Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W poszukiwaniu utraconego tlenu, czyli jak trafiliśmy na koniec tęczy


Recommended Posts

Liliputku wolałabym stary dom, bo nowe, równe i świeże mniej mi się podobają :)

Aniko można przykleić plastikowy haczyk na wewnętrznej stronie -> http://p-fst1.pixstatic.com/506b2ef2d9127e30f60017d2._w.1500_s.fit_.jpg

w jednym z odcinków programu "Daleko od miasta" z Domo+ pewna para opowiadała historię o tym, jak pozyskiwali takie stare ganki do swojego mini skansenu. U nas rozbierają właśnie zabytkową willę w centrum miasteczka i są tam takie piękne zielone drzwi :jawdrop: Czaję się na nie, ale nigdy robotników nie ma, żeby zagadać :(

 

Tsunami polecam, robią TAKIE drzwi i okna! Tylko warto wcześniej zadzwonić się zapowiedzieć, bo zakład jest malutki, przy domu, brama zamknięta.

Dom ma powierzchnię zabudowy 95,68m2, całkowitą zaledwie... 300m2

 

 

W naszym domu jest już 10 gruszek, czyli ok 80m3 betonu, a jeszcze jeden strop, czyli pewnie ze dwie gruszki (+16m3), do wylania - prawie 100m3 betonu :rolleyes:

 

Dzisiaj słońce, udało się wykonać plan bez przeszkód - mamy strop nad piwnicą vel podłogę parteru :D

Pierwsza wiecha (już oblana):

 

20160506_162454.jpg

 

20160506_161131.jpg

 

20160506_174450.jpg

 

20160506_173738.jpg

 

20160506_173948.jpg

 

Na poniedziałek zamówione:

pogoda

24 rolki papy termozgrzewalnej V60S30

12 szt kleju do płyt styropianowych

8m3 styropianu Austrotherm Expert

50m folii kubełkowej

100m rur drenażowych

kilka metrów rury PCV 110mm + kolanka

50m2 geowłókniny do owinięcia rur

Potrzebujemy jeszcze:

worków jutowych ponad 100szt - i ok 30 ton żwiru drenażowego do wrzucenia do tych worków :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Liliputku kotów w sąsiedztwie brak, ale przy drugim stropie odbijemy stopę Młodej na schodach :)

Tsunami haha, niestety 3 na 5 budowlańców jest kierowcami, więc najwięcej świętował mój Chłop ;) Okna niestety PCV, chciałam metalowe, ale nie nasza półka cenowa, z kolei drewnianych nie chce Chłop :(

Tak, jest dach! Wreszcie nie jesteśmy bezdomni :)

 

Wczoraj podlewaliśmy beton dwa razy, dzisiaj już tylko raz, bo pogoda nam sprzyjała. Znaleźliśmy więc nowe zajęcie - wrzucanie żwiru do worków. W trzy godziny zapełniliśmy 70-80 sztuk, złamałam wszystkie paznokcie. Chłop szacuje, że worków możemy potrzebować ok 1000-2000 :bash:

Od jutra izolacja :wiggle:

 

DSC_0335.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite ilości materiałów macie już w domu, czuję się jakbym budowała domek dla lalek :cool:

Ale ale... zobaczyłam ganek i pomyślałam sobie, że muszę Ci pokazać, jakie sztachetki obczaiłam! Ganek marzy mi się bardzo, ale póki co nie ma go w projekcie, istnieje wyłącznie w mojej głowie ;) Jak wytyrany budową mąż zechce zrobić ganek, to będzie super, póki co tylko rzuciłam temat i nawet nie skomentował ;)

A sztachetki są takie:

http://a.allegroimg.pl/original/06/61/67/44/34/6167443402_3

http://a.allegroimg.pl/original/06/61/67/44/34/6167443402

sztachetka drewstrug.JPG

sztachetka drewstrug2a.jpg

sztachetka drewstrug3a.JPG

I jeszcze wiele innych wzorów, wykonają także indywidualny wzór.

Stolarnia nazywa się Drewstrug http://allegro.pl/sztachety-ozdobne-balustrada-36-wzorow-i6167443402.html#

sztachetka drewstrug.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ lecice z robotą, już beton i schody, hoho :)

 

Te barierki urocze, jak dziecięce wycinanki, a domek w górach aż się prosi o taki styl :) Zawsze podziwiam taką misterną pracę i zazdroszczę :)

Też chciałam stary dom z duszą, ale mój M jest całkiem nowoczesny i tu pojawia się konflikt interesów, zawsze ktoś komuś musi ustąpić.

