Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak oglądać wyłączoną telewizję :D


Recommended Posts

Jak to fajnie wiedziec ze kazdy facet taki sam :lol2:

Dobrze ze omijam ten bajzel (a mlody jeszcze gorszy), ja juz sie dawno poddalam. A mlody sprzata u siebie tylko (!!) jak jego laska przyjezdza.

A meza juz dawno wyeksmitowalam z ypialni i ma swoj pokuj.Bajzlu nie mam, nikt mi nie chrapie, nie rozwala sie na lozku i nie sciaga koldry.

 

Kiedys u M ukladalam ale machlam reka. teraz ma pukladane (na pare dni oczywiscie) jak mloda przyjedzie i cos chce. Wtedy zeby na cos sie zgodzil kusi go ukladanka w jego szafie :lol2:

 

Ciekawe czy macie takie ukladanki na lodowke??? Bo mam wielka lodowe i po kazdych zakupach sie zmiescic nie moge. Pewno tez zle ukladam :sick:

 

jeden temat to bajzel robiony przez naszych mezow i synow.

Drugi temat jeszcze lepszy - co sie dzieje w kuchni jak oni tam cos robia (nawet herbate). Ufff...to dopiero rece opadaja. a najbardziej irytujace to chyba ze zamiast wsadzic brudny talerz do zlewu badz zmywarki - stawiaja na blacie . Kolo zlewu badz nad zmywarka.

 

Kiedys przeczytalam smieszne takie ze slub dla faceta to przekupstwo - zeby miec darmowa sluzaca he he

Edytowane przez mania1220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak tak czytam to się cieszę że mam troszkę pedantycznego męża, bo przynajmniej mi bałaganu nie dokłada :)

Ubrania faktycznie się nie gniotą, ona wyjaśnia to tak że jak leżą jedne na drugich to gniotą się pod ciężarem innych te które są na spodzie.

Ja wywaliłam mnóstwo ubrań i naprawdę niczego mi nie brakuje. Zauważyłam też że moją wielką miłością są sukienki letnie gdyż udało mi się wyrzucić jedynie dwie, natomiast 25 innych sprawia mi bezwzględną radość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja widząc ten sposób wiem jak się u mnie skończy. Wyciągając jedna koszulkę będą ciągnąć za wszystkie (na tej zasadzie jak działają nawilżone chusteczki) nie ma szans.

 

Aniko skoro mój niespełna trzylatek potrafi wyciągnąć sobie koszulkę nie rozwalając innych to Twoi tez ogarną :p MOim dzieciom bardzo się spodobało że widzą co mają w szafie i sami mogą sobie wybierać co chcą założyć

 

Co do gniecenia to ja jednak sporo wieszam, zwłaszcza tych ubrań "nieforemnych". Poskładane mam swetry (ale nie wszystkie), t-shirty, jeansy, bieliznę.

Za to dziecięca szafa poskłądana w 90%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z córką robię plan tygodniowy. Na wszystkie 5 dni jak rano do przedszkola chodzi razem w niedzielę wybieramy pełne komplety i układamy w kupki. Mąż rano wybiera córkę (ja odsypiaj z synem bo on nie uznaje spania w nocy i o 6 jak wychodzą podamy po kilku godzinach tak do 7:30) i jak czegoś nie może znaleźć to panika i histeria na cały dom, syn oburzony i klops cały dzień do niczego.

A mąż ubiera się jedną ręką więc jak ma wyciągnąć coś to wszystko rozsypie, nie przytrzyma by reszta była na miejscu. Nie mamy dużo ubrań, w całej szafie koszulki są ułożone po 3 na 1 stoliku, dodatkowo zmontowalam sobie to ustrojstwo do równego i szybkiego składania podkoszulek więc nic się nie gniecie. Jedna zmianę jaka chce wprowadzić to zamiana szuflad na kosze wysuwane ale nie wiem gdzie dostać takie na szerokość szafy 45cm :/

Edytowane przez AnikoPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój skomentował wczoraj założenie o wyrzuceniu rzeczy, które nie sprawiają radości:

"Garniturów przecież nie wyrzucę"

 

;)

 

w sumie mam szczęście, bo nie rozrzuca bardziej niż ja. Musimy tylko wymyślić, gdzie trzymać ciuchy po zdjęciu wieczorem zanim się je z powrotem włoży do szafy. Jakoś tak oboje nie lubimy chowania od razu, zanim się trochę wywietrzą. Chyba taki drewniany wieszak-lokaj się przyda.

 

Aniko, fajny patent, nie ma sytuacji, że mała ma jednak humor na inny zestaw na konkretny dzień?

