Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Technicznie: kominek z PW i piec olejowy w ukladzie otwartym


Gonzoie

Recommended Posts

Witam wszystkich uzytkownikow forum,

Mam problem natury technicznej a mianowicie w ktorym miejscu instalacji podpiac kominek z PW. Chcialem sie rozpisac ale chyba latwiej bedzie wkleic instalacje istniejaca i opcje ktora wymyslilem. Prosze o komentarze i porady. Zaznaczam ze nie jestem wyksztalcony ani tym bardziej nie posiadam wiedzy praktycznej wiec prosze o wyrozumilosc.

Oto schemat (uproszczony) instalacji istniejacej

Bez nazwy.jpg

A to te moje "wypociny"

IMG_0001.jpg (zapomnialem zaznaczyc zawory zwrotne za pompami i na zasilaniu parteru z kominka)

Pytanie

1) Czy pompy sie nie beda "gryzly" podczas pracy obu (faza rozpalania)

2) Piec posiada swoj sterownik, mozna podpiac do zaworow sterownik kominka bez uszkodzenia drugiego

3) Cy wstawic zawor mieszajacy na powrocie (zazwyczj olejowy nagrzeje system zanim sie rozpali :confused: )

4) Jakie inne bledy w tym polaczeniu

Pozdrawiam z krainy deszczowcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie uprościłem życie poprzez fizyczne odseparowanie obiegu kotła CO i obiegu kominka. Zastosowany wymiennik płaszczowy pomiędzy nimi. Dzięki temu oba obiegi pracują niezależnie i nie ma potencjalnych problemów wzajemnego oddziaływania dwóch strumieni wody w jednej rurze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...