Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak oglądać wyłączoną telewizję :D


Recommended Posts

Oj, coś ten wykonawca sciemnił co nieco z tym wykonaniem

Deski faktycznie są droższe 3-4 razy zależnie o grubości płyty k-g i grubości desek. To prawda. Za nasze deski płaciliśmy w tartaku max 20 zł/m2.

Sama możesz policzyć ile by kosztowały.

Natomiast deskowanie robi się du.......żo prościej i łatwiej, niż mocowanie płyt na suficie. Nie wymaga siły, wprawy czy jakiejś szczególnej umiejętności. Spokojnie daje radę robić to nawet jedna osoba. Wiem, bo robiłam i jeszcze będę robić. Powiem nawet, że to fajna praca.

W przeciwieństwie do tego kładzenie karton-gipsu, który jest cholernie ciężki i z racji rozmiaru płyt niewygodny, jest pracą wymagającą sporej siły i co najmniej dwóch ludzi.

Poza tym deski maluje się przed montowaniem. K-g trzeba na suficie wylepić taśmą na łączeniach i potem położyć gładź gipsową. To dodatkowa i na dodatek nieprzyjemna praca.

Moim zdaniem sufity w deskach i w kartontongipsie powinny zrównoważyć się cenowo za całość ze względu na porównanie wysiłku w pracy, a także szybkości wykonania, która jest zdecydowanie na korzyść desek.

 

A obudowę wnęk okiennych ładnie robi się w k-g. Takie połączenie bardzo pasuje - deski na suficie, k-g we przy oknach.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Udało ci się kupić lampiony :wave:

 

i widzę, że działają :D

czyli obawy, że nie będą świecić okazały się bezpodstawne.... na szczęście...

 

a cena? re-we-la-cja!!!

 

resztę doczytam w wolnej chwili :hug:

 

beczki super!

 

http://3.bp.blogspot.com/-RR45JM8tGqA/UZNzaE_tTaI/AAAAAAAADV4/pY2RZCZpK-k/s1600/beczka+na+balkonie.jpg

 

http://img.zszywka.pl/0/0094/w_6168/moj-swiat/stolik-ze-starej-beczki.jpg

Edytowane przez Catti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Catti :hug: Ty dobry duszku :)

A niespodzianka! Przestały w środku nocy świecić :rotfl:Nic dziwnego, że kwiatki na tarasie nie chcą rosnąć, skoro i lampiony się rozładowały :lol2: Dziś cały dzień wisiały na sznurkach do prania i się ładowały ;) Mam nadzieję, że od samej jasności nieba trochę poświecą, bo słońca, jak na lekarstwo.

Fajne te Twoje inspiracje :) Myślałam właśnie o pomalowaniu obręczy właśnie na taki "aluminiowy" kolor, ale farba okazała się bardziej srebrna i niestety pomysł odpadł ;) Wystarczy mi czarno-srebrna ławka, która na bank będzie przemalowana, ale tylko żeliwne elementy.

Kącik ogrodowy z beczkami musi poczekać do kolejnego sezonu z przyczyn obiektywnych ;) Na razie stoją na tarasie i udają stoliki boczne :D

 

beczki4.jpg

 

beczki3.jpg

 

beczki2.jpg

 

beczki1.jpg

 

Nie wiedziałam, co zrobić z lustrem zdjętym we wiatrołapie, więc na razie zasila tarasowy kącik palacza :D

 

beczki5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga!! Zgubo Ty moja :hug: Z beczek jestem zadowolona i cieszę się, że się podobają :)

 

A fotel? Pan majster dostał jakieś super pilne zlecenie i jest opóźnienie :( Nie pomstuję na niego, bo i tak przed remontem fotela na górę nie wniosę i nie spieszy mi się tak bardzo ;) Co nie zmienia faktu, że sama jestem bardzo ciekawa, jak on wyjdzie :) Mam poczekać jeszcze tydzień, ale jak znam życie i już trochę pana tapicera, może być trochę dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka zgubo, ja codziennie zaglądam i czytam. Jestem marnym głosem doradczym to milczę i tylko cichutko czytam. Ale niezmiennie jestem pod wrażeniem Twoich dokonań. I niby wydaje się, ze już wszystko dograne, a tu znowu zmiany na lepsze.