Kiedyś byłam z córcią w górach Izerskich i takie cudo widziałyśmy, może nie ma ganku, ale te detale ażurowe między piętrami i płaskorzeźby nad drzwiami ( mam nadzieję, że widać na tym kiepskim zdjęciu) :):

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/421/5059325_DSC00373.JPG

 

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/421/5059329_x.jpg

 

P.s. Daleko od miasta to jeden z moich ukochanych programów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko a dom wcale nie jakiś duży, bo 9x10m, tylko ze względu na piwnicę i wodę uszczelniamy i betonujemy się z każdej strony ;)

Jeszcze zapomniałam o murkach oporowych i stopach (?) pod taras i ganek, też przecież będą z betonu - już niewiele tam wejdzie, ale chyba dobijemy do 100m3:/

O rety, jakie piękne rzeczy! Te ptasie balustrady cudne! Nie łudzę się, że wystarczy nam funduszy na ganek, więc sztachetki wycinać będę pewnie sama, tylko muszę się zaprzyjaźnić z wyrzynarką, bo na razie znamy się głównie z widzenia i pobieżnego kontaktu cielesnego;) Na tapecie więc jak najprostsze kształty :D

 

W grudniu przejeżdżałam obok przepięknie odrestaurowywanej willi. Wczoraj byłam znowu w okolicy i już działa, niestety to nie pensjonat :( -> http://www.flesik.com/wp-content/uploads/2015/12/gessler1.jpg

 

Mały Biały no lecimy, równe 2 tygodnie (w tym 3 dni przerwy) i piwnica praktycznie gotowa :)

Piękne te detale! Czasem za pomocą google street view zwiedzam okoliczne wioski i szukam ładnych elewacji :oops:

 

Byłam dziś na moment na budowie dowieźć panom dysperbit. Koparka odkopała osunięty wykop, panowie działają ze smarowaniem. Mam nadzieję, że prognozy się nie sprawdzą i zdążymy z izolacją, drenażem i zasypaniem przed ulewami :stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mad: Właśnie przeszła wielka chmura gradowa - po drodze na budowę goniłam tę chmurę i trzy razy jechałam przez kulminacyjną nawałnicę :mad:

 

Niepotrzebnie się zerwałam - gdy dojechałam panowie chowali do blaszaka ostatnią rurę. Byłam pewna, że gdy zaczęło lać zebrali się do domu, ale zamiast tego w ulewie zadbali o nasze materiały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko no, jesteśmy zadowoleni z ekipy :)

 

W tym tygodniu prace niezbyt spektakularne, za to kluczowe - dysperbit 2x, papa termozgrzewalna 2x, styropian (Austrotherm Expert 8cm) na kleju, folia kubełkowa. Dzisiaj dokończenie folii kubełkowej, żwir+rury drenażowe (chyba 2x na wysokość ściany - jedna rura przy ławach, druga wyżej), koparka i zasypywanie. Niestety zaczęło padać, więc nie wiem, czy uda się dzisiaj zasypać - byłby wreszcie stan 0 :wiggle:

 

Kilka zaległych zdjęć:

 

DSC_0346.JPG

 

20160511_194021.jpg

 

20160511_194013.jpg

 

DSC_0358.JPG

 

komin podkominkowy podmurowany, ocieplony i zafoliowany

DSC_0363.JPG

 

z pierwszą warstewką żwiru

DSC_0354.JPG

 

widok z okienka w garażu ->

 

20160511_195221.jpg

 

 

i jeszcze taka ciekawostka budowlana z naszej ulicy :)

 

20160511_200836.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusiu a nie jest? :D

 

Dlatego napisałam, że aż się boje pytać...

 

Taki dziennik jest na FM "U Jaśków" - i tam dziewczynie ekipa fachofuf coś podobnego zrobiła mówiąc, że to luki wentylacyjne między pustakami, a ona naczytała się FM i teraz się czepia :rolleyes:

 

:jawdrop:

Taaa... chyba za bardzo cackamy się z fundamentami ;)

 

Dlatego napisałam, że u Was tak porządnie to wszystko zrobione, tu zresztą też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusiu myślałam, że pytasz, bo wg Ciebie jest ok :D

Tam wcześniej było ogrodzenie z różnokolorowych ścianek ToiToiów, więc generalnie ludzie z fantazją mieszkają :)

 

Mimo deszczu drenaż się robi, może wieczorem uda się wejść na płytę z poziomu gruntu i będzie można puścić Młodą samopas bez obaw, że wpadnie w 3m dziurę :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...