Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak oglądać wyłączoną telewizję :D


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam się Tomkowa:)

Jak to możliwe, że nie widziałam wcześniej tego wątku?! Przeczytałam troszkę i bardziej skupiłam się na zdjęciach niestety. Metamorfozy bardzo ładne. Prawa część salonu jak z gazety z wnętrzami-rewelacja. Lewa z galerią troszkę ciężka ale myślę, że to wina ciemnych kolorów mebli i obrazków. Generalnie świetnie sobie rasujesz domek. Bedę wpadać.

Pestka wkleiłaś zdjęcie ze sprzętem banga a ja dziś własnie o nim pisałam. To znak dla mnie, że wygram w totka i będzie mój:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty chcesz lustra nad schodami nad pochwałę?

 

Pestko domyślam się, że chodziło o pochwyt? Tak, chcę żeby lustra były nad pochwytem :D Ale czy się wtedy doczekam pochwał? :p Jakoś boję się zabierać za temat tej ściany schodowej.

 

Witam się Tomkowa:)

Jak to możliwe, że nie widziałam wcześniej tego wątku?! Przeczytałam troszkę i bardziej skupiłam się na zdjęciach niestety. Metamorfozy bardzo ładne. Prawa część salonu jak z gazety z wnętrzami-rewelacja. Lewa z galerią troszkę ciężka ale myślę, że to wina ciemnych kolorów mebli i obrazków. Generalnie świetnie sobie rasujesz domek. Bedę wpadać.

Pestka wkleiłaś zdjęcie ze sprzętem banga a ja dziś własnie o nim pisałam. To znak dla mnie, że wygram w totka i będzie mój:)

 

Witaj Aga!! :D Bardzo mi miło, że trafiłaś :)

To prawda, że lewa strona salonu jest zdecydowanie cięższa od prawej, ale nie ma szans na inne meble. Gdybym była taką mistrzynią malowania mebli jak Ty, to może porwałabym się na zmianę ich koloru (nawet mimo kategorycznych domowych zakazów). Obrazki są za ciężkie w odbiorze? Ciekawa jestem Twoich sugestii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale super by te lustra wygladały ja myslę że i pochwały by się znalazły ;)

 

Diana, najgorsze jest to, że nie można przymierzyć luster na chwilę, popatrzeć i podjąć decyzję ;) To byłaby cała operacja montażu haków, drabiny na schodach itd. Najpierw oczywiście przymiarki z papierem. Przyklejałabym je trzonkiem od miotły :lol2:

Mam dreszcze na samą myśl, ale jestem pewna, że tego nie odpuszczę. Muszę trochę dojrzeć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA, ależ ci zazdroszczę :wiggle: chociaż mam hamaczek wolnostojący.

 

My właśnie po mocno spóźnionym „obiedzie” pod chmurką w ogrodzie – sandacz na grilowej patelni, białe lekkie winko Sauvignon Blanc made in South Africa (bardzo tanie, ale dobre) i kot Pasqal pilnujący co jemy :rotfl:

 

LUSTRA – obawiam się, że jeśli będą tylko duże powyżej pochwytu (!!! :) ), to nie będzie dobrze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winko :wiggle:

 

Eh, też sobie strzelę hustawkę jak powstanie pergola pod glicynię. HA!

 

U nas ostatnio ryby co najmniej 2 razy w tygodniu, a winko obowiązkowo. Choć często bywa piwo. Dobre też nie jest złe :)

 

Lustra – to by trzeba empirycznie, albo lepiej znaleźć fotkę-inspiracyjkę z układem choć trochę pasującym.

Dałabyś radę położyć lustro na ścianie tak, żeby weszło pod pochwyt? Przynajmniej jedno duże, żeby zaczynało się poniżej pochwytu.

