Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak oglądać wyłączoną telewizję :D


Recommended Posts

Tomkowa miałam pokazać jaką lampę wybrałam, albo raczej nad jaką się zastanawiam... Po wielu pomysłach chodzi mi po głowie taka prosta i niezobowiązująca

 

http://img.lampy.pl/product-images-large/lampa-sufitowa-led-pikka-z-bialym-abazurem-333e-620530.jpg

 

Za opinie będę wdzięczna :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wani, lampa bardzo ładna, delikatna, elegancka. Jeśli o moje lubię / nie lubię chodzi, to tylko przeszkadza mi ten błyszczący srebrny. Wolałabym matowy, szczotkowany. Oczywiście wszystko zalezy od wnętrza, w ktorym ma sie znaleźć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz lampę nad stolem, to zrezygnuj z centralnego oświetlenia. Oświetlaj „strategicznie” tam gdzie potrzebujesz mieć doświetlone, bo jest stolik, kanapa, fotel do czytania. Możesz dodać jeszcze lampę stojącą np. przy fotelu np. albo z boku kanapy. Takie wnętrze jest zresztą przytulniejsze i ciekawsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wani, rada Pestki jest bardzo dobra. Oświetlając konkretne partie osobno tworzysz specyficzny klimat. Możesz włączać wybrane fragmenty salonu a resztę pozostawiać niedoświetloną wedle aktualnych potrzeb. Rzadko przydaje się duża iluminacja - czasem ale zazwyczaj skąpany w ostrym świetle salon robi się nieciekawy :) Nie wiem po co to piszę skoro Pestka już to samo napisała ale chyba na potwierdzenie tego, że się z nią zgadzam i u mnie mam tak samo i to się sprawdza :) Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kobitki, zrobię jak mówicie :) Pewnie nie uwierzycie ale w tym tygodniu przyjedzie materiał na zabudowę kozy, ściana za kanapą przygotowana do malowania i mam nadzieję że do świąt będę miała salon ;) Nie będzie idealny, będą kompromisy ale nie starcza nam czasu i funduszy na wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko u nas w domku prawie nic się nie zmieniło, w międzyczasie urządziliśmy prawie mieszkanko pod wynajem, ociepliliśmy domek, walczyliśmy z wyrównaniem terenu, tarasem itd. Ja dużo pracowałam a jak wreszcie mogłam odsapnąć to mieliśmy wypadek i całe wolne dochodziliśmy do siebie ;) Dzieci poszły do przedszkola i jest chyba gorzej niż jak w domu były, nie dość że chorują to jeszcze odreagowują. Ale nie składamy broni i malutkimi kroczkami posuwamy się do przodu, tak jak pisałam mam nadzieję że do świąt ogarniemy salon. Tyle że musi się to odbyć mniejszym nakładem finansowym niż planowaliśmy bo nie wierzę że wypłacą nam odszkodowanie które starczy na zakup nowego auta :/ Tzn nowego używanego :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wani :hug::hug::hug: przede wszystkim.

 

Spokojnie i powoli na pewno wszystko się uda zrobić. Samochodzik też kupicie Taniej niż myślisz. My wymieniliśmy naszą limuzyno-ciężarówkę rok temu i za mniejsze piędządze niż przeznaczyliśmy kupiliśmy lepsze autko. Trzeba tylko poszukać. Zabawnie, bo pojechaliśmy oglądać i ewentualnie kupić inne, a przez płot u sprzedawcy po sąsiedzku zobaczyłam inne, którym wróciliśmy.

 

Przedszkole ma niestety ten feler, który Was dopadł. Często rodzice przyprowadzają chore, przeziębione dzieci i to się potem przenosi na pozostałe. Natomiast odreagowywanie prędko się skończy. Polubią i będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wani dziewczyny dobrze radzą. Oświetlenie pomieszczenia partiami jest dużo ciekawsze. Ja mam dwie duże lampy wiszące a i tak używam którejś z 4 lamp stojących na blatach i parapecie w zależności od tego co robię w salonie.

