Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Pięknotki" pod Krakowem - nasza droga do wymarzonego domu :)


Recommended Posts

Śliczne blaty do kuchni wybrałaś i gratuluję, że już jedna ważna decyzja za Tobą :)

Co do Agd, też podobał mi się piekarnik Electrolux ( model retro), ale opinie o trudnościach w ustawieniu programatora mnie od niego odwiodły,

dobrze mogę się wypowiedzieć na temat boscha, amici oraz mastercooka, te sprzęty działały dotąd bez problemów kilka lat, innych firm nie znam.

Podajcie mi plusy osobnej szuflady w zmywarce na sztućce? Dotąd miałam koszyk w głównej komorze i nie przeszkadzało to w użytkowaniu.

Jak widać jestem zacofana, z chęcią posłucham o korzyściach i się douczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 344
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

po pierwsze PIĘKNY blat :) i wydaje mi się, że kolory kuchni też będą bardzo ładne w całości :)

 

pozwolę sobie odpisać na temat kuchni, bo u siebie w mieszkaniu urządziłam niedawno jedną ;)

 

fronty matowe się beznadziejnie czyści, znajomi mają rację... jak już jednokolorowe to połysk. Ja mam mat i idzie się zajechać, chyba, że komuś nie przeszkadzają paluchy ;)

w kwestii płytek http://www.ceneo.pl/30662501 :) chociaż nie wiem, czy nie będą się zlewały...

 

Drugiej komory w zlewie nie będzie Wam brakowało :) ewentualnie ociekacza, bo mając zmywakę czasem coś na szybko umyję w rękach np. obieraczkę albo deskę do krojenia.

Co do sprzętów, mam od 5? lat lodówkę samsunga i jest super :) nie przejmowałabym się czy w zabudowie na serio pobiera więcej prądu... kiedy zliczyłam różnicę między A a A++ i wyszło mi, że róznica w cenie zwracałaby się 10 lat...

 

Co do piekarnika to my obecnie mamy na wysokości ok. 50 cm i bardzo sobie chwalę :D ale najważniejsze! patrzcie by piekarnik miał prowadnice teleskopowe, nasz nie ma i każde wyciągnięcie blaszki to takie skrzypienie... :( aż ciarki przechodzą.

Poza tym nasz piekarnik nie ma udziwnionych funkcji i nie zauważam ich braku ;) piecze, grilluje i tyle chyba ;)

 

Zastanówcie się, czy aby na pewno będzie Wam się chcialo wpinać pojedynczo każdą łyżkę czy widelec :) ja po 7 latach wiem, że mi się nie chce :D nawet w koszu na sztućce pakuję osobno łyzki i inne żeby potem garśią wyciągnąć np. łyzki i wrzucić do szuflady :) może początkowo każdy będzie chciał pomagać w rozładunku zmywarki, ale to mija :D u nas obecnie nikomu się nie chce ;) a w koszyku i tak wszystko się domywa... ja puszczam zmywarkę codziennie.

Aha i opcja 1/2 wsadu nie ma sensu ;) nigdy mi się nie zdażyło użyć... a miałam zmywarkę 45cm, teraz mam 60 cm i nie mam tej opcji a i tak zmywarka chodzi codziennie przy 2 osobach ;) bo może i tam jest 10 czy ileś kompletów ale dowalę garnek i pół kosza zajęte. Program garnków bardzo przydatny, bo jak coś jest mocno tłuste to większa temperatura się przydaje :)

 

My mieliśmy zmywarkę electrolux (teraz mamy bosh) i działała bez zarzutu, dalismy rodzicom i nadal działa (ma chyba 6-7 lat). Mieliśmy też odkurzacz i również ok ;)

 

aaa i polecam tasmę LED pod szafkami jako dodatkowe oświetlenie :) u nas mąż zrobił taką na czujnik ruchu, wystarcz machnąć ręką i włączone :) przydaje się jak ręce są ubrudzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajcie mi plusy osobnej szuflady w zmywarce na sztućce? Dotąd miałam koszyk w głównej komorze i nie przeszkadzało to w użytkowaniu.

 

Do tej pory też miałam koszyk na sztućce (16 lat).

