Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak oglądać wyłączoną telewizję :D


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no to teraz też nie masz cebulki z ognia do rosołu skoro masz prąd :-P

 

jak kusi Cię ten gaz - co ja rozumiem :) - to może kup płytę podwójną???

coś na ten styl:

http://www.megamedia.pl/_p/116/n/plyty-gazowe-z-wlasnym-sterow.-gorenje-itg-623-usc-p116980.jpg

http://www.megamedia.pl/plyta-gazowo-indukcyjna-gorenje-itg-623-usc.php

 

 

 

 

dla mnie od sufitu

pomogłam? :-P

 

Ja nie gotuję, więc opalanie cebuli jest w gestii domowego kucharza :D Dla mnie może i nad świeczką :lol2:

Fajna ta kuchnia kombinowana i markę bardzo lubię. Temat mnie przerasta nieco ;)

 

Obniżona albo wychodzaca spod maskownicy :)

 

Dla mnie idealnie byłoby 4 palniki indukcji i 2 na gaz z butli. Tylko nie moge znaleźć takiej 2 palnikowej :(

U nas bywa, że prąd szlag trafia i wtedy bryndza, nawet herbaty nie ma. Już trenowałam gotowanie na kominku i pogrzewanie zupy.

 

O, dla mnie też byłaby to idealna opcja :) Niestety 90 cm płyty się nie zmieści. Maksimum to 80, a najchętniej 70 cm. Jak to wykombinować??

 

Tomkowa, przychodzę z prośbą o pomoc w wymyśleniu układu kuchni. U ciebie zawsze tłok, więc może dziewczyny pomogą, tym bardziej, że i u ciebie "siedzimy " w kuchni :)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?240507-uklad-kuchni

 

Zaraz zerknę :)

hej :)

 

Tomkowa jestem za połączeniem płyt indukcyjnej i gazowej - skoro lubisz gotować na gazie (ja tak mam, z tym, że zestawiłam 3 płyty)

indukcja sprawdza się, gdy mi się gaz kończy, a gaz był idealny, gdy teraz przez te wichury nie mieliśmy kilka godzin prądu

ale przyznaję, że jestem zwolenniczką gotowani na gazie :)

z indukcji częściej korzysta mój 13-letni syn :) nauczyłam go obsługi i robi sobie czasem jajecznicę, a ja jestem spokojna, że nie używa gazu, gdy nas nie ma - polecam ceramiczne patelnie :)

 

Pesteczko, jak to nie możesz znaleźć ? na taką patrzyłaś ? ta nie może być ? plus 4-palnikowa indukcyjna ??

 

http://i90.twenga.com/agd/plyta-gazowa/bosch-prb326b70e-plyta-gazowa-tp_2228226441089438730f.jpg

 

Cześć :hug:

Ja w ogóle nie lubię gotować :lol2: Lecę do Ciebie zobaczyć Twoją kombinację płyt :D Można jednocześnie włączyć obie płyty?

 

Pestka drobiazg :) zajrzyj do mnie - mam takie, używam codziennie i jestem zadowolona :)

polecam wszystkim, gdzie tylko mogę, bo jest dość miejsca, gotuje się wygodnie, myje dobrze, no i układ / zestaw jest idealny pod moje oczekiwania :)

może masz podobne :)

 

Chodzi o płytę kuchenną, czy garnki? ;)

 

Co do garnkow na indukcję - tez kilka okazało się nie nadających zię, mimo magnesow i innych cudów. Kupiłam takie cudo :

http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/48/67/86/12/4867861230

 

i używam pod te garnki /patelnie które bardzo chcialam jeszcze zachowac /zestaw patelni inginio, mała patelnia na 1 jajeczko itp)- sprawdza sie :yes:

 

 

Ja mam jedna płyte - tylko szersza 70 cm - dwie ma słonko i Karolina :-) A czy swoja polecam, nie narzekam ale nie wiem czy jest jakas wybitna :-) Zadowolone ze swoich są Chloe i andralel ale one troszkę byly poza moim budżetem chociaz śliczne :-(

 

Fajna ta podkładka, do zapamiętania :)

Wiem, że gotujesz na jednej płycie, ale coś mi się kojarzy, że miałaś dwie: jedną kupioną, drugą dostaną wraz z meblami. Nie znajdę nazwy tej kupowanej, więc mam prośbę o przypomnienie. Kuchnie Chloe i andariel też są poza moim zasięgiem ;)

 

Tomkowa - Meliska mi doniosła, że malujesz i to jak ;) czy używasz farb Annie Sloan ??

bo jeśli tak to mam sporo pytań :)

zajrzyj proszę do mnie :)

 

:lol:

 

Tomkowa uzywa chyba fluggera.. nie jestem pewna :oops:

 

