Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak oglądać wyłączoną telewizję :D


Recommended Posts

Mi się podoba 14, 17,18, i jeszcze kilka innych ale te najbardziej. Zrobiłabym jak Mania radzi, wzorek na plecach i bokach z zewnątrz.

 

Doriko, dzięki! :) Wymieniłaś jednego z moich faworytów (poza 13, od której odwodzi mnie Mania) :D

 

 

ile materialy? na fotel? troche to liczenia bedzie, bo robiac z jednego latwiej, z dwoch - musisz policzyc dwa razy. I nie zapomniec o poduszce.

 

tu jest "podpowiednik" na jeden material

 

Taaa.. do takiego liczenia to ja dobra jestem, weź przestań :lol2:

A podpowiednik to jednak nie dla mojego dojrzałego wzroku :p Wrzucam duży, z zaznaczonym moim fotelem :)

 

upholstery_chart.jpg

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja bym to policzyla z centymetrem w rece, bo czasem wychodzi wiecej a czasem mniej wg ich rysunkow tez :yes:

ale sa dw sposoby jeszcze jesli nie umiesz z cm policzyc:

 

1. jesli fotela nie uzywasz badz nie musisz uzywac - rozpitalasz fo na czesci pierwsze - rozpruwasz material na szwach - bo od nich bedziesz na materiale potem odnierzac

 

2. bierzesz jakies stare przescieradla i ryzujesz forme typu "mniej-wiecej" a potem patrzysz jaki szeroki jest material ktory kupisz i mierzysz. Bo np boki mga wyjsc z jednej szerokosci

 

no!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doriko - jak mi ktora podesle swoj adres to wysle za free i same sie dzielcie miedzy soba.

Duzo tego nie ma , znaczy kawalkow, wiekszosc nadaje sie na poduszki, pare grubszych jest na siedzisko w krzesle, moze na dwa krzeselka, ale wielkich na fotele nie mam.

ale ostrzegam - u mnie nie ma duzo kolorkow :cool:

 

pstrykne na dniach wzorki co mam i wkleje u siebie.

dzis juz mi sie nie chce bo ide "na wodke" (ktorej i tak pic nie bede) i musze sie zaczac szykowac.

 

Moge stad wyslac albo M zabierze bo leci do PL w maju (do Lublina, mieszka ktora tam?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniu, ja w życiu się sama za ten fotel nie wezmę :no: Proste formy mogę zrobić, ale uszaka nie wytapiceruję. Jak przymierzałam się do niego, to tapicer obmierzył wszystko, każdą część. Zadzwonię do niego i się dowiem. Może jeszcze nie wyrzucił tych zapisków ;)

 

Namieszane mam w głowie, bo jeżeli tył z wzorzystej tkaniny, to nie musi być gruba, ale jednocześnie nie może być od czapy z tkaniną gładką, a chciałabym, żeby ta gładka była taka "porządna" ;) Chociaż widziałam w necie połączenia tkanin bawełnianych z flokami i szenilami i wcale nie wyglądało to źle.

Mam dwa wyjścia: kupić tylko Sultana i dać go i na krzesło, i na tył fotela (reszta czarna) albo tkaninę jakąś, jeszcze nie wiem jaką i zrobić w niej tył fotel (całość szara), a jak będzie źle wyglądało z czarnym krzesłem, to się zostawi przy toaletce stołek od kompletu i zmieni mu siedzisko na ten wzór, co na tyle fotela. A z krzesłami z Iman wtedy nie wiem, co zrobię ;) Postawię przed pianinem w salonie :D

 

I co Wy byście zrobiły na moim miejscu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniu a może zrobisz nam garażowo-forumową wysprzedaż materiałów które ci niepodeszły z jakiegoś powodu. Może nam podejdą a tobie zalegać nie będą.

 

Świetny pomysł!! :)

 

Moge stad wyslac albo M zabierze bo leci do PL w maju (do Lublina, mieszka ktora tam?).

 

Maniu, to czekamy na fotki u Ciebie, a ja chętnie się mogę wybrać na majówkę do Lublina :)

