Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nowe może nie znaczy gorsze_ płyta fundamentowa na szkle piankowym i prefabrykat


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 118
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

troszkę drenów żeby obniżyć wody gruntowe

 

IMG_20150327_125402.jpg

 

potem przyjechało szkło piankowe na izolacje poziomą

 

DSC_0018.jpg

 

Zdjŕcie0612.jpg

 

Do tego jeszcze dojdzie ostroga pionowa z xps - też już jest.

Folia z atestem 0,5 na szkło piankowe.

Geowłóknina 150g ale pp z uwagi na gliniaste podłoże (przy wymianie grunt, można pod szkło piankowe zastosować zwykłą geowłókninę PES).

No i pora na płytę ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

dorzucamy trochę stali - górna i dolna siatka plus solidne belki

 

IMG_9406.jpg

 

 

lejemy i dobrze wibrujemy beton C30 aż się gotuje C30

 

IMG_9586.jpg

 

końcówka

 

IMG_9652.jpg

 

 

Teraz pielęgnacja - czyli beton zawsze mokry po jednorazowym zatarciu (nie było już czasu się bawić w dokładność).

No i teraz czeka nas murowanie na dryfixa25 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 7 months później...

Przepraszam dawno nie byłem tutaj. Szkło kupiłem bezpośrednio u producenta w Austrii, wszyło 22 worki po 3 kubika każdy i globalnie chyba koło 17 tyś. zeta bo transport załatwiałem sam, vat tam to 21%, i kurs euro był ok - założyłem konto i przewalutowaniem kiedy był kurs najlepszy.

 

Teraz już mam stan surowy.

Jestem pod wrażeniem stropów i stropodachu bo coś strasznie tanio wychodzi ta płyta kanałowa - zobaczymy czy będzie trwała. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokości miałem dość ok bo wybrałem tyle ile trzeba było i sypałem dwie warstwy po 11 worków. Oczywiście zawsze coś jest nie tak bo prosiłem geodetów żeby wyznaczył mi poziom zero płyty fundamentowe ale im było lepiej wyznaczyć poziom zero podłogo. Konsekwencją było, że zawsze od niwelatora musiałem odejmować 13 cm no i jak to bywa raz zapomniałem. Także drugą warstwę mam przegęszczoną ze 3-5 cm za dużo - dobrze że miałem sznurki na kopertę rozciągnięte bo chłopaki ubiją i się żalą że tyle teraz do u Tyle wybicia jeszcze jak to :). I dobrze, że jojczeli bo by mi 13 cm ocieplenia takiego drogiego poszło w śmietnik a wszystko przez dyletanctwo jednych lub wygodę. Powiem wam że warto wszystko samemu robić żeby się potem nie denerwować ale nie wszystko można.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem szkło piankowe bo:

- nie czuje się w cieńciu styroduru,

- mam w okolicy gryzonie,

- wyszła mi straszna, bym powiedział bym kosmiczna cena z wymianę i utwardzenie gruntu bo mam glinę z iłem (po szkło piankowe nie trzeba utwardzać i wymieniać a tylko humus),

- chciałem mieć coś co będzie na lata i wody gruntowe (bo mam wysokie) tego nie wysiorbią z czasem,

- i ostanie budynek ma dwa stropy betonowe 24 cm i jest bardzo ciężki a szkło ma wielokrotnie większą nośność niż styrodur i nie migruje w glebie

 

 

Zresztą dobry styrodur kosztował 15-25 tys pod moją chałupę wiec cena szkła koło 17 tys jest ok. (25 tys dodam że za styrodur szalunkowy do składania jak klocki). Nie liczę styntosa XPS bo też go używałem jest tani ale pod dom bym tego nie dał. U mnie jest z tego opaska w około domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 6 months później...
  • 4 weeks później...
Szkło zamawiałem w GEOCELL Schaumglas GmbH w Austrii bo vat 21%. Szkło piankowe się utwardza się jak pamiętam 1:3. Natomiast u mnie jest wybrany humus na glinie 30-40cm i szkło zagęszczone chyba 1,3 i juz przeszło 2 lata stoi i nic nie siada - zresztą ludzie w to nie wierzą bo na fundamentach zawsze siada i pęka. Technologia nie jest moja wymyślona tylko od Austriaków i na razie odpukać wszystko jest tak jak mówili. Zapraszam pod Bochnie to można sobie obejrzeć naocznie w sytuacji barku wiary ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Montaż okien w systemie konsoli z wystawieniem okna z licem muru.

IMG_0685.jpg

IMG_0701.jpg

IMG_0661.jpg

IMG_0648.jpg

IMG_0698.jpg

Na zewnątrz konsole, okna drutex z ciepłą ramką, od środka 2 cm styrodur plus taśma, doszczelnione silikonem. Konsole nośne (dolne) "monters" z Warszawy, boczne i górne Knelsen. Od zewnątrz styropian grafitowy i przy ociepleniu całości domu taśma rozprężna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe elementy:

Ścianka do kotłowni w garażu z wc:

IMG_0708.jpg

 

Instalacja elektryczna na pierwszym piętrze ze sterowaniem przez raspberry pi 3 i arduino:

IMG_0743.jpg

IMG_0737.jpg

IMG_0744.jpg

Czujniki ruchu, otwarcia drzwi i okien oraz temperatury. Jak to wyjdzie - zobaczymy. Trochę czuje niedosyt okablowania skrętka (żeby nie brakło wyprowadzeń)

IMG_0744.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...