Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak oglądać wyłączoną telewizję :D


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie dziewczyny,

 

dziękuję za wszystkie porady w sprawie napisu, może zdecyduje się na mod podge, bo myslałam, że jest to droższe i dla jednego napisu nie chciałam kupowac, ale na allegro weszłam i widzę, że w dobrej cenie jest.

 

Ja widzę kremowy i czarny (ale na stronach dziewczyn które u nich zamawiamy słyszałam że oni mają czasami problemy z czarnym)

 

u mnie na komputerze, też widzę krem, ale czarny, to czarny

 

OOOOO mniam

 

Ja widze kremowy i czarny z maziajami.

Co do transferu można robić olejkiem lawendowym ja robiłam i też wychodzi a nie śmierdzi tak przeraźliwie.

Nadruki na tkaninie robi coricamo (testowałam torbę od nich i nadruk był wyraźny) robi też CottonBee (tylko nie wiem czy u nich nie trzeba hurtem zamawiać) i oni mają rewelacyjną jakość bo mam ich próbki, gdyż mam zamiar zamawiać właśnie.

 

ten olejek lawendowy, to taki zwykły, co w aptece można kupić, tylko lawendowy się nadaje?, bo w domu mam eukaliptusowy i świerkowy, taki:lol2: apteczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piu.... Zmieniła awatarek???? OJ :sick:

 

U mnie upał wywołuje ciąg do alkoholu. Białe martini z wódeczką i limonką, albo białe winko schłodzone może być z wodą,a lbo piwko z seven-up. Szprycerki wielce pożądane. Może też być gingerek. Chodzę lekko halo w taki upał i jest mi bosko :rotfl:

J jeszcze wspomina wystrzał podpiwkowy :lol2: i właśnie zabrał się za nastawienie piwa domowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa, mowisz ze zaczynamy dzien od kakao :lol2:

 

ciesze sie, bo ilez to mozna procentowac...juz sie to bokiem odbija, bo z tego co czytam to rozmawiamy z roslinami, jeszcze troche to do kamieni bedziemy gadac a one beda sie nas sluchac ze hoho :lol2:

 

Dziś już 7 dzień nieprocentowania :D Aby do 31! :lol2:

 

Przy okazji procentów - wczoraj sfinalizowałam zamówienie 2 x 50 l i 1 x 30 l piwka na parapetówkę + wielki parasol w gratisie :lol2: (to dla tych co będą mieli chęć na piwko) :lol2:

 

:D

Nie ukrywam, że będą również inne trunki, w tym arbuzowe drinki Tomkowej - wersja z szampanem :D

 

O super! :) Ja wirtualnie przybędę z eleganckim winkiem :D

 

Znając męża i jego znajomych to siedzieli, pili, gadali i generowali hurtową ilość epickich tekstów i cytatów które potem zapominali ;)

 

300 piw, na trzech na trzy koncerty, to wychodzi to wychodzą 33 piwa na głowę na koncert :jawdrop: Mam ogromne wątpliwości, czy oni byli w stanie siedzieć i gadać ;)

 

Czuje się odarta z psychiki i nie wiem gdzie to napisać, wiec doszłam do wniosku, ze najszybciej człowieka podniosą na duchu w wątku alkoholowym.

Gdzie się podział Twetty z awatara piu??

Za cholerę nie mogę się przyzwyczaić i czuje się ... odatra taka... :rolleyes:

 

:rotfl:

No, to pięknie, dzięki Pusia, szczerość cenię ponad wszystko ;) :hug:

 

U mnie upał wywołuje ciąg do alkoholu. Białe martini z wódeczką i limonką, albo białe winko schłodzone może być z wodą,a lbo piwko z seven-up. Szprycerki wielce pożądane. Może też być gingerek. Chodzę lekko halo w taki upał i jest mi bosko :rotfl:

J jeszcze wspomina wystrzał podpiwkowy :lol2: i właśnie zabrał się za nastawienie piwa domowego.

