Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W poszukiwaniu utraconego tlenu, czyli jak trafiliśmy na koniec tęczy


Recommended Posts

W mojej 45 mieści się ewentualnie garnek na mleko, ale na zupę już nie. :p I moje kwadratowe duże talerze też się nie mieszczą, bo dysze zahaczają. Gdybym w każe widełki włożyła płaski talerzy - nie domyłyby się, bo stykałyby się ze sobą - także w ogóle jest beznadziejna.

Bardzo nie lubię tej zmywarki, już się w niej coś popsuło, jakieś kółeczka się ukręciły i odpadły, a ma 4 lata. Teraz zdecydowaliśmy się na 60. Oby było to coś lepszego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zmywarka 45 cm u mnie (SIEMENS SR65M091EU) i leci dzień w dzień. 3 osoby, niedługo 4 i bez problemu wszystkie gary wchodzą i się myją + termomix. A gotuję codziennie lub co drugi dzień. Do tego chleby piekę, czasem jakieś ciasto.

 

To chyba wszystko zależy od konkretnego modelu zmywarki i tego, jakie mamy gary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmywarka 60 cm Bosh, ale jakaś taka niższa i też nie jestem zadowolona. Podobnie jak u Tsunami, duże pokrywki czy talerze zahaczają o dyszę i widełki za gęsto, tak że talerze się niedomywają. No i wybrałam sobie drzwiczki inox, na których widać wszystko.

Codziennie zmywarkę puszczamy. Przy dwóch osobach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAaa zwariowałyście :D Od dwóch dni próbuję nadrobić wątek :rotfl: nie jestem w stanie, chyba będę odpowiadać na raty, bo z chorą Młodą nie ma szans na dłuższą chwilę na raz.

 

 

no w sumie te argumenty są na plus :)

śnieg??? lipa jak na budowę, ale z drugiej strony powiewa optymizmem na przyszłość :) siedzisz sobie z domku, pijesz ciepłą herbatę i tak pięknie wokół :)

10 m2 to tak akurat :) teraz w mieszkaniu tyle mamy :)

wszystkie argumenty są na plus ;) Herbaty nie piję, ale czekoladę na gorąco jakoś przełknę ;) O ile wyjadę pod tę naszą górę wąską dróżką, rozglądamy się za tanim używanym autem z napędem na 4 koła, najchętniej UAZem:P

W mieszkaniu miałam 12m2, ale tylko dwie ściany w szafkach, teraz mniejsza kuchnia, ale więcej wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co dla Ciebie gdy chodzi o autko oznacza tani.

Moja znajoma leśniczka po lesie jeżdzi już 2-gą Dacią Duster. Drugi samochód mieli Toyotę RAV i wymienili ją w tym roku na kolejną Dacię Duster. Teraz oboje mają takie same :) Uważają, że to super samochody. Wszędzie da się dojechać i bardzo ekonomiczne palą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadrabiłam zaległości. Dach zjawiskowy wyszedł :wiggle:

Co do gniazdek to ja mam pod wszystkimi oknami, żeby postawić tam konsolke/ komode/toaletke/biureczko a na nich ewentualnie lampke.

Zrób też gniazdka ma wolnych ścianach tam gdzie może stać jakąś konsolka czy komoda.

Warto dać gniazdka w korytarzach do podłączenia np. Mopa parowego

Co do odkurzacza polecam zrobić centralny- wydmuchuje kurz na zewnątrz zamiast wbijac go w pokojach. Robocik i niby fajne ale generalnego porządku takim nie zrobisz. A schody już wiesz jak będziesz odkurzac? Zwykłym jamnikiem na kablu nie dałam rady. Trzeba o non stop trzymać w ręku :sick:

Sama instalacja droga nie jest a sam odkurzacz można później dokupić.

Młynek też polecam - mój kosztował całe 300 zł. Korzystam z niego sporadycznie ale jak na dworze leje, świeżyca albo jestem mega chora nie muszę zapytać na dwór do kompostu. Albo z resztkami zupy do kibelka.

Tynki mam cem-wap. Moim zdaniem nie ma lepszych. Z tego co wiem to właśnie one regulują wilgotność w domu. Do tego ściany mam pomalowane najzwyklejszym wapnem i w domu panuje boski mikroklimat.

I mnie boazeria w łazience potraktowana jest po macoszemu. 2 razy przeleciałam olejem. 2 lata i nic się nie dzieje. Przy reku jest mega sucho w domu.

Miętowe drzwi boskie.

Dzięki Emi :) Do odkurzania schodów planuję taki mały ręczny - przez kilka lat odkurzałam schody wodnym, wielkim i ciężkim Rainbow, więc przy nim nawet zwykły odkurzacz będzie pestką (nomen omen) ;)

Gniazdek będzie dużo, nienawidzę długich kabli i plątaniny

Nie masz gładzi na tynkach, prawda? Czytałam Twój przepis na farbę, na pewno wypróbujemy :)

Kolory drzwi wybieramy z palety ral lakierów Sikkens i właściwie dużego wachlarza turkusu/mięty nie ma. RAL 6034 na razie wygrywa, ale mamy jeszcze trochę czasu, żeby zdecydować :)

 

Zależy co dla Ciebie gdy chodzi o autko oznacza tani.

