Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie 64.7m2-prośba o pomoc


epm 1

Recommended Posts

Witam,

 

Od razu z prosbą :) Chciałabym prosić o pomoc w aranżacji mieszkania 64,7m2 dla rodziny 2+2. Pokoje 5 i 6 pozostaja dla dzeci a mi zależy na wydzieleniu chociazby najmniejszej sypialni. Na te chwile jak dla mnie jedynym rozwiazanie na wydzielenie sypialni jest przeniesienie kuchni do salonu (pokoj nr 4) na sciane nośną. Chce pomniejszyc maksymalnie sypialnie (pokoj nr 3 -dawna kuchnie) aby zrobic szersze wejscie do salonu z korytarza. Zalezy mi tez na jak najwiekszej ilosci szaf i miejsca do przechowywania .

 

Z góry bardzo dziekuje za sugestie i pomoc

 

Postaram sie w dniu jutrejszym przeslac rzut mieszkania w lepszej jakości.

 

Pozdrawiam Jola

 

aa2eed7b37073b58med.jpg

mms_img-1433218359.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej w Twoim mieszkaniu wydzielić miejsca na przechowywanie- zlikwidowałabym wc i tam byłoby pomieszczenie gospodarcze/schowek lub garderoba, po prawej strony od wejścia jakaś szafka.

Nie widać dobrze i wyraźnie wymiarów. Kuchni, pionów wg mnie nie da się przenieść na ścianę nośną. Zatem pozostaje salon z aneksem. Dodatkowa sypialnia powinna być z oknem. Wydzieliłam ją nie zachowując proporcji i już po tym widać że to fatalny pomysł. Wg moich obliczeń salon ma niespełna 19 m kwadratowych.Minimalne łoże małżeńskie to 140X200 i to pod warunkiem, że ma się drobną połówkę.Po podziale salonu na sypialnie i minisalon wychodzi sypialnia klitka i część też dzienna klitka. Czyli będzie mało wygodne mieszkanie. Litera S na rysunku to stół.

Jak pomniejszysz obecną kuchnię przesuwając ścianę w dół rysunku to otwór wejściowy będzie za wąski.

Pewnie mądrzejsi ode mnie coś więcej tu na forum doradzą.

salon z kuchnią.JPG

Edytowane przez Sylw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sylw., taką opcje z sypialnią wydzieloną z salonu też rozpatrywaliśmy

 

Wiem, że po zrobieniu aneksu salon wyjdzie maleńki( teraz ma 18,3 m:(. Pan od remontu powiedział ze da sie zrobić na tej ścianie kuchnię( odpływ po podłodze z podłączeniem do wc, kuchnia indukcja- poprowadzone są kable,)

Mam nadzieję ze szerokie wejście będzie optycznie powiększać ,,salon". Sypialnia w miejscu kuchni będzie raczej miejscem na łózko i niewielką szafę, ale bardzo mi zalezy na wygodnym łóżku.

Co do wc to raczej zostanie jest małe 110*160 więc o garderobie nie ma mowy a i tak chcę tam przenieść pralkę.

No i co myślicie? Da się ?Ma to jakiś sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu,będzie naprawdę ciasno do tego zero miejsca do przechowywania.

http://images67.fotosik.pl/1014/390f986684e826f5med.jpg

Lepiej stworzyć większą przestrzeń dzienną z miejscem na stół,gdzie będziecie mogli wspólnie spędzać czas.

http://images69.fotosik.pl/1012/a8317f363e1058bfmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się da, ale czy będzie działało i rury się nie będą zatykały. Sama pomyśl, rura do odpływu ma średnicę Fi 50, czyli dziura w wylewce musi mieć co najmniej 5 cm (licząc że na rurę nie dasz wykutej wylewki tylko od razu klej i płytki), + tyle cm co kąt nachylenia spadku odpływu, czyli gdzieś ok 7 - 8 cm - czy dostaniesz zgodę na "takie" rycie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szflichta w mieszkaniu to 6-7cm , jesli tak sie nie da to moze trzeba bedzie zredukowac rure odpływową na fi 40 z wykorzystaniem pompki ktora wspomagac bedzie odpływ od zlewu. Z drugiej strony za zlewem bedzie zmywarka i moze tutaj ona bedzie pelnić funkcję pompki w momencie wypompowywania wody. Na razie sie zastanawiam i pytam o Wasza opinie.

 

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...