Myślę, że musisz dodać też mniejsze lusterka pomiędzy dużymi. Drugi pomysł to wąskie i wysokie, ale też zaczynające się na różnych wysokościach nad stopniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny taras :D taki z moich marzeń ;)

Mogę zadać pytanie techniczne? Czy zadaszony taras miałaś składając pozwolenie na budowę czy później dorabiałaś i czy wiesz przypadkiem czy na takie coś trzeba mieć pozwolenia/zgłoszenia? Powolutku sobie organizuję w myślach elementy zewnętrzne działki i domu typu tarasy, werandy itp i nie wiem czy to co mam (narysowane kreski na mapce) wystarczy by mieć wszystko legalnie czy jeszcze muszę się bawić w jakąś papierologię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniko, w obecnych czasach najlepiej mieć na wszystko zgłoszenie i zgodę. Narysuj i zaplanuj to wcześniej, by nikt Cię nie zaskoczył niespodziewaną wizytą w celu weryfikacji naniesień ;) Nie wiem, co się dzieje z ludźmi :( Ostatnio osłupiałam, gdy usłyszałam, że znajoma musiała załatwiać sobie pozwolenie na zajęcie pasa drogowego (metr przy własnym ogrodzeniu) na złożenie na dwa dni kostki brukowej, którą wyłożyć miała podjazd do garażu. Wszystko przez "usłużnych" sąsiadów. Więź między ludźmi zanika w tempie zastraszającym, życzliwość i chęć pomocy także. Smutne to..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy myślę o lustrach na mojej schodowej ścianie, to widzę tam coś w tym stylu (może nie tak wymyślne kształty, ale zbliżony układ):

 

lustra3.jpg

 

Mniejsze i w różnych kształtach wprowadzają za duży bałagan, a ja już mam obrazkowy bałagan przy telewizorze ;) Ale to mi się nawet podoba ;)

 

lustra4.jpg

 

Albo takie coś (tu są obrazy, ale wyobrażamy sobie, że to lustra w mniej strojnych ramach) ;)

 

lustra6.jpg

 

A takie urzekają mnie najbardziej :) Skąd skombinować takie cudo??

 

lustra5.jpg

 

I obecnie to, czego poszukuję najbardziej: takie ramy i taki gościu z taką drabiną:

 

James-Holloway-Installing-Staggered-Artwork-On-Stairs-Easley-SC.jpg

 

:rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniko, w obecnych czasach najlepiej mieć na wszystko zgłoszenie i zgodę. Narysuj i zaplanuj to wcześniej, by nikt Cię nie zaskoczył niespodziewaną wizytą w celu weryfikacji naniesień ;) Nie wiem, co się dzieje z ludźmi :( Ostatnio osłupiałam, gdy usłyszałam, że znajoma musiała załatwiać sobie pozwolenie na zajęcie pasa drogowego (metr przy własnym ogrodzeniu) na złożenie na dwa dni kostki brukowej, którą wyłożyć miała podjazd do garażu. Wszystko przez "usłużnych" sąsiadów. Więź między ludźmi zanika w tempie zastraszającym, życzliwość i chęć pomocy także. Smutne to..

 

To jak jutro rąk sobie piłą nie poobcinam to ci powiem co my się w urzędzie dowiedzieliśmy. Załatwianie pozwolenia na zajęcie pasa to w tym nic ;)

dudududududu budowanie napięcia :p

Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inspiracje z lustrami super a takiego gościa z drabiną mam w domu :p

 

Dbaj o niego, żeby cały zestaw szybko się nie zepsuł :lol2:

 

To jak jutro rąk sobie piłą nie poobcinam to ci powiem co my się w urzędzie dowiedzieliśmy. Załatwianie pozwolenia na zajęcie pasa to w tym nic ;)

dudududududu budowanie napięcia :p

 

To u Was nie ma zakazu obcinania sobie rąk piłą?? :rotfl:

Aniko, uważaj na siebie! Będę czekać na opowieść :D

Piękne te inspiracje z dużymi lustrami, ale u Ciebie tylko pochwyt dzieli ścianę i na dole zostanie pustka :(

 

Pestko ta ściana jest tak wysoka, że ten pochwyt na samym jej dole, to nic ;) Nie jest zbyt szeroko, ale dosyć wysoko, tak mi się zdaje ;)

 

schody9.jpg

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...