Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak oglądać wyłączoną telewizję :D


Recommended Posts

Raz nawet wrzucalam pomarańcze ze skórką, ale generalnie obieram i kroję w poprzek na 3-4 części. Ze skórką były dla mnie niesmaczne

 

Poszperałam trochę w necie - i mam jeszcze dwa pytania:

1. placki ziemniaczane?? da się??

2. Wino? ktoś robił z soku z tej wyciskarki?? np. aroniowe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Poszperałam trochę w necie - i mam jeszcze dwa pytania:

1. placki ziemniaczane?? da się??

2. Wino? ktoś robił z soku z tej wyciskarki?? np. aroniowe??

 

A wiesz, że z tymi ziemniakami to dobry pomysł? Nie wpadłam na to dotychczas, bo placki to zawsze tarka, ale przecież z powstałej pulpy wyszły by pewnie znakomite :) Niedługo się za to wezmę ;)

 

Wyciskarkę potraktowałam dziś bezlitośnie ;) Ponieważ zapomniałam kupić pomarańcze, test był na cytrynach. Może i lepiej, bo są trudniejszym towarem ze względu na pestki :) Pomarańcze można kupić przecież bez;) Wyciskałam więc cytrynki i po szóstej sztuce wyciskarka się zapchała. Wyczyściłam ją więc i zapodałam nieobrane gruszki i jabłka. Z gniazdami nasiennymi. Gruszki poszły gładko, ale po pierwszym jabłku znów zapchanie. Podejrzewam, że ze wszystkimi warzywami i owocami z pestkami będzie podobnie. Wpadł mi jeszcze do głowy pomysł, żeby wycisnąć mleko z migdałów, ale może następnym razem :lol2:

Z testu jestem bardzo zadowolona :) Soku wyszło dużo, a wyciskarka jest cała i gotowa do dalszej pracy :)

 

Specjalnie dla Was wersja pure :) Czysty sok z cytryny! :D Proszę się nie krzywić i się częstować. Same witaminki, a grypa szaleje ;) I jak pijecie świeże soki, to starajcie się je pić tak, aby je jak najlepiej przed połknięciem wymieszać ze śliną. Starzy Indianie mówią, że tak jest najzdrowiej :D

Zdrówko! :)

 

soczek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś, zupełnie nieplanowanie, znalazłam się w okolicach ulubionego sklepu na T i.. powiększyłam swój zasób luster :lol2: Zainwestowałam całe dziewięć dyszek i pochwalę się, co z tego wyszło :) Wybaczcie jakość zdjęć, ale do dyspozycji mam tylko niezbyt dobry telefon :(

 

Pierwsze lusterko to heksagon, w czarnej ramce i od razu powędrował do łazienki :)

 

lusterko2.jpg

 

lusterko3.jpg

 

lusterko1.jpg

 

lusterko4.jpg

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepuszczałam przez Botti owoce tarniny wymieszane ze śliwkami i rodzynkami, bo jestem zachłanna na to co zostaje po zrobieniu nalewki. Skrzeczała na tych pestkach, ale poszło w sumie kilogram było samej tarniny. Zmiażdżyła te tarkowe pestki. Nie zapchała się. Tylko bardzo chrupało ;(

 

Aronia z soku przechodzi przez Botti, ale podobnie jak pomidory, zatyka :(

 

 

LUSTERECZKO, powiedz przecie, kto najpiękniejszy na świecie :wiggle: Oczywiście ściany u Tomkowej w blasku lusterek :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie zastanawialam czemu w tym kominku "tak czysto" :lol2:

zima jest, drewno jest !

 

Tomkowa co na temat luster mysle to wiesz ( mam na nie zboczenie), jak juz tak kupujesz, nie chce przypadkiem mi kupic tego na Wayfair??? :lol2::lol2:

 

a tak serio - slicznie masz!

moge sie wprowadzic i pomieszkac troche? nie wybierasz sie na jakie wakacje? nie potrzebujesz kogos do podlewania kwiatkow?? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba :)

 

A coż Ty w kominku nie palisz :confused: To mi się nie podoba:no:

 

tez sie zastanawialam czemu w tym kominku "tak czysto" :lol2:

zima jest, drewno jest !

 

Drewno naszykowane we środku, a człowiek nie ma czasu iskry podłożyć :lol2: Śnieg się stopił, więc pomyślałam, że dziś za ciepło :p

 

Tomkowa co na temat luster mysle to wiesz ( mam na nie zboczenie), jak juz tak kupujesz, nie chce przypadkiem mi kupic tego na Wayfair??? :lol2::lol2:

 

a tak serio - slicznie masz!

moge sie wprowadzic i pomieszkac troche? nie wybierasz sie na jakie wakacje? nie potrzebujesz kogos do podlewania kwiatkow?? :p

 

Maniu, dziękuję, bardzo mi schlebiasz :) Ale to ja prędzej do Ciebie kryształy polerować :D I na wszystkie Twoje cudne lustra chuchać i dmuchać :) A pewnie, że chcę Ci Wayfair kupić, a sobie kilka Eleanor z Pottery :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że z tymi ziemniakami to dobry pomysł? Nie wpadłam na to dotychczas, bo placki to zawsze tarka, ale przecież z powstałej pulpy wyszły by pewnie znakomite :) Niedługo się za to wezmę ;)

 

Aniu, placki ziemniaczane od lat robię wyłącznie w sokowirówce.

Moja rodzinka jest uzależniona od placków, wiec jak robię to porcję olbrzymią i gdybym to miała z moimi długimi pazurami trzeć na tarce....

Z sokowirówki są wg mnie lepsze niż te z tarki.

Przede wszystkim bez grama mąki.

Najpierw przepuszczam cebulę, czosnek i sok zachowuję, potem ziemniaki.

To suche - te pulpę przekładam do miski, dodaję sok z cebuli i czosnku, i z naczynia gdzie jest woda z ziemniaków z dna wybieram powstałą tam mąkę ziemniaczaną, dodaje do pulpy, sól pieprz wiadomo i kilka jajek. Mieszam, jeśli jest za suche dodaję odrobinę tej wody z ziemniaków (najlepiej piankę która po niej pływa). Placki podczas smażenia "puchną" jakby drożdże miały, są pyszne i chrupiące, a człowiek się nie narobi, bo to 3 minuty przepuścić wszystko przez sokowirówkę.

 

Dlatego tak wypytuję o Botti, bo kupię ją tylko wtedy gdy zastąpi mi sokowirówkę i elektryczny wyciskasz do cytrusów.

Chce mieć wszystko w jednym urządzeniu.

No i z Twoich doświadczeń wynika, że się da.

I jeszcze widziałam, że wyciskarka jest czarna więc pasuje :)

 

[ATTACH=CONFIG]344794[/ATTACH]

 

A do tego pysznego soczku trzeba było dodać taką samą ilość miodu i spirytu - odstawić na 2 miesiące - i byłoby jeszcze lepsze :wiggle:

 

Twoja kompozycja luster zwala z nóg, świetnie to wygląda :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam placki. Bardzo nie lubię ich robić, bo to tyle paprania :( ale z Botti muszę spróbować. Ona się bosko łatwo myje. :)

 

Pusiu jest czarna, ale elementy silikonowe ma pomarańczowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...