Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W poszukiwaniu utraconego tlenu, czyli jak trafiliśmy na koniec tęczy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Niechaj, czy ten komin nie za nisko nad kalenicę wystaje :sick: Przepis mówi 50 cm ponad dach z materiału niepalnego (ceramika, blacha), a tu on jest na styk z kalenicą.

Pomijając przepis może być kłopot z ciągiem i dym będzie się snuł po dachu.

Może zapytaj kominiarza (nick forumowy). Dobry fachowiec i uczynny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesuuu co masz na dachu :jawdrop::jawdrop::jawdrop: to blacha w jednym kawałku? na zdjeciach mało czarno wygląda... nie wiem czy to źle czy dobrze i jak w rzeczywistości jest. w takim razie szara blacha byłaby za jasna zdecydowanie.

 

szczerze - Twoja tabliczka o niebo bardziej mi się podoba :rolleyes:

hehe, to blacha na rąbek w wersji na click/panel

 

Na żywo jest czarny, przynajmniej przy białych krokwiach wygląda na czarny ;) akurat mam zdjęcie z czarną bluzą dla porównania :D

DSC_0238.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechaj, czy ten komin nie za nisko nad kalenicę wystaje :sick: Przepis mówi 50 cm ponad dach z materiału niepalnego (ceramika, blacha), a tu on jest na styk z kalenicą.

Pomijając przepis może być kłopot z ciągiem i dym będzie się snuł po dachu.

Może zapytaj kominiarza (nick forumowy). Dobry fachowiec i uczynny.

 

wg projektu jest... 51cm, ale przyznaję bez bicia, że nie mierzyliśmy. Poprosimy dekarza, żeby sprawdził, czy tyle jest. Kierownik był, nic nie mówił, więc mam nadzieję, że tylko na zdjęciach wygląda jakby był za nisko - bo faktycznie wygląda jakby ledwo wystawał :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg projektu jest... 51cm, ale przyznaję bez bicia, że nie mierzyliśmy. Poprosimy dekarza, żeby sprawdził, czy tyle jest. Kierownik był, nic nie mówił, więc mam nadzieję, że tylko na zdjęciach wygląda jakby był za nisko - bo faktycznie wygląda jakby ledwo wystawał :/

 

Właśnie ja nie wiem, czy te 50 cm nie powinno być w tym przypadku ponad kalenicę :(

W takiej sytuacji zakładaja jakby przedłużacze stalowe, ale to paskudnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, to blacha na rąbek w wersji na click/panel

 

Na żywo jest czarny, przynajmniej przy białych krokwiach wygląda na czarny ;) akurat mam zdjęcie z czarną bluzą dla porównania :D

[ATTACH=CONFIG]367552[/ATTACH]

 

Noo tu wygląda inaczej. BOSKI jest ten dach. Mówiłam, że uwielbiam taka blachę? :p matowy jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Niechaj!

Wpadam z rewizytą, bo od dawna nie zaglądałam do Twojego dziennika, a tu TAAAKIE zmiany!

Miałam więc dużo stron do nadrobienia... :)

 

Ładny jest Twój domek. Świetny pomysł z czarnym dachem, białą podbitką (a raczej nadbitką) oraz rynnami. Bardzo mi się podoba :)

Widzę, że górna łazienka już ma dobrany świetny układ. Drzwi do kabiny prysznicowej nie muszą mieć nawet 2 m wysokości (standardowe kabiny mają mniej)

Jeśli chodzi o dolną łazienkę, to moim zdaniem lepszy będzie pierwszy układ:

lazienkadolna1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko, właśnie wg projektu jest 51cm ponad kalenicą, mam nadzieję, że wykonawcy nie poniosła fantazja i tylko tak na zdjęciu wygląda:/

Drzwi pod prysznic możemy chyba zrobić niższe, dzięki za zobrazowanie wysokości :) Będzie taśma kalenicowa, znając perfekcjonizm dekarzy pewnie nie będzie czego uszczelniać, ale zwrócę uwagę :)

Emi, powłokę wybierał Inwestor - jakiś supermat ;)

