Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak oglądać wyłączoną telewizję :D


Recommended Posts

Roleta obniżona jak dla mnie.

Co do płyty - ja się właśnie staram zaprzyjaźnić z indukcją, do tej pory gotowałam na gazie i tak by pewnie zostało gdybym miała tu gaz miejski (butli nie chciałam, szkoda mi było szafki :rolleyes: i to podłączanie....w najmniej sprzyjającym momencie się zawsze butlowy gaz kończy ;) ). Co do garnków które ze starego zestawu się nadaja to rewelacja ...... dla moich dzieci :p Ojjjj, mają w czym gotować szyszkowo-jagodowe zupy z piasku :wiggle::wiggle::wiggle:

Ja zostałam z dwoma garnkami (szybkowary) i wolnowarem elektrycznym. Dziś kupiłam sobie też patelnię. Myslałam że patelnie będę miała ale okazało się że te z dnem w kropeczki mimo że przyciągaja magnes nie mogą się z płytą dogadać. No i kupiłam taka na której jak wół stało że na indukcji jajecznicę w niej poczynię. I działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

patelnie wymień na ceramiczne - są boskie :D po za tym smażenie jest nie zdrowe, może i lepiej, że żadna się nie nadaję.

 

Patelnia musi być :D Poproszę o szczegóły nazwy patelni ceramicznej, bo zawsze przed stoiskiem z patelniami, ze względu na nieznajomość tematu, zawsze mam nie najmądrzejszą minę:lol2:

 

Roleta obniżona jak dla mnie.

 

Ja zostałam z dwoma garnkami (szybkowary) i wolnowarem elektrycznym. Dziś kupiłam sobie też patelnię. Myslałam że patelnie będę miała ale okazało się że te z dnem w kropeczki mimo że przyciągaja magnes nie mogą się z płytą dogadać. No i kupiłam taka na której jak wół stało że na indukcji jajecznicę w niej poczynię. I działa

 

To już jest Was dwie za obniżoną, po prezentacji :lol2: Jaką płytę konkretnie masz? I jaką patelnię? :) Gdybyś miała gaz ziemny zdecydowałabyś się na płytę gazową?

A słyszałyście o szkodliwości płyt indukcyjnych ze względu na pole magnetyczne? Nie ma u mnie nikogo, na szczęście, z rozrusznikiem serca, ale czytałam, że przebywanie przy niej długo (a u nas długo się przebywa) nie jest najzdrowsze :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze mi się gotuje na prądzie

...

Iwonka, nie brakuje Ci opieczonej cebulki na ogniu do rosołu? ;) :D

...

no to teraz też nie masz cebulki z ognia do rosołu skoro masz prąd :-P

 

jak kusi Cię ten gaz - co ja rozumiem :) - to może kup płytę podwójną???

coś na ten styl:

http://www.megamedia.pl/_p/116/n/plyty-gazowe-z-wlasnym-sterow.-gorenje-itg-623-usc-p116980.jpg

http://www.megamedia.pl/plyta-gazowo-indukcyjna-gorenje-itg-623-usc.php

 

 

 

...

Już sprawdzam, bo powiesiłam "roletę" :lol2:

...

No i jak lepiej? ;)

dla mnie od sufitu

a dlaczego? a bo rzadko kiedy stoisz (będziesz dłuuuuuuugo stać :D ) w miejscu gdzie widzisz te dwa okna: jadalnia i kuchnia razem i będzie widać różnicę... wg mojego toku rozumowania należy wszystko wieszać pod sufitem samym: żaluzje, rolety... tak wygląda ładniej i naturalniej... nie podchodzą mi żadne takie "dziury" nad :)

pomogłam? :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżona albo wychodzaca spod maskownicy :)

 

Dla mnie idealnie byłoby 4 palniki indukcji i 2 na gaz z butli. Tylko nie moge znaleźć takiej 2 palnikowej :(

U nas bywa, że prąd szlag trafia i wtedy bryndza, nawet herbaty nie ma. Już trenowałam gotowanie na kominku i pogrzewanie zupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patelnie ceramiczne to te takie białe w środku (dla mnie to najważniejsza zaleta - w końcu wiem kiedy patelnia jest czysta a nie udają czystą!!)

Najbardziej lubię patelnie Moneta, ale te marketowe też są dobre. lidl ma swoją własną wersje tej powłoki - ILACK to sie nazywa czy coś w tym stylu - pokrywa tym też wszystkie opiekacze i inne.

