Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W poszukiwaniu utraconego tlenu, czyli jak trafiliśmy na koniec tęczy


Recommended Posts

Grunt to rozsądek. Pewnie, ze tam, gdzie się woda na drewno nie leje, nie trzeba aż tylu warstw. Co innego podłoga, schody, taras, meble ogrodowe i mała architektura z drewna :)

 

Poczytaj w instrukcji co tam jest w tym specyfiku i wygoogluj nazwy chemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ciężko znaleźć informacje o tych związkach w necie (niektóre wchodzą np w skład leków na grzybicę lub antydepresantów :) ), ale producent twierdzi, że do użytku wewnątrz i na zewnątrz.

 

Oglądaliśmy okna dachowe, na prowadzeniu Roto wysokoosiowe drewniane (plastiki jednak tylko do łazienki) - najchętniej wsadziłabym je pomiędzy wszystkie krokwie po tej stronie dachu <3

pano.jpg

Na tapecie wykończenie komina (nad dachem będzie takie samo, jak wzdłuż ściany) - niestety nie kamień, tylko zwykły tynk :( Kolor chyba Ceresit Atlantic 2 (bardzo jasny szary/brudny biały), chociaż kusił mnie różowy :D

Ściany szczytowe prawie skończone (rano muszę się określić, czy będzie to okienko okrągłe na strychu czy nie), więźba do dokończenia i... moglibyśmy ruszać z dachem, ale zapowiada się miesięczna przerwa :(

Zaczyna wyglądać:wave:

IMG_20160802_185616532.jpg

Edytowane przez Niechaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechaj, czemu przerywacie? Co do okien dachowych - efekt byłby na pewno fajny, ale - na jaką stronę byłyby ustawione te okna? Chcecie zamontować rolety albo chociaż markizy? No i jeszcze cena... :p Ale rozumiem, że jesteś już zapoznana z ofertą. :)

Wysokoosiowe są super - mamy w każdej sypialni, ale mniejsze okna w łazienkach wzięliśmy zwyczajne. Wszystkie obowiązkowo z termoblokiem, chociaż i tak nie wiem jeszcze jak ten termoblok sobie poradzi na południowej stronie przy mocnym słońcu... Muszę się udać na inspekcję. :)

W każdym razie - moje doświadczenia obecne, mieszkając na poddaszu,upewaniają mnie w przekonaniu, choć mamy okna na wschód, że w pewnych godzinach słońce się tak mocno na szybach opiera, że szukam w domu miejsc, gdzie okien dachowych nie ma, Jeśli byłyby obok siebie - gdzie się schowasz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko dzięki, niestety widok będzie poszatkowany, bo ściany działowe się właśnie stawiają ;) Co do pasowania do krajobrazu - po cichu na to liczę, że uda się nam bardzo nie wyróżniać, teraz dzięki więźbie domu z dołu praktycznie nie widać, niknie w lesie :) I teraz zaczęłam się poważnie zastanawiać, czy czarny dach to będzie dobry pomysł, czy nie będzie się zbytnio wybijał na tle lasu :/

 

Tsunami dach - tzn nadbitkę/boazerię (chyba, to jeszcze niedoprecyzowane), płyty ocieplenia i blachę będzie robiła inna ekipa, u której kiepsko z terminami, świeża sprawa.

Okna na południowy-zachód, czyli najgorszą z możliwych stron jeśli chodzi o operowanie słońca, wiem :bash: Będą tylko dwa okna - jedno w pokoju dziecięcym a drugie w naszej sypialni. Oba pomieszczenia bez nich byłyby ciemne - widzę po kuchni, która jest pod pokojem dziecięcym z większym oknem na południe - popołudniu ciemnica. Sypialnia ma tylko małe okno na północ, więc tu już w ogóle nie ma o czym mówić (wiem, że sypialnia to z zasady pomieszczenie nocne ;) ). Na tej ścianie będzie jeszcze garderoba, ale w niej okna nie planujemy. Może strzelamy sobie w kolano i będziemy przeklinać gorąco, ale z drugiej nie po to budujemy się w tym miejscu, żeby nie mieć widoków, najchętniej zrobiłabym przezroczysty dach odbijający promieniowanie UV :D Rolety/markizy zewnętrzne na pewno dokupimy, kwestia czasu i funduszy. Najlepszym rozwiązaniem byłyby lukarny, łobuzy nie dały się upchnąć w budżecie

