Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak oglądać wyłączoną telewizję :D


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Melisa też się zjawia zaraz po postach alko :D

przepraszam ale nie wiem o co chodzi... ja przeczytalam tylko te posty co byly na danej stronie zanim.sie wpisalam...

niestety nie nadrabiam.zaleglosci bo mi.sie nie chce...i jak widac, z tel cholernie ciezko misie pisze kurdenawagomac :-P

 

Tomkowa, ja jeszcze w PL. moj mezu w czwartek rano przyjezdza i z tego co mi wiadomo to z koncem lipca powrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo na szybko, zdjęcie słabe więc ciężko było wychwycić gdzie sie kończy np tv a zaczyna mebel :lol2:

 

wersja szara i wersja z kolorkiem z inspiracji, celowałam na oko :p jaśniejszego szarego nie robiłam, bo już wiemy jak on wygląda na krześle :rotfl:

 

[ATTACH=CONFIG]324995[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]324996[/ATTACH]

 

Emila, bardzo dziękuję!! :hug::hug:

Pokazałam i wiecie co usłyszałam? "A nie mówiłem, że te meble muszą być jaśniejsze?" :rotfl:

No więc raczej będzie przemalunek :lol2: Najgorsze jest to, że chyba powinnam to wynieść z pokoju do malowania, co nie? ;)

Pestko, pomaluję całe :D Ale to będzie dla mnie logistyczny wygibas, gdzie to wynieść i jak :)

I dylemat jak to pomalować ;) Powierzchnia jest gładka i aż mam dreszcze, że mam to papierem ściernym najpierw potraktować ;)

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta, ja pomalowałam komodę ALTAX białą półmat, szybciutko schnie, jest bardzo wydajna, malowałam dwa razy i wyszła mi puszka za ok. 50zł. Komoda ma 170cm długości.

nie dawałam żadnego podkładu, tylko trochę naprawdę troszeczkę zmatowiłam papierem sciernym. Farba sama w sobie jest fajna i żadnego lakieru na wierzch nie dawałam. 2 razy malowałam, moim zdaniem i wszystkich co widzieli wyszło super. Malowałam wałkiem, ale miejsca trudniejsze, tzn. przy nózkach pędzelkiem.

 

o cytat z innego forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa nie czytałam całego wątku, ale nie myślałaś może o jeszcze jednej opcji tzn białe meble i szara ściana?

Jakoś nie widzę u siebie białych mebli, zupełnie ;)

 

o cytat z innego forum :)

 

Nie słyszałam o tej farbie, dziękuję! :)

 

a Twój chłop to niezły aparat :bash: ja się mojego już nawet nie pytam o jakieś kontrowersyjne decyzje, kiedy sama wiem, że wyjdzie efekt super. :lol2:

 

To była ciężka praca, gdyż od początku malowanie tych mebli zostało wykluczone :) Małymi kroczkami dotarłam do celu: zmiana koloru to jego pomysł :lol2:

 

Annie Sloan :) – a tu są lekcje od Patynowy https://www.youtube.com/watch?v=5MosdaAuT8E

 

Też o niej myślałam, ale Aga11 z dardurdką pisały, że ona zostawia charakterystyczną powłokę. A ja bym chciała raczej uzyskać gładką gładkość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moim J metoda podchodów też najlepiej skutkuje :lol2: Rzucam pomysł i czekam. Po jakimś czasie sam zaczyna mówić o nim jak o swoim :D

 

Może zapytaj kobitek z Patynowego czy i jak da się uzyskać efekt gładkości. Te farby mają piękne kolory.

 

W LMie są Colorissim 3V3. Podobno majują na gładko wszystko jak leci. Wzięłam sobie katalog. Ładne kolory szare: szary cynkowy, szary taupe, kardamon.

http://www.v33.pl/colorissim/colorissim,1227.html?&vars=cHJvZHVpdF9pZD0xMjMy

Jest wzornik, ale mój komputer pokazuje te kolory inaczej.

http://muratordom.pl/dzial-dedykowany/v33/kolorowo-w-calym-domu-malowanie-drewnianych-elementow-w-aranzacji-wnetrz,463_13243.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęłam dziś realizację planu urlopowego na miejscu :D Na pierwszy ogień poszło legowisko dla psa ;)

Zastanawiałam się, co tu zrobić, żeby się nie narobić i z radością przypomniałam sobie o starym materacu syna z Ikea. Starym, ale nowym, bo leżał na łóżku dwa dni i okazał się zupełnie niewygodny. Ma szerokość 80 cm i okazało się, że idealnie się zmieści w miejscówkę piesia :) Odmierzyłam 95 cm, przecięłam pokrowiec i z entuzjazmem przystąpiłam do krojenia gąbki. Zupełnie zapomniałam, że tam są sprężyny :D Zapoznałam się więc z tajnikiem łączenia sprężyn sprężynkami i pracowicie zaczęłam je oddzielać w miejscu przecięcia. Trochę to trwało i zostało okupione zranieniem palców ;) Rozbebeszony koniec zaszyłam zakładając zostawiony z nadkładem pokrowiec. Pies powąchał, położył się i wyglądał jak na łóżku wodnym, gdyż te sprężyny materacowe są strasznie miękkie :lol2: Czeka mnie więc ponowne rozprucie zaszycia, wyciągnięcie sprężyn i wypełnienie dziury gąbką.

A miałam się nie narobić :lol2: Ale, póki co, nie jest źle, legowisko ma już na sobie pierwsze kłaki i plamy. Znaczy się, piesio uznał, że może być :D

 

wiatrołap2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam, że miałam się wypowiedzieć precyzyjniej o ścianie z tv ( wcześniej pisałam, że trochę ciężka ) a tu proszę temat sam wrócił i już nawet nie muszę kombinować jak tu zgrabnie zagaić o możliwość przemalowania mebli:) Trzymam kciuki bo będzie dużo lepiej.Może jeszcze tv uda się powiesić wśród ramek aby był lekki jak piórko z wyglądu albo dorobić mu piękną białą obrazową ramę?!:) Może rozsunąć ciut mebelki, żeby nie tworzyły zlewającej się plamy ( wystarczą nawet 3-4 cm. Przerób metamorfoz masz niezły więc wszystko jest w twoim zasięgu:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, cieszy mnie Twoje przyklaśnięcie malowaniu :) Te meble mają bardzo gładką, satynową powierzchnię, jak się do nich zabrać? Znasz farby Altax, o których wspomniała Emila? Bardzo, ale to bardzo nie chciałabym tych mebli zniszczyć ;) Z ich rozsunięciem nie będzie problemu, gorzej z powieszeniem telewizora, bo nie jest do tego przystosowany ;)

A co myślisz o meblach w biurowni? ;) To jest drugi zakątek salonu i zrobiliśmy je ciemne (na zdjęciu wyszły niemal czarne), gdyż przemalowywania nie było w planach. Niedaleko stoi brązowe pianino.

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...