PS co do koszy, Ikeowski Antonius może się nada?

Edytowane przez wiwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama wybiera te 5 zestawów a one nie są przypisane do żadnego dnia więc codziennie wybiera jeden na który ma ochotę a jako że za bardzo nie ingeruje w nie to każdy jej się podoba ;) (oczywiście nie są sztywne i jak np wg prognozy ma się ochlodzic czy ocieplic to je wieczorem modyfikuje, no i zawsze rano może wybrać coś innego jak o 6 rano jej się chce - nie zachciało jej się do tej pory ani razu ;)

Ten system to moja pomoc a nie jakieś reguły czy zasady ;) jej jest na rękę bo nie musi niczego wybierać jak jest pół przytomna, mąż szukać wiecznie nie spakowany skarpetek i prowadzić dyskusji na temat że to nie a to też nie, ja mogę odespac trochę kolejna nieprzespana noc a syn nie budzi się z powodu porannego zamieszania

Edytowane przez AnikoPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania do lodówki widziałam taki system f4771ee3c23d8e1d1cc932430e3a17e9.jpg

 

do kupienia tu http://www.containerstore.com/s/kitchen/refrigerator-freezer/12 widzę, że do PL wysyłają :D

 

u mnie też problem z lodówką jest. Nie znoszę jej. jest za ciasna, za wąska a za głęboka, wszystko mi w niej gnie, wszystko na łeb leci, brrrrrrrrr Mam nadzieje, że z tą lodówka z francuskimi drzwiami będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa, widziałam dzisiaj takie półeczki, nie potrafię wkleić zdjęcia z netu, to daje linka

 

http://jysk.pl/przechowywanie/przechowywanie-rozne/polka-scienna-ilbro-3-szt-opak-bialy

 

może akurat gdzieś byś je u siebie widziała, albo cos na tej bazie wymyślisz :-)

 

są też takie wielkie, ozdobne lustra mocno przecenionego, moze akurat komuś podpisuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzątanie pochłonęło mnie bez reszty :lol2: więc przepraszam za zbiorową odpowiedź.

Żony niesfornych mężów!! Apeluję do Was, oświecona mądrościami z książki ;), abyście zaczęły od uporządkowania swoich rzeczy ;) Tak, jak ktoś wcześniej wspomniał, Wasz porządek udzieli się domownikom, a jeżeli nie od razu, to z pewnością z czasem. Warunek jest jeden: każda osoba ma mieć swoją przestrzeń i tam mieć swoje rzeczy. Jeżeli dziecko ma swoje przedmioty w różnych częściach domu, to porządku się mieć nie będzie :)

Matki małych mężczyzn!! Apeluję do Was, abyście tak wychowały swoich synów, żeby ich żony nie miały z nimi takich problemów, ja Wy z ich ojcami :lol2:

 

A teraz o systemach do przechowywania. Szkoda na nie pieniędzy ;) Do szaf w zupełności wystarczą pudełka po butach lub najtańsze tekturowe pudełka z Pepco oraz ich pokrywki :) Po butach są fajniejsze, bo są niższe :) Te pudełeczka z inspiracji lodówkowej są bardzo ładne, ale ten sam efekt, ale dużo taniej, można osiągnąć przy pomocy zwykłych pudełek do przechowywania żywności. Ale pierwszą czynnością przed ich włożeniem do lodówki jest selekcja, czy tych przedmiotów w lodówce nie mamy za dużo :) U mnie okazało się właśnie, że mam w lodówce 5 otwartych słoików z dżemami, czyli o 3 za dużo :lol2: Na kolację były gofry z dżemem, żeby nie wyrzucić, bo były świeże, ale zmniejszyć ilość, bo tylu nie potrzebujemy ;) Gdyby nie to, dalej stałyby, zajmowały miejsce, aż minąłby ich czas i trzeba by wyrzucić do śmieci.

 

Mamik, bardzo fajne te półeczki :yes: Dziękuję za wiadomość. Może by się sprawdziły w pokoju syna, ale jeszcze nie wiem ;)

Lustra dużego ozdobnego do swojej garderoby szukała Ivy, ale nie wiem, czy znalazła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzątanie pochłonęło mnie bez reszty :lol2:

 

Poczytałam trochę - posty w tym wątku narastają z prędkością światła - i mam jedno przemyślenie: chyba jestem genialna (i skromna) bo mnie taka książka do niczego nie jest potrzebna.

Sama rozwiązałam problem sprzątania.