 

Świetna ta historia z podpiwkiem :lol2:

Ciągły rausz w upale zawsze kojarzy mi się z letnimi wyprawami na Morawy i wycieczkami od piwniczki do piwniczki tamtejszych winiarzy :) A są one co krok :D A wina najlepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie widać głównie krem i grafit, no ale skoro dostali informację że to biały, to ja nie wiem. Chyba że sczytali sobie z samego pliku. Jak wyciągnęłam w potężnym narzędziu graficznym Paint :p najjaśniejszy kolor z tego pliku, to wyszedł właśnie kremowy (253, 245, 208 w RGB) a najciemniejszy wyszedł 23,27,26 w RGB - czyli niby blisko czerni i bieli ale jednak nie czyste ...

Tomkowa, trzeba mnie pytać, co zrobić, żeby plik dobrze przygotować. W końcu masz pod ręką (czyt. pod forum) grafika.

Kolory wyszły jak masz na tacy. Mój skalibrowany monitor za cholerę nie pokazuje tam białego tylko kremowy , czarny jest w najciemniejszych miejscach grafitowy.

Myślę, że to, że napisałaś biały i czarny miało dla nich tylko orientacyjne znaczenie, bo tak działają wszystkie firmy drukujące przysłane z zewnątrz wzory. Jest wzór, jest zdjęcie, to się go trzymają.

Czyli wg nich wyszło jak powinno wyjść.

 

Tomkowa, naprawdę nie liczyłaby, że oni cokolwiek poprawią w twoim pliku, żeby był lepszy. Już wyżej napisałam. Od lat znam te mechanizmy – ty przysyłasz wzór i to twoja odpowiedzialność co wyjdzie. Mają gdzieś, że jesteś nie kumata w technologii.

 

Wszystko wyjaśnione :) Monitory komputerowe wyświetlają w gamie kolorystycznej RGB i takie są też zwykle wszystkie pliki graficzne. Druk jednak jest wykonywany w gamie kolorystycznej CMYK, która jest dużo uboższa i nie odwzoruje wszystkich kolorów. To, co widzimy na ekranie jako piękne soczyste barwy, na druku może być zupełnie inne :)

Dzięki Pestko za ofertę pomocy, ale chyba sobie poradziłam :) Efekty zobaczymy w przyszłym tygodniu ;) W Photoshopie plik jpg w RGB przerobiony został na CMYK z rozszerzeniem tiff. Robiłam wydruk na drukarce atramentowej i wyszło tak, jak powinno. Zobaczymy, czy ich CMYK jest taki sam jak mój :lol2:

Tak więc Diano, jeżeli zamierzasz u nich drukować tkaniny, przygotuj plik ze wzorem w kolorystyce CMYK :D Aha: i nie drukują koloru białego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa można od nich wziąć wzornik kolorów, widziałam na jakimś blogu dziewczyna taki miała...

 

Ja dzisiaj walcze z Julki pokojem, Na kilka dni będę ją eksmitować do... łazienki :rotfl: 3x3 metry i tylko płytki na podłodze póki co położone. jedyne puste pomieszczenie na parterze. dzisiaj ją wysprzątałam i powoli przenoszę jej graty.

Nawet sobie nie wyobrażacie co się dzieje u niej w pokoju. Jeden olbrzymi artystyczny bałagan, w kazdym kącie jakieś ulepki z plasteliny, masy solnej, koralikow hama, w innych kątach zgromadzone najróżniejsze bibuły, kolorowe folie, patyki, szyszki, PIACH, który wykorzystuje tworząc makiety ogrodów. i w tym całym pierdolniku zwykłe dziecięce zabawki. Obecnie pół pokoju zajmuję wielka makieta zoo z własną koleją, Od początku wakacji to tworzy i nie wiem jak to wyniesiemy, żeby nie było krzyku. na początku tygodnia przychodzi ekipa remonotowa w postaci tynkarza Józia który ma chyba ze 100 lat. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emila, już mi ta tkanina zbrzydła ;) Nie lubię, jak są problemy i tyle kombinowania ;)