 

Do łazienki też planuję zwykłe obrotowe, ale do pokoi koniecznie wysokoosiowe. Mając na uwadze Twoje poddaszowe doświadczenie - myślisz, że okno dachowe (na wschód) nad toaletą to dobry pomysł? Tak nam wychodzi w łazience górnej, że muszla bezpośrednio pod albo obok takiego okna i nie wiem, którą wersję forsować.

 

Mother bo chyba tak zostawili specjalnie :) ale za późno rano wstaliśmy i już było zamurowane :( Najwyżej zrobimy doświetlenie w dachu, jakieś małe okienko połaciowe, albo będziemy rżnąć otwór w ścianie :D Tynk na kominie to dla mnie tymczasowe rozwiązanie, tzn na kilka lat, chociaż Inwestor ma nadzieję, że długo nie trzeba będzie nic z nim robić :p

Edytowane przez Niechaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj mąż też najchętniej zrobiłby cały dach w oknach ;) ale raz, że koszt ogromny a dwa, gdzie byłaby szafa :D

Ze mnie bardziej praktyczna osoba niż esteta ;)

Za to bardzo podoba mi się odkryta więźba :) u innych :D ja mam fobię, boję się, że będę miała tam robaki (wiem... są środki chemiczne na to, ale moja głowa nie przyjmuje tego do wiadomości) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIękny! :)))

 

Co do okna nad WC - nie będzie Ci to przeszkadzać, bo zazwyczaj spędza się tam stosunkowo niewiele czasu :p Zastanaów się tylko nad odległością od lustra i tego, by światło Ci się od niego za bardzo nie odbijało, bo się nie wymalujesz w spokoju, a w sztucznym świetle też nie jest to komfortowe (gdybyś miała zasłaniać okno markizą). Najgorsze w oknach dachowych jest to, gdy są usytuowane nad miejscem, gdzie spędzasz dużo czasu - np. nad biurkiem albo nad blatem kuchennym - ja tak własnie mam...

Myślałam, że będziesz miała na jednej ścianie w pokoju kilka okien obok siebie. Takie zespolone okna są przepiękne, ale gdy nie masz możliwości uciec od okna i słońca bezpośrednio przez nie wpadającego - jest kicha w niektórych godzinach w ciągu dnia. Także nad łóżkiem - ok, Ale już w okolicy biurka/stołu dla dziecka - nie bardzo. Ja mam 3 okna na południowy-wschód i trzy na północny-zachód. Też chciałabym więcej, ale raz - finanse, a dwa - mam za małe pomieszczenia, więc woałam zrobić większe jedne okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anullo witaj, dzięki i zapraszam :)

Liliputku w piwnicy dość miejsca na szafy, nie wymyślaj ;) Robaki i w zakrytej mogą być, w odkrytej łatwiej zlokalizować :sick: :lol2:

Pusiu dzięki, miód na moje serce :)

 

Dach prawdopodobnie uda się zacząć jeszcze w tym miesiącu jednak :wave: Musimy jakoś zabezpieczyć więźbę przed deszczem, wiatrem i słońcem do tego czasu :/

Panowie zaczęli murować działówki na poddaszu, niestety nie dojechała dostawa bloczków (bagatela 8 palet), bo... wybraliśmy cały zapas na składzie, o czym zapomnieli nas wczoraj, przy zamawianiu transportu na dziś, poinformować :bash: okoliczne składy też nie mają, więc czekamy.

