu mierzyłby 250 cm i chyba raczej sufitowy, bo nad oknem coś mało tego nadproża i nie rzucałoby się to tak w oczy ;)

I raczej do zabudowy, bo innej opcji chyba nie ma? Tylko nie chciałbym już bawić się w zabudowy k-g jak u Ciebie,(jesteśmy po malowaniu) raczej coś gotowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc na całą szerokość sufitu masz na myśli też skos?

 

Zależy, czy chcesz aby zasłony wisiały tradycyjnie - to wtedy tylko sufit, a jeżeli tak, jak na obrazku, to także skos. Na skosie wtedy zasłony są cięte, tak jak skos i są upięte z blokadami żabek, żeby się całość na dół nie zsunęła. Ruchoma jest tylko część zasłon upięta w poziomie ;)

 

Nierealne, na to już za późno...

 

To nic :) Karnisz bezpośrednio do sufitu też będzie dobrze wyglądał :)

 

karnisz.jpg

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiar i za jak zwykle fachowe porady:hug:Wiedziałam, że można na Ciebie liczyć :hug:

 

jak chcesz szyne i zeby byla mało widoczna bo nie robicie zabudowy to polecam szyne gardinia ygrek sie chyba nazywa lub pod haslem szyna sufitowa aluminiowa w LM na stronie sa stalowe ale sa tez biale i chyba casto je ma :-) sa bardzo subtelne i mało widoczne, cieńsze od tych plastikowych... jedynie cena wyzsza ok 100zl za 250 cm + akcesoria ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...