Ach, ta Mmeliska :lol2: Ja miałam ambitny plan malowania mebli, który się nie powiódł :D Na nieszczęście pomalowałam jedno drewniane krzesło farbą do drewna Dulux. Zdecydowanie nie polecam. Fluggera mam lakier, którym malowałam pierdółki, którymi odstresowywałam stres :lol2:

Specjalistkami od malowania są Aga11 i dardurdka, warto zasięgnąć ich rad. Aga na pewno malowała farbami kredowymi, a u mnie polecała farby akrylowe Flugger. Mam do przemalowania w sypialni całą zabudowę i komplet Malm i na pewno użyję farb akrylowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka

 

wiecie co ja miałam/mam taką podkładkę, bo jak kupiłam indukcję, to miałam zestaw garnków tefal inginio, ale tych bordowych i one się nie nadawały na indukcję. Muszę was ostrzec, bo u mnie ta podkładka weszła w jakąś reakcję z kuchenką i niestety mam okrągłe ślady lekko białe, przy zapalonym świetle od razu widać. jednym słowem zniszczyłam nową kuchenkę:/ jedno pole:/

 

Tomkowa na początku byłam za wieszaniem rolety do sufitu, ale jak zrobiłas wizualizację, to bardziej pasuje obniżona. Do sufitu to razem z maskownicą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooooo :lol2:

 

A Ty jesteś za wyżej, czy niżej? :lol2:

 

hejka

 

wiecie co ja miałam/mam taką podkładkę, bo jak kupiłam indukcję, to miałam zestaw garnków tefal inginio, ale tych bordowych i one się nie nadawały na indukcję. Muszę was ostrzec, bo u mnie ta podkładka weszła w jakąś reakcję z kuchenką i niestety mam okrągłe ślady lekko białe, przy zapalonym świetle od razu widać. jednym słowem zniszczyłam nową kuchenkę:/ jedno pole:/

 

Tomkowa na początku byłam za wieszaniem rolety do sufitu, ale jak zrobiłas wizualizację, to bardziej pasuje obniżona. Do sufitu to razem z maskownicą:)

 

Dzięki za opinię i ostrzeżenie :)

Czyli wychodzi na to, że do czasu remontu kuchni roleta będzie wisiała niżej. Czyli baaaaaardzo długo tak będzie wisiała :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do patelni (jak i garnkow) to nie ma jak sklep z magiczna literka I na poczatku :D

u nas w sklepie jernia, zakupilam niska patelke do nalesnikow... swietnie sie na niej je smazy...nie wiem czy cena za nia 50zl to duzo, ale tutaj to sie nazywa "b.tanio", bo sa patelnie o wieeeeele wiele drozsze :sick: a ja szukalam czegosc taniego i koniecznie na indukcje.

 

Tomkowa, Ty to masz fajnie... tez bym chciala zeby ktos mi cos ugotowal.. wlasnie koncze gotowac leczo, beda jesc je bite 3 dni :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak :D 75cm :)

http://image.ceneo.pl/data/products/16509239/f-hotpoint-ariston-pk-741-rqo-gh-ha.jpg?=d540a

http://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy/hotpoint-ariston-pk-741-rqo-gh-ha-ee.bhtml?from=ceneo&p=1179.00&cr=0

 

Fajnie to wygląda, ale podobno płyta ceramiczna to przeżytek :lol2: I jak to myć??? Czytałam też, że paleniska powinny być żeliwne, a nie stalowe. Ale ja się na tym znam tyle, co na balecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sprawdzam, bo powiesiłam "roletę" :lol2:

Mam nadzieję, że coś widać, bo marne te fotki ;)

 

[ATTACH=CONFIG]327858[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]327859[/ATTACH]

 

Chyba wszystko działa :)

No i jak lepiej? ;)

 

musialam zacytowac post ze zdjeciami by ich nie szukac wstecz :p

 

pytanko: jezeli zamontujesz rolete "nizej" to w jaki sposob? czy bedzie ona wlasnie tak przylegac do sciany jak te "podgladowe" ?

 

w kwestii wyboru mam mieszane uczucia, bo mam podobny dylemat u siebie ;) w sumie nie wiem co i czy cos u mnie "zawisnie", wiec i doradzac mi nie po drodze :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tak - mam garnki z I i są świetne na indukcję - kosztowały grosze :)

 

też lubię tak gotować :D co będę codziennie przy garach stała :lol2:

 

ja i tak mimo tego Musze stac codziennie... a leczo to taki "smakolyk zastepczy" do "zapchajdziury" :lol2:

 

Patrz z przodu i z boku, zboku :rotfl:

Przez to forum spaliłam już trzeciego naleśnika :rotfl: (ostatni dzień samotności w kuchni) Co by było, jak bym miała gaz??? :lol2:

 

teee ty se nie pozwalaj, bo zrobie magiczny trik i nie bedziemy juz kolezankami :lol2:

 

spalilas nalesnika, bo masz zla patelnie, na pewno to wina patelni :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...