 

Komin jeszcze nieotynkowany, krokwie niedocięte na końcach, więc jeszcze niepomalowane, czekamy na nadbitkę, żeby zaimpregnować i pomalować. Żywica do zalania pęknięć stropu kupiona, do kompletu siatka strzykawek - jutro odkurzacz przemysłowy do odpylenia, żywica w strzykawkach i mamy zamiar zakończyć etap pt "przeciekający strop".

 

Widać wreszcie zarysy pomieszczeń, mój główny wniosek - nasza sypialnia wyszła OGROMNA - ponad 5m długości i 3,5-2,7m szerokości :jawdrop: W mieszkaniu pokój dzienny mieliśmy mniejszy :D Nie wiem, po co nam taka duża, a i tak zmniejszyliśmy względem projektu. Kto to będzie sprzątał pytam się?

 

IMG_20160803_183658446.jpg

 

IMG_20160803_183639776.jpg

 

no i poszatkowane :( od lewej pokój (dziecięcy), garderoba, sypialnia

IMG_20160803_190844159_HDR.jpg

 

ściana przy schodach gotowa, nie jest tak ciasno, jak się obawiałam, nawet całkiem przestrzennie (kawałek stropu do obcięcia)

IMG_20160803_190623594.jpg

 

wielka sypialnia na pierwszym planie i maleńka pralnia ze ścianą przy schodach:

 

IMG_20160803_190538149.jpg

 

Z sypialni na pokoje (dziecięce) btw ta miotła to jakaś porażka, nie kupujcie!

 

IMG_20160803_190508892.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIękny! :)))

 

Co do okna nad WC - nie będzie Ci to przeszkadzać, bo zazwyczaj spędza się tam stosunkowo niewiele czasu :p Zastanaów się tylko nad odległością od lustra i tego, by światło Ci się od niego za bardzo nie odbijało, bo się nie wymalujesz w spokoju, a w sztucznym świetle też nie jest to komfortowe (gdybyś miała zasłaniać okno markizą). Najgorsze w oknach dachowych jest to, gdy są usytuowane nad miejscem, gdzie spędzasz dużo czasu - np. nad biurkiem albo nad blatem kuchennym - ja tak własnie mam...

Myślałam, że będziesz miała na jednej ścianie w pokoju kilka okien obok siebie. Takie zespolone okna są przepiękne, ale gdy nie masz możliwości uciec od okna i słońca bezpośrednio przez nie wpadającego - jest kicha w niektórych godzinach w ciągu dnia. Także nad łóżkiem - ok, Ale już w okolicy biurka/stołu dla dziecka - nie bardzo. Ja mam 3 okna na południowy-wschód i trzy na północny-zachód. Też chciałabym więcej, ale raz - finanse, a dwa - mam za małe pomieszczenia, więc woałam zrobić większe jedne okno.

Dzięki za rady, nie pomyślałabym o lustrze! Niestety nie będę mieć zespolonych, za małe pomieszczenia, więc odpada problem z brakiem schronienia przed słońcem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko mam nadzieję, bo przy schodach będą w sumie trzy okna (duże na północ, malutkie na wschód i to dachowe) - nie spodziewam się jasności, ale może nie będzie ponuro :)

Pendraku witaj, dziękuję i zapraszam;) Przeprowadzasz się daleko od obecnego miejsca zamieszkania?

 

W piątek lub sobotę pomiar okien :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Star Butterfly meblować dopiero w przyszłym roku, przeprowadzkę planujemy późną wiosną/latem 2017 :(

 

Zabraliśmy się dziś za zaklejanie pęknięć stropu specjalną syntetyczną żywicą -najpierw sprzątanie, zamiatanie i odkurzanie, a potem strzykawki 20ml i hajda! Przez prawie 3 godziny zrobiliśmy... 3/4 jednego pokoju :bash:

 

IMG_20160804_184613488.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...