Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W poszukiwaniu utraconego tlenu, czyli jak trafiliśmy na koniec tęczy


Recommended Posts

Pestko wolnostojące wanny bardzo mi się podobają, ale retro/klasyczne, tyle że ich ceny są nie do przełknięcia.

Co do drzwi na wymiar - z tym nie będzie problemu, mam w sąsiedztwie duży zakład szklarski, ceny ok. Przy drzwiach wejściowych na pewno grzejnik i może ławeczka/stołek :) Pod umywalką na pewno szafka z szufladami. Na szczęście w łazience nie potrzebuję dużo miejsca do przechowywania - jedynie na kosmetyki ew zabawki do kąpieli i mały zapas papieru, bo na ręczniki, środki czystości itp mam pralnię. Zabudowa-siedzisko pod prysznicem na pewno do rozważenia.

Górna łazienka będzie raczej rustykalna/retro (biała boazeria + białe deski na suficie), małe białe płytki na ścianach, może jakiś wzór na podłodze i kolor na ścianach nad płytkami (chcę nisko i tylko tam, gdzie trzeba). Albo minimal i proste formy.

 

 

Nie zrobiłam żadnego zdjęcia na budowie, tzn zrobiłam, ale zapomniałam zmienić ustawienia przesłony w aparacie, a że było mocne słońce to wszystkie zdjęcia przepalone :rolleyes:

Wiatrownica (a raczej jej dolna część) jest TAKA piękna!! :jawdrop:

Składa się (podobno) z czterech kawałków blachy, ale udało mi się wypatrzeć 1 (słownie: jedno) łączenie. To też tylko dlatego, że usilnie się wpatrywałam i wiedziałam, że gdzieś tam musi być.

 

Jutro zmasowany atak na hydraulików! :)

Edytowane przez Niechaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Niechaj, czy możesz podać mi kąt dachu? ścianka kolankowa kończy się na wysokości 120 o ile pamiętam, ale czy to jest z uwzględnieniem poziomu podłogi po położeniu płytek?

 

Napiszę tu u Ciebie o płytkach drewnopodobnych. W którymś wątku było o zakochaniu się w desce barlineckiej i, że będzie na poddaszu, ale na parterze nie. I zabijcie mnie skleroza mnie dopadła, a nie mam czasu szukać.

No, więc przypomniałam sobie co to były za płytki drewnopodobne z Bartyckiej. Sklep nazywa się Euro-Ceramika, a płytki były firmy Opera, Peronda, Zirconio. Piękne, długie o różnych szerokościach, po prostu nie mogłam się nadziwić, że to nie drewno. Ceny nie przekraczały 280 zł/m2.

Zajrzałam teraz na stronę sklepu i mają niektóre w promocji w cenie 159 zł/m2.

Dla przykładu płytki Peronda Mumble 20,5x122,5. W promocji tylko 2 kolory.

 

Peronda MUMBLE-20.5x122,5cm(159zł).jpg

Peronda MUMBLE-20.5x122,5cm(159zł)ciemny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się popisałam :bash: przejrzałam wstecz i ślepota mnie chyba dopadła

 

Płytkami się nie martw. Teraz z tych lepszych kolekcji, o mniejszej powtarzalności wzoru, coraz więcej jest przecen. Ceny główne też spadły. Jak będziesz kupować, to na pewno znajdziesz. Poza tym, jeśli nie jesteś TAR :) to lepiej kupować gdy już będziesz je miała kłaść. Ciągle nowe wzory się pojawiają :)

 

Emi, zależy jaki masz telefon. Ja na iPhonie mogę edytować swoje posty. Natomiast wstawiać zdjęcia mogę tylko z katalogu, który mam już na forum. Nowych nie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko dach ma 45 stopni, ścianka w projekcie 110 na gotowo (17cm wylewka z posadzką), ale kojarzę, że wypadnie wyższa, bo projektowana było na k-g i ocieplenie międzykrokwiowe. Zmierzę dzisiaj wszystko! :)

Płytki drewnopodobne to nie dla mnie, ale faktycznie wyglądają, zwłaszcza te jasne, jak drewno.

 

Emi a to jakaś ciężka odmiana zboczenia? Jodełkę mam w mieszkaniu i w domu też pewnie będzie na parterze - jesionowa lita klepka - bo przy podłogówce drewno pracuje, a przy małych kawałkach mniej to widać. Przynajmniej tak Inwestor zbywa moje argumenty, że jodełka to do mieszkań i pałaców a do skromnego domku - dechy ;) (a tylko całkiem przy okazji mniejsze klepki kosztują mniej niż duży kawałek deski)

Edytowane przez Niechaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłam łazienkę, ścianka kolankowa będzie miała ok 120cm, od drzwi wejściowych pełnego sufitu jest 113cm (czyli na gotowo pewnie ok 110cm - tynk+płytki), dalej zaczyna się skos.

 

Kilka zaległych zdjęć:

 

przyjechała blacha, to już na szczęście ostatnia dostawa tak dużym samochodem, bo manewrowanie u nas ciężkawe

 

29703303665_86ebce10e2_z.jpg

 

Dokończony komin, w części naddachowej:

 

29079119403_1f5640eb42_b.jpg

 

Pierwsze przymiarki do dachu:

 

29412846620_efedae7dc6_b.jpg

 

29077305644_e558ff81f3_z.jpg

 

I news dnia - dotarła tabliczka emaliowana, mamy więc już 2 numerki, a planujemy jeszcze jeden :p

 

29592341522_b6689e2a1b_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...