 

Rewelacyjne są tez noże ceramiczne - latami ostre. Ja kupiłam sobie dla jaj noże w Kauflandzie kilka lat temu - 2 szt - takie mniejsze - za 2 dychy. rewelacyjne są nadal. Maja tylko jedną wadę - są bardzo kruche - wyszczerbiają sie i łamią. Dlatego nie warto kupować takich za kilka stów. Muszę sobie dokupić więcej, bo jak są brudne, to kaplica, niczym innym nie chce już kroić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkowa, przychodzę z prośbą o pomoc w wymyśleniu układu kuchni. U ciebie zawsze tłok, więc może dziewczyny pomogą, tym bardziej, że i u ciebie "siedzimy " w kuchni :)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?240507-uklad-kuchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :)

 

Tomkowa jestem za połączeniem płyt indukcyjnej i gazowej - skoro lubisz gotować na gazie (ja tak mam, z tym, że zestawiłam 3 płyty)

indukcja sprawdza się, gdy mi się gaz kończy, a gaz był idealny, gdy teraz przez te wichury nie mieliśmy kilka godzin prądu

ale przyznaję, że jestem zwolenniczką gotowani na gazie :)

z indukcji częściej korzysta mój 13-letni syn :) nauczyłam go obsługi i robi sobie czasem jajecznicę, a ja jestem spokojna, że nie używa gazu, gdy nas nie ma - polecam ceramiczne patelnie :)

 

Pesteczko, jak to nie możesz znaleźć ? na taką patrzyłaś ? ta nie może być ? plus 4-palnikowa indukcyjna ??

 

http://i90.twenga.com/agd/plyta-gazowa/bosch-prb326b70e-plyta-gazowa-tp_2228226441089438730f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slonko, dzięki :) wygląda super. Jakos na nią nie trafiłam.

 

A garnki mam te http://www.groupon.pl/deals/gg-groupon-goods-global-gmb-h-900-80

Tylko czarne z pomarańczowymi uchwytami i były o 100 tańsze jak kupowałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachorowałam/liśmy na pewien czajnik elektryczny. Oglądałam go na żywo, ale jak to ja, musiałam sprawdzić inne podobne i czajnik zniknął :sick:

Jest szklany i ma regulacje temperatury gotowania, oraz 30 min podtrzymania. Firma polska Botti. Jak byście trafiły to ja natychmiast kupuję.

Mam ich sokowirówkę wolnobrotową i oboje ja uwielbiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo też chce taki czajnik !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! teraz mam taki zelmera śmieszny - mlecznego plastiku, też ma ustawianie temp. i podtrzymanie. i do tego podświetlenie całego czajnika - zmienia sie wraz ze wzrostem temp. z niebieskiego na czerwony. widać postęp gotowania. :lol2: Edytowane przez Emila3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachorowałam/liśmy na pewien czajnik elektryczny. Oglądałam go na żywo, ale jak to ja, musiałam sprawdzić inne podobne i czajnik zniknął :sick:

Jest szklany i ma regulacje temperatury gotowania, oraz 30 min podtrzymania. Firma polska Botti. Jak byście trafiły to ja natychmiast kupuję.

Mam ich sokowirówkę wolnobrotową i oboje ja uwielbiamy.

Pestka namierzyłam 3 szklane:

taki oraz taki i jeszcze jeden

 

a ten warto pokazać, bo jest ciekawy

http://www.dobregarnki.pl/images/dobregarnki/medium/58/58b9d614f651bc0732964d728b62a571.jpg

 

nie znałam wcześniej tej firmy

Edytowane przez ~~slonko~~
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko, dzięki :) Ja je wszystkie znam i jeszcze więcej, ale to nie to. Czekam na ten czajnik http://www.nietylkoagd.pl/szklany-czajnik-bw2165t-botti-bezprzewodowy-z-regulacja-temperatury.html http://www.nietylkoagd.pl/szklany-czajnik-bw2165t-botti-bezprzewodowy-z-regulacja-temperatury.html

 

Jest kilka podobnych Zelmer, Bosch. ... Ale droższe i to czasem sporo. W DUKA też jest taki, ale za 900 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze mi się gotuje na prądzie. Na wszelki wypadek zaznaczyłam we wniosku do gazowni, że chcę też kuchnię, bo lepiej mieć więcej na starcie, niż za mało ;) Indukcja wiązałaby się z wymianą garnków no i sama jest droższą płytą. Gość, który mi to będzie robił, chce zrobić tylko doprowadzenie gazu do kuchni i tyle. Jak się zdecyduję, to kiedyś będzie można podłączyć, jeśli nie - to nie ;) Iwonka, nie brakuje Ci opieczonej cebulki na ogniu do rosołu? ;) :D

Z kolei na wątku fafulji wyczytałam, że ona zrezygnowała z prądu na rzecz gazu. Zapytałam ją o powody, ciekawa jestem odpowiedzi :)

 

Ja mimo z elatami gotowalam na gazie to jakoś mi go nie brakuje, nauczyłam sie korzystać z pradu i jest mi z tym dobrze :-)

 

co do cebulki :

cebulkę można opalić palnikiem do creme brulee :D a garnki do indukcji możliwe, że masz - teraz ciężko kupić takie które nie są do indukcji - moje chyba są wszystkie takie,

 

to własnie opalam takim palnikiem, idealnie i nie ma problemu.