 

Jak będzie fotel to już bliżej do remontu góry, wystarczy tylko, ze ekipa wpadnie i już będziemy świadkami kolejnej metamorfozy roku, mam nadzieję, że jeszcze 2016 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci dam "marnym" http://www.sherv.net/cm/emoticons/no/smiley-says-no-emoticon.gif Każdy głos doradczy jest bardzo ważny i bardzo mile widziany :)

 

"Wystarczy, że ekipa wpadnie" - będę się tego trzymać i nie denerwować na zapas :) http://www.sherv.net/cm/emoticons/thanks/kiss-and-thank-you-smiley-emoticon.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie niezły ten kolor :rolleyes:

Aaa, zapomniałam zapytać w związku z kącikiem palacza - TY PALISZ :jawdrop:???

 

Lustro na razie może być, choć z pewnością nie jest to dla niego idealne miejsce

 

no i dachem się nie przejmuj, wiadomo, że musisz zrobić, za to sypialnia jaka będzie poźniej :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zwykle z innej beczki....choć o beczkach tez widzę pisałyście:P

 

czy byłyście wczoraj lub dzisiaj w biedronce? nie rzuciły się wam w oczy takie łóżeczka turystyczne z przewijakiem: http://www.biedronka.pl/pl/product,id,24780,name,lozeczko-turystyczne-z-przewijakiem

 

W całym Ol już nie ma, a w Warszawie byłam na razie w kilku Biedronkach i też nic:( Bardzo by mi się przydało ze względu na nasze częste podróże z i do Ol. Oczywiście chodzi mi o to szare. Nie wiem też czy jest regulowane podłoże, tzn może być zamontowane wyżej. W opisie nic nie napisali. Byłabym wdzięczna za jakieś info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bratkaf regulowane dno polega na tym że się je podwiesza na takim dodatkowym elemencie - to z Biedronki chyba tego nie ma, myślę że uwzględniliby w opisie lub byłoby widać na zdjęciu. Może na początku się to przydaje ale jak tylko dziecko zaczyna siadać/wstawać to trzeba zejść do parteru. Jeśli to na wyjazdy ma być to ja bym się tą regulacją nie przejmowała

 

Tomkowa nie wiem co mam napisać o Twoim tarasie...Patrzę na surowy beton za oknem i nic poza "zazdraszczam" nie przychodzi mi do głowy ;) No pięknie jest :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bratkaf, mam łóżeczko w aucie :wiggle:Rzeczywiście dno nie jest ruchome i nie ma możliwości jego wyższego zamontowania. Ale to chyba lepiej, bo, moim zdaniem, tak jest bezpieczniej :) Rozstawiłam łóżko na środku sklepu i nie umiałam złożyć z powrotem :lol2: Z tym miękkim materacem, to trochę przesadzili, ja bym dołożyła jednak do spania dodatkowy, zwłaszcza, że ten jest składany i złożony jest z kilku paneli. Łóżeczko ogólnie jest fajne :)

 

Waniliana, dziękuję :hug: Mój taras też dosyć długo był najpierw klepiskiem z pieńkami w roli krzeseł i stolika, a potem surowym betonem ;) Głowa do góry, wszystko idzie we właściwym kierunku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję dziewczyny!!! Jak zwykle niezastąpione,

 

Znalazłam w jednej biedronce i niestety tak jak Waniliana pisała nie ma regulowanego dna. Nie kupiłam, bo my właśnie czasami na dłużej wyjeżdżamy do rodzinnego miasta i dziecko musiałoby dłużej w nim spać. Planowałam dokupić do niego wygodniejszy materacyk. Takie wyjmowanie niemowlaka byłoby na dłuższą metę uciążliwe. W necie jest tego pełno, coś znajdziemy:)

 

Jeszcze raz dziękuję bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany Aniu!!!, ale ty szybka jesteś, ja właśnie też wróciłam z Biedronki i szybko napisałam. Tylko ci kłopotu narobiłam:(:(:(

 

Możesz zwrócić?? Jak nie, to oczywiście pokryje poniesione koszty, rany to moja wina:(

 

Aniu jestem ci winna wino, kawę i górę orzeszków w czekoladzie:( przepraszam najmocniej

Edytowane przez bratkaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...