Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak oglądać wyłączoną telewizję :D


Recommended Posts

hejka :)

od razu mówię, że nie nadrobiłam mojej tygodniowej nieobecności i być może nie jestem w temacie, ale może zawieź tą tkaninę do pralni chemicznej... nie po to oczywiście, żeby ją czyścić ;) tylko, żeby profesjonalnie odprasować (albo przynajmniej zadzwoń czy mają taką usługę.... bo sprzęt mają przecież na pewno)

 

dobrze, ze pomalowałaś tylko jedno krzesło :D :D

 

witam się i idę nadrabiać :)

 

Catti, urlopowałaś? :) Świetny pomysł z tą pralnią! Tematu niestety nie przemyślałam do końca, bo wszystko za szybko chcę zrobić. Nie mówiłam Wam, ale uszaki mam dwa :lol2: Materiału mam tylko 3 metry, a na jeden fotel potrzeba 5. Materiału już nie dokupię, bo się wyprzedał. I teraz mam takie opcje:

1. zrobić jeden fotel dwukolorowy wykorzystując tkaninę, którą mam, o ile ją wyprasuję. Drugi fotel inny

2. zrobić dwa fotele takie same jednobarwne z nowej tkaniny, a z tej, którą mam uszyję legowisko dla psa :lol2:

3. zrobić dwa fotele jednobarwne, ale w różnych kolorach z nowych tkanin, a z tej, którą mam uszyję legowisko dla psa i może materac na huśtawkę i krzesła na tarasie :rotfl:

 

 

Co mam zrobić?? :bash:

Decyzja kolejna to, jakiego koloru mają być fotele, aby wszędzie pasowały??

 

Tomcia, już się nie mogę doczekać metamorfozy krzeseł i fotela:)

 

Jak widzisz, mam ból głowy z tym tylko, jak na razie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

uff! nadrobiłam ;)

tak, urlopowałam się na końcu świata :wiggle: bez dostępu do netu....

 

Nie wiem czy znacie taki program 'dorota Was urządzi' Ale tam dawała instrukcję na to jak robić obicia z gąbki. Dużo tam jest instrukcji na meble i dodatki DIY.Jest dostępny legalnie za darmo w Internecie.

 

u mnie w wątku krótkie, subiektywne streszczenie wszystkich odcinków pierwszej serii ;)

(chyba na przedostatniej stronie)

 

Z wielką radością donoszę, że huśtawka wisi i ma się całkiem dobrze :wiggle: Czyli nie zarwała się, jak na niej usiadłam :lol2:

 

pięknie!

a poduszki rozweseliły taras :)

 

Dziewczyny, ale ja jeszcze żadnego lustra nie mam :lol2: Tzn. mam dwa w ramach drewnianych i jedno w metalowej, ale właśnie stwierdziłam, że tam muszą wisieć lustra bez ram :) Ciekawe, czy szklarz by mi zrobił w takim wymiarze i kształcie, jaki by najbardziej pasował? I w tym kierunku bym zmierzała :D

 

lustra na tapecie....

ta propozycja chyba najlepsza

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=323214&d=1436048348

 

i niekoniecznie lustra bez ram..... mogą też być w białych ramach.... albo w jasnych ramach.... coś znalazłam....:cool:

 

http://i835.photobucket.com/albums/zz275/szlachtowska39/e411aab50b3636a8_1000-w248-h248-b0-p0--eclectic-staircase_zps0918e426.jpg

 

http://i835.photobucket.com/albums/zz275/szlachtowska39/Mirrored-Furniture-Decorating-Tips1_zpsb0957a1f.jpg

 

http://i835.photobucket.com/albums/zz275/szlachtowska39/mirrorwall_zpsa4728c5d.jpg

 

jeszcze jedno jest ważne.... co będą odbijać?? ;)

 

 

A lustra to chyba będą mi się dziś śniły :D

 

a gdyby te z ikei pozbawić ozdobników i malnąć na biało? mają bardzo cienką ramkę i prawie 60 cm....

i gdzieś ktoś pisał ostatnio, że w Netto były takie na pasku za śmieszne pieniądze...

 

i też się cieszę na metamorfozę krzeseł i uszaka :D

Edytowane przez Catti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Catti, cieszę się, że Twoje ustawienie mebelków na tarasie, ale z przekręconą huśtawką, dobrze się prezentuje :D

Jak będą wisieć te lustra finalnie jeszcze nie wiem, bo wydaje mi się, że mazaje na zdjęciu nie oddają skali i rozmiarów. Nie będzie innego wyjścia jak kolejna klejonka na ścianie :lol2: I tak mnie ona czeka, bo muszę wiedzieć, jakich wymiarów muszę szukać lub zrobić :)

 

Białe ramki zupełnie mi się nie widzą :no: A w takich ornamentowych ramach, to już zupełnie do mnie nie pasują ;) Zakochałam się w tych bezramowych bez pamięci :D A co się w nich będzie odbijać? Balustrada! :lol2: Dziś właśnie się zastanawiałam, co zrobić ze ścianą przy drugim biegu schodów ;) O jakie lustra Ikea do przemalowania chodzi? Mam jedno okrągłe z takim zawijaskiem na górze, ale czarne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiłam Wam, ale uszaki mam dwa :lol2: Materiału mam tylko 3 metry, a na jeden fotel potrzeba 5. Materiału już nie dokupię, bo się wyprzedał. I teraz mam takie opcje:

1. zrobić jeden fotel dwukolorowy wykorzystując tkaninę, którą mam, o ile ją wyprasuję. Drugi fotel inny

2. zrobić dwa fotele takie same jednobarwne z nowej tkaniny, a z tej, którą mam uszyję legowisko dla psa :lol2:

3. zrobić dwa fotele jednobarwne, ale w różnych kolorach z nowych tkanin, a z tej, którą mam uszyję legowisko dla psa i może materac na huśtawkę i krzesła na tarasie :rotfl:

 

 

Co mam zrobić?? :bash:

Decyzja kolejna to, jakiego koloru mają być fotele, aby wszędzie pasowały??