Po drugie z tego co piszesz to raczej nie leżeliście z mężem do góry brzuchami na kanapie tylko ciężko pracowaliście. Ja takie prace poza domem uważam za wiele razy gorsze niż wykańczanie wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wani, lampa bardzo ładna i wcale ten chrom mi nie przeszkadza, wręcz bardzo mi się podoba :) No i zgadzam się z tym, co napisały Pestka, andariel i Aga odnośnie jej ulokowania. Nie centralnie :no: U mnie w salonie mam 7 lamp plus podświetlenie maskownic karniszy :D I jest chyba optymalnie, jeżeli chodzi o możliwości ich używania i wykorzystywania. Można zrobić pomieszczenie na super jasno, można doświetlić średnio, albo stworzyć nastrój ;) I potwierdzę za Agą, że te sufitowe są wykorzystywane najrzadziej. Dlatego im więcej lamp, tym lepiej :D Nie wiem, jakie masz okablowanie do oświetlenia, ale ta lampa ma chyba trzy żarówki, więc fajnie by było móc zapalić np. tylko jedną żarówkę, albo wszystkie. To też się przydaje w wielu sytuacjach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też oddam głos za niecentralnym rozmieszczeniem:)Zwłaszcza że u Ciebie jest przecież łączona przestrzeń z kuchnią, więc tym bardziej nie ma potrzeby nic centralnie w salonie dawać- wydaje mi się, że będzie wtedy bardziej płynne połączenie pomieszczeń

mi się lampa podoba cała, ale u mnie w całym mieszkaniu mam błyszczące metale więc jestem nieobiektywna (tzn tam gdzie mam metale, a nie że cały do mnie to metale:d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo Tomkowa, chcialam sie przywitac na Twoim watku :bye:

Melduje, ze przez ostatnie kilka tygodni przeczytalam calosc od deski do deski i jestem pod wrazeniem talentow Twoich wszelkich :jawdrop:

Jezeli pozwolisz to chetnie dalej potowarzysze Twoim przypadkom, a w niedlugim czasie kiedy sama zaczne sie wykanczac bede niesmialo prosic o pomoc :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć:D

Jadalnia wygląda bosko!

Wszystko z takim smakiem , dopasowane . Idealnie:D

 

Sypialnia bardzo przytulna. Ja chyba bym zostawiła tak toaletkę jak jest.

Tylko obicie stołka zrobić białe i postawić na niej kilka białych dodatków, ale to tylko moje skromne zdanie.

Zrobisz jak Ci serce podpowie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo Tomkowa, chcialam sie przywitac na Twoim watku :bye:

Melduje, ze przez ostatnie kilka tygodni przeczytalam calosc od deski do deski i jestem pod wrazeniem talentow Twoich wszelkich :jawdrop:

Jezeli pozwolisz to chetnie dalej potowarzysze Twoim przypadkom, a w niedlugim czasie kiedy sama zaczne sie wykanczac bede niesmialo prosic o pomoc :rolleyes:

 

Hej quitin!! :bye: Bardzo mi miło i cieszę się z nowych gości :hug:

Podziwiam wytrwałość w przeczytaniu wątku, nazbierało się tego trochę ;) Bardzo dziękuję za ciepłe słowa i będę wyglądać Twoich poczynań wykończeniowych. Wszelkie pytania mile widziane, bo my tu mamy niezłą załogę i zawsze chętnie namieszamy w głowie :lol2:

 

Talenty na razie zakopane, trochę pomysłów odłożone, bo mam koszmarny czas pracowy i jak już wracam do domu, to albo zasypiam na siedząco, albo nadrabiam to, czego nie udało się w biurze. Gonitwa straszna http://yelims1.free.fr/Animaux/Chien.gif

 

 

Cześć:D

Jadalnia wygląda bosko!