Tynkarz Józio, który ma sto lat zrobi tak, że kolejne 100 się będzie to trzymało :D Tacy, którzy wiedzą jak się dawniej robiło są najlepsi :) No, to zarobiona po pachy jesteś, a już miałam się uśmiechnąć o wizkę ;) Ale to nic pilnego, więc pracuj, pracuj. I dużo pij!! :D

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś już 7 dzień nieprocentowania :D Aby do 31! :lol2:

 

Matko kochana! toc to odwyk a nie przerwa :jawdrop:

w doopie z taka przerwa, to ja wole pic :lol2:

ze tez dajesz rade :p

dzisiaj checi mi zrobila Pestka na martini, zmieszam ze spritem i kostkami lodu :rolleyes:

 

 

Emilia, dlatego ja ostatnimy czasy nie kupuje ciastolin moim pannom glownie z tego powodu co opisalas :D

a wiadomo co 2 glowy to nie jedna, a pokoik jest malutki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciastoliny też jej nie kupuję, bo to się całkowicie nie kalkuluję, a masę solną potrafi sobie sama ukecić, :rotfl:do tego to artystyczna dusza, musi coś sobie dłubać..

wszystkie ulepki pakuję do pudła, żal ich wyrzucać.

 

tak tynkarz Jozio jedyny, który ogarnia nasze tynki. Będzie sciągał tynk z jednej sciany, bo się purchlę zrobiły - tynkowała ją poprzednia ekipa, i w jeden dzień położy nowy tynk. tzn szlichtę z wapna i piasku kwarcowego, bo tynki pod spodem są zrobione super.

rozpierdziel bedzie cudny :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko kochana! toc to odwyk a nie przerwa :jawdrop:

w doopie z taka przerwa, to ja wole pic :lol2:

ze tez dajesz rade :p

dzisiaj checi mi zrobila Pestka na martini, zmieszam ze spritem i kostkami lodu :rolleyes:

 

 

To tylko miesiąc Mel ;) Ja ten miesiąc trzeźwości z domu wyniosłam i tak jest odkąd pamiętam: czterdzieści dni wiosną i 30 latem ;) I bardzo sobie to cenię :)

A jak wątroba się regeneruje!:lol2:

 

A martini z przyjemnością poczęstuję :D

 

martini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sok pomidorowy robię. Mam znakomitą wyrzymałkę do owoców.

Co piątek kupuję skrzyneczkę pomidorków sokowych na targu. :)

 

Tomkowa, nie napisałam o cmyku, bo to ma znaczenie tylko w niektórych kolorach. Właściwie tylko czerwony jest podatny, traci swą wyrazistość przy zamianie z RGB na CMYK. Większość ludzi nie zauważa zmian jakie daje w kolorach automatyczna, bez korekty, zmiana z rgb na cmyk.

Kolory cmykowe to cyan = niebieski, magenta = specyficzny mocny różowy, yellow = żółty, kontrast = czarny. BARWY drukowane osiąga się przez nadrukowywanie tych 4 kolorów na siebie.

Kolory ekranowe to Red (czerwony), GREEN (zielony), BLUE (niebieski). To, że ekran świeci, powoduje, że kolory są intensywne. Problemem jest tu wyrazistość barw i głębia czerni. Dopiero Samsung niedawno wyprodukował ekrany o Naprawdę doskonałych kolorach, ostrości i głębokiej czerni oraz wyraźnym kontraście.

Główne znaczenie dla postrzegania barw ma to, że ekran świeci.

 

Prawda jest taka, że firma powinna zamieścić na swojej stronie tzw. profil barwny przystosowany do ustawień kolorów ich maszyny drukującej. Tego profilu używa się do zmiany kolorów rgb w cmykowe. RGB to też kolory w których pracują kamery i aparaty cyfrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwy przypodłogowe. Hmmm. U kogoś trochę napisałam, nie wszystko bo wsiąkł mi link do wątku dziewczyny, która opisała bardzo fajny sposób zrobienia listew. Ciągle szukam. O, właśnie przypomniałam sobie, że pokazywała na kominkowym swoją kozę-piecyk. Będę szukać dalej, bo sama muszę się posłużyć tym rozwiązaniem - tanio i na niezbyt równe ściany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...