 

 

pomieszać propozycję 2 i 3...

znaczy zrobić dwa fotele jednakowe z nowej tkaniny, albo z nowych tkanin (mogą być nawet dwubarwne) a z tego co masz i legowisko i poduchy na ławeczkę i na fotele na tarasie...

 

pokaż ten materiał ;)

 

a masz starą szufladę?

tu masz legowisko dla psa...

http://www.interiorspl.com/strona-gwna/2015/5/8/zrb-to-sam-posanie-dla-psa-ze-szuflady

 

Białe ramki zupełnie mi się nie widzą :no: A w takich ornamentowych ramach, to już zupełnie do mnie nie pasują ;) Zakochałam się w tych bezramowych bez pamięci :D A co się w nich będzie odbijać? Balustrada! :lol2: Dziś właśnie się zastanawiałam, co zrobić ze ścianą przy drugim biegu schodów ;) O jakie lustra Ikea do przemalowania chodzi? Mam jedno okrągłe z takim zawijaskiem na górze, ale czarne ;)

 

o takich myślałam

 

http://www.ikea.com/PIAimages/0119705_PE276137_S3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to lustro mam :)

 

Żadna fotka, którą zrobiłam nie oddaje koloru rzeczywistego, więc szkoda wklejać ;)

Myślałam, żeby fotel zrobić w takim jasnym piaskowym kolorze, nie kremowy, nie beżowy, tylko taki szaro-beżowy, czyli greige ;)

 

jadalnia14.jpg

 

Gdziekolwiek go nie postawię, czy do salonu, czy do jadalni, czy też sypialni, powinien pasować ;)

 

A może szary?

 

jadalnia13.jpg

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz jeszcze poszukać luster akrylowych.... lekkie i nietłukące

bez ram w różnych kształtach

i cena nie zabija.....

 

zerknij na allegro

 

Myślałam o nich, ale one raczej bez fazy są ;) I nie mają tej "głębi", duszy nie mają ;) Niestety tylko te srebrne, prawdziwe, mają w sobie to coś, co wielbiciel luster w nich kocha :D

Tomkowa napiszę tylko że taras jest cudny :rolleyes::wiggle: Niestety nie mam czasu na więcej ochów i achów ;)

 

Dziękuję i cieszę się, że znalazłaś chwilkę :) Zaglądam do Ciebie i wiem, żeś zaganiana :) Jak nowa szafa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna fotka, którą zrobiłam nie oddaje koloru rzeczywistego, więc szkoda wklejać ;)

 

ale jaki to kolor?

jednakowy? pasiasty? co przypominający?

 

Myślałam, żeby fotel zrobić w takim jasnym piaskowym kolorze, nie kremowy, nie beżowy, tylko taki szaro-beżowy, czyli greige ;)

 

:yes::yes::yes:

 

 

A może szary?

 

:no::no::no:

 

chyba, że jakiś oryginalny szary :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaki to kolor?

jednakowy? pasiasty? co przypominający?

 

Jest gładki, flokowany plusz. Jak kupowałam, to na monitorze wydawał się właśnie taki "greżowaty" ;) W rzeczywistości jest bardziej kremowy i mnie wkurza :lol2:

 

Tylko nie mów, że oryginalny szary, to srebrny :lol2:

 

A co powiecie na pomarańczowy? ;)

 

jadalnia15.jpg

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WINO :)

W Dobieszy, przy drodze, którą jeździmy do W-wy, jakieś 5 km od nas nieco ponad 3 lata temu pojawił się dom i wkrótce przy nim garaż. Garaż wypełniony winem, czyli Winny Garaż. Fajna nazwa, fajni ludzie, dobre i w rozsądnych cenach wina, 2 psy i kot. A tydzień temu wracamy wieczorkiem do domciu, a tu Winny Garaż świętuje otwarcie restauracji. No, to wpadliśmy na fundowanego przez ambasadę Niemiec Rieslinga. Było sympatycznie i winko przednie zwane pieszczotliwie, przez właściciela Garażu, Karpikiem. Na koniec zakupiliśmy butelkę Rieslinga „my Karp”. Bardzo pyszny.

 

Uszaki zrób 2 kolorowe. Dokup gładką tkaninę :) Koniecznie. Będzie taki tyci haczyk w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winny Garaż jest na fb i ma stronę. Możesz tam zobaczyć jaką mają ofertę win.

 

Fotele – tak, zdecydowanie jestem za dwukolorowymi, coś wzorzystego + gładki materiał. Mogą być zupełnie spokojnie oba materiały z innej bajki, może jakiś żakard i coś aksamitopodobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotele zrobiłabym z szarą bazą - masz takie zasłony i szary cudnie pasuje do ciemnego drewna, cudnie podkręca kolor, wydobywa głębię. Zdecydowanie dwukolorowe odjechane jak najbardziej - fotele 2 różne mogą być, ale nawiązujące do siebie. z szarym połączysz prawie wszystkie kolory. inspiracje fotelowe piękne, idz w tą stronę

 

z ikei za 20 zł mam bezramowe okrągłe lustro z fazą, z 50 cm średnicy. nie ma co kombinować z tym z zawijaskami.

 

zakupy w hameryce też mnie czekają - chce tam kupić baterię wannową, i większość żyrandoli do domu. Ciarek dostaję na myśl o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...