Co do garnkow na indukcję - tez kilka okazało się nie nadających zię, mimo magnesow i innych cudów. Kupiłam takie cudo :

http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/48/67/86/12/4867861230

 

i używam pod te garnki /patelnie które bardzo chcialam jeszcze zachowac /zestaw patelni inginio, mała patelnia na 1 jajeczko itp)- sprawdza sie :yes:

gazu z takiego z instalacji w zyciu bym do kuchni nie dała, cholernie śmierdzi i ma chyba inne ciesnienie - słabsze chyba niż ten w butli.. my tylko gaz mieliśmy do pieca, a kuchenkę z butli - nie stała w kuchni, I teraz też mam gaz z butli w nowej kuchni. Nie wyobrazam sobie gotowania innego niz na prawdziwym ogniu, chociaż cholernie sie go boję i w życiu zapałką nie odpalę kuchenki (ani tą reczna zapalarką) :lol2:

Do indukcji nie jestem przekonana, trochę z mikrofalą mi się kojarzy.

 

ale jest też cos takiego jak gaz pod szkłem. Nie mam pojęcia jak to działa, gdzie idą spaliny z gazu. ogien się pali gdzies we wnętrzu kuchenki, a na poziomie blatu jest tafla szkła. i może sama kiedyś taką kupię. na razie mam nowiutką płytę która kosztowała fortunę - to jedyny nowy sprzęt do kuchni który kupiłam do nowego domu i mąż mnie ukatrupi jak powiem, że chce nową :rotfl:

 

brudzenia jakiegoś mega nie zauważyłam, ale może to dlatego nie ogólnie tłusto nie gotuje, wiec nie potęguje to tłustych osadów. a sama butla starcza mi na jakieś poł roku do 9 miesięcy :lol2: wszystko co się da wrzucam do pieca, pozostałe rzeczy piętrowo gotuję na parze na jednym palniku cały obiad. nie gotuję zadnych rosółów, bigosów, wodę na makaron gotuję w czajniku, bo nie lubię czekać godzinami.

 

Gaz z sieci ma dobre cisnienie, wszystko zależy od instalacji, jakiś tam reduktorow ciśnienia itp. Indywidualnie. Jednak ja np gazu z butli bym sie bała- ogolnie boje sie gazu ale tego z butli jakoś najbardziej :cool:

 

Iwonka, pamiętam, że masz dwie płyty ;) Jaki jest model tej, którą kupowałaś?

 

Ja mam jedna płyte - tylko szersza 70 cm - dwie ma słonko i Karolina :-) A czy swoja polecam, nie narzekam ale nie wiem czy jest jakas wybitna :-) Zadowolone ze swoich są Chloe i andralel ale one troszkę byly poza moim budżetem chociaz śliczne :-(

Patelnia musi być :D Poproszę o szczegóły nazwy patelni ceramicznej, bo zawsze przed stoiskiem z patelniami, ze względu na nieznajomość tematu, zawsze mam nie najmądrzejszą minę:lol2:

 

 

 

To już jest Was dwie za obniżoną, po prezentacji :lol2: Jaką płytę konkretnie masz? I jaką patelnię? :) Gdybyś miała gaz ziemny zdecydowałabyś się na płytę gazową?

A słyszałyście o szkodliwości płyt indukcyjnych ze względu na pole magnetyczne? Nie ma u mnie nikogo, na szczęście, z rozrusznikiem serca, ale czytałam, że przebywanie przy niej długo (a u nas długo się przebywa) nie jest najzdrowsze :o

 

juz nie czytam o takich rzeczach, wszytsko jest szkodliwe :-)

Obniżona albo wychodzaca spod maskownicy :)

 

Dla mnie idealnie byłoby 4 palniki indukcji i 2 na gaz z butli. Tylko nie moge znaleźć takiej 2 palnikowej :(

U nas bywa, że prąd szlag trafia i wtedy bryndza, nawet herbaty nie ma. Już trenowałam gotowanie na kominku i pogrzewanie zupy.

 

i to jest jedyny argument dla gazu ewentualnie, u nas mimo ze nie ma prądu to i tak na gaz się nie zdecydowałam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...