Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W poszukiwaniu utraconego tlenu, czyli jak trafiliśmy na koniec tęczy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Miło czytać Wasze wypowiedzi, szczególnie że moje plany kuchenne podobne ;)

Kuchnia na raty z Ikei, choć plan jest, żeby tylko korpusy tam kupić a drzwiczki dorobić drewniane.

Zlew 2-komorowy chwilowo w przewadze nad 1-komorowym ;)

Wszystko ma być pochowane poza czajnikiem elektrycznym, dlatego chciałbym wprowadzić różne sprytne udogodnienia. Niestety czasami będzie się to wiązało z dołożeniem paru zł do specjalnego zawiasu. Moje serce skradły prowadnice do drzwi chowanych w korpus mebla ;)

Tak jak piszecie, Ikea to też komfort z robienia mebli po swojemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Mother, my tylko te witrynkowe drziczki kupiliśmy, a i to w stoisku z przecenami po 20 zł za szt. Pozostałe drzwiczki i fronty szuflad produkujemy mozolnie sami.

 

Coś Wam pokażę :wiggle: Tak architekt wnętrz przerobił kuchnię made by IKEA:

http://www.remodelista.com/posts/rehab-diary-simple-low-budget-kitchen-makeover-by-michael-roche/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też należę do fanek szafek z Ikei. :p Mamy nasze ślubne od 5 lat. Rok po ślubie zmieniliśmy mieszkanie na większe i dokupiliśmy kilka szafek z tymi samymi frontami bez problemu. Teraz kuchnia zostaje w starym domu, ale w nowym też pójdziemy w ikejowskie mebelki. ;) Mają fajne rozwiązania, można kombinować na różne sposoby i są naprawdę trwałe. Moi rodzice mają z Ikei szafki od przynajmniej 11 lat i nie dzieje się z nimi absolutnie nic. Wyglądają prawie tak, jak nowe.

Witrynki są super. Jeszcze nie wiem czy u nas się znajdą, bo mi się podoba bardzo wiele rzeczy i sama nie wiem co bym chciała. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, co tam, złamię się i pokażę co wymyśliłam do mojej kuchni.

Oczywiście planer IKEA, więc nie te fronty. Wzięłam jako bazę szare Bodbyn i drewniany blat. Kolory i podłoga też od czapy. Nie zaznaczyłam stołu z miejscami dla 2 osób w rogu przy pojedynczym oknie. W założeniu miał być okrągły, ale raczej stanie kwadrat.

 

IKEA Home Planner-5.jpgIKEA Home Planner-6.jpgIKEA Home Planner-1.jpgIKEA Home Planner-4.jpgIKEA Home Planner-3.jpg

 

Nie wszystko jeszcze wisi i stoi na swoim miejscu. Nie ma wykutej dziury na piekarnik w ścianie kominkowej, bo czeka na obudowę kominka, żeby ustalić dokładnie miejsce. Brak też frontów szafek stojących i obudowy lodówki. Nad lodówką mają być pełne drzwiczki.

Wszystko miało być mocniej zabudowane, ale ponieważ będziemy likwidować jeden garaż, więc będę mieć w tym pomieszczeniu miejsce na szafę podkuchenną i dodatkową zamrażarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czary :) właśnie znalazłam na Contemporist artykulik z mnóstwem zdjęć schowków kuchennych. Niektóre chytre do obrzydzenia

 

http://www.contemporist.com/store-kitchen-appliances-in-appliance-garage/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+contemporist+%28CONTEMPORIST%29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witrynkowe drzwiczki za 20 zł?? :o Rewelacyjna cena! Takie cuda zdarzają się zapewne tylko raz.

 

Układ kuchni bardzo podobny do tego, który obmyśliłam do siebie, z tym że płyta i piekarnik będą po prawej. No i Twoja kuchnia szersza, u mnie to tylko 270 cm.

Pierwotnie też chciałam tyle witryn i do samego sufitu, ale boję się, że źle będzie wyglądało.

Jeszcze trochę czasu mam na planowanie, z chęcią oglądam wszelkie pomysły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inne ikee, ale ta w Jankach bardzo często prowadzi wyprzedaże rzeczy, które ściągają tu z innych sklepów w PL. To akurat była akcja wyprzedawania resztek frontów białego Laxarby. Czarne Laxarby nadal jest w standardowej ofercie, a z tego białego wycofali się. Żebym chciała całą kuchnię, to mogłam kupić komplet frontów. Chyba z miesiąc wyprzedawali. Warto zaglądać do działu wyprzedaży. Ja tam kilka razy widziałam m.in. kanapy, fotele zdjęte z ekspozycji. Najczęściej niestety w białym kolorze.

