Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klimatyzacja SPLIT ścienna 25m^2


Recommended Posts

Witam.

Mam pokój na poddaszu i poszukuję klimatyzacji ściennej split dla pokoju 25m^2

 

Jaką firmę możecie mi polecić?

 

Najmniejszy jaki się uda kupić, będzie najlepszy. Ale trzeba pamiętać, że klimatyzacji nie wolno montować przy wentylacji naturalnej. Musi być mechaniczna i to najlepiej z odzyskiem ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniejszy jaki się uda kupić, będzie najlepszy. Ale trzeba pamiętać, że klimatyzacji nie wolno montować przy wentylacji naturalnej. Musi być mechaniczna i to najlepiej z odzyskiem ciepła.

Spokojnie Panie Tomaszu.

Gość zamontuje sobie klime,

Pozamyka okna

I z czasem wróci z pytaniem, czy jest na to rada

Tak czy siak, będzie miał pan okazję zarobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pokój na poddaszu i poszukuję klimatyzacji ściennej split dla pokoju 25m^2

Jaką firmę możecie mi polecić?

Firma jaką lubisz, albo jaka będzie ładniejsza, tudzież najcichsza. Moc, najmniejsza z możliwych, i koniecznie inwerter.

 

klimatyzacji nie wolno montować przy wentylacji naturalnej.

Nie wolno! Bo wybuchnie!

 

Musi być mechaniczna i to najlepiej z odzyskiem ciepła.

Możesz skończyć pisać te herezje w każdym możliwym wątku? Nudny już jesteś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma jaką lubisz, albo jaka będzie ładniejsza, tudzież najcichsza. Moc, najmniejsza z możliwych, i koniecznie inwerter.

 

Czy istnieje jakaś strona typu morele.net (dla komputerów) tak abym miał wybór różnych klimatyzacji lub chociaż wiedział jakie firmy istnieją?

Zależy mi na tym by była energooszczędna i cicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma jaką lubisz, albo jaka będzie ładniejsza, tudzież najcichsza. Moc, najmniejsza z możliwych, i koniecznie inwerter.

 

 

Nie wolno! Bo wybuchnie!

 

 

Możesz skończyć pisać te herezje w każdym możliwym wątku? Nudny już jesteś...

 

Nikt myślący nie robi klimatyzacji bez wentylacji mechanicznej. Jeżeli chodzi o "niewolno" to przepraszam, bezmózgiem też wolno być.

Klimatyzacja wyklucza wentylację naturalną. Wentylacja jest rzeczą obowiązkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panie Tomaszu.

Gość zamontuje sobie klime,

Pozamyka okna

I z czasem wróci z pytaniem, czy jest na to rada

Tak czy siak, będzie miał pan okazję zarobić

 

Nawet jak okna uchyli, będzie chorował.

Dlaczego spokojnie? Czy za leczenie tych co trafili na odmóżdżonych instalatorów, nie płacimy wszyscy? Czy w sklepie, urzędzie, komunikacji muszę wdychać aerozol od kichających?

Dlaczego tolerować brak wiedzy instalatorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakaś strona typu morele.net (dla komputerów) tak abym miał wybór różnych klimatyzacji lub chociaż wiedział jakie firmy istnieją?

Zależy mi na tym by była energooszczędna i cicha.

Wpisz w gógle "klimatyzacja" ew. + "miasto" i w zasadzie wywali największe sklepy w wynikach. Energooszczędna to będzie jak nie będzie upałów. ;) Cicha, zazwyczaj jeśli będzie droższa. Samsung czy LG robi w znośne urządzenia.

 

Nikt myślący nie robi klimatyzacji bez wentylacji mechanicznej.

Nikt normalny nie będzie inwestował kosmicznych pieniędzy w wentylację mechaniczną (do tego jeszcze z rekuperacją jak tutaj i w innych wątkach pomstujesz) do kompletu z klimatyzatorem, żeby parę dni w roku sobie chłodniej zrobić. Więc podtrzymuję, przestań szerzyć te swoje herezje w celu napędzenia sobie klientów i zrobienie z nich barana. Mam klimatyzator w domu z wentylacją grawitacyjną i nie choruję jak tutaj wciskasz. Co więcej, zdecydowanie lepiej czuję się w klimatyzowanym pomieszczeniu bez rzekomej wentylacji, niż z wentylacją ale bez klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w gógle "klimatyzacja" ew. + "miasto" i w zasadzie wywali największe sklepy w wynikach. Energooszczędna to będzie jak nie będzie upałów. ;) Cicha, zazwyczaj jeśli będzie droższa. Samsung czy LG robi w znośne urządzenia.

 

 

Nikt normalny nie będzie inwestował kosmicznych pieniędzy w wentylację mechaniczną (do tego jeszcze z rekuperacją jak tutaj i w innych wątkach pomstujesz) do kompletu z klimatyzatorem, żeby parę dni w roku sobie chłodniej zrobić. Więc podtrzymuję, przestań szerzyć te swoje herezje w celu napędzenia sobie klientów i zrobienie z nich barana. Mam klimatyzator w domu z wentylacją grawitacyjną i nie choruję jak tutaj wciskasz. Co więcej, zdecydowanie lepiej czuję się w klimatyzowanym pomieszczeniu bez rzekomej wentylacji, niż z wentylacją ale bez klimatyzacji.

 

Napisałem tylko, że nikt myślący nie założy klimatyzacji przy wentylacji grawitacyjnej, nic więcej . Ostrzegam tylko przed odmóżdżonymi instalatorami. Brak wentylacji jest bardzo szkodliwy. CO2 powyżej 2500ppm powoduje brak zdolności myślenia, a grzyby - choroby. CO2.jpg Jeżeli trafił Pan na takiego odmóżdżonego instalatora, to powinien mieć Pan pretensję do niego, nie do mnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...