Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W poszukiwaniu utraconego tlenu, czyli jak trafiliśmy na koniec tęczy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mother, Tsunami ta żywica nie jest konieczna, ale wzmocni strop - a pęknięcia są głębokie, przy stropie koło schodów jest przekrój i widać wyraźnie- na 3/4 grubości stropu. Żywica epoksydowa ("do wzmacniania konstrukcji metodą iniekcji rys i pęknięć") ma wnikać w te szpary i zastygać - wytrzymałość mechaniczną ma zbliżoną do betonu. No i nie będzie wreszcie przeciekać! Jeszcze dwa tygodnie bez dachu, a muszę gdzieś boazerię szlifować, impregnować i malować :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iscro haha, dzięki :D

 

Okna i brama garażowa pomierzone - niby wszystko wiedziałam, jakie okna, jak otwierane itp, ale gdy doszliśmy do konkretów ciężko było się zdecydować.

Okien otwieranych raptem 8, a przy żadnym z nich strona otwierania nie była dla mnie oczywista - masakra, zeszła nam ponad godzina :p

 

Zakładacie/liście od razu docelowe bramy garażowe, czy zabijaliście wjazd tymczasowo deskami, ew. montowaliście bramę roboczą (samoróbkę albo jakąś starą, zdobyczną)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iscro haha, dzięki :D

 

Okna i brama garażowa pomierzone - niby wszystko wiedziałam, jakie okna, jak otwierane itp, ale gdy doszliśmy do konkretów ciężko było się zdecydować.

Okien otwieranych raptem 8, a przy żadnym z nich strona otwierania nie była dla mnie oczywista - masakra, zeszła nam ponad godzina :p

 

Zakładacie/liście od razu docelowe bramy garażowe, czy zabijaliście wjazd tymczasowo deskami, ew. montowaliście bramę roboczą (samoróbkę albo jakąś starą, zdobyczną)?

 

my mamy narazie garaż zabity płytami OSB :) bramę robimy dopiero po tynkach i wylewkach z tego co mi wiadomo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info :) Kurcze, nie wiem, czy bardziej nie chce się nam zabezpieczać docelowej bramy czy zbijać tymczasową :rotfl:

 

Zabrakło bloczków na działówki, fabryki puste, więc znowu mamy nieplanowany przestój :bash: Na szczęście udało się znaleźć kilka palet i jakoś uskładać prawie potrzebną ilość, w tym tygodniu powinniśmy więc skończyć etap murowania, może uda się zrobić konstrukcję ganku. Poza tym sprzątamy, malujemy krokwie, itp nudy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My robiliśmy tymczasowe zabezpieczenie otworów. Tzn. po wstawieniu okien zostały zabite deskami otwory chwilowo nieużywane ( brama garażowa i wyjście z pomieszczenia gospodarczego na zewnatrz), a dwoje używanych - wejściowe i drzwi z garażu - dostały tymczasowe drzwi; jedne kupione za grosze na wyprzedaży, drugie w spadku od sąsiada, który wtedy właśnie wstawiał docelowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje, w takim razie najpierw musimy zdecydować, czy chcemy tynkować piwnicę ;)

 

Nienawidzę rusztowań! Malowanie zamontowanych już krokwi na zewnątrz budynku to bardzo stresująca praca :p Przez pogodę dopiero jedna warstwa oleju (tym razem Tikkurila Valtti Color Aqua), której właściwie nie widać.

 

Wczoraj prowizorycznie zabezpieczyliśmy jętki przed zapowiadanymi ulewami, zrobiło się przytulniej, strych będzie taki wielki!

 

Niestety mój hosting zdjęć PicasaWeb uniemożliwił wklejanie zdjęć na forum ;( Nowe narzędzie googla nie pokazuje adresu obrazka, z jakich hostingów korzystacie?

Strych:

28888253825_fac052de7a_c.jpg

 

Czarny sufit (górna warstwa bloczków ułożona luzem, żeby zrobić miejsce na podłodze)

28857094306_bf7fc89a92_m.jpg

 

aaa, zwariuję od tego czekania, nic się nie dzieje, a moglibyśmy już dawno mieć dach i zaraz montować okna.

Ale za to mam więcej czasu na przekonywanie Inwestora do białych rynien :rolleyes: Czy do czarnego dachu, białej nadbitki, białych okien, jasnego tynku i niewiadomojakiego koloru desek (na połowie domu) pasują rynny inne niż białe? Proszę o jedynie słuszne opinie, chcę mieć to na piśmie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określ jeszcze ten niewiadomojaki kolor desek na elewacji :) Ale i tak niezależnie od niego pasować będą do Twojego domu białe rynny!

Jak to napisała Śmigalska u mnie w wątku: "u mnie są wszystkie deski, podbitka, rynny i obróbki białe. Żadnych skutków ubocznych nie widzę. Rynny są delikatne, zlewają się z tłem i nie stanowią rzucającego się w oko elementu."

