Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak oglądać wyłączoną telewizję :D


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie miałam czasu, nie miałam, aż wreszcie go mam :p Wczoraj po małych porządkach położyłam się na chwilę, żeby odsapnąć i zebrać myśli, co dalej. No i jak po paru minutach te myśli ogarnęłam, postanowiłam z góry znieść przenośny wieszak na ubrania, żeby jakoś uporządkować bieżące ciuchy, które w nieładzie zalegają parter. Jak pomyślałam, tak zrobiłam. Wstałam i zaczęłam wchodzić po schodach.. Na trzecim schodku, ni z tego ni z owego, jak mnie nagle, przy podnoszeniu nogi, strzelił potworny ból w biodrze, to o mało z tych schodów nie spadłam. Zatrzymałam się, jak rażona piorunem z krzykiem, że coś mi pękło :o Rodzina się zleciała i pomogła mi zejść z tych kilku schodków na czworaka. O normalnym zejściu nie było mowy - ból straszny. Dziś pogotowie zawiozło mnie do szpitala, bo sytuacja od wczoraj się nie zmieniła :( Prześwietlenie nic nie wykazało, w żyłę dostałam sporo środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, zalecenie bezwzględnego leżenia :bash:

Leżę więc sobie, głowa mi pęka na myśl o zaległościach w pracy i w domu w związku z tym leżeniem, ale mam czas, żeby Wam odpisać. Wstyd to straszny, że zaniedbałam wątek, ale wierzę w Waszą wyrozumiałość :hug:

 

Przepiękny pled!!! I do tego tak równiutko :)

 

Gaja, dziękuję!! Bardzo się cieszę, że Ci się podoba. Sama się zdziwiłam, że wyszedł tak ładnie, bo nigdy dotąd nie plotłam na rękach, a nauki wyniosłam wyłącznie z filmików na YT. Być może pomocne było to, że umiem robić na drutach i był czas, że druty + szydełkowanie to był mój sposób na relaks :)

 

Tomkowa jesteś niesamowita !!! :) dziewczyno kiedy Ty to robisz ? i skąd masz tyle cierpliwości ?

pled jest rewelacyjny :) będę się nim zachwycać u Ciebie, bo u siebie nigdy takiego nie będę miała ze względów na koty (pomijając ważny fakt - brak umiejętności :) :p

 

a na taras już nie mogę patrzeć :( jest tak pięknie, że aż mnie dusi w żołądku, bo u nas na razie żadnych widoków, by się coś w tym temacie ruszyło

 

Słonko :hug: Jak wiesz, ja to taki raptus jestem, dziś wymyślone, dziś, najpóźniej jutro zrobione ;) Baaaardzo, od dawna chciałam mieć taki koc, ale nie miałam odpowiedniej motywacji. Zmotywował mnie remont i zdjęcie, które pokazała mi z takim pledem Córka. Mamusia została poproszona o zrobienie takiego koca :)

No i zrobiłam, choć ze znalezieniem odpowiedniej wełny miałam spory kłopot.

Dziesiątki mejli do sklepów, hurtowników i producentów. Także do dziewczyn, które takie pledy u nas robią i sprzedają. Wierzcie lub nie, ale ŻADNA z nich nie zechciała podzielić się źródłem zakupu wełny :eek: Owszem, opisywały jaka to ma być wełna, ile mniej więcej jej potrzebuję, ale z poszukiwaniami gdzie i za ile, zostałam zupełnie sama..

 

Nie martw się brakiem ruchu w sprawie tarasu, jak Ci się teraz wydaje. Jutro bywa czasami tak zaskakujące, że czasami trudno uwierzyć. Życzę, aby zaskoczyło Cię wyłącznie pozytywnie i sprawy ruszyły do przodu! :hug:

 

Aniu Kochana :hug:

Wiedziałam, że u Ciebie zobaczę coś cudownego :wiggle: Nie dam rady nadrobić wszystkiego, ale pled zachwyca - splotem i kolorem. Jest PRZEŚLICZNY, a Ty jesteś niesamowita. Musisz koniecznie zdradzić "przepis" :D. To wełna czesankowa? Taka do filcowania?

Doczytałam też, że ruszyły prace na dachu - super! Trzymam kciuki by było sprawnie, dokładnie i tak jak sobie wymarzyłaś :).

