Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W poszukiwaniu utraconego tlenu, czyli jak trafiliśmy na koniec tęczy


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tynki na poddaszu zrobione. Panowie uwinęli się szybko - zaczęli we czwartek od całego dnia przygotowań (zabezpieczanie drewna, okien, montaż listew przyokiennych, narożników, gruntowanie itp) a dzisiaj skończyli, nawet sprzątnąć zdążyli.

Tynki maszynowe cem-wap, zacierane na gotowo, pod malowanie, w łazience pod przyszłymi płytkami na ostro. Na poddaszu zdecydowaliśmy się na "parapety" takie jak na parterze - w wersji minimum - zwyczajnie tynkowana wnęka okienna.

 

Tynki zacierane w sobotę w niedzielę wyglądały tak:

 

35179674061_fbef519994_b.jpg

34465754334_1a4e839a70_b.jpg

35142694122_af638ebecd_b.jpg

 

a dzisiaj tak:

35179650601_897085b20e_b.jpg

34921832090_f936158322_b.jpg (jeden bloczek pod oknem za dużo, do wycięcia)

34499440683_d1d2175d1b_b.jpg

 

Nie mogę się nadziwić, jaka jest różnica w schnięciu tynków zimą a wiosną ;)

 

Obrzutka w trakcie:

35179667991_5a57690229_b.jpg

 

Dzisiaj zatarte przy schodach:

34465728084_20bfe62f72_b.jpg

 

Między tynkami a drewnem szczeliny dylatacyjne, pewnie do uszczelnienia akrylem

 

35269175416_2666f58dca_b.jpg

 

Kurcze, podoba mi się ta ciemna ściana za schodami.

 

Ach, mamy wreszcie przedziurawioną belkę/podciąg w garażu - przepust dla napędu automatycznego do bramy. Panowie się namęczyli, więc mam nadzieję, że wymiary i umiejscowienie tejże dziury są ok ;)

 

Teraz Inwestor zajmuje się obudową stelaża wc w dolnej łazience, potem kolej na ułożenie i przymocowanie desek (już pomalowanych) sufitu poddasza oraz zamontowanie wyłazu na strych.

W sobotę montaż drzwi wejściowych, w przyszłym tygodniu wreszcie brama garażowa :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trafiłam na bloga, gdzie dziewczyna pisze o ciemnych kolorach w domu, że trudno jest się na nie zdecydować, ale jak już się ma tyle odwagi, to potem żadne inne sciany już nie podobają sie. Nie tworzą tego specjalnego klimatu w domu.

Schody ładnie kontrastują i tworzy się głębszy plan. Pozornie wydaje się, że jasna ściana daje wrażenie większej przestrzeni, ale to nie zawsze tak jest. Przykład masz u siebie z tym ciemnym tłem dla schodów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały Biały Domku dzięki;) kosmetyki nie mogę się doczekać - niestety najpierw "kotłownia"

Pestko no właśnie ciemne ściany lubię, dolna łazienka będzie w połowie na czarno i czarny kominek to jedna z opcji, zobaczymy co z tą ścianą, atramentowa tapeta w kwiaty była jednym z pomysłów na nią.

Pesce też tak myślę, no i zdjęcia/obrazki, które mogłyby tam wisieć świetnie się na ciemnym tle prezentują:)

 

Sufity zaczęły się robić <3

35160960152_f2c4c5478e_b.jpg

35160955312_c3fec79d63_b.jpg

35287881476_ffa8534c7c_b.jpg

35287879706_8c0d656c02_b.jpg

 

- płatew do pomalowania na biało, między płatwią a skosem będzie boazeria montowana między jętkami

- okna będą obrobione w całości lub częściowo (tylko dół) k-g pomalowanym na biało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj to zupełnie nie moje klimaty, tapet mam kilkanaście wybranych, już dawno temu, może kiedyś gdzieś uda się je ulokować;)

 

1/4 sufitów gotowa :wave:

Warto było czekać pół roku na drzwi :)

 

35230368711_33f39d754d_b.jpg

 

34973123330_4dbf6b04d7_m.jpg

 

34550211723_110ec907e2_b.jpg

 

35230403061_b9e99edda1_b.jpg

 

Nie obyło się bez małego nieporozumienia, ale jest ok. Najprostsza czarna klamka.

