Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W poszukiwaniu utraconego tlenu, czyli jak trafiliśmy na koniec tęczy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chodziło mi o to, że może teraz od razu położyć, tak jak boazerię kładziecie, byłoby "z głowy"

bo rozumiem, że boazerię kładziecie na krokwie?

 

a z dachem, to ze zdjęcia nie da się wybrać, trzeba wziąć kawałek blachy i pod rożnym kątem i z różnych odległości w świetle dziennym pooglądać

Edytowane przez mamik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz już się nie da nabijać na krokwie, bo thermano położone już ponad jętkami, poza tym sklejka musiałaby być tej samej grubości co boazeria, no i nie mamy na to teraz funduszy ;)

 

mam próbnik blach, ale te prostokąciki kilkucentymetrowe niewiele mi mówią :/ na wystawce widziałam tylko czarną i jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób dach grafitowy. :yes:

Jest tak samo dobry jeśli chodzi o aranżowanie z innymi kolorami. Wszystko do niego pasuje. Pod tym względem nie różni się od czarnego czy antracytu.

Natomiast w odbiorze, wzrokowo, jest lżejszy i - tak jak pisałam - czarny gorzej będzie zgrać z Shu-Sougi-Ban.

 

Pomysł ze sklejką świetny. W necie znajdziesz masę przykładów.

Przy okazji... forumowa Magda34 zaprojektowała łazienkę z elementami ze sklejki. Możesz zobaczyć na facebooku Mood Project we wpisach z 19 grudnia zeszłego roku i 16 marca tego roku [ https://www.facebook.com/jagodzinska.moodproject/?hc_ref=PAGES_TIMELINE ]

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cudna boazeria... No normalnie oglądam raz po raz :) Nic więcej Ci nie powiem, bo zaniemówiłam z zachwytu ;)

;)

Pestko no nie mogę się przemóc, oglądam ciemnoszare dachy w okolicy i nie czuję do nich chemii ;)

 

Tsunami nasz dekarz też tego wcześniej nie robił, ale daje radę, chociaż raczej nie jest szczęśliwy :rolleyes: ;)

 

Anullo dzięki :)

 

U nas znowu przestój, bo leje, bleh.

Zamawiamy okna :wave:

Rezygnujemy z okrągłego okienka na strychu, może zrobimy je dla wnuków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojej, no patrzę na dachy, które są podobne do próbki blachy, którą mam ;)

Okienka szkoda, ale już nie chcemy stwarzać pola dla potencjalnych problemów i opóźnień (wycinanie w silce to masakra, obrabianie tam później drewnianej elewacji też), bo goni nas czas, bardzo potrzebujemy mieć już SSZ :) No i tynki w tym roku mi się marzą :stirthepot:

 

Mimo siąpiącego deszczu panowie pracują na dachu, jedna strona już cała ocieplona, na drugiej został mały pasek do skończenia jutro. Już prawie prawie mamy za sobą etap deszczu wpadającego do domu! :)

 

DSC_0743.jpg

 

DSC_0742.jpg

 

DSC_0740.jpg

 

Szukamy hydraulika i elektryka :) Pomału nastawiamy się na kopanie studni i moooooże uda się uniknąć szamba, bo pojawiło się światełko na końcu kanalizacyjnego tunelu :D

 

Zamówiłam właśnie tabliczkę z adresem :wave:

 

http://rynekszyldow.pl/290-thickbox_default/tablica-adresowa-25x25.jpg

źródło

Taką, jakie mają stare domy na naszej ulicy, ale zamiast granatowych - żółte litery i cyfry. Oprócz tego będzie drewniany znak i ceramiczny numerek na drzwiach albo na ścianie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo, super, pochwalisz się projektem gdy się narysuje? :)

Raczej będziemy wiercić, nie ufam kopanym :(

 

Dach już chyba cały załacony, blacha płaska na obróbki pojechała się wyginać. Jestem pod wrażeniem perfekcjonizmu naszego dekarza, zdecydowanie nie chodzi na łatwizny :)

 

Etap pt "deszcz pada nam do domu" uważam za zamknięty! :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilo, dzięki, dzisiaj zamówiliśmy czarną blachę ze wszystkimi potrzebnymi gadżetami :D

Mam nadzieję, że ten czarny będzie czarny a nie szaroczarny ;)

 

Niesamowicie mieć wreszcie dach nad głową, choćby w postaci płyt

 

29492894126_df4deea43d_b.jpg

 

29492896136_d0960a876b_b.jpg

 

29237475140_fb381f2799_b.jpg

 

Podliczyłam już wszystkie koszty SSZ (z wszystkimi oknami, ale bez drzwi i bramy garażowej) - odliczając Thermano i wykończenie skosów (same płyty ponad 9tys + taśmy + wkręty + boazeria + oleje + robocizna) wyszłoby nam tyle, ile szacowaliśmy przed rozpoczęciem budowy! :wave:

Edytowane przez Niechaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilo płyty mają 12cm, "współczynnik przewodzenia ciepła λ = 0,023 W/mK (lambda starzeniowa) gęstość objętościowa: ~30 kg/m3 opór na przenikanie pary wodnej: μ = 50-100" U=0,19

 

Usunęłam tymczasowo link do albumu, zrobię trochę inny

No właśnie nie można przeklejać zdjęć z albumów googla :( bo odkąd wprowadzili zmiany nie ma już odnośników do plików .jpg, przynajmniej mi skończyły się pomysły na ich szukanie. Wrzucam więc do flickra, otwieram magic view i ze źródła strony kopiuję adres zdjęcia (gdyby ktoś chciał spróbować podpowiem, że 106 linijka kodu) - trochę czasochłonne.

 

Pierwsze obróbki już na dachu - czarny jest czarny! Przynajmniej na wiatrownicy i pod rynnami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilo, dzięki, dzisiaj zamówiliśmy czarną blachę ze wszystkimi potrzebnymi gadżetami :D

Mam nadzieję, że ten czarny będzie czarny a nie szaroczarny ;)

 

Niesamowicie mieć wreszcie dach nad głową, choćby w postaci płyt

 

29492894126_df4deea43d_b.jpg

 

29492896136_d0960a876b_b.jpg

 

29237475140_fb381f2799_b.jpg

 

Podliczyłam już wszystkie koszty SSZ (z wszystkimi oknami, ale bez drzwi i bramy garażowej) - odliczając Thermano i wykończenie skosów (same płyty ponad 9tys + taśmy + wkręty + boazeria + oleje + robocizna) wyszłoby nam tyle, ile szacowaliśmy przed rozpoczęciem budowy! :wave:

 

Szanowna Pani Niechaj,

 

Wielu pracowników naszej firmy bacznie śledzi postępy z Pani placu budowy. Dom wygląda imponująco. Tym bardziej jest nam miło, że zdecydowała się Pani na wykorzystanie płyt Thermano. Życzymy samych sukcesów, jednocześnie czekając na zdjęcia domu z już przymocowaną wymarzoną tabliczką z numerem.

 

Pozdrawiamy,

 

Zespół Thermano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...