Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W poszukiwaniu utraconego tlenu, czyli jak trafiliśmy na koniec tęczy


Recommended Posts

Zastanawialam się co z tym oknem :) Chyba musicie je ciut zwęzić i będzie dobrze.

 

Czy widziałaś sufity wykładane drewnem? Ładnie by się komponował taki sufit z tym kawałkiem żelbetu. Betonowe podstopnie i drewno na stopniach też by pięknie pasowało.

Tu akurat obudowa kominka jest z betonu.

 

Kayneehrlich-residence-standard.jpg

https://homeadore.com/2015/05/04/ehrlich-kayne-residence-standard/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Piękny sufit! U nas na pewno nie będzie tak minimalistycznie (dużo mebli, rzeczy i kolorów), no i nie mamy wysoko - obawiam się, że byłoby zbyt przysadziście i duszno. Myślałam o zostawieniu sufitu z widocznymi rysunkami odbitych desek szalunkowych - ale przewody elektryczne i anemostaty jakoś trzeba obrobić, a loftowych klimatów nie chcę udawać. Za to zdecydowaliśmy się zrobić na poddaszu boazerię (białą) na krokwiach :)

 

To okno musimy raczej skrócić - schody dotykają deski szalunkowej, dopiero nad nią jest nadproże :bash:

 

Dzisiaj ZNOWU opóźniona dostawa a do tego niekompletne zamówienie - ktoś sobie chyba niedługo zapracuje na czarną listę :( Ekipa nie doczekała się dostawy bloczków na ściany działowe i z braku zajęcia wysprzątała całą budowę, podmurowała zepsute okno, podciągnęła komin, uzupełniła żwir w drenażu, postawiła do połowy ściany szczytowe i jedyną ścianę nośną poddasza.

 

Ten dom jeszcze nigdy nie wyglądał tak brzydko :rotfl:

IMG_20160726_173103365_HDR.jpg

 

planujemy kominek:

 

IMG_20160726_173156152.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję :) Już w sumie nie pamiętam przebojów z piwnicą i budowaniem na kredyt bez kredytu ;) Teraz jeszcze tylko dograć więźbę z pogodą, czasem naszym i majstrów i powinno być z górki, tfu tfu ;)

 

Sufity podwieszane, ledy, halogeny itp to nie moja bajka, no i anemostaty są w różnych miejscach, trudno byłoby to obudować, więc będzie zwyczajny biały sufit i wiszące lampy a z betonem mogę pokombinować jeszcze ze ścianą - słupem oddzielającym wiatrołap od pokoju :)

 

 

 

Teraz zastanawia mnie umiejscowienie wyczystek z kominów - gdzie i jak zrobimy teraz kominek zewnętrzny - nie umiem sobie tego wyobrazić:???: kolejna rzecz źle zaprojektowana, albo raczej niezaprojektowana :/

 

IMG_20160726_173103365_HDR.jpg

Edytowane przez Niechaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczystki można przenieść. Powinny być 30 cm nad podłogą.

Mogą być po bokach kominów, chociaż to też problem, ale do rozwiązania pod warunkiem, że kominek zewnętrzny będzie z wkładem.

 

Czy tam pod spodem jest piwnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest możliwość opuszczenia kominów do piwnicy, ale sama wiesz, że to poważna praca. To byłoby najlepsze rozwiązanie. Komin w dole nie musi być systemowy. Jedynie trzeba by jego ściany dobrze wygładzić taką zaprawą, którą spaja się cegły. Tam nie będzie żadnych temperatur. Będzie opadać tylko sadza i chodzi o to, żeby możliwie najmniej osadzała się na ściankach.

 

Można by było jeszcze przenieść wyczystki na dół tuż nad podłogę tarasu. Niezbyt to prawomyślne. Przepis mówi, że poniżej drzwiczek wyczystki powinno być 30 cm. Z kolei wkuwać się w taras na te 30 cm, to podobna praca jak z przebiciem się do piwnicy.

