Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W poszukiwaniu utraconego tlenu, czyli jak trafiliśmy na koniec tęczy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pusiu jak całą zimę go nie było, tak przylazł teraz, kiedy nikt go nie chce ;) Byle do maja

Liliputku oby :) Gdyby nie to, że dół wykopany a każda woda grozi jego zawaleniem ten śnieg by mi nie przeszkadzał, bo faktycznie ładnie:) Ekipy i tak dziś nie ma, tylko Chłop będzie biedny rozładowywał bloczki, bo HDS mu ich do wykopu nie wsadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mother_Nature niedaleko, ale inny powiat, te kilkadziesiąt kilometrów robi robotę :) W Krakowie średnio 2 tygodnie wcześniej niż tu wszystko kwitnie.

Małybiałydomku no właśnie wyjątkowo bezśnieżna zima, a teraz wiosna nadrabia.

 

Dzisiaj za to pogoda budowlana, bo słonecznie, ale jak na złość nic się nie budowało :(

W tym miejscu chcę wylać żale na przedstawiciela handlowego Chyż-Betu, który od poniedziałku rezerwował nam bloczki i dostawę na dzisiaj. We środę o 16 zadzwonił, że transport ma najwcześniej na 4go maja :jawdrop: Nie mógł od razu powiedzieć, że sprawa nie jest pewna? A już na pewno zadzwonić wcześniej niż o 16 w dzień przed planowaną dostawą? W efekcie Chłop musiał w ciągu godziny załatwić bloczki gdzie indziej, niestety wolny transport najwcześniej na południe, a ekipa nie miała po co przyjeżdżać o tej porze. Wykop stoi i się osypuje, pogoda się marnuje, ekipa niecierpliwi. Gdyby pan przedstawiciel C-B dał znać kilka godzin wcześniej nie musielibyśmy zmieniać planów, bo jednodniowa obsuwa mocno mąci nam w harmonogramie :mad:

 

Od jutra lecimy z pierwszymi murami :wiggle:

DSC_0061.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mury zaczną się piąć to i lżej na duszy się zrobi :)

Zobaczysz, jak będzie spektakularnie od razu :)

Niestety chyba nie ma budowy, gdzie wszystko przebiega idealnie i bez problemów, zawsze mniejsza lub większa obsuwa się zdarza.

Czy z powodu wykonawców, czy firm dostarczających towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaju dzięki, już się pną :)

Sama firma C-B w porządku, bloczki wzięliśmy ich, tylko od dystrybutora, jakość bloczków z tego, co mówił wykonawca jest ok - jedynie niepoważne zachowanie pana na minus, sam produkt na plus :)

Mother dzięki pamiętam, widziałam chyba u Tsunami namiary od Ciebie do tego producenta, sprawdzaliśmy cenę, ale Chłop w końcu wolał z C-B.

Mały biały domku mury rosną i serce rośnie, wreszcie widać, na co się spłukujemy :) To już druga wtopa z dostawcami od początku budowy (czyli całego tygodnia), nastawiamy się na kolejne niespodzianki ;)

 

2 godziny temu byłam na budowie, zewnętrzne ściany piwnicy wysokie na 5 bloczków :wiggle: Nie wiem, czy jeszcze urosły, czy już panowie zalewali, bo zdecydowaliśmy zalewać partiami a nie na raz - będą stać przez weekend, a gdyby wykop się osunął będzie stabilniej.

 

zdjęcie słabe, bo nie chciałam upubliczniać wizerunków panów ;)

20160429_121734-1-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezmiennie podziwiam Wasze widoki działkowe :)

 

na C-B też bym się zirytowała.. niestety, szkoda zdrowia, u nas też ekipa miała 2 dni obsuwy, bo w fabryce byla awaria i nie bylo silikatow przez 2 dni :( ale teraz juz wszystko jest ok. A pewnie jeszcze parę sytuacji takich będzie ;) tylko spokój nas uratuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liliputku nam co prawda nie są potrzebne na już, bo po wylaniu stropu nad piwnicą 2-3 tygodnie przerwy, ale wstępne rozeznanie zgadza się z tym, co pisałaś - ciężko o te polskie silikaty :(

 

Coraz bardziej lubię wieczorne wizyty na budowie -> chodzenie między własnymi czterema ścianami - nadal abstrakcyjne, a jednak się dzieje :) Zewnętrzne mury po 5 warstw bloczków (jeszcze 4), narożniki wyciągnięte, ściany wewnętrzne zaczęte, otwory na drzwi wewnętrzne wyglądają na wystarczająco duże (baliśmy się, że będzie ciasno na wyjściu z garażu na schody).

Ściana zachodnia (od wjazdu po lewej) wyjdzie jednak sporo ponad poziom gruntu i aż się prosi o okienka - jedno w garażu, jedno w "kotłowni", hmm.

 

widok ogólny z drogi (nic nie widać:p)

 

DSC_0981.JPG

 

wjazd do garażu:

DSC_0984.JPG

 

w krainie wielkich, szarych klocków lego:

 

DSC_0018.JPG

 

tańce w garażu

DSC_0021.JPG

 

DSC_0990.JPG

 

ściana zachodnia:

 

DSC_0991.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tsunami wieczorami możemy na spokojnie, a czasem w ciągu dnia trzeba podjechać coś dokupić, załatwić, zadecydować - na szczęście to tylko jakieś 3km :)

Bardzo jesteśmy (na tym etapie, nie wiem co będzie, gdy braknie mi na wymarzone drzwi i drewniane podłogi:P) zadowoleni z decyzji o piwnicy.

Mały biały domku dzięki, no jeszcze trochę zanim zaparkujemy :) Miejsce jest prawie idealne, gdyby tylko nie było żadnych domów w zasięgu wzroku :rolleyes:

Piwnica równiutko wymurowana, zbrojenia w bloczkach co dwie warstwy, wszystkie śmieci budowlane posprzątane - nie mamy na co narzekać :)

 

Dzisiaj prawie cały dzień na budowie, chciałam coś uporządkować, ale znalazłam raptem 3 pety i wrzuciłam na kupkę kilka porozrzucanych desek - taki porządek. Ach i przerzuciłam z pół tony piachu z nudów. I zamiatałam wokół fundamentów wodę do drenażu, bo nie mam co robić, nie mam ogródka :(

Potem montowaliśmy wychodek-samorobek, i zeszło nam na tym pół dnia, poddaliśmy się gdy zapadał zmrok :p Jutro cd.

Po budowie drzwi zabieram do domu, albo zlecę tacie wykonanie kolejnych, bo są cudne :D

 

20160430_162752.jpg

 

20160430_165412.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...