Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Pięknotki" pod Krakowem - nasza droga do wymarzonego domu :)


Recommended Posts

Hej :) Mam jeszcze pytanko: nie obawiasz się białych płytek i białej fugi pod prysznicem? Że będą trudniejsze w utrzymaniu czystości niż płytki powiedzmy szare czy beżowe i fuga w tych odcieniach. Myślę o białych płytkach do dolnej łazienki (konkretnie Paradyż Adilio bianco), ale obawiam się właśnie sprzątania białych płytek, a zwłaszcza białej fugi. A tak mnie kuszą...;)

A tak apropo :zamówiłaś już sanitariaty do łazienki? Będzie deszczownica? Jak ostatnio obczaiłam temat i chybę zrezygnuję na rzecz porządnej słuchawki prysznicowej.

 

Pozdrawiam cieplutko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 344
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Słuchajcie, te ciemne plamy, czyli "zgorzelina" były mokre. Dało się je jednak zetrzeć, a pod spodem biel :wiggle: może nie idealnie sucha, ale o niebo suchsza :D zgram zdjęcia, to wszystko wrzucę - różnica jest piorunująca ! Szkoda tylko, że tak późno na to wpadliśmy ...

 

Mały domku pod Łodzią - nikt nie zobaczył, tzn. dużo osób to widziało, ale wszystkie dobre rady brzmiały tylko: "wietrzyć ...", co wiedzieliśmy sami... Zaczęliśmy po prostu w necie szperać pod hasłami "tynki gipsowe nie chcą schnąć" itp. i trafiliśmy wreszcie na DOBRĄ radę :) I okazała się być strzałem w dziesiątkę :)

Po prostu nie dawało nam spokoju, że po tylu miesiącach, grzaniu, osuszaniu i naprawdę solidnym wietrzeniu non stop nie ma konkretnej poprawy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Hej :) Mam jeszcze pytanko: nie obawiasz się białych płytek i białej fugi pod prysznicem? Że będą trudniejsze w utrzymaniu czystości niż płytki powiedzmy szare czy beżowe i fuga w tych odcieniach. Myślę o białych płytkach do dolnej łazienki (konkretnie Paradyż Adilio bianco), ale obawiam się właśnie sprzątania białych płytek, a zwłaszcza białej fugi. A tak mnie kuszą...;)

A tak apropo :zamówiłaś już sanitariaty do łazienki? Będzie deszczownica? Jak ostatnio obczaiłam temat i chybę zrezygnuję na rzecz porządnej słuchawki prysznicowej.

 

Pozdrawiam cieplutko :)

 

 

Letniowoc, przepraszam, że teraz dopiero odp.

 

Co do białych płytek pod prysznicem, kurcze nie zastanawiałam się nad utrzymaniem czystości .. Wiedziałam na 100% że never ever nie zdecyduję się już na jasne płytki i jasną fugę gdziekolwiek na podłodze, ale na ścianie ? Nie miałam do tej pory problemów, a obecnie w łazience mam jasno różową fugę i nadal jest w miarę różowa :D czego nie można powiedzieć o podłodze ...

 

Co do kolorystyki w dolnej łazience, wiedziałam, że musi być ona jasna, bo to jest taka wnęka :D Bez okna i światła :) Górną łazienkę będę chciała zrobić TRENDY :D czyli szarość z imitacją drewna, ale tam mam okno i przestrzeń. Na dole natomiast jakiekolwiek ciemne kolory wyszłyby przytłaczająco. Także wymyśliłam jasną łazienkę z nutką egzotyki :D co by poranny prysznic przypominał kąpiel w ciepłym, odległym morzu :D Chciałam nawet dać dekor z delfinami, ale wymiary płytek nie pasowały :) może to i dobrze :D

 

Co do sanitariatów, to mamy kibelek zamontowany i nawet już czynny :wiggle: Muszę dokupić przycisk do spłuczki jedynie. Deszczownica kupiona :) Zobaczymy, jak się będzie sprawować :) Kupiliśmy ostatnio jeszcze w Ikei szafkę z lustrem. Brakuje nam drzwi prysznicowych jeszcze i umywalki z szafką. Umywalka musi być bardzo mała, a szafkę chcę wiszącą - w sklepach ciężko coś takiego znaleść, także będę chyba kupować przez internet. Ogólnie wszystko będę miała wiszące - szczotkę WC i kosz na śmieci też. Ile łatwiej będzie mi się sprzątało :)

 