W takim układzie kominek kominek zewnętrzny musiałby być podniesiony do góry, tak żeby można było pod nim dostać się wyczystek.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsuwanie od komina nie ma sensu. Będzie źle wyglądać, a dostać się do wyczystki i tak będzie bardzo trudno. Opuście wyczystki tuż nad podłogę i pod paleniskiem zostawcie otwartą przestrzeń.

Czy palenisko będzie tradycyjne, otwarte?

 

Co z tą łazienką ? Taka wąska?

Kiedyś zbierałam pomysły na wąską łazienkę. Kilka pewnie się u mnie na pintereście zachowało jeszcze. Nawet ładne rozwiązania były. Ale pamiętam jedną kuriozalną. Miała ciut więcej szerokości niż krótszy bok wanny i ta wanna tam była :) Nawet mi się taki pomysł podobał.

 

podbuduję Cię trochę :)

 

Na 34 m2 zostało zrobione całe mieszkanie, ałazienka jest w nim naprawdę mikroskopijna

 

34-Square-Meters-in-Moscow-12.jpg 34-Square-Meters-in-Moscow-13.jpg 34-Square-Meters-in-Moscow-14.jpg 34-Square-Meters-in-Moscow-15.jpg

http://www.homedsgn.com/2014/11/18/34-square-meters-in-moscow-by-max-kasymov/

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę umywalka przeszkadza, ale to druga łazienka, więc można zainstalować mniejszą i troszkę wtedy przysunąć do miski. Okrągła umywalka byłaby dobra, bo przynajmniej boków się nie obija.

U nas w głównej łazience jest okrągła 42 cm średnicy. Do tego bateria podtynkowa i, proszę, są oszczędności w zajętej przestrzeni.

 

Zobacz tu projektant wcale nie bał się takiej sytuacji jak u Ciebie. Ustawienie prysznica i umywalki jest identyczne.

 

AtriBathroom01.jpg AtriBathroom04.jpg AtriBathroom05.jpg

Projekt pochodzi z czeskiej strony. Pod linkiem znajdziesz ponad 300 projektów łazienek. Każda pokazana jest na kilku renderingach i każda ma widok z góry. Może znajdziesz coś co pomoże ci w wymyślaniu twoich łazienek.

https://www.perfecto.cz/koupelnove-studio/navrh-koupelny/ukazky-prace#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko wszystkie meble, sprzęty i rozmieszczenie ich w projekcie są przypadkowe, będzie inaczej :) Umywalka wystarczy 40cm, żeby można było w niej umyć ręce, okazjonalnie do umycia zębów (dla gości)

 

np tak:

lazienkadolna1.png

 

albo tak (spłuczka w parapecie)

 

lazienkadolna2.png

(prysznic bez brodzika)

 

na tej czeskiej stronie dużo łazienek podobnych wymiarami/ustawieniem do mojej, fajne rozwiązania, do skopiowania :)

 

Tsunami obróciłam się i nawet nie zahaczyłam o nic torebką :D

 

Liliputku mam nadzieję, że będzie fajnie, chciałabym dechy szersze niż boazeria, ale pomalowane na biało powinny dać radę :) Generalnie na całym dachu będzie boazeria, bo nadbitka z tego samego :) Ja się nie mogę doczekać więźby i słupów ganku, bo wreszcie będzie w domu coś drewnianego :lol2:

 

działówki na parterze gotowe (poza ścianą między łazienką a wiatrołapem - gotowa do połowy) :lol2:

ściana przy schodach gotowa, zostało 12cm do nadlania do stopni.

wczoraj i dziś:

pip.jpg

 

gigantyczna łazienka (tu niestety będzie podwieszany sufit :sick: )

IMG_20160727_181626527.jpg

 

przymiarka do schowka na mopy/miotły/odkurzacz - miotła się mieści:

 

IMG_20160727_181713190.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mother nature, chyba wtedy stosuje się preparaty jak do sauny, które zabezpieczają drewno. My też myślimy o takim rozwiązaniu. :)

 

 

Ja mam sufit z teaku w łazience po prostu zaolejowny bezpośrednio pod prysznicem nad wanną schodzi też na scianę koło okna aż do podłogi, mam rekuperator i nic się nie dzieje,jeśli jesteście przed anomestatami to proponuję dać bezpośrednio nad kabiną prysznicową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...