Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak oglądać wyłączoną telewizję :D


Recommended Posts

u mnie widać głównie krem i grafit, no ale skoro dostali informację że to biały, to ja nie wiem. Chyba że sczytali sobie z samego pliku. Jak wyciągnęłam w potężnym narzędziu graficznym Paint :p najjaśniejszy kolor z tego pliku, to wyszedł właśnie kremowy (253, 245, 208 w RGB) a najciemniejszy wyszedł 23,27,26 w RGB - czyli niby blisko czerni i bieli ale jednak nie czyste ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kolor tego jasnego elementu to: f7f2cc

 

W powiększeniu i bez zakłócenia przez czarny wygląda on tak:

http://i58.tinypic.com/o6mdki.png

I jaki kolor widzisz? Porównaj z poduszką czy pasuje ;) pamiętaj że monitor święci i to mocno zakłóca odbiór koloru (zwłaszcza jeśli obok są kontrastowe kolory

 

na szybko z dzieckiem na kolanach po zabawie w kolory tak by szachownica była biało-czarna efekt jest taki:

http://i59.tinypic.com/2i88kw.png

(można lepiej jak się ma lepszy program, 3min więcej czasu i bez małego marudy na kolanach ;) )

Edytowane przez AnikoPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum zwariowało. Ja ciężko pracowałam w pralni nad płytkami, a oni zapomnieli mi przysyłać powiadomienia. SZLAG :mad: 5 stron musiałam nadganiać, to i macie teraz skrótowy wpis ode mnie

 

 

Tomkowa, nie wiem jak Ty to przyjmiesz ale ja z usmiechem na buzi...

wiecie, ze dzisiaj jest swieto?? i to jakie!!!

Miedzynarodowy dzien piwa i piwowara :lol2:

no to jak? pijemy! :D:rotfl:

U nas tego dnia wybuchł podpiwek. Żałuję, że nie miałam jakiejś kamerki w ręku.

 

Narobiłam tydzień temu w przewidywaniu upałów. Jest świetny sam schłodzony, ale J pija go z domieszką super mocnego piwa.

Opowiem, bo prawie się turłałam ze śmiechu.

 

No, więc wziął litrową butlę i poszedł ze spec czajnikiem na trawnik przed dom otwierać.

Podpiwek jak jest gorąco, to mimo, że stoi w „chłodzie” potrafi się tęgo zgazować. Butelki mamy plastikowe z kapselkami jak weck na gumkę i sprężynę. Technika otwierania w upale wyszła nam taka, że odwraca się butlę do góry nogami i wsuwa do otworu czajnika. Mam taki wielki 10 litrowy kolos. W tym czajniku delikatnie się otwiera butlę i zawartość wraz z pianką powinna się znaleźć w czajniku.

J tak właśnie zrobił. Schylony nad tym czajnikiem otwiera butel i... łomot, huk. Butla rozpryskując zawartość przeleciała mu między nogami i walnęła w schodek na wejściu do domu. Oblało skutecznie biednego Pasqala, który tam się wylegiwał. Cud, że go nie trafilo, bo byłoby po kocie. Wystrzelił w górę na metr i cały zapodpiwkowany zwiał do domu. Moje J – drugi mokry – w szoku, stwierdził, że cudem tylko nie urwało mu wiecie czego.

:rotfl:

Następną butelkę ja otwierałam. Co damska ręka to damska.

 

 

Mel, cytryna z chmielem się lubią, tylko jutro może głowa boleć :lol2:

Przyszła zamówiona próbka materiału i .. tragedia, niestety :sick: Nie mam pojęcia na czym u nich polega odwzorowanie kolorów, zwłaszcza białego i czarnego, ale jutro może się dowiem ;) Tam, gdzie powinny być białe pola, są żółto-kremowe, a tam, gdzie czarne - grafitowe. Brzeg próbki jest biały, więc świetnie widać różnicę.

Jestem kompletnie niezadowolona, ale nawet ten krem pasuje do kanapy ;) Tyle, że nie taki miał być.. :(

 

Tomkowa, trzeba mnie pytać, co zrobić, żeby plik dobrze przygotować. W końcu masz pod ręką (czyt. pod forum) grafika.

Kolory wyszły jak masz na tacy. Mój skalibrowany monitor za cholerę nie pokazuje tam białego tylko kremowy , czarny jest w najciemniejszych miejscach grafitowy.

