Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki kocioł z podajnikiem jaka moc?


jim8

Recommended Posts

To pomogę trochę dla innych ;)

Koszt jednostki energii kWh z:

-ekosyfu przy odpowiednio dobranym kotle do obciążenia cieplnego to 0,16zl.W Twoim przypadku nie będzie takiej sytuacji bo każdy kocioł na rynku nie bedzie pracował u Ciebie z mocą nominalna czyli z najwyższą sprawnością.

-z gazu ziemnego z kondensata 0,22-0,25zł

-z prądu 0,30zl

 

Zużycie energii na ogrzewanie w sezonie grzewczym w Twoim domu to ok.6000kWh

Dokładnie dowiesz się po zrobieniu OZC.

Dziękuje, a tak nawiasem mówiąc to większość znajomych ma przewymiarowane kotły czy to w nowym czy starym budownictwie, dlatego nie chciałem popełnić tego samego błędu i zwróciłem się tutaj po rozsądne rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
Bzdura Arturo, nowe kotły muszą spełniać parametry sprawnościowo-emisyjne na 100 i na 30% mocy.

Pokaż mi zatem kocioł o mocy nominalnej 5kW czy nawet 6kW,który spełnia parametry sprawnościowo-emisyjne na 30% mocy czyli 1,5-2kW bo taki kocioł nadaje się tylko do tego domu.

Czekam :)

Dziękuje, a tak nawiasem mówiąc to większość znajomych ma przewymiarowane kotły czy to w nowym czy starym budownictwie, dlatego nie chciałem popełnić tego samego błędu i zwróciłem się tutaj po rozsądne rozwiązanie...

Wykonaj OZC,dowiesz się z niego jakie masz projektowe obciążenie cieplne czyli jaką maksymalną moc grzewczą źródła ciepła potrzebujesz ale gwarantuje Ci,że każdy kocioł na ekosyf biorąc pod uwagę moc nominalną będzie przewymiarowany i to znacznie do Twojego domu.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonaj OZC,dowiesz się z niego jakie masz projektowe obciążenie cieplne czyli jaką maksymalną moc grzewczą źródła ciepła potrzebujesz ale gwarantuje Ci,że każdy kocioł na ekosyf biorąc pod uwagę moc nominalną będzie przewymiarowany i to znacznie do Twojego domu.

Artek mają mniejsze chałpy, mają podłogówki, nie mają pomp ciepła, mają bardziej przewymiarowane kotły a i tak są ludzie zadowoleni.

A powiem Ci że mają ludzie nowe domy z ekosyfem jak go nazywasz, nie wydali fortun na pompki i grzeją taniej od Ciebie większe domy niż Twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

A powiem Ci że mają ludzie nowe domy z ekosyfem jak go nazywasz, nie wydali fortun na pompki i grzeją taniej od Ciebie większe domy niż Twój.

No patrz,mój sąsiad jakiś dziwny widocznie,bo w mniejszym ode mnie domu o 10m2 gdzie budowaliśmy razem ma ekosyf i parowóz 16kW i spalił w tym sezonie 2,5t ekosyfu po 800zł czyli 2000zł a ja za ten sam okres grzewczy "aż" 700zł czyli 2300kWh za c.o+cwu,od września do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artek to co Ty tam robisz ? tu chcesz zbawiać świat a pozwoliłeś sąsiadowi zapiąć do mniejszego domu kobyłę 16kW, kiedyś pisałeś że któryś następny Twój sąsiad zafundował sobie bodajże kloca tłokowego 25kW ?

Pod nosem bajzlu sobie dałeś narobić a tu chcesz edukować nawet tych wyedukowanych, oj nauczycielu, jakoś nie radzisz sobie nawet ze swoimi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takiej konfiguracji piec nadal 7kW czy coś ulega zmianie?

 

Przy umiejętnym paleniu w kotle na eko bufor nigdy się nie wróci.

A kociołek na eko nie jest tak zły jak piszą co niektórzy .W lecie raz w miesiącu obsługa.Wiosna,jesień średnio wyjdzie ci około co 2 tygodnie zaglądnąć do kotła A w zimę mroźną około 5-7 dni..Mówię o zasobniku na około 120kg węgla. Czy to tak straszne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy umiejętnym paleniu w kotle na eko bufor nigdy się nie wróci.

A kociołek na eko nie jest tak zły jak piszą co niektórzy .W lecie raz w miesiącu obsługa.Wiosna,jesień średnio wyjdzie ci około co 2 tygodnie zaglądnąć do kotła A w zimę mroźną około 5-7 dni..Mówię o zasobniku na około 120kg węgla. Czy to tak straszne?

Mi to wszystko odpowiada:) chodzi tylko o to, że nie ma tak małego kotła na zapotrzebowanie mojego domu, najmniejszy ten SKAM 7kW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wszystko odpowiada:) chodzi tylko o to, że nie ma tak małego kotła na zapotrzebowanie mojego domu, najmniejszy ten SKAM 7kW...