Amen! :D

Życzę powodzenia w ustaleniach z mężem, ja ze swoim dziś przeprowadzę rozstrzygającą rozmowę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechaj, ja wstawiam zdjęcia z mojego dysku twardego. Muszę je oczywiście zmniejszać do 2 MB każde, ale przynajmniej, nawet gdy potem usunę z mojego komputera, to pozostają w archiwum Muratora i nie giną nagle z postów.

 

 

Tzn. nie będziecie kłaść desek na elewacji? Wobec tego białe pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Niestety mój hosting zdjęć PicasaWeb uniemożliwił wklejanie zdjęć na forum ;( Nowe narzędzie googla nie pokazuje adresu obrazka, z jakich hostingów korzystacie?

...

Czy chodzi Tobie może o hosting profesjonalny (tzn taki na którym umieścić możesz swoją stronę internetową, adresy e-mail, blog i inne tego rodzaju usługi) ?

Jeżeli tak, to polecam szczerze ten z którego korzystam już bez mała od 15 lat, nigdy nie było żadnych problemów (a to dość spory okres czasu)

Ceny za swe usługi mają rewelacyjne (polecam sprawdzić konkurencyjne)

Podaję linka (choć nie wiem czy nie zostanie to uznane za reklamę, więc w razie usunięcia i potrzeby pomocy, proszę o wiadomość na priv)

 

http://www.bluehost.com/track/chefpaul

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określ jeszcze ten niewiadomojaki kolor desek na elewacji :) Ale i tak niezależnie od niego pasować będą do Twojego domu białe rynny!

Jak to napisała Śmigalska u mnie w wątku: "u mnie są wszystkie deski, podbitka, rynny i obróbki białe. Żadnych skutków ubocznych nie widzę. Rynny są delikatne, zlewają się z tłem i nie stanowią rzucającego się w oko elementu."

Amen! :D

Życzę powodzenia w ustaleniach z mężem, ja ze swoim dziś przeprowadzę rozstrzygającą rozmowę ;)

 

Haha, dzięki! I mam nadzieję, że odniosłaś sukces! :)

Niewiadomojaki - szary, niebiesko-zielony, czarny (palony), ew jakiś inny, czekam na olśnienie.

 

Pestko wolałabym wrzucać z telefonu na serwer i od razu przeklejać link tutaj, picasa była do tego idealna - szybko i prosto, ale chyba nie pozostaje mi nic innego, jak zacząć zapisywać na dysku, :/

Będziemy kłaść deski, od początku główny zamysł był, żeby na połowie domu, tj mniej więcej na wysokości poddasza (o ile finanse pozwolą), bo takie domy/wille w okolicy stawiano 100lat temu (dół murowany, góra drewniana). Wolałabym drewno na całym domu, ale 1. Inwestor ma inne zdanie 2. koszty.

 

Tsunami bardzo źle bez dachu :( Wczoraj (i pewnie dzisiaj, pojadę popołudniu sprawdzić) mieliśmy niezły basen :/ Folia rozłożona na jętkach dużo dała przy zwykłym deszczu było sucho, później podziurawiliśmy ją i poukładaliśmy pod dziurami wiadra, ale wody było za dużo, musielibyśmy przed 2 godziny największej ulewy na bieżąco je opróżniać. O tym, jak mokre są krokwie nawet nie mam siły pisać :( Dobra wiadomość jest taka, że żywica sprawdza się znakomicie - nie przecieka :)

 

Chef Paul dziękuję za informację, mam hosting do spraw firmowych i jestem zadowolona, potrzebuję małego i darmowego dla celów prywatnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Chef Paul dziękuję za informację, mam hosting do spraw firmowych i jestem zadowolona, potrzebuję małego i darmowego dla celów prywatnych ;)

Nie ma problemu :) ... chyba trochę opacznie Ciebie zrozumiałem, stąd moja wypowiedź

pozdrawiam cieplutko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się wczoraj zakochałam w elewacji pewnego domu :wiggle: Pokrycie dachowe oczywiście odpada. Niedaleko nas jes dom z trzcinowym dachem od kilku lat obserwuję jak się starzeje i to wygląda coraz gorzej. Natomiast drewno, tynk i cegła lu kamień na podmórówce, a do tego granatowa, czarna lub bardzo ciemna brązowa stolarka... mniam :)

 

_Villa-Naarden-01.jpg

_Villa-Naarden-06.jpg _Villa-Naarden-07.jpg _Villa-Naarden-09.jpg _Villa-Naarden-14.jpg

Dom jest w Holandii

http://www.homedsgn.com/2016/08/10/denoldervleugels-architects-associates-design-a-villa-in-the-forests-of-naarden-the-netherlands/

 

 

 

Z krokwiami może być kłopot jeśli namiękły :(

_Villa-Naarden-09.jpg

_Villa-Naarden-14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...