Skacząc po stronkach trafiłam na zdjęcia tarasu... WOW!!!!! Jaki Ty masz "katalogowy" taras. Myślałam, że to inspiracja, a to Twoje królestwo - bajeczne! :wiggle:

 

Ewunia!! :hug: Jak ja często o Tobie myślę :) Bardzo się cieszę z Twoich odwiedzin :hug: Pled skacze do góry z radości na takie pochwały :D Tak, zrobiony jest z wełny czesankowej, takiej do filcowania. Największy trud to taki, aby kupić ok. 3-4 kg wełny w jednym kawałku. Łączenie krótkich odcinków tak, aby nie było tego widać, jest niewykonalne. Trzeba kupić solidny motek :) Mój wyglądał tak:

 

13978068_1632188257093555_2093948147_o.jpg

 

Specjalnie postawiłam go obok stołka, żeby było widać jego wielkość ;) 5 kg hiszpańskiej wełny czesankowej, wyprodukowanej w Polsce:)

 

rispekt :jawdrop:

ile trwa taka zabawa z pledem???

 

Hej wiwik :hug: Pled robiłam, z małymi przerwami na różne potrzeby ;) około 3,5 godziny :)

 

Ponieważ byłam sama w domu i obie ręce miałam zajęte, to zrobiłam jedyną fotkę w trakcie pracy ;) Tak to wyglądało:

 

14139370_1641556122823435_1256500770_o.jpg

 

Gratuluję talentu, pled boski :)

Kiedyś grzałam się na taki zrobiony właśnie na rękach - do sypialni, ale odstraszyła mnie cena wełny, chyba, że masz jakieś niedrogie źródło?

Możesz coś więcej napisać o kosztach i czasie wykonania ?:)

 

Tak, jak napisałam wiwik to nie jest bardzo czasochłonne zajęcie. Pled rośnie w oczach bardzo szybko :) Za kg wełny zapłaciłam 60 zł, więc pled kosztował mnie ok 250 zł, bo nie zużyłam całości. Pozostało mi około 1 kg, z którego zrobiłam poszewkę na poduchę :)

 

Cześć!

Zaglądam codziennie, ale jakoś nie mam ostatnio weny do pisania jednak pled zmusił mnie do napisania:D

Dalej zbieram szczękę z podłogi jest absolutnie doskonały. Brawo!!

Ja swój kupiłam na starociach :cool:

Mogę się jedynie pochwalić własnoręcznie zrobionym dywanikiem ze sznurka takiego jak wyżej koleżanka prezentuje :)

Udanego , szybkiego remontu:D

 

Dana! Jak cieszę się, że znalazł się powód do wpisu :D:hug: Koniecznie pochwal się swoim pledem!! Kupiony na starociach? Szczęściara!!

Z powodu konieczność dłuższego zajmowania pozycji horyzontalnej właśnie wpadłam na pomysł wyrobów ze sznurka :wiggle: Przynajmniej nie będę leżeć bezproduktywnie ;) Mam właśnie plan na dywanik, koc i może jeszcze jakieś drobiazgi :)

Pozdrawiam serdecznie!!

 

remont się zaczął u Ani :wiggle::wiggle::wiggle:

 

Tak, tak, już nawet podobno prace przepołowiono, choć ja, sądząc po stanie moich wnętrz, uważam, że jeszcze najgorsze przede mną: OPRÓŻNIENIE SYPIALNI :lol2:

Cały czas o tym myślałam. Odkąd pokazałaś pled i zaczęłaś szukać wełny czesankowej :) Nie wiem czy to akurat dobry pomysł – wełna alpaki.

Wiedziałam, że jest na forum dziewczyna, która ma alpaki i nie mogłam sobie przypomnieć :) nicka – Arctica.

http://zkolowrotkiemwsrodzwierzat.blog.pl/

 

Pestko, nie znam się na tym, więc nie wiem, czy alpaka się nada :confused: Chodzi o to, żeby "taśma" wełny miała jak najdłuższe włosy, co spowoduje, że przy pracy taśma się nie przerwie. Wierz mi, to bardzo delikatny materiał i chwila nieuwagi może być irytująca. Nie przytrafiło mi się to, ale o mało brakowało ;)

 

o kuwa :jawdrop: :jawdrop: Tomcia ale pled!!

skąd masz taką włóczkę?? gdzie się takie grube kupuje??

ja też chcę :)

 

do niczego mi nie będzie pasował, ale chcę :D

 

A ja jestem przekonana, że taki pled pasuje do wszystkiego :D Na Twoim siedzisku w kuchni wyglądałby obłędnie. W kolorze jakim tylko zechcesz:)

Pledy sprzedaje kilka osób, a liczba ich stale rośnie, bo chyba stały się mocno "na czasie" ;) O, pierwszy z brzegu w Pakamerze, TU :)

 

dzień dobry, a skąd wziąć taki kawał wełny grubej?Przepiękny pled.