 

Jakie masz zapotrzebowanie? I kolejna sprawa,70-80% czasu i tak będziesz miał mocno przewymiarowany kociołek. Nauczysz się palić to będziesz spalał efektywnie opał. Będziesz bezmyślnie palił to zawsze kilka kg na dobę ci ucieknie kominem. Aha żeby nie było . Ja mam zapotrzebowanie 8kw a kociołek 16ke i jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz zapotrzebowanie? I kolejna sprawa,70-80% czasu i tak będziesz miał mocno przewymiarowany kociołek. Nauczysz się palić to będziesz spalał efektywnie opał. Będziesz bezmyślnie palił to zawsze kilka kg na dobę ci ucieknie kominem. Aha żeby nie było . Ja mam zapotrzebowanie 8kw a kociołek 16ke i jest dobrze.

 

ok 5 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Na PC za późno:)

Nigdy nie jest za późno,poza tym,że nie potrzebnie komin wybudowałeś ;)

Tym bardziej,że masz 100% podłogówki a z kotłowni zrobisz pralnio-suszarnię,która nie sądzę,żeby w tak małym domku się znalazła :)

 

Ale pompa nie jest tutaj oczywistością,ogrzewanie prądem będzie najtańsze inwestycyjnie a że masz mały i dosyć ciepły dom to i rachunki za ogrzewanie będą niskie,nie dużo wyższe niż przy gazie ziemnym i ekosyfie z pracą kotła na niskich mocach a pozbędziesz się syfu z nowego i zapewne ładnego domu i zapomnisz o pracy na dodatkowym etacie palacza:)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PC za późno:) czyli chyba zdecyduję się na tego SKAMa 7kW, nic mi innego chyba nie pozostało...

 

Skoro myślisz o buforze, to....

Kup bufor 1000l, do tego grzałkę 6-9kW

Grzałka kosztuje grosze.

 

Znajdż najtańszą ofertę na prąd w nocnej taryfie i podpisz roszczną, ewentualnie dwuletnia umowę.

Zobaczysz, jakie będziesz miał rachunki, a potem zadecydujesz, czy chcesz ładować do swej (zapewnię małej) kotłowni kloca za 7tyś zł, wraz z całym związanym z nim inwentarzem (składowanie opału, czyszczenie wymiennika, wyrzucanie popiołu.

 

Jeśli uznasz, że nie potrafisz bez tego żyć, dokupisz sobie kocioł, skreślając jedocześnie jedno z pomieszczeń, z kategorii "użytkowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Skoro myślisz o buforze, to....

Kup bufor 1000l, do tego grzałkę 6-9kW

Grzałka kosztuje grosze.

 

Znajdż najtańszą ofertę na prąd w nocnej taryfie i podpisz roszczną, ewentualnie dwuletnia umowę.

Zobaczysz, jakie będziesz miał rachunki, a potem zadecydujesz, czy chcesz ładować do swej (zapewnię małej) kotłowni kloca za 7tyś zł, wraz z całym związanym z nim inwentarzem (składowanie opału, czyszczenie wymiennika, wyrzucanie popiołu.

 

Jeśli uznasz, że nie potrafisz bez tego żyć, dokupisz sobie kocioł, skreślając jedocześnie jedno z pomieszczeń, z kategorii "użytkowe".

Dokładnie się z tym zgadzam :)

Jest to najlepsze na ten czas rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor jak najbardziej ok, bo Arturo ma na tyle racji że straty tego budynku nie będą na poziomie kotła 20 czy 25kW jak zaproponują Ci lokalni instalatorzy :)

Mógłby być z tym buforem mały kociołek pelletowy, już masz dużo czyściej jak przy wunglu tyle że koszty rosną, ewentualnie kocioł elektryczny z buforem.

 

A po cholerę mu ten bufor ?

 

Czy on chce kupić śmieciucha ???

 

Przecież tym się różni kocioł z podajnikiem od śmieciucha że kocioł potrafi sam sobie ładnie pracować w dość dużym zakresie mocy ...

 

Obecnie u mnie na grzanie tylko samej wody idzie dziennie około 1,6 do 2kg opału na dobę.

 

Z buforem i jego zaletą to takie "urban legends" ...

 

I co by mu toi dało ? Palił by przez pewien czas z max mocą a potem kocioł przez bardzo długi czas byłby w podtrzymaniu , czyli w najgorszym możliwym stanie pracy (najmniejsza sprawność a przy podtrzymaniu też opał się spala ale w sposób niezbyt kontrolowany).

 

Kupić Skampa 7KW i tyle i NIC mocniejszego i tyle ...

 

Każdy mówi o zaletach ale ... nikt się nie decyduje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...