Moja znajoma leśniczka po lesie jeżdzi już 2-gą Dacią Duster. Drugi samochód mieli Toyotę RAV i wymienili ją w tym roku na kolejną Dacię Duster. Teraz oboje mają takie same :) Uważają, że to super samochody. Wszędzie da się dojechać i bardzo ekonomiczne palą.

zdecydowanie tańszy, żeby 1000m pod górę w śniegu wyjechał i z niej zjechał, bez bajerów, byle ogrzewanie działało ;)

Nie do końca umiem rozczytać projekt Twojej kuchni, ale jedno zauważyłam - miejsca do przechowywania chyba Ci nie braknie :)

 

 

Co do zmywarek :rotfl: pozostaje we frakcji Dużych Zlewów Do Zmywarek ;)

 

 

Zamontowali dziś HS.

Nie umiem się tym cieszyć z dwóch powodów

1. otwór nie był pod montaż przygotowany (miał być wyrównany tak jak pozostałe) i prosiliśmy o info dzień przed montażem, żeby Inwestor zdążył zakleić nierówności zaprawą. Tymczasem dowiedzieliśmy się właściwie po fakcie :/ Teraz mamy babrać piankę klejem/zaprawą, a potem samodzielnie zakleić taśmami.

2. ciekawostką jest, czy bezprogowy HS pozostanie bezprogowym, bo na razie wychodzi nam... 3cm próg :mad: Albo źle liczymy, albo coś jest nie tak, mam nadzieję, że jutro to się wyjaśni :sick:

Przynajmniej nie wygląda źle, chociaż jest największy jaki mógł być biorąc pod uwagę komin i dach nad tarasem, to i tak jest za mały :p

DSC_0193.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz próg pod HSa też nie był przygotowany/ wyrównany. A dokładnie był rąbnięty o 1 cm na całej długości w poziomie, ale montażysta sam jakoś z tego wybrnął, a mi już było gorąco, bo co byśmy zrobili z tym oknem, gdyby go nie chcieli zamontować wtedy? :)

Dużo ziemi jeszcze musicie nawieźć, oj dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko zawyżyłam - sprawdziłam w google maps i jest tylko 700m pod górę ;)

 

Tsunami ale wcześniej mierzyli Wam otwór pod HSa i próg chyba? Nie powinni byli tego wyłapać? U nas nie chodziło o próg, tylko o ościeża - miały być równe, żeby się dobrze taśmy do "ciepłego montażu" przykleiły. Firma od okien sama sugerowała, żeby je potraktować klejem/zaprawą. Wszystkie okna były przygotowane, jednie dziurę na HS zostawiliśmy surową, żeby porządnie zamknąć OSB na te 2+ tygodnie oczekiwania. Chcieliśmy wyrównać ościeżnice na dzień przed montażem HSa, żeby tylko na jedną noc prowizorycznie zasłonić OSB (bo montowanie OSB na dłużej to znowu robienie dziur w równej powierzchni). Aaa, nawet się wysłowić nie umiem, jak o tym pomyślę :sick:

 

No właśnie ziemi za dużo nie nawieziemy, pół metra najwyżej. To w końcu stok i naturalny spadek mamy ok 1,5m na szerokości domu. Nie chcę skarp ani uskoków, wolę zostawić w miarę niezmieniony teren i to będzie skutkowało taką dziurą ;) Na tej ścianie, której widać tylko róg po prawej stronie, są okna piwniczne i będą nad powierzchnią. Taras wypadnie tylko częściowo na gruncie, pod resztą może zmieści się zewnętrzna jednostka PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700 też nieźle :lol2:

My mamy tylko jedną góreczkę do pokonania, jakieś 6-7 m wysokości i zimą zawsze w bagażniku łopata leży. Już się nam nasz samochodzik zdążył ześlizgnąć do tyłu. Ale mamy tylko fordka Fusion i on maluszek, bez 4x4. Tyle, że zawieszenie ma wyżej od innych. Wybraliśmy go, bo poprzednie renówki były tak niskie, że dość często trzeba było się wykopywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tsunami w takim razie duży plus dla montażysty:)

 

Dziś na budowie ruch jak w ulu, działają trzy ekipy, panowie wiercą studnię. Nie wiedziałam, że głębinówki są takie wąskie, miałam wyobrażenie, że średnicą są zbliżone do kręgowych, a tu zdziwko - całe 16cm :D

 

DSC_0199.jpg

 

gliniaste błoto :sick:

 

mms_img-425272500.jpg

 

wyższe od domu

 

DSC_0205.jpg

 

i malutki kompresorek :D

mms_img-1727218835.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update:

nie wydawało się nam - HS jest za wysoko nad podłogą. Będą go wycinać i obniżać o 3cm, mam nadzieję, że ostatecznie jakość montażu ani sam HS na tym nie ucierpi. Generalnie nie podoba mi się wizja wyciągania i wkładania szyb. Jak dotąd właściwie każde okno ma jakąś rysę na ramie, więc im więcej kontaktu z montażystami, tym większa szansa na kolejne rysy.

Przerwa między nadprożem a ościeżnicą wynosi teraz ok 1,5cm, docelowo będzie więc ok 4,5cm, szukam, czy to nie za dużo czy kombinować ze styropianem.

Ale przynajmniej za HSem jesień a nie zima

IMG_20161111_121721557.jpg

Edytowane przez Niechaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...