Dlatego chciałam szufladę - mam ją od 5 miesięcy - i zacytuję Emilkę bo całkowicie zgadzam się z tym co napisała:

 

...weź z trzecią szufladą na sztućce, bo to bardzo wygodne jest, przy pakowaniu, przydaje sie do mycia pokrywek, sztućce są porządnie rozłożone dobrze sie domywają. i jest bardzo dużo miejsca w koszach - w koszy dolnym spokojnie można wtedy wszystkie gary po obiedzie zmieścić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory też miałam koszyk na sztućce (16 lat)

Nawet się nad tym nie zastanawiałam, wkładam te sztućce w koszyk i wyjmuję z niego i nawet nie pomyślałam, że można inaczej :)

Wszystko to kwestia przyzwyczajenia, choć przyznam, że do zmywarki bardzo szybko się można przyzwyczaić. Gdy się ją już kupi nie wyobraża się sobie życia PRZED :) Pewnie z tą szufladą jest tak, jak piszecie, a ja mam już upatrzoną bez szuflady i teraz będę mieć zagwozdkę:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet się nad tym nie zastanawiałam, wkładam te sztućce w koszyk i wyjmuję z niego i nawet nie pomyślałam, że można inaczej :)

Wszystko to kwestia przyzwyczajenia, choć przyznam, że do zmywarki bardzo szybko się można przyzwyczaić. Gdy się ją już kupi nie wyobraża się sobie życia PRZED :) Pewnie z tą szufladą jest tak, jak piszecie, a ja mam już upatrzoną bez szuflady i teraz będę mieć zagwozdkę:mad:

 

Wiesz, o ile bez szuflady w zmywarce można żyć, o tyle bez zmywarki nie da się :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet się nad tym nie zastanawiałam, wkładam te sztućce w koszyk i wyjmuję z niego i nawet nie pomyślałam, że można inaczej :)

Wszystko to kwestia przyzwyczajenia, choć przyznam, że do zmywarki bardzo szybko się można przyzwyczaić. Gdy się ją już kupi nie wyobraża się sobie życia PRZED :) Pewnie z tą szufladą jest tak, jak piszecie, a ja mam już upatrzoną bez szuflady i teraz będę mieć zagwozdkę:mad:

 

To jeszcze sprawdź czy czasem do tego modelu nie można dokupić tej szuflady osobno czasem się tak da.

 

Czytam o rozterkach przy wyborze i cieszę się że ja miałam zawężony wybór bo dobierałam do kawiarki:yes:

 

Płyta z kolei do zlicowania z blatem więc wybór ograniczony elektrolux będzie nigdy nie miałam nic tej marki.

 

A zmywarka musiała być z asystentem otwierania drzwi więc siemens bo pozostałe to już miele itp.

 

Lodówka liebherr bo tu jestem wierna marce mam 18 letnią i działa jedna naprawa 300 zł przez ten czas, i to z naszej winy bo wentylacja była za słaba.

 

Przy pralce poszaleję ale na razie moja staruszka 7 letnia się przeprowadza mam samsunga silver nano 8 kg załadunku śmiga więc nie wymieniam.

 

A sama jestem ciekawa szuflady bo ja też tylko koszyk używałam.

 

Udanych wyborów.

 

Właśnie dziś zaczęli montować kuchnie,a ja muszę blat wybrać może ktoś coś doradzi potrzebuję wykonawcę kwarcogranit konglomerat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się w Pięknotkach :bye:

Przyszłam tu zwabiona nazwą, choć ta piękna roślina u mnie nie chce rosnąć - marznie, to bardzo ją lubię :yes:

Przeczytałam dziennik mod deski do deski.

Identyfikuję się w przejściach kredytowo - tauronowych :hug:

 

Teraz o kuchni.

Moja użytkowana od 5 miesięcy i tak:

- mogę potwierdzić łatwość utrzymania w czystości frontów na połysk - płyn do szyb, ściereczka, 3 minuty i gotowe,

- osobna szuflada na sztućce w zmywarce - dla mnie bajka, cudowne rozwiązanie,

- jeśli chodzi o lodówkę obok piekarnika - jeszcze kilka lat temu były zalecenia, żeby tak nie ustawiać, bo straty energii, bo piekarnik nagrzewa lodówkę itp. Obecnie sprzęty można montować obok siebie, sprawdzałam ręką własną - nic się nie nagrzewa, są jakieś izolacje, obieg powietrza i jakieś inne takie techniczne sprawy, że nie ma powodu do niepokoju.

 

Powodzenia. Będę kibicować :)

 

Witam Cię Pusia serdecznie w moich skromych prograch ! :welcome:

Ja u Ciebie byłam już wiele razy :) U mnie niestety nie jest zbyt regularnie, ale naprawdę staram się, jak mogę !

