Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klejenie folii do betonu


ci_d

Recommended Posts

Mam pytanie... Czym mogę przykleić folię izolacyjną do posadzki (chudziaka) wewnątrz domu? I czym mogę do tej folii później przykleić styropian?

Instalator kładący podłogówkę lubi mieć dodrze wszystko zamocowane a na kotwienie kołkami się nie zgodzę bo jednak chciał bym mieć jakąś izolację przeciwwigociową w posadzce, bez dziur itp.

Warstwy mają wyglądać tak

1 chudziak

2. Jakieś mazidło co by przytrzymało folię

3. Folia

4. Coś do klejenia styropianu pomiędzy folią a styropianem 6+ 6 + 3 (z folią refleksyjną)

5. Podłogówka

6. Wylewka anhydrytowa

 

Oczywiście środek musi być dopuszczony do użytku w budynku mieszkalnym (pod posadzką) ale zawsze

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież instalator nawet nie wie bo niby skąd - czy mu tą folię przykleiłeś czy nie, no chyba, że zdejmie styropian żeby to sprawdzić, to jakaś fanaberia zwykła z tym klejeniem folii.

Może gościowi chodzi o to, że rozłożone rurki podłogówki potrafią unosić cienki styropian (np 3cm), stąd jego pomysł ze sklejaniem warstw pod ogrzewanie i moja sugestia by nie robić trzech warstw a dwie (bo to po to głównie by mostki termiczne na składaniach zminimalizować układając na mijankę) a górną zrobić ze styropianu min 5-8cm ściśle ułożonego - znacznie mniejsza szansa na jego unoszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie.

Już pisałem warstwa druga i trzecia to nie problem.

To instalator rozkłada styropian tak że nie musi nic unosić aby coś sprawdzić.

Pewnie pozostanę przy klasycznym rozłożeniu folii, na to bez niczego pierwsza warstwa styropianu a dalej niech sobie robi jak mu pasuje (klei, nie klei - tak żeby jemu było wygodnie)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dziękiję za odpowiedzi z klejenia folii zrezygnowałem. Mam jeszcze pytanie do emeryta z Lafarge. Czy pomiędzy anhydrytem a betonem musi być jakaś "przekładka" rozdzielająca te materiały. Mam do wyłania stopień schodów w pokoju o niższym poziomie i nie dało się tego zrobić przy wylewaniu całości anhydrytem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...