Z gadżetami do kibelka nie szalejemy - decyduje głównie cena. Kibelek to kibelek, funkcję jedną ma spełniać :D chociaż nie powiem, te bezkołnierzowe bardzo mi się podobały, ze względu na łatwość sprzątania znowu, ale szala została przeważona jednak na rzecz ceny. Dopłacać kilka stówek do kibelka, żeby nie mieć kołnierza ... Na tym etapie "finansowym" niestety nie stać nas już na taki komfort :) Ale może do górnej łazienki się uda taki przemycić ? :D Jak M. nie będzie widział, ani wiedział :D:D:D Z resztą, jak to mój M. stwierdził, testując każde WC w sklepie - "te bezkołnierzowe są niewygodne i za małe dla niego :D:D:D" (dodam, że waży 80-82 kg :))

 

Ta sama sprawa z bateriami - do tej pory, czy kupiłam tani chiński, czy drogi firmowy, każdy się prędzej czy później zepsuł ;/ Także celujemy raczej w niższą półkę cenową :)

 

A jak u Was prace ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Kilka rzeczy mam do nadrobienia (jak zwykle :p), ale tymczasem na tapecie są drzwi wewnętrzne - muszę się na coś zdecydować, bo czas oczekiwania jest dość długi - nawet do 5 tygodni, a ja do Światowych Dni Młodzieży chcę się już z Krakowa wyprowadzić (nie mam serca patrzeć na paraliż miasta i ten cały cyrk na jaki się zanosi....). Przeprowadzka bez drzwi, co prawda nie będzie niemożliwa, ale na pewno utrudniona...

 

PROSZĘ WAS O POMOC W WYBORZE !!!!

 

Poniżej zamieszczam nasze 3 typy, które podobają nam się najbardziej :) Musimy jednak wybrać te jedyne i z tym mamy już spory problem ...

Drzwi zostały zestawione z próbkami podłogi, które są już położone - które zestawienie kolorystyczne jest najbardziej trafione ?

 

OPCJA NR 1 - DĄB POLSKI (DRE)

 

IMG_5639.JPG

 

OPCJA NR 2 - ORZECH AMERYKAŃSKI (DRE)

 

IMG_5642.JPG

 

OPCJA NR 3 - AKACJA (CENTURION)

 

IMG_5643.JPG

 

Tylko błagam, nie piszcie, że żadne nie pasują :D:D:D

 

Z góry wielkie dzięki za każdy głos !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, wreszcie sucho! :)

 

też oddaję głos na bramkę nr 2 - orzech (chociaż podłogi na każdym zdjęciu wyglądają inaczej)

 

Z terminem przeprowadzki bardzo dobry pomysł - my po ogłoszeniu (chyba dwa late temu), że ŚDM będą w Krakowie postanowiliśmy, że do tego czasu nie będziemy w mieście mieszkać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pierwsze głosy !

Rzeczywiście, na każdej fotce ta nasza podłoga wygląda inaczej ...

 

Dla pewności wrzucę zdjęcia położonych już podłóg.

 

Góra - pokoje, hol - Panele DĄB KALIFORNIJSKI

 

IMG_5605.JPG

 

IMG_5607.JPG

 

IMG_5602.JPG

 

IMG_5601.JPG

 

SALON - panele DĄB SKALISTY

(tymi panelami pod drzwi aż tak bardzo się nie sugeruję, bo będą "stały" na nich tylko jedne drzwi, także w razie czego, przeboleję i przyzwyczaję się :D)

 

IMG_5611.JPG

 

IMG_5619.JPG

 

A KUCHNIA i WIATROŁAP - płytki podłogowe TARIMA ROBLE

 

IMG_5647.JPG

 

IMG_5198.JPG

 

 

 

A tak, w ogóle, to zaczęliśmy ocieplenie :) Ostatni "gruby" wydatek mam nadzieję :)

 

IMG_5625.JPG

 

IMG_5638.JPG

 

:)

IMG_5575.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Wypowiem się w temacie drzwi :) Mnie osobiście bardzo podoba się kolor dąb polski z DRE (taki kolor wybraliśmy dla siebie) :lol2:

Jeśli chodzi o ciebie to dąb polski fajnie pasuje do stolarki okiennej i podłogi na poddaszu, a orzech chyba lepiej pasuje do podłogi na parterze. Z tym, że dąb jest jaśniejszy i tym samym powinien ładnie rozświetlić wnętrze, orzech jest wg mnie ciut ciemny. Ciemna tarima roble, ciemny odcień orzecha.... czy to nie będzie za dużo ciemnego odcienia?