 

Kurcze, właśnie mi uświadomiłaś, że Pięknotka, to przecież roślina ! :lol2: Ciekawe, czy u mnie urośnie :lol2:

 

Dziękuję za wskazówki i zapraszam na dalsze relacje :)

 

obrazek_34_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję kuchni!

co do agd:

- mam doświadczenie ze zmywarkami elextroluxa i aristona - ta pierwsza super, ale przydałoby się więcej programów (ale to kwestia modelu), druga strasznie głośna

- pralkę electrolux polecam, teraz korzystam z whirlpoola, ale electrolux trochę bardziej mi pasował (m.in. można było zmieniać czas prania, większy zakres wirowania max 1300 i wydawał dźwiękowe powiadomienie o zakończeniu prania - teraz pralka się po prostu wyłącza i często pranie siedzi w niej 2 godziny zanim sobie o nim przypomnę ;) )

- mam lodówkę samsunga, wybraliśmy ją, bo potrzebowaliśmy wąskiej, ale pojemnej - ma bardzo cienkie ścianki i mieści się w niej znacznie więcej niż w lodówkach o tych samych wymiarach zewnętrznych. Rodzice też niedawno zmieniali lodówkę na Samsunga i zadowoleni. Ma panel dotykowy, na którym można szybko zmieniać temperatury, ustawiać tryb wakacyjny (mniejsze zużycie prądu) i cośtamjeszcze

 

fajna ta promocja electroluxa, jeśli za rok będzie taka to skuszę się na pralkę, zmywarkę i piekarnik ;)

 

Niechaj, powiedz proszę, czy nie brakuje Ci półek w lodówce Samsunga ? Ja właśnie odstrzeliłam ten pomysł, bo kumpela, która ma od niedawna lodówkę Samsunga narzeka na zbyt mało półek. I rzeczywiście, jak się zastanowiłam, to 3 pólki, to trochę mało ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się miałam rozpędzić w sprawie kuchni, ale zobaczyłam, że podjęłaś juz decyzję, więc tak trzymaj! :)

Mogę tylko napisać, że w poprzedniej mojej kuchni miałam dolne szafki w kremowym połysku, a blat i górne szafki też dąb (tylko sonoma) i było pięknie.

 

Gaju, dawaj proszę - każda wskazówka jest dla mnie cenna :) Być może z czegoś zdążę jeszcze skorzystać ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze PIĘKNY blat :) i wydaje mi się, że kolory kuchni też będą bardzo ładne w całości :)

 

pozwolę sobie odpisać na temat kuchni, bo u siebie w mieszkaniu urządziłam niedawno jedną ;)

 

fronty matowe się beznadziejnie czyści, znajomi mają rację... jak już jednokolorowe to połysk. Ja mam mat i idzie się zajechać, chyba, że komuś nie przeszkadzają paluchy ;)

w kwestii płytek http://www.ceneo.pl/30662501 :) chociaż nie wiem, czy nie będą się zlewały...

 

Drugiej komory w zlewie nie będzie Wam brakowało :) ewentualnie ociekacza, bo mając zmywakę czasem coś na szybko umyję w rękach np. obieraczkę albo deskę do krojenia.

Co do sprzętów, mam od 5? lat lodówkę samsunga i jest super :) nie przejmowałabym się czy w zabudowie na serio pobiera więcej prądu... kiedy zliczyłam różnicę między A a A++ i wyszło mi, że róznica w cenie zwracałaby się 10 lat...

 

Co do piekarnika to my obecnie mamy na wysokości ok. 50 cm i bardzo sobie chwalę :D ale najważniejsze! patrzcie by piekarnik miał prowadnice teleskopowe, nasz nie ma i każde wyciągnięcie blaszki to takie skrzypienie... :( aż ciarki przechodzą.

Poza tym nasz piekarnik nie ma udziwnionych funkcji i nie zauważam ich braku ;) piecze, grilluje i tyle chyba ;)

 

Zastanówcie się, czy aby na pewno będzie Wam się chcialo wpinać pojedynczo każdą łyżkę czy widelec :) ja po 7 latach wiem, że mi się nie chce :D nawet w koszu na sztućce pakuję osobno łyzki i inne żeby potem garśią wyciągnąć np. łyzki i wrzucić do szuflady :) może początkowo każdy będzie chciał pomagać w rozładunku zmywarki, ale to mija :D u nas obecnie nikomu się nie chce ;) a w koszyku i tak wszystko się domywa... ja puszczam zmywarkę codziennie.