 

Polecam szukanie w hurtowniach wełny :) W tej chwili poszukuję źródła wełny z merynosów australijskich, z których pled to właśnie to, co potrzeba :) Cena kilograma takiej wełny to ok. 200 zł. Najpierw więc muszę trochę pooszczędzać ;)

 

No właśnie! Oszczędzanie!! Zainspirowana kiedyś przez Wanilianę kalkulatorem do oszczędzania pieniędzy, zaczęłam się przymierzać do tego, jak pies do jeża ;) Zaczęłam czytać blog Michała Szafrańskiego i stwierdziłam, że nie mam innego wyjścia :) MUSZĘ zacząć oszczędzać, bo inaczej koniec mój będzie marny :D Najważniejsze, to zorientować się, że poza pięcioma kategoriami, na które musimy wydawać kasę, czyli: jedzenie, ubranie, podstawowa opieka medyczna, zapewnienie schronienia oraz koszty transportu. Cała reszta naszych wydatków, to… mniejsze lub większe zachcianki. I ja postanowiłam właśnie nad tym zapanować :D

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa :o:o:o Z całego serca życzę żeby Twój przymusowy odpoczynek trwał jak najkrócej :hug: Rozumiem że remont trwa?

 

Zastanawiałam się kiedyś czy próbowałaś kiedyś korzystać z kalkulatora wydatków ;) Świadomość ile wydajemy i na co ( i że prawdopodobnie moglibyśmy wydawać mniej) to chyba pierwszy krok do sukcesu. Ja się bardzo zdziwiłam po podsumowaniu naszych wpływów i wydatków : jakim cudem brakuje nam kasy? No ale etap wykańczania domu rządzi się swoimi prawami i chyba zawsze ma się za mało pieniędzy :p

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa :o:o:o Z całego serca życzę żeby Twój przymusowy odpoczynek trwał jak najkrócej :hug: Rozumiem że remont trwa?

 

Zastanawiałam się kiedyś czy próbowałaś kiedyś korzystać z kalkulatora wydatków ;) Świadomość ile wydajemy i na co ( i że prawdopodobnie moglibyśmy wydawać mniej) to chyba pierwszy krok do sukcesu. Ja się bardzo zdziwiłam po podsumowaniu naszych wpływów i wydatków : jakim cudem brakuje nam kasy? No ale etap wykańczania domu rządzi się swoimi prawami i chyba zawsze ma się za mało pieniędzy :p

 

Wani, dziękuję :hug:

To dzięki Tobie zaczęłam myśleć o prowadzeniu takiego kalkulatora wydatków :hug: Wstępne zestawienie pokazywało, że do pierwszego jakoś damy radę. Potem zarzucałam systematyczne spisywanie wydatków i na koniec miesiąca okazywało się, że jednak nie jest tak różowo ;) Po prostu, bez bieżącej kontroli na co i ile, człowiek nie ma świadomości, jak łatwo wydaje pieniądze. Rzeczywiście etap wykańczania rządzi się swoimi prawami, bo zawsze potrzeby są większe niż możliwości, ale zdałam sobie sprawę, że nie wszystko trzeba mieć od razu i na już. A z tym u mnie największy problem ;)

 

Remont trwa, a ja nie byłabym sobą, gdybym nie wymyśliła rzeczy dodatkowych. No więc, skoro wymieniamy ocieplenie skosów i sufitów na zupełnie nowe, to grzechem byłoby zostawić stare, nieszczelne i źle zamontowane okna ;) Trochę ten mój pomysł opóźnia całość, bo czekamy właśnie na okna, ale finalnie, mam nadzieję, że to dobra decyzja.

 

Aniu :hug: a wiadomo chociaż co z tym biodrem Twoim?? Zwykłe przesilenie czy coś poważniejszego? Robiłaś badania w kierunku osteoporozy, bo wiesz, zwłaszcza u kobiet biodro może być poważną sprawą.

