Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak oglądać wyłączoną telewizję :D


Recommended Posts

to z doświadczenia dodam, że z pomidorami można na pewno posadzić bazylię - a bazylii też jest kilka odmian, w tym fioletowa (dla zmyłki nazywana czerwoną), więc nawet czysto utylitarna donica może być również dekoracyjna - kilka kolorów pomidorów i różnokolorowe liście bazylii. I ponoć pomidory słodsze są, jak się z bazylią posadzi :yes:

 

(oprócz tego warto dodać cebulę lub czosnek, pomaga zapobiegać chorobom i odstrasza szkodniki)

 

tylko z pomidorkami koktajlowymi to jest tak, że te krzaczki bardzo szybko i bardzo gęsto się rozrastają, więc trzeba uważać :)

 

Tomkowa, a ten postument świdrowy może na jakiś kolor przemalować, np wykorzystując paletę z obrazu salonowego? Nie mam pomysłu, jaki, ale można by się zastanowić - żółty czy pomarańczowy na pewno już nie wyglądałby tak zabytkowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mmeliska, a jak będzie stał we wiatrołapie to może zostać?? ;)

 

Koło bufetu nie ma nic, świder stoi, na razie, w przeciwnym kącie ;) Cały czas myślę czym "złamać" jego "zabytkowy"charakter ;) I widzę, że słabo mi idzie :rolleyes:

 

Nie ;)

co bedziesz na nim klasc? klucze,torebke, kapelusz?

nie podoba mi sie i juz, taki zawalidroga :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z doświadczenia dodam, że z pomidorami można na pewno posadzić bazylię - a bazylii też jest kilka odmian, w tym fioletowa (dla zmyłki nazywana czerwoną), więc nawet czysto utylitarna donica może być również dekoracyjna - kilka kolorów pomidorów i różnokolorowe liście bazylii. I ponoć pomidory słodsze są, jak się z bazylią posadzi :yes:

 

(oprócz tego warto dodać cebulę lub czosnek, pomaga zapobiegać chorobom i odstrasza szkodniki)

 

tylko z pomidorkami koktajlowymi to jest tak, że te krzaczki bardzo szybko i bardzo gęsto się rozrastają, więc trzeba uważać :)

 

Tomkowa, a ten postument świdrowy może na jakiś kolor przemalować, np wykorzystując paletę z obrazu salonowego? Nie mam pomysłu, jaki, ale można by się zastanowić - żółty czy pomarańczowy na pewno już nie wyglądałby tak zabytkowo ;)

 

Dzięki wiwik, pomyślę o tych pomidorach, choć raczej w ogródku wolę łatwiznę i wieloletnie gatunki :)

A z kolorem na świdrze to jest myśl!! :D Tylko że ona jest chyba pokryta politurą, czy lakierem i widać ładne słoje drewna. Jak ją psiknę farbą kryjącą, to będzie wyglądała, jak z plastiku ;) Musiałabym zedrzeć wierzch i pomalować barwną bejcą, aby wyglądała na drewnianą. Ale ja nie wiem, czy mi się chce i czy umiem ;)

 

Nie ;)

co bedziesz na nim klasc? klucze,torebke, kapelusz?

nie podoba mi sie i juz, taki zawalidroga :p

 

Jak w kącie stoi, to nie zawala:lol2: Nie upieram się Meliska, może będzie, może nie ;) Chyba się ucieszyła ta kolumienka, że ją wywlokłam z garażowych pajęczyn :) Dziś na niej stoi moja waza Mac Kenzi :D

 

Szczypiorek wieloletni pięknie kwitnie niebiesko :)

 

Muszę popatrzeć na te pomidory, szczypiorki i czosnek :D Wyszłaby z tego pyszna sałatka :stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo jestem za popiersiem :lol2::lol2::lol2:

 

Co do donic, to w życiu Pestki nie pokonam, ale od kilku lat zamiast kwiatów sadzę w nich pomidorki koktajlowe różnych kolorów i kształtów - i powiem Wam, że żadne kwiaty nie wzbudzają takiego zachwytu u moich gości jak te kolorowe koraliki wiszące na roślinach :D