Zamieniłam wielki dom, urządzony bardzo klasycznie, z milionem ozdób, durnostojek i innych kurzołapów na mały, nowoczesny domek, urządzony minimalistycznie - i wszędzie mam porządek a sprzątanie zajmuje chwilkę :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matki malych mezczyzn i zony niesfornych mezow....:lol2:

Tomkowa, guzik z ta ksiazka bo sie nie sprawdza. Od zawsze i zawsze moja szafa jest na picus glancus, ciuchy rowniotko, wg kolorow, bielizna poukladana w swoich szufladach, bluzki w szufladach poskladane itd itp, buty w pudelkach itd - zawsze tak bylo. Zawsze tak ukladalam u meza w szafie i u dzieci. Corka robi po mnie - maz i syn maja to w nosie i po rozwaleniu mowia mi ze to ich pokoje i ich szafy i im nie przeszkadza, wiec nauki nie zawsze nie dzialaja i natura meska widac dziala inaczej.

Ja sie problemu pozbylam jak wyeksmitowalam M z sypialni i ze spaniem i z szafa :lol2: Jak bajzel to u niego :lol2: Wole zajac sie czytaniem niz tresowaniem moich facetow :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matki malych mezczyzn i zony niesfornych mezow....:lol2:

Tomkowa, guzik z ta ksiazka bo sie nie sprawdza. Od zawsze i zawsze moja szafa jest na picus glancus, ciuchy rowniotko, wg kolorow, bielizna poukladana w swoich szufladach, bluzki w szufladach poskladane itd itp, buty w pudelkach itd - zawsze tak bylo. Zawsze tak ukladalam u meza w szafie i u dzieci. Corka robi po mnie - maz i syn maja to w nosie i po rozwaleniu mowia mi ze to ich pokoje i ich szafy i im nie przeszkadza, wiec nauki nie zawsze nie dzialaja i natura meska widac dziala inaczej.

Ja sie problemu pozbylam jak wyeksmitowalam M z sypialni i ze spaniem i z szafa :lol2: Jak bajzel to u niego :lol2: Wole zajac sie czytaniem niz tresowaniem moich facetow :lol2:

 

To, co wyróżniłam w Twoim wpisie, to właśnie przyczyna, dla której nie musieli dbać o porządek ;) Ja też specjalnie bym się nie wysilała, gdyby ktoś mi układał rzeczy w szafce ;)

Nauka porządku to żadne stresowanie facetów. Jeżeli mają swoją przestrzeń i wszystkie ich rzeczy są wyłącznie tam i noszenie zmiętolonych koszul i bluz im nie przeszkadza, to niech tak mają. Warunek jest jeden: te rzeczy mają leżeć wyłącznie na ich terytorium. Nie w łazience, nie w wiatrołapie czy gdziekolwiek indziej. Ja prasuję koszule męskie tylko raz, przed powieszeniem do szafy. Jeżeli "niechcący" spadną i się pogniotą, to nie ma możliwości ponownego prasowania. Prąd jest bardzo drogi ;) Facet chodzi w takiej, jaką zastał w szafie. Ponowne wrzucenie do prania też nie skutkuje, bo ja wiem, że to nie jest brudna koszula i z powrotem wędruje na terytorium męskie :) Początki, owszem, są trudne, ale uświadomienie pewnych zasad, reguł i egzekwowanie ich z żelazną konsekwencją, daje rezultaty. Twoja synowa będzie Ci wdzięczna, albo będzie pomstować ;) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mial poskladane to skladal przez nastepny tydzien, potem wracal do swojego wiec sie poddalam.

Ohh...kochana, moja "synowa" juz mi mowila o mlodym, ze tak samo balagani jak do niej jedzie, ale sie smiala . Juz wie ze synus po tatusiu ma to.

Jak to mowia - starego psa ciezko nauczyc nowych sztuczek, a ze mlodo sie ochajtalismy - nie dzialalo przez 25 lat nie zadziala teraz. Ty wiesz, nawet jak razem w sypialni bylismy szafa na pol byla. I pol kosteczka, bo moja, a jego polowa bajzel. Teraz bajzel tylko u nich.

Z koszulami mam swiety spokuj, moj nie nosi a ja nienawidze prasowac. ma tylko dwie na jakies wyjscia do krawatu.

Lubie miec czysto ale nie jestem pedantka, moze dlatego nie naciskam juz. Ich pokoje - ich bajzel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaglądam pod nasze łóżko w sypialni, to myślę o feng shui i wiem dlaczego się nie wysypiam :rotfl:

Mam tam trochę rzeczy upchniętych, powinnam je wystawić do sprzedania, tylko nie mogę się do tego zabrać.

Czekam na wiosenne słońce co mi fotki rozświetli :lol2:

ps. a Pestka dalej Irysy przekopuje? :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...