 

Pusiu, starość nie radość :D Wydaje mi się, że coś mi się w dolnym odcinku kręgosłupa poprzestawiało, jest jakiś fatalny ucisk na nerwy i nie daje mi to chodzić i wyprostować się. Jak leżę, to jest w miarę ;) Dzięki Catti :hug: umówiona jestem do speca od takich problemów. Zobaczymy, bo na razie mam ogarnąć stan zapalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa, bido jedna :hug::hug::hug:

 

jednak "na stare lata" parterówki trzeba budować :p

 

odpoczywaj, przynajmniej opróżnianie sypialni Cię ominie, rodzina się uaktywni :D

 

decyzja z oknami wg mnie bardzo, bardzo dobra, będziesz miała spokój na lata

kiedy koniec prac?

 

Mamik :hug: Tak jest! :D Jak już zaoszczędzę 600 tysięcy, to zdecydowanie parter zbuduję :rotfl:

Koniec prac przewidywany jest maksymalnie do połowy września :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, poszukuję do pokoju młodego jakiegoś sprytnego, taniego oświetlenia sufitowego i nad biurko. Najlepszy byłby podwójny kinkiet z włącznikiem. To, co znalazłam to lampa i kinkiet Tobo:

 

lampa-sufitowa-markslojd-tobo-413423.jpgkinkiet-tobo.jpg

Kinkiet spełnia warunki, bo można wyłączać albo obie, albo pojedynczo. Łączna cena zakupu to 345 zł. Trochę mogłoby być taniej ;)

Syn chce czarne, ja wolałabym białe ;)

 

Szukam też ładnego żyrandola do pokoju córki :rolleyes: Najchętniej wybrałabym coś z asortymentu Magdy lub czaplanki, gdyby były 3 razy tańsze :p Wpadła mi w oko taka lampa CandelluxBrava, ale nie wiem, nie wiem.. Może być?

 

i-candellux-brava-31-23261.jpg

Nie jest, niestety tania ok. 350 zł.

Znacie coś ciekawego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy od razu widać, które dla chłopca, która dla dziewczynki :D

od najmłodszych lat widać, że my babki jesteśmy bardziej skomplikowane, wymagające i delikatne :D

 

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia :hug:

 

Dziękuję :hug:

To prawda, zupełnie nie mam przekonania do tych "męskich" wnętrz ;)

 

Tomkowa lampa dla córy fajna, ta do pokoju syna zupełnie mnie nie przekonuje.... Niestety sama mam ogromny problem z lampami, zwłaszcza do salonu nie potrafię znaleźć nic ciekawego w rozsądnej cenie :(

 

No właśnie, im dłużej na nią patrzę, tym bardziej jest słaba ;) Może tylko kinkiet wziąć a na sufit np. Zuma Line Pictor?

 

f-zuma-line-pictor-rlx94023-3b.jpg

 

 

Podoba mi się jeszcze taki kinkiet nad biurko, ale nie wiem wtedy co na sufit

 

kinkiet-lamany-do-sypialni-salonu-do-czytaniaki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, kinkiet boski jest, o wiele ładniejszy od poprzednich, a pasuje dla chłopca :) taki gabinetowy.

Może na sufit też jakąś srebrną, prostą w formie?

Wszystko jeszcze zależy jak urządzicie ten pokój i ile potomek ma lat :)

kilka ciekawych lamp wyszperałam:

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/479/5974636_plafon-lampa-sufitowa-kuriana-5645-3-globo-ruchoma-oprawa-metalowa-do-pokoju-chrom-srebrny.jpg

 

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/479/5974637_b2ae9d768f8291f87ec6fb688018999f.jpg

 

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/479/5974629_423d963b86dd10670db57fae097b567d.jpg

 

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/479/5974631_4312613b26436648329010b743d1b953.jpg

 

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/479/5974635_a715d644e2a02b6ffcaf14bcc0a4f2c0.jpg

 

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/479/5974632_1f330a666e10c852af1dac75c882c456.jpg

 

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/479/5974634_b7a3bb561bcc5274231106ad8ecac464.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały biały domku, dziękuję za propozycje :) Potomek to 16-latek rozpoczynający ponadgimnazjalną edukację :) Pokój nieduży, ściany będą jasno-szare, reszta czarno-biała :) Nad łóżkiem myślałam o panelach tapicerowanych lub coś na kształt paneli Fluffo

 

pokój dziecka.jpg

 

Mogą to być nawet poduszki zawieszone na relingu ;)

 

Skłaniam się więc ku temu kinkietowi satynowemu na wysięgniku i lampie sufitowej z Ikea :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...