Upojnego wieczoru!! Nawet i bez wódki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci napiszę jak ja tapicerowałam fotel skoro jesteś mało zdecydowana. Miałam dwa kawałki materiałów - zielony i czerwony, a do obicia przód, tył, dwa boki i siedzisko. Poprzykładałam którego na co starczy i tak musiało zostać:) Fotel jest w dwóch kolorach, do dzisiaj mi się podoba i mało tego mam wrażenie, że jak by było wszystko na odwrót to też by mi się podobało:) Nie zastanawiaj się więc długo bo prawdopodobnie każda decyzja będzie dobra jeśli tylko materiały będą ładne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja droga - impreza byla udana :wave: wiec dziekuje....ale bardzo prosze wszystkie laski ktore tez u mnie bywaja o odstapienie od spraw foteli, materialow itp i zagladniecie do mnie i odpowiedzenie na moje pytanie bo bardzoe mnie gryzie - chociaz wiem ze nic wspolnego z Muratorem nie ma. Ale ze doroslam tu a nie w Poslce potrzebuje klarownej odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci napiszę jak ja tapicerowałam fotel skoro jesteś mało zdecydowana. Miałam dwa kawałki materiałów - zielony i czerwony, a do obicia przód, tył, dwa boki i siedzisko. Poprzykładałam którego na co starczy i tak musiało zostać:) Fotel jest w dwóch kolorach, do dzisiaj mi się podoba i mało tego mam wrażenie, że jak by było wszystko na odwrót to też by mi się podobało:) Nie zastanawiaj się więc długo bo prawdopodobnie każda decyzja będzie dobra jeśli tylko materiały będą ładne.

 

Pamiętam Twój fotel, wyszedł bardzo oryginalnie :)

 

"Nie zastanawiaj się więc długo bo prawdopodobnie każda decyzja będzie dobra jeśli tylko materiały będą ładne."

 

Czyli żaden z zaproponowanych wzorów nie spełnia tego warunku?? :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko nie mogłam znalezc info do którego z pomieszczeń chcesz ten fotel wstawić ale mając w pamięci kolorystykę na dole ( salon, jadalnia ) to widzę tam fotel w obiciu nr 1 :) Piękne są materiały z wyraznie zaznaczoną fakturą. Mania gdzieś wstawiła zdjęcie z takim czarno - białym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, fotel najpewniej trafi do sypialni, która też będzie utrzymana w kolorystyce szaro-biało-czarnej ;) Chcę tam też postawić czarne krzesło z biało-czarną tkaniną, którą na swoim fotelu ma Mania, TU pokazała. Żeby wyobrazić sobie ten mebel z dużym czarno-białym wzorem na zewnętrznych bokach i tyle, znalazłam taki mebelek i bardzo mi się on podoba :)

 

il_570xN.299819075.jpg

 

il_570xN.299819253.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja Wam pokazywałam meble tapicerowane sióstr Netsman? Jak nie to pozwolę sobie, bo to jest moim zdaniem argument za tym, że ciekawy mebel możne być na wiele zaskakujących sposobów.

http://designbyleftovers.se/couture/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, tak. To właśnie o tą tkaninę z linku mi chodziło. Jest piękna. Fotel bardzo ładny, chociaż nie wiem dlaczego ale patrząc z przodu po chwili zaczyna mi obraz falować a już oglądając go z tyłu nie mam tego wrażenia:)

 

Dla mnie całość w takim wzorze też jest za bardzo "męcząca oczy" ;) Ale u mnie, gdybym zdecydowała kupić jedynie biało-czarny Iman Sultana, byłby on wyłącznie na tyle i zewnętrznych powierzchniach boków (pod podłokietnikami), reszta, czyli uszy, oparcie, siedzisko i podstawa musiałyby być czarne, albo ciemno-szare. Jednak ta tkanina chyba najpiękniej odbija przy czerni.

Myślisz, że taki plan jest dobry? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja Wam pokazywałam meble tapicerowane sióstr Netsman? Jak nie to pozwolę sobie, bo to jest moim zdaniem argument za tym, że ciekawy mebel możne być na wiele zaskakujących sposobów.

http://designbyleftovers.se/couture/

 

O tak, ich projekty są zaskakujące :D Mają idealny fotel dla mnie, bo z ćwiekami na podłokietnikach nigdy nie zasnęłabym przed telewizorem :lol2:

 

Hotel_armchair_4_wide.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie całość w takim wzorze też jest za bardzo "męcząca oczy" ;) Ale u mnie, gdybym zdecydowała kupić jedynie biało-czarny Iman Sultana, byłby on wyłącznie na tyle i zewnętrznych powierzchniach boków (pod podłokietnikami), reszta, czyli uszy, oparcie, siedzisko i podstawa musiałyby być czarne, albo ciemno-szare. Jednak ta tkanina chyba najpiękniej odbija przy czerni.

Myślisz, że taki plan jest dobry? :)

 

Ja zawsze bylam za tym połączeniem:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, taki jest, teges, posmyrać se można tu i ówdzie :D

I kolorystycznie ciekawy :)

 

A koty byłyby zachwycone możliwością „czesania” futerek :)

 

Ale zaskakujące, czy nie, uważam za genialne (wyjąwszy ćwieki, bo nie moja bajka) łączenie różnych materiałów. Kawałe z tego,kawałek z tamtego, a całość jest bardzo spójna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...