 

Pusiu z tymi pomidorkami spadłaś mi z nieba, mam dwie donice, kupione do kuchni, ale okazały się za wielkie i myślę, co w nie posadzić. Chciałam właśnie jakieś warzywka. Powiedz mi proszę, jak to się sadzi :-) w każdej donicy inna odmiana? Czy to z nasion, czy z sadzonek? Kurcze na zieleninie to ja się totalnie nie znam :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czosnki ozdobne raczej nie są jadalne, ale można posadzić czosnek niedźwiedzi i dodawać do potraw liście. Podobno jest bardziej wartościowy niż czosnek tradycyjny.

http://m.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/czosnek-niedzwiedzi-wlasciwosci-przepisy-na-dania-z-czosnku-niedzwiedz_34371.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusiu z tymi pomidorkami spadłaś mi z nieba, mam dwie donice, kupione do kuchni, ale okazały się za wielkie i myślę, co w nie posadzić. Chciałam właśnie jakieś warzywka. Powiedz mi proszę, jak to się sadzi :-) w każdej donicy inna odmiana? Czy to z nasion, czy z sadzonek? Kurcze na zieleninie to ja się totalnie nie znam :-(

 

Pusiu z tymi pomidorkami spadłaś mi z nieba, mam dwie donice, kupione do kuchni, ale okazały się za wielkie i myślę, co w nie posadzić. Chciałam właśnie jakieś warzywka. Powiedz mi proszę, jak to się sadzi :-) w każdej donicy inna odmiana? Czy to z nasion, czy z sadzonek? Kurcze na zieleninie to ja się totalnie nie znam :-(

 

Do donicy wsadza się sadzonki (własnoręcznie uhodowane lub kupione), zależy jaka duża donica - do swoich wsadzam po 3 krzaczki pomidorów do każdej.

Trzeba zapewnić podpory, bo rosną dość wysokie, ale można je przyciąć. Można mieszać odmiany.

Koktajlówki zwykle nie chorują na zarazę ziemniaczaną. Najważniejszy zabieg to podlewanie, no i zasilanie, gdyż doniczka nie zapewni tak obficie owocującej roślinie potrzebnych składników pokarmowych (używam "Magiczną Siłę do pomidorów"). Cała reszta jak przy zwykłych pomidorach - usuwanie "wilków".

Roślina jest bardzo dekoracyjna i bezproblemowa.

W tym roku do doniczek dosadzę cebulkę dymkę i posieję koperek, bo na warzywniak sadzę dynie w ogromnych ilościach (grządka musi odpocząć od pomidorów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie znam na ogrodkowaniu ale w zeszlym roku zasadzilam pomidory w donicach duze i koktajlowe i pieknie mi wyrosly. Ale zasadzilam je bardzo pozno, juz wysokie rosliny z podporkami ze sklepu przywiozlam, mozecie mi powiedziec kiedy zasadzic z sadzonek teraz na wiosne? To samo z truskawkami - kiedy sie je sadzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie znam na ogrodkowaniu ale w zeszlym roku zasadzilam pomidory w donicach duze i koktajlowe i pieknie mi wyrosly. Ale zasadzilam je bardzo pozno, juz wysokie rosliny z podporkami ze sklepu przywiozlam, mozecie mi powiedziec kiedy zasadzic z sadzonek teraz na wiosne? To samo z truskawkami - kiedy sie je sadzi?

 

Po zimnych ogrodnikach i po zimnej Zośce, czyli po 15 maja, czyli jak już nie ma przymrozków.

Wtedy też można wysadzać rośliny balkonowe, tarasowe :)

Edytowane przez Pusia&Kssawery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truskawki można już, jeśli kupi się sadzonki FRIGO. One są przechładzane zima w chłodni i świetnie się aklimatyzują. Moje w zeszłym roku kwitły już po miesiącu od posadzenia. Zafundowałam sobie 6 odmian różnych smakowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...