 

 

Do pliku, który się wysyła załącza się opis i zaznacza kolory, które są najważniejsze we wzorze. Tu były dwa główne kolory: czarny i biały. Wyszedł kremowy i szary :(

A jednak możliwe, dzisiaj zadzwonię dlaczego tak się stało. Bo przecież nie sposób zamówić więcej po takiej próbce

A to wzór, który przesłałam:

Kto widzi kremowy i szary, niech podniesie rękę ;)

 

Myślę, że to, że napisałaś biały i czarny miało dla nich tylko orientacyjne znaczenie, bo tak działają wszystkie firmy drukujące przysłane z zewnątrz wzory. Jest wzór, jest zdjęcie, to się go trzymają.

Czyli wg nich wyszło jak powinno wyjść.

 

Dziś Dzień Republiki Wybrzeża Kości Słoniowej :lol2: A że są największym producentem kakao na świecie, to na dobry początek dnia mrożone kakao:D

Miłego dnia!! :)

 

Kakao było przez Inków uznawane za napój królewski o właściwościach afrodyzjaku. Częstowali nim konkwistę, a oni się podle odwdzięczyli. No, ale dzięki temu my teraz pijamy czekoladę :D

 

Dowiem się, dlaczego tak się stało. Przy zamawianiu opisuje się wzór i zaznacza na ich szablonie główne kolory. Zaznaczyłam biały i czarny. Myślałam, że dla wszystkich biały, to biały, a czarny, to czarny ;) To miało służyć właśnie temu, żeby zapobiec przekłamaniom, bo każdy monitor pokazuje inaczej, a jeszcze każde oczy widzą inaczej :D Do tego załącza się plik o rozdzielczości min. 150 dpi, więc bardzo wyraźny

 

150 dpi, to tylko połowa minimalnej rozdzielczości, w której drukuje się gazety, książki kolorowe, tapety i wszystko inne cowymaga dobrej jakości. Nie jest więc to co im wysłałaś takie hiper jakościowo. Myślę, że z powodu tej rozdzielczości też nastąpiły pewne problemy z przebarwieniami.

 

Tomkowa, naprawdę nie liczyłaby, że oni cokolwiek poprawią w twoim pliku, żeby był lepszy. Już wyżej napisałam. Od lat znam te mechanizmy – ty przysyłasz wzór i to twoja odpowiedzialność co wyjdzie. Mają gdzieś, że jesteś nie kumata w technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum zwariowało. Ja ciężko pracowałam w pralni nad płytkami, a oni zapomnieli mi przysyłać powiadomienia.

 

Jakaś awaria chyba, do mnie też nie przychodzą powiadomienia i w technicznym o tym ludzie piszą.

 

U nas tego dnia wybuchł podpiwek.

 

Przypomniałaś mi dzieciństwo, moja babcia robiła podpiwek latem. W takich butelkach szklanych z "kagańcem" go trzymała.

I czasem też wybuchał.

 

 

Oblało skutecznie biednego Pasqala, który tam się wylegiwał.

 

Chciałabym to zobaczyć :lol2:

 

Żeby go teraz osy nie zeżarły jak słodkim oblany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nigdy nie przyszło żadne powiadomienie ;)

 

Może nie masz zaznaczone w profilu :confused:

 

mi też :)

 

oszalałabym jakbym dostawała tyle maili i musiała co chwila kasować :lol2:

 

loguję się na forum i widzę czerwone kółeczka z nowymi postami, wchodzę i czytam :)

 

Tu nie chodzi o zaznaczanie zeby emaile dostawac od fm.. kiedys tak mialam i mnie jasna cholera brala bo co post to email:sick:

wystarczy w Narzedzia Watku w danym watku zaznaczyc Subskrypuj temat.... jezeli sie udzielamy to automatycznie powinien on sie nam wyswietlac, gdy ktos cos napisze...

 

Ja nie wchodze na glowna strone forum tylko po zalogowaniu sie w pasek poziomy Ustawienia, tuz przy napisie Wyloguj sie... i tutaj mam wszystkie swoje watki do ktorych zagladam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie, bo ilez to mozna procentowac...juz sie to bokiem odbija, bo z tego co czytam to rozmawiamy z roslinami, jeszcze troche to do kamieni bedziemy gadac a one beda sie nas sluchac ze hoho :lol2:

 

Dopóki nie robimy tego "na trawie" to jeszcze z nami w porządku :rotfl:

 

Przy okazji procentów - wczoraj sfinalizowałam zamówienie 2 x 50 l i 1 x 30 l piwka na parapetówkę + wielki parasol w gratisie :lol2: (to dla tych co będą mieli chęć na piwko) :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja o tych 2 dniach napisalam nie wspominajac o ilosci osob... bo zakladajac ze bedzie ich sporo to w ciagu wieczoru pojdzie i braknie :lol2:

 

ja zamierzam zima kupic basenisko, i w przyszlym roku jak wykonczymy wnetrza zrobic polo party z grillem itp :rolleyes:

grill juz mam :D itp - jeszcze nie mam :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...