Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak oglądać wyłączoną telewizję :D


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ivy, kobieto, gdzie byłaś jak Cię nie było :D

 

jestem, czytam tylko nie "nadanżam" trochę ;-)

A u mnie nic sie nie dzieje, stop dla wydatków to żadnych nowych wieści ;-)

 

jadłonomię znam, dla mnie chyba trochę za bardzo przekombinowane te przepisy

 

czasem mozna tam coś fajnego wyszukać, pasztety są pyszne ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry

przyszłam się przywitać i podziękować :) jakiś czas temu czytając dziennik znalazłam wpis o płytkach hexa argenta. marzyłam o heksagonach, ale cena mozaiki była dla mnie nieosiągalna. Zamówiłam próbkę Argenty, poprzymierzałam i teraz mam łazienkę z hexą :)

chciałam zobaczyć Twoją, ale w miedzyczasie dziennik rozszerzył się o jakieć 100 stron i nie mogę się odnaleźć :)

w każdym razie dziękuję! poraz kolejny forum okazało się nieocenione przy budowie domku.

 

Witam, witam!! :) Cieszę się, że jesteś zadowolona z wyboru płytki Argenta :)

I koniecznie pokaż tu swoją łazienkę z hexą! Bardzo proszę! :yes:

 

jestem, nawet mam dwie szuflady ulożone zgodnie z zasada Mari Kondo ;-) wiec ten czytam na biężąco :D

 

Iwonka :hug:

A ja już wymieniłam połowę wieszaków na drewniane :yes: U mnie już wszystkie szuflady i szafki z ubraniami są "kondziowate" :lol2: Pomału szykuję skok na papiery ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do segregacji rachunków bieżących i innych papierów polecam teczkę w tym stylu. Kilka lat temu kupiłam w B i wreszcie uporządkowałam papiery.

W każdej podpisanej przegródce mam inne rachunki. Potem do koszulki foliowej i odkładam do wielkiego segregatora na 5 lat.:lol2::mad:

pat8505_1.jpg

Najbardziej denerwują mnie znikające paragony np. za buty, nie kseruję, a potem jak mi się buty rozwalą, to mam czysty zwitek papieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmikka, mam bardzo podobną tylko zamykaną na gumkę, bo jak zawartość grubieje, to to zapięcie na zatrzask raczej nie zdaje egzaminu. Zbierasz rachunki?? Ja też tak robiłam. Mam rachunki za prąd i telefon sprzed kilku lat, ale czystka ich nie ominie ;) Zostaną tylko papiery, które muszą, czyli faktury za to, co jeszcze na gwarancji, PITy, dokumenty dotyczące domu, wyniki badań nie starsze niż rok, dyplomy i potwierdzenia wykształcenia oraz pamiątki typu USG w ciążach :)

Dziś spróbowałam, po raz pierwszy, zrobić to, co w całej książce wydawało mi się najtrudniejsze, najdziwniejsze i wręcz niemożliwe: po powrocie do domu opróżnić torebkę :lol2: Telefon i portfel na komodę, klucze na wieszak, papiery, te co potrzebne do skoroszytu, te, co niepotrzebne do kosza. Paragony akurat wszystkie za spożywkę, więc też fru, do śmieci. MAM PUSTĄ TOREBKĘ!! To jest, proszę ja Was, rzecz w moim przypadku niewyobrażalna :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, to była jedna z bardzo dziwnych porad. Ja zwykle chodzę cały czas z jednym plecakiem, więc sensu nie widzę, by go opróżniać (bo potem pewnie przydatnych rzeczy zapomnę :D

natomiast dla higieny chyba wdrożę zasadę opróżniania z papierów typu paragony czy listy zakupów co tydzień :)

 

u mnie trzy wory ciuchów do wyrzucenia, macie patent na pozbywanie się ich? bo do tych pojemników stojących na ulicach to tak hurtowo nie zmieszczę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją torebką mogłabym zabić :lol2::lol2::lol2: :lol2: Najgorsze jest to, że ja kocham duże torby, na małe to nawet nie patrzę.

Z tymi rachunkami, to jest ciężko. Jak rozwiązywałam umowę z gazownią, elektrownią itp. sprzedając mieszkanie, mimo, że to oni zwracali mi kasę z nadpłat,

to kazali 5 lat trzymać papiery.:mad: Jakby nie mogli dać papieru jednego- jesteśmy rozliczeni. Wrrrrrr dużo tego jest.