Matko dzięki, to szpulki nici + piwonie i jakieś listki, metafora goni metaforę :D

Moniss dzięki, z łazienkami jednak sprawa nie jest tak pilna, bo na razie hydraulicy maja terminy na wiosnę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusiu :D

 

Pierwszy deszcz w zadaszonym domu - niesamowite uczucie, kiedy zamiast wylewać wodę z wiaderek i zamiatać wodę do przepustu można po prostu patrzeć na krople spadające na okna dachowe :rolleyes:

 

29114660703_d58022e023_b.jpg

 

Przekrój przez dach. Jestem bardzo zadowolona z okien, nawet z wybarwienia drewna, które nie będzie się bardzo gryzło z wybieloną boazerią :)

 

29077296754_427e22ee22_b.jpg

 

29114467633_6fb0bdb907_b.jpg

 

Inwestor przygotowuje wnęki do montażu okien

 

29657993361_a9f87c1578_b.jpg

 

29657990041_4333fd58ff_b.jpg

 

29657991471_7311936277_b.jpg

 

Miałam dziś ługować boazerię i krokwie, ale wystraszyłam się żrącego charakteru tego środka - zbyt dużą powierzchnię mam do pokrycia i to w pokojach dziecięcych. Ciężko o sensowny biały naturalny olej do drewna :/

 

Chyba w końcu nie pokazywałam naszych drzwi :D

 

29657986481_90d01927f3_b.jpg

Edytowane przez Niechaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałaś mi jak po raz pierwszy stałam z zadartą głową patrząc na gwiazdy przez moje okna dachowe :)

 

Zapędziłam niedawno mojego J do wykańczania wnęk okiennych. Na razie zrobił tylko 3 okna w wykuszu na poddaszu. Wolno mu to idzie, bo trzeba bardzo dokładnie spasowywać te ramy. Są jeszcze nie wykończone, bo to moja działka, a nie mam kiedy. Muszę powalczyć z kolorem i zabezpieczyć drewno, ale już widzę, że pomysł był znakomity.

Będą wyglądać tak jak te na inspiracjach, tylko u mnie okna są ciemne i drewno tych ram też będzie ciemne.

 

Lasse-House-02.jpg Lasse-House-03.jpg Window_NOOK.jpg

 

U ciebie pięknie by to wyglądało i pasowało do sufitów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy deszcz w zadaszonym domu - niesamowite uczucie, kiedy zamiast wylewać wodę z wiaderek i zamiatać wodę do przepustu można po prostu patrzeć na krople spadające na okna dachowe :rolleyes:

Dziś grek wszedł na poddasze, tam gdzie już mamy Thermano nad głową i też tak samo się zachwycał :D

 

Jak zamierzacie wykończyć wnęki przy oknach dachowych?

 

Pestko, myślałam, że to ja mam taki oryginalny pomysł na wykończenie wnęk okiennych :D

Początkowo chciałam okna w kolorze orzech, ale nie bardzo mi pasują ciemne okładziny wnęk, więc ostatecznie i kolor okien wybiorę dużo jaśniejszy.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś grek wszedł na poddasze, tam gdzie już mamy Thermano nad głową i też tak samo się zachwycał :D

 

Jak zamierzacie wykończyć wnęki przy oknach dachowych?

 

Pestko, myślałam, że to ja mam taki oryginalny pomysł na wykończenie wnęk okiennych :D

Początkowo chciałam okna w kolorze orzech, ale nie bardzo mi pasują ciemne okładziny wnęk, więc ostatecznie i kolor okien wybiorę dużo jaśniejszy.

 

O, Moniss, dawno Cię nie widziałam na forum. :) Co słychać? Jak domek? Nic w wątku nie piszesz.

 

Ja mam Ciemne okna i w ogole ciemne drewno w domu, także na sufitach. To wykończe tkwiło mi w głowie od zawsze, ale dopiero w tym roku udało mi się przekonać J, że to jest jedyn słuszny sposób :)

 

Wnęki przy oknach dachowych mamy wyłożone tą samą deską co sufity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...