Wreszcie można zamienić gruby pęk kluczy do kłódek na dwa małe, eleganckie kluczyki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!!!!!!!!!!!!CUDNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Możesz mi wysłać na priv ile dałaś i gdzie kupiłaś? kiedyś będę wymieniać, to odgapię od Ciebie, jeśli nie masz nic przeciwko :)

Pasowałyby do mnie idealnie, a ten kolor! Rozpłynęłam się i zakochałam w Twoich drzwiach, piękne są, gratuluję :):):)

P.S. i ten widok na przestrzał - cudo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały Biały Domku dzięki:) drzwi to był chyba mój pierwszy wybór do domu, znalazłam je rok przed zamówieniem - ta miłość przetrwała próbę czasu ;)

Mogę tu napisać - z montażem, kolorem i chyba nakładkami na zawiasy - 3,9tys, wersja podstawowa kilka stówek mniej. Producent - Wacławik Okna, ale, z tego co wiem, na razie nie przyjmują zamówień na pojedyncze drzwi, tylko na kompleksową stolarkę (robią też piękne okna, okiennice itp).

Alewe Twoje miałam cały czas z tyłu głowy - przez chwilę żałowałam, że nie wybrałam Twojego koloru, ale koniec końców oba bardzo mi się podobają:)

Iskro wszelki duch! Dzięki, zostajesz na FM na dłużej?

Pestko, Pesce dzięki :)

 

Wczoraj był owocny dzień - oprócz drzwi mamy też połowę sufitów poddasza, Inwestor przypłacił zakwasami, ale już prawie prawie gotowe

 

35349289256_fe3d0b854f_c.jpg

 

35001972870_7348809ae4_b.jpg

 

35222040942_b55ae6f4f6_c.jpg

 

I zapodziane zdjęcia z montażu drzwi, na którym widać pierwotny kolor klamki i zawiasów - ostatecznie zdecydowaliśmy się na czarny:

 

35001983940_d01c125710_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi są obłędne!!! :jawdrop:

Gratuluję Ci ogromnego postępu prac, gustu, dobrego smaku! Jestem pod mega wrażeniem! :D Wiem, że się powtarzam, no ale jak tu się nie powtarzać?

 

Mam pytanie o boazerię - czy deski były idealnie docięte, bez wyszczerbień?

Moja boazeria była taka sobie, ale może się czepiam? Mąż twierdzi, że to jest przecież drewno i nie da się go idealnie pociąć, zawsze coś się skrzywi, sęk wypadnie itp. Jeśłi zdecydowałabym się na sufit z boazerii, to nie wiem czy szukać lepszego materiału, czy brać z tego samego źródła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusiu dzięki, teraz niestety tygodniowa przerwa w pracach. Wprowadzić chcieliśmy się w sierpniu, ale przez brak pompy i wygrzanych wylewek (podłogi będziemy mogli kłaść dopiero w sierpniu) przerzuciliśmy się na wrzesień i tego się trzymamy! :) Ale będzie naprawdę minimum konieczne do życia w miarę czystych warunkach, żeby dziecko nie wdychało syfu budowlanego (wszystkie podłogi na parterze i łazienka na gotowo).

Iscro trzymam kciuki za ogarnięcie parki:)

Matko dzięki;)

Co do boazerii - hmm, zdarzyły się 3-4 sztuki z wypadniętym sękiem - raczej na piórze, nie na samej desce, ale mi to nie przeszkadza:) Mam jakieś 60m2 i większość bez zastrzeżeń - tzn ja je tylko malowałam, Inwestor je kładzie, szlifuje i docina, więc więcej wie o ich ewentualnych nierównościach, ale raczej nie narzekał.

 

Odwala mi z drzwiami, tak długo mieliśmy prowizorkę, a teraz nagle prawdziwe drzwi, nie mogę się przyzwyczaić, aż ułożyłam na próbę kawałek podłogi:P

 

35281740761_6fe0027a88_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...