Za telefon nie dostaję nic papierowego, ale już 2 lata się boksuję z nimi bo CIĄGLE mi za dużo naliczają. Teraz miałam 150 zł nadpłaty, kiedyś też coś koło tego. Poblokowane mam płatne smsy i myślałam, że trupem padnę jak dostałam ostatnio 6 sms po 3,69 jeden. Od operatora one były :lol2:

Co z tego, że mi anulowali opłatę, jak muszę ciągle ich pilnować- piszę o t- mobile :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przypomniało mi się, oglądałam teraz swoje śniegowce z Tchibo, na pewno jeszcze są na gwarancji, ale nie wiem czy rachunek znajdę, prawie nówki nieśmigane a popękane jest tworzywo nad piętą :mad: Kiedyś oddawałam im kalosze, nosiłam może ze 3 razy a popękało klejenie na około podeszwy, ale wtedy rachunek miałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, to była jedna z bardzo dziwnych porad. Ja zwykle chodzę cały czas z jednym plecakiem, więc sensu nie widzę, by go opróżniać (bo potem pewnie przydatnych rzeczy zapomnę :D

natomiast dla higieny chyba wdrożę zasadę opróżniania z papierów typu paragony czy listy zakupów co tydzień :)

 

u mnie trzy wory ciuchów do wyrzucenia, macie patent na pozbywanie się ich? bo do tych pojemników stojących na ulicach to tak hurtowo nie zmieszczę :D

 

Ja objechałam wszystkie te pojemniki w mieście :lol2: I jakoś się udało upchać :)

Ja też myślałam, że to opróżnianie torby nie ma sensu :) Ale ma! Faktury, które dziś przyniosłam, od razu wylądowały w skoroszycie. Znając mnie, nosiłabym je kilka miesięcy ;) Paragony zwykle robiły za dywan w mojej torebce, a w tej chwili dno torebki jest czyste :) To, co MUSZĘ mieć zawsze przy sobie to: portfel i telefon, więc rano wiem, gdzie leżą i wkładam do torebki.

Ja kiedyś, też, raz na tydzień, w soboty, robiłam porządek w torebce. Ale przecież cały tydzień nosiłam bez sensu to, co mogło znaleźć się na swoim miejscu lub być wyrzuconym dużo wcześniej :)

Taka jestem teraz mądra, że aż strach :lol2:

 

Swoją torebką mogłabym zabić :lol2::lol2::lol2: :lol2: Najgorsze jest to, że ja kocham duże torby, na małe to nawet nie patrzę.

Z tymi rachunkami, to jest ciężko.

 

No tak, z rachunkami różnie bywa, więc sytuacje są zależne od sytuacji :D

Wiesz, że ja swoją torebką mogłam ćwiczyć rzut młotem? :lol2: Może wielka ona nie jest, ale mała też na pewno nie, za to zawsze była odpowiednio ciężka :lol2: Do dziś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kilka torebek, jedna wypasiona od M dostalam...lezy schowana w woreczku i pudelku...a ja latam bez torebki, taki maly portfel tylko na przegubie i zawsze sie dziwie - co Wy baby nosicie w tych torebkach???:yes:

 

Tomkowa jestes pelna energii widze, zrobmy deal - ja Ci pomoge z sofka a Ty chodz mi posprzataj po robieniu mojej :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla spragnionych wiosny, kolorów i słońca mam fantastyczny pomysł na kwietniowy wianek :)

Do swojego już zaczęłam gromadzić kwiaty :) Może być kolorowy, może być jednobarwny, co komu w duszy gra :)

 

DIY-flower-wreath-apieceofrainbowblog-1.jpg

Szczegóły całego projektu TUTAJ. Robimy?? :D

 

P.S. Wiecie jak na forum zamieszcza się filmik, żeby był do odtworzenia w poście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bardzo dobrze, bo tuńczyka należy unikać :yes:

 

poważnie?

szkodzi czy co?

 

próba wklejenia...

udało mi się być w Krakowie w zeszłym tygodniu ;)

ona ma genialny wokal, a on w dalszym ciągu jest wirtuozem każdej gitary :D

 

https://www.youtube.com/watch?v=6U8mFGeaeU4

 

wklejasz poprzez Insert video, kopiując link ;)

Edytowane przez Catti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...