Wszystko z takim smakiem , dopasowane . Idealnie:D

 

Sypialnia bardzo przytulna. Ja chyba bym zostawiła tak toaletkę jak jest.

Tylko obicie stołka zrobić białe i postawić na niej kilka białych dodatków, ale to tylko moje skromne zdanie.

Zrobisz jak Ci serce podpowie.

 

Pozdrawiam

 

Cześć dana!! :hug: Jadalnia cieszy się, jak nie wiem co na Twoje komplementy :D Sypialnia też zadowolona, choć bąka coś pod nosem, że poszła w odstawkę ;) No niestety, nie mam czasu, nie mam nastroju, nie mam pieniędzy, żeby ją dopieszczać. Muszę dać czasowi czas, a pieniądzom szansę na poleżenie dłużej niż tydzień od wypłaty :lol2: Może mi wtedy serce coś podpowie :)

Muszę zajrzeć do Ciebie i ukoić skołatane serce Twoimi cudnymi zdjęciami, którymi upiększasz swój wątek :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Po miesiącu odkopuję wątek i pokażę Wam mój nowy nabytek :) Kupiłam krowę http://yelims1.free.fr/Animaux/Vache04.gif

Zamieszkała w salonie i tak w nim wygląda http://yelims1.free.fr/Animaux/Vache07.gif

 

krowa.jpg

 

Codzienną gonitwę, stres i pracowy matrix staram się, o ile się uda, odreagować w weekendy organizując sobie "terapie zajęciowe dla wariatów" :lol2:

Największe moje wariactwo znacie - szachownicę MacKenzie :rolleyes: Domalowałam sobie donicę i tak się prezentuje cała moja kolekcja :D

 

szachy.jpg

 

Pamiętacie, jak w ubiegłym roku uplotłam z gazetowych rurek wianek? No to w tym roku zrobiłam z gazet choinki ;)

 

choinki.jpg

 

A do pokoju Syna zrobiłam na szydełku sznurkowy dywanik :)

 

dywanik.jpg

 

Stroicie już domki na zbliżające się wielkimi krokami Święta? Ja zaczynam w Mikołajki :) Życzę Wam, aby tego dnia Święty Mikołaj o nikim nie zapomniał http://smileys.sur-la-toile.com/repository/Amour/cadeau-pour-toi.gif

 

święta.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaa :jawdrop: dziewczyno kiedy Ty śpisz!?!?!

 

Wiwik :hug: W tygodniu śpię po 4-5 godzin :o ;) No i przychodzi weekend, ja marzę, że wreszcie się wyśpię i.. budzę się o 6.30!! Dlaczego - nie mam pojęcia http://psiakosc.com/emoty/emoty-1/nie_wiem.gif Ale chyba nigdy tak nie kochałam sobót i niedziel, jak przez ostatnie kilka miesięcy. Może dlatego budzę się tak wcześnie, niewyspana, jak jasny gwint, żeby się tymi dniami wystarczająco nacieszyć :)

 

Łoooo rety Tomkowa :jawdrop: Chyba najbardziej te choinki :jawdrop: I dywanik :jawdrop:

Tylko krowa mi się nie podoba :no: Pomijając moje przekonania, jakoś mi nie pasuje. Ale może jednak jestem negatywnie nastawiona i to dlatego

 

Wani!! :bye: Choinki się robi kilkanaście minut, najdłużej to te rurki gazeciane pozwijać ;) Dywanik mój pierwszy w życiu i dumna jestem z niego, jak nie wiem co :D A krowa jest super i już :lol2: Przekonania szanuję :hug: Ja, niestety, jestem nieczuła - mam futrzane naturalne czapki, szale, a nawet kurtkę :rolleyes: Ale krowa to co innego ;) Mięsa nadal staram się nie jeść, ale krówka przecież w każdym sklepie http://psiakosc.com/emoty/emoty-1/chytryke.gif O! poduszki nie są z zebry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...