Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W poszukiwaniu utraconego tlenu, czyli jak trafiliśmy na koniec tęczy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Liliputku ceny bardzo skoczyły, jedni mówią, że to norma na początek sezonu, inni, że sytuacja jest inna niż we wcześniejszych latach. Na razie tylko na podłogi kupujemy, bo ocieplenie domu najwcześniej jesienią ;)

 

Myślę, że strażacy mają ważniejsze rzeczy do robienia niż likwidowanie małych gniazd w blaszaku ;)

 

Wykonawca sprawdzał tynki w miejscach, które najbardziej ucierpiały podczas największych mrozów - nie trzeba skuwać, nie odspoiły się :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechaj, to nie jest kwestia ważniejszych rzeczy jakie mają do zrobienia strażacy. Oni mają to w swoich obowiązkach. Mają odpowiedni sprzęt i środki.

Ukąszenie nawet jednej osy czy pszczoły, a co dopiero szerszenia może być dla niektórych kwestią życia lub śmierci nawet. Dlatego dobrze jest wiedzieć, że można się do straży zwrócić o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agb, właśnie m.in. do tego wątku piłam:)

Matko, w pokoju na parterze (od wschodu) na jednej ścianie na łączeniu ściana-sufit (a właściwie na suficie) jest 3cm pasek, którego wierzchnia warstwa się łuszczy, przy "bramie garażowej" jest kilka takich placków. Ale to na szczęście tylko kosmetyka - i tak jest dobrze jak na -30C. cały tydzień z -20C, "bramę garażową" zabitą deskami, folią i ocieploną 2cm styropianu, takież drzwi wejściowe i hulający na poddaszu lodowaty wiatr (między ścianami szczytowymi a dachem jest ok 15cm). Drugi raz też byśmy tynkowali, tylko to grzanie trochę upie#$%, ale nie spodziewaliśmy się bitych dwóch miesięcy z temperaturami po -10C i więcej w nocy ;)

Edytowane przez Niechaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak szybko, jak byśmy chcieli;) W przyszłym tygodniu zapowiadają przyjemne temperatury, właściwie bez przymrozków w nocy, moglibyśmy już robić te wylewki, zwłaszcza, że płytki do przedpokoju i łazienki przyjeżdżają za 2 tygodnie i nie ma gdzie ich dać. Ale już się przyzwyczaiłam do czekania ;) Za to może uda się ogarnąć otoczenie domu, bo jest taki syf, że nie mogę na niego patrzeć, szykuje się kolejny kontener.

33086488875_b4393842aa_c.jpg

hehe, dach się trzyma, Thermano całkiem fajnie wygłusza, no ale Lambda jeśli miałaby się zerwać to w całości, bo mocno połączona ze sobą :p

32271246863_68b3670c83_b.jpg

Edytowane przez Niechaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

update:

styropianu na podłodze - brak

co za tym idzie: peflexów - brak, podłogówki - brak, wylewek - brak, irytacja - obecna ;)

 

Ale za to kilka drobiazgów do przodu:

deski na sufity poddasza w 100% pomalowane, czekają na montaż

1/3 jętek pomalowana - gotowe na montaż powyższych

 

32495888494_40327d06d5_b.jpg

 

test szczelności instalacji hydro zaliczony

pierwsza bateria podtynkowa zamontowana

odpowietrzenie kanalizacji wyprowadzone nad dach

 

33297827416_2795802c56_b.jpg

 

piwnica prawie sucha

a kalina puszcza pączki - znaczy przeżyła wykopanie (koparką) i zostawienie na całą zimę ledwo zasypanych korzeni

 

 

Kolejny pozytyw - rachunek za prąd za okres grudzień-luty... 1200zł :sick: W cenie: tynkowanie + trzy miesiące osuszania i prowizorycznego grzania nieocieplonego domu. Właściwie pierwszy sezon grzewczy zaliczony ;)

Plan na marzec: wylewki, nieustająco.

IMG_20170308_153314926.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko dzięki za pocieszenie, gdybyśmy tylko czekali na pogodę albo ekipę ;) Dziś zamawiamy styropian i w tym tygodniu zaczynam zabawę w układanie i cieszę się na wycinanie tras dla kabli ;)

Tsunami, źle podałam kwotę - było 1330zł, ale sezon się jeszcze nie skończył, brrr ;)

Jutro dostawa płytek, które sklep przechowywał dla nas 3 miesiące, wreszcie zobaczę, czy mi się podobają :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

styropian zamówiony w końcu w najbliższym składzie, bo różnicę przy tańszych właściwie zjadał transport przy zamówieniu poniżej 30 kubików. Termoorganika 80 0,037, po 200zł/m3, 22m3, przewody, skrzynki i inne gadżety do WM zamówione.

 

Przyjechały płytki na podłogi przedpokoju i dolnej łazienki + ściany łazienki :wave:

Przy rozpakowywaniu palety zgłupiałam, bo na 25 paczek miały być 3 czarne, 3 szare i reszta biała, a znalazłam tylko czarne i białe. Ten szary, który wybrałam wygląda jak brudny kuzyn białego ;) Ale po ułożeniu wzorku widać różnicę, więc zostaniemy przy tym jasnoszarym (Inwestor twierdzi, że to RAL 7035 - nie wnikam:P)

IMG_20170314_130429606.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, jak ceny poszły w górę :( I to nie tylko styropianu. Np. wczoraj kupowaliśmy wkręty do drewna - za 2 paczki wyszło już 70 zł, podczas gdy w piątek, w tym samym składzie budowlanym, takie 2 paczki kosztowały 50 zł :wtf:

 

Płytki świetne! Gdzie zamawiałaś? Zadowolona jesteś z tego sklepu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sezon idzie, ceny w górę:(

Zamawiałam w 123płytki EDIT: plytki123 ;) - nie mam zarzutów, nie było problemów z trzymaniem zamówienia na magazynie, jedne płytki okazały się niedostępne (już po opłaceniu), ale zrobili zwrot $ na konto. Nie otwierałam wszystkich paczek, więc może coś się trafi uszkodzonego, jednak paleta dobrze zabezpieczona do transportu.

Edytowane przez Niechaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...