 

A na długość też masz krótką kuchnię? Ja uważam, że moja ma w każdą stronę o metr za mało. Tym bardziej, że jedna ściana to właściwie jest komin, a z drugiej kawał jest otwarty na hall-salon. No, i ma dwa okna. To jedno, pojedyńcze to miało być wyjście na taras przykuchenny. Zlikwidowaliśmy ten pomysł, bo nie było miejsca na stół. Bardzo teraz tego żałuję, bo uwielbiamy jeść w ogrodzie.

dom_KUCHNIA-1_50-oryginal.jpg Oryginalny plan przewidywał taki układ. Jak na taki duży dom, to mam mikroskopijną kuchnię :(

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda.

 

Jak się przyjrzycie planowi, to połowa mojej kuchni jest własciwie nieużytkowa kuchennie. Najwyżej może tam stanąć stół, więc te 13m to tak naprawdę jakieś 8m2. Trochę poprawiłam wciskając lodówkę między okrągły słup i ścianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadrabiłam zaległości. Dach zjawiskowy wyszedł :wiggle:

 

Co do gniazdek to ja mam pod wszystkimi oknami, żeby postawić tam konsolke/ komode/toaletke/biureczko a na nich ewentualnie lampke.

 

Zrób też gniazdka ma wolnych ścianach tam gdzie może stać jakąś konsolka czy komoda.

Warto dać gniazdka w korytarzach do podłączenia np. Mopa parowego

 

Co do odkurzacza polecam zrobić centralny- wydmuchuje kurz na zewnątrz zamiast wbijac go w pokojach. Robocik i niby fajne ale generalnego porządku takim nie zrobisz. A schody już wiesz jak będziesz odkurzac? Zwykłym jamnikiem na kablu nie dałam rady. Trzeba o non stop trzymać w ręku :sick:

Sama instalacja droga nie jest a sam odkurzacz można później dokupić.

 

Młynek też polecam - mój kosztował całe 300 zł. Korzystam z niego sporadycznie ale jak na dworze leje, świeżyca albo jestem mega chora nie muszę zapytać na dwór do kompostu. Albo z resztkami zupy do kibelka.

 

Tynki mam cem-wap. Moim zdaniem nie ma lepszych. Z tego co wiem to właśnie one regulują wilgotność w domu. Do tego ściany mam pomalowane najzwyklejszym wapnem i w domu panuje boski mikroklimat.

 

I mnie boazeria w łazience potraktowana jest po macoszemu. 2 razy przeleciałam olejem. 2 lata i nic się nie dzieje. Przy reku jest mega sucho w domu.

 

Miętowe drzwi boskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas jest dwoje i mam zmywarkę 45 cm :) Tych dużych nie myje znowu tak często. w zasadzie tylko w sezonie konfiturowym. Blaszki w piekarniku u mnie są raczej czyste. Mięcha piekę w szklanym garze i w torbach. Ciasta u mnie nie występują. Chleb piekę, ale to też mało brudzi, bo wkładam do foremek papier Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego duże gary myjecie ręcznie? Są tak duże że nie wchodzą do zmywarki? Mam 45 cm i każdy gar mi wchodzi. Zmywarka zużyte mniej wody niż ręczne mycie :rolleyes:

Blachy od piekarnika też myje w zmywarce, mam nawet na wyposażeniu zmywarki specjalna dysze do tego.

 

Ja mam 60 cm, ale gar na wysokość się nie mieści... gorna dyszka się nie obraca ;)

Ja tak jak pestka mega gary uzywam w sezonie przetwórczym, po 3dniowym odparowywaniu pomidorsów niestety zmywarka nie domyje (probowałam z mniejszym garem)....

 

A ciekawe czy blacha, ta czarna, którą wkłada się do piekarnika, dałaby się włożyć do zmywarki... hmm :D spróbuję :D

Ale ja mam codziennie tyle naczyń, że czasem i 2 razy muszę włączyć. Ja nie wiem czy to normalne :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u mnie wkładam blachy na sztorc. Zamiast kosza gornego zakładam dysze specjalna. Ale do zmywarki 60 cm wejdzie na płask nawet do górnego kosza.

 

Zapamiętać- kupujac gary patrzyć oprócz tego czy nadają się do mycia zmywarce patrzeć też na wysokość gara :lol2:

 

Przypalone garnki zmywarka też lepiej domyje niż szorowanie i drapanie pazurami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...