 

Drzwi Centuriona może odpuść, postaw na DRE. Jaki model najbardziej Wam się podoba? My na parter i do łazienki na poddaszu wybraliśmy wstępnie Vetro D, a do pokoi na poddaszu ALU TOP 50. Mam już pierwszą wycenę i o dziwo nie zabiła :p

 

 

PS. Kupiliśmy dziś w obi pierwszy zakup wykończeniówkowy - zestaw szafka z kanciastą umywalką. Jest radocha :D

Edytowane przez letniowoc
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak, w ogóle, to zaczęliśmy ocieplenie :) Ostatni "gruby" wydatek mam nadzieję :)

 

Grube wydatki dopiero w połowie, nie widać podjazdu, ogrodu, tarasu, stolarki wewnętrznej, a o meblach nie wspomnę. Wykończeniówka to dopiero "przygoda":rolleyes:

 

Podłogi na piętrzę powinny być jednolite, kiedyś przyznasz mi rację :bye:

Edytowane przez Wykona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Letniowoc, też mi się ten polski dąb podoba ! Dzięki za pomoc... ale akacja z Centuriona też mi się podoba .. ;/;/;/ Najbardziej podobają mi się same, w zestawieniu z podłogą już mniej... No nic, czekam na wyceny jeszcze, być może to pomoże mi w ostatecznym wyborze.

 

A przy stanie surowym chciałam SONOMĘ :D:D:D Oj, jak życie wszystko weryfikuje :)

 

Drzwi muszę zamówić na już, czas oczekiwania to nawet 5 tygodni ... a ŚDM coraz bliżej :)

 

Co do modelu, to z DRE wybrałam PIANO i SCALA (do Scali dają klamkę gratis :D ).

 

Letniowoc, wrzuć jakieś zdjęcia Wisterii ! A pierwszego zakupu "wykończeniowego" bardzo gratuluję :D

 

Ja zaraz zabieram się za poszukiwania drzwi prysznicowych i szafki z umywalką ... Bedzie ciężko coś znaleść, bo wnęka prysznicowa okazało się, że finalnie ma szerokość 96 cm (a o dziwo wszystkie regulacje, na które do tej pory trafiłam, kończą się na 95 cm i zaczynają od 98 cm :wiggle::wiggle::wiggle:).

Małych umywalek z szafką wiszącą też nie ma jakoś za wiele ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grube wydatki dopiero w połowie, nie widać podjazdu, ogrodu, tarasu, stolarki wewnętrznej, a o meblach nie wspomnę. Wykończeniówka to dopiero "przygoda":rolleyes:

 

Podłogi na piętrzę powinny być jednolite, kiedyś przyznasz mi rację :bye:

 

Podjazd jest już uklepany, wysypanie kamienia to kilka stówek. Bez tarasu mogę się wprowadzić, tym bardziej, że duuużo palet zostało :) Stolarka oczywiście będzie - zaraz będę ją zamawiać, a meble ... Na pewno nie muszę wydać na nie 20 tysięcy. Poza tym, zawsze są raty :)

A ogród - ogród zakłada się latami. I wbrew pozorom mam już dużo posadzone :)

 

Dzięki za "sprowadzenie na ziemię", ale jestem wystarczająco świadoma w kosztach. Na szczęście potrafię jeszcze ocenić, co musi być, a co może poczekać. Ale rzeczywiście, na poczatku budowy plany i zamiary wyglądały nieco inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, wreszcie sucho! :)

 

też oddaję głos na bramkę nr 2 - orzech (chociaż podłogi na każdym zdjęciu wyglądają inaczej)

 

Z terminem przeprowadzki bardzo dobry pomysł - my po ogłoszeniu (chyba dwa late temu), że ŚDM będą w Krakowie postanowiliśmy, że do tego czasu nie będziemy w mieście mieszkać ;)

 

Niechaj, dziękuję za głos !

 

Co, do ŚDM, to jak się sprężycie z dachem, to zawsze jakieś schronienie będzie przed 2,5 mln tłumem :rotfl: :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kurier dostarczył mi zlew i baterię kuchenną. Wybrałam stalowy ze strukturą lnu firmy Franke i baterię też samej firmy - model Pola. Wycięcie pod baterię było w gratisie. Granitowy kusił mnie ładnym wyglądem, ale nasłuchałam się o zaciekach itp., i stwierdziłam, że wolę sprawdzone rozwiązania :)

 

http://f00.esfr.pl/foto/4/2424205994/808523aadb76a3af9fcc22d986991641/franke-polar-pxl-611-78,2424205994_3.jpg

 

115-0298-097-pola-chrom.jpg

 

Poza tym, zamówiłam drzwi prysznicowe w LM - model Geo 6 firmy Koło. Regulacja od 95 cm, także powinny wejść. Przesuwne. Trochę szkoda, bo chcieliśmy takie dwuskrzydłowe otwierane do wew i na zew ... ale nie znalazłam z regulacją pasującą pod naszą wnękę...

 

http://www.kolo.com.pl/-/media/kolonew/pmd/products/3316/3362/30402gdrsjpg.jpg?mw=530&mh=530

 

I na koniec, zamówiłam umywalkę z szafką wiszącą - Elita Tiny 45.

 

http://image.ceneo.pl/data/products/28595732/i-elita-szafka-z-umywalka-45-tiny-165072.jpg?=ebaac

 

Kasy trochę wydane :)

Edytowane przez leila87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...