Aha i opcja 1/2 wsadu nie ma sensu ;) nigdy mi się nie zdażyło użyć... a miałam zmywarkę 45cm, teraz mam 60 cm i nie mam tej opcji a i tak zmywarka chodzi codziennie przy 2 osobach ;) bo może i tam jest 10 czy ileś kompletów ale dowalę garnek i pół kosza zajęte. Program garnków bardzo przydatny, bo jak coś jest mocno tłuste to większa temperatura się przydaje :)

 

My mieliśmy zmywarkę electrolux (teraz mamy bosh) i działała bez zarzutu, dalismy rodzicom i nadal działa (ma chyba 6-7 lat). Mieliśmy też odkurzacz i również ok ;)

 

aaa i polecam tasmę LED pod szafkami jako dodatkowe oświetlenie :) u nas mąż zrobił taką na czujnik ruchu, wystarcz machnąć ręką i włączone :) przydaje się jak ręce są ubrudzone.

 

Witam Liliputku serdecznie w moim dzienniku :welcome: i bardzo Ci dziękuję za wszelkie wskazówki ! Oczywiście zapoznałam się z nimi dużo wcześniej i pomogły mi one podjąć decyzję, co do agd, bo klamka zapadła :)

 

Płytki na podłogę w kuchni, też już wybrane. Ba ! Co więcej, nawet położone :) Są bardzo podobne do tych, które zaproponowałaś, tylko dużo tańsze.

 

Zapraszam na dalsze relacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, o ile bez szuflady w zmywarce można żyć, o tyle bez zmywarki nie da się :lol2:

 

Dokładnie Pusia ! Ja nie wiem, jak ja żyję bez zmywarki teraz :rotfl: ale wiem, że jak ją już kupię, to moje życie się odmieni :D:D:D a co, do szuflady na sztućce, nie dałam się tknąć !!! To must have :)

 

Wybrałam w końcu Amicę ZIM 629 E:

 

a3558c0f396118df3ee3fb32a9d010b9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie prowadzony blog - bardzo konkretne informacje, rozważania, podliczenia...dzięki wielkie. Korzystam ze wszystkiego :D Z wielu kwestii nie zdawałąm sobie sprawy wiec super, ze trafilam akurat do Ciebie :D Jestesmy wlasnie na etapie wyboru Pieknotek ale nadal przed zakupem :D Jest kilka zmian, ktore chcielibysmy wprowadzic, a gł to obnizenie scianki kolankowej o jeden lub dwa pustaki i skrocenie dachu o filary od str tarasu. Po odwiedzeniu kilku biur projektowych dowiedzielismy sie, ze w przy zmianie stolarki okiennej, scianki i dachu lepiej rysowac nowy projekt...hm... Jutro, na spotkaniu z projektantem, podejmiemy decyzje ale dzieki Twoim fotkom jestesmy w stanie sobie wszystko wyobrazic bardzo dokladnie. Dziekuje :D

A tak bdw - czy mozna prosic o fotki kazdej ze scian domu? No i moze wnetrza aktualnego?

Jeszcze raz dzieki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scianka w naszych Pieknotkach powoduje ze domek jest wysoki - o metr wyzszy od naszego "idealu" ;) fajnie wyglada dla nas wnetrze na poddaszu ze scianka 100-120 cm ( wystajace belki i okienko dachowe) wiec tam gdzie jest 180 jest troche dziwnie...ale to pewnie zalezy. Dodatkowym aspektem jest warunek zagospodarowania z zapisem, ze w domach o podwyzszonej sciance (pow 120 cm) kat dachu to 22-30 st. :( wiec reasumujac wszystko kombinujemy zeby miec Pieknotki ale nizsze. Tylko w takim przypadku obawiam sie ze mozemy stracic mozliwosc utrzymania tych 3 okien na szczycie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu się obawiacie o okna dachowe ? To można dowolnie zmieniać.

 

Nam akurat ścianki kolankowe bardzo pasowały, przede wszystkim nikt nie będzie walił głową o ścianę :) A dużo osób właśnie żałuje, że nie podwyższyło ścianki kolankowej i teraz wali głową przy każdej możliwej okazji :)

 

Kiedy planujecie rozpocząć budowę ? :)

 

Zdjęcia, o